Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wro foniatra/logopeda ktokolwiek.
Autor Wiadomość
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2020-02-22, 15:03   Wro foniatra/logopeda ktokolwiek.

Z racji tego że poradniki odnośnie głosu z reddita średnio mi idą, szukam logopedy/foniatry kogokolwiek z Wrocławia, kto może w tej sprawie pomóc. Bo szczerze po napisaniu do 7 foniatr/logoped tracę powoli nadzieje że u kogoś w tym mieście jest taka możliwość. Jeżeli znacie kogoś to bardzo proszę o jakieś info.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-22, 18:51   

Mam wrażenie, że w Polsce wszyscy lekarze odsyłają na drzewo. Mi 2 foniatrów powiedziało coś w stylu "nie zajmujemy się takimi duperelami". Jeden na ubezpieczenie, jeden prywatnie. Niestety dla mnie te poradniki o których piszesz też są nieprzydatne. Mimo zwiększenia wysokości krtani o której mówią nadal brzmię jak facet, a tonu bliskiego 200 nie potrafię wyciągnąć tak aby po paru słowach nie bolało gardło i nie złamał się głos. Czuję, że pozostaje tylko operacja, podobnie jak z twarzą.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 19:32   

W moim przypadku jak zaczął się okres dojrzewania i głos zaczął mi się załamywać, to tak się przerazilam, że zrobiłam wszystko, żeby ten dramat powstrzymać. I tak
1. Codzień kilka razy piszczalam
2. Krzyczałam z całych sił najwyższymi tonami każdego dnia
3. Śpiewała wysokim glosem równie czesto
Efekt był taki, że utrzymałam żeński głos i mam go do dzisiaj.
Ale trzeba być konsekwentny i robić to co dziennie.
Innej rady nie ma.
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2020-02-22, 20:43   

Ja mam problem że mój głos jest "soft" ale niestety dosyć niski.
Jedna logopeda odpisała mi że zaprasza na konsultacje mianowicie pani Magda Kolska.

W odpowiedzi na zapytanie odpisała:

Cytat:
Każdy głos ma swoją barwę i wysokość. Nadmierne obniżanie lub podnoszenie głosu może spowodować jego przeciążenie, napięcie, męczliwość oraz choroby, takie jak np. guzki na fałdach głosowych.Nasz głos ma swoją średnicę, czyli taką wysokość i barwę, która jest dla nas najoptymalniejsza i najwygodniejsza. Bezpieczne jest używanie głosu nieznacznie podniesionego i obniżonego względem średnicy. Nie wiem, na jakim efekcie Pani zależy i jaki jest stan wyjściowy. Musiałabym usłyszeć jaka jest kondycja aktualnego głosu, jak go Pani używa i co można "poprawić". Najłatwiej byłoby się spotkać i usłyszeć ;) Zapraszam na konsultację.


Jak znajdę czas a heh maturki to się do niej zapisze, jak nic nie zdziałam z ćwiczeniami to najwyżej prof Misiołek sobie zgarnie kaskę XD
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 23:01   

Lekarze nie zajmują się ćwiczeniem głosu, dlatego chodzenie po foniatrach nie ma najmniejszego sensu. Tobie się bardziej przyda nauczyciel śpiewu czy ktoś taki.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-23, 13:38   

Cytat:

Medonet.pl:
Pacjentami foniatry są osoby pracujące głosem, a więc z pewnością wokaliści i śpiewacy, ale także nauczyciele oraz inne osoby, których zawód wiąże się z emitowaniem głosu przez stosunkowo długi czas w ciągu dnia. Dosyć często problemy foniatryczne dotykają również małych dzieci, które dopiero uczą się emitowania dźwięków, jednocześnie mocno eksploatując struny głosowe podczas długotrwałych ataków płaczu. Zarówno dorośli, jak i dzieci najczęściej trafiają do foniatry z objawem utrzymującej się bardzo długo chrypki.

Nieprawidłowości w foniacji (emisji dźwięków do otoczenia) mogą wynikać z wielu przyczyn, takich jak zła budowa narządów mowy, wady wrodzone i nabyte, przebyte infekcje, tryb eksploatacji narządów głosu oraz powstanie narośli (guzków) na fałdach głosowych. Aby ocenić rozmiar problemu i poznać jego etiologię foniatra dysponuje licznymi możliwościami pomiarów i badań. Niektóre z nich wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu, inne są wykonywane bez dodatkowego oprzyrządowania.

No tak. Rzeczywiście, foniatra to lekarz zajmujący się chorobami narządów mowy, a nie terapią głosu osób transpłciowych. Logopeda też zajmuje się wadami wymowy, nie terapią osób trans. Pytanie tylko brzmi: kto się tym zajmuje? Może należałoby spytać lekarza lub psychologa zajmującego się osobami trans, poprosić o polecenie specjalisty w tej dziedzinie?
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2020-02-23, 16:43   

Sven napisał/a:
Może należałoby spytać lekarza lub psychologa zajmującego się osobami trans, poprosić o polecenie specjalisty w tej dziedzinie?

Po zakończonej diagnostyce psychologa, psychiatry raczej za szybko się do nich nie wybiorę żeby zapytać o to kto się tym zajmuje ale wątpię żeby znały odpowiedź, Liber pewnie to samo. Może ktoś kto obecnie robi diagnozę we Wro i jest u obeznanego lekarza/psychologa da znać XD

Sven napisał/a:
Pytanie tylko brzmi: kto się tym zajmuje?

Jedna logopeda napisała mi żeby szukać muzyków od impostacji głosu.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-23, 17:35   

Nie trzeba się umawiać na wizytę, żeby zapytać o polecenie kogoś innego. Można po prostu zadzwonić. Na przykład. Albo zapytać na recepcji, jeżeli jest to centrum terapii LGBT. Lub poprosić o przekazanie takiego pytania.

Psychiatrę „z ulicy” odradzę, Liber może też nie wiedzieć, skoro nie leczy swoich pacjentów kompleksowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9