Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia czy Niemcy?
Autor Wiadomość
ya_boi
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2020-01-23, 15:04   Holandia czy Niemcy?

Otóż mam możliwość przejścia tranzycji w którymś z tych krajów i nie wiem, na który się zdecydować. Wiem, że Niemcy mają lepszą opiekę medyczną, ale wolałbym jednak mieszkać w Holandii, więc się waham. Czy ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem w temacie? Będę bardzo wdzięczny.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-01-23, 15:17   

Na reddicie bardzo sobie nie chwalą niemieckich endokrynologów - nie chcą współpracować, nie potrafią dobrać odpowiednich dawek, nie słuchają itp. Ogólnie jak czytam tragedia. To moje 3 grosze w temacie.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-24, 07:52   

remick76 napisał/a:
Na reddicie bardzo sobie nie chwalą niemieckich endokrynologów - nie chcą współpracować, nie potrafią dobrać odpowiednich dawek, nie słuchają itp.

To może być prawda... większość moich znajomych nawet po operacjach chodzi do swojego lekarza prowadzącego po recepty i na kontrole, niektórzy do urologów (mówię o k/m, bo co dziewczyny robią to nie wiem), ja muszę do mojego endokrynologa 50km jeździć, bo ci na miejscu też tacy jacyś nie za bardzo chętni... Ale hormony, operacja, całe leczenie refundowane, ogólnie opieka medyczna rzeczywiście niezła. A o Holandii nic nie wiem.
_________________
 
 
ya_boi
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2020-01-29, 00:23   

No właśnie nie wiem, co tu zrobić, bo nie mam żadnych znajomych ts, żeby się podpytać, a decyzję muszę podjąć w ciągu najbliższego miesiąca. Też słyszałem, że opieka niemiecka jest lepsza, bo przynajmniej wszystko refundują. No nic, może w internetach coś znajdę. Dzięki za odpowiedzi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-29, 00:35   

Na pewno znajdziesz, tylko najlepiej znać języki... no właśnie, ja bym jeszcze wziął pod uwagę język - nie znam holenderskiego ale niemiecki jest jednak jakby... bardziej przydatny/uniwersalny ;) (ale to ja, ktoś może mieć inne główne kryteria...).
_________________
 
 
ya_boi
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2020-01-29, 01:02   

Mieszkam w Holandii od pół roku i po angielsku dogadasz się bez problemu wszędzie. Niemieckiego trochę tam liznąłem, ale nie wiąże mojego życia z żadnym z tych krajów, więc nie widzę sensu w uczeniu się języków, których nie lubię, kiedy i tak nie zamierzam ich wykorzystywać.

PS Holenderski brzmi jak Niemiec, który się krztusi.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-02-02, 21:17   

A jakby tak najpierw zamieszkać w DE i zrobić tranzycję, a potem przenieść się do Holandii?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ya_boi
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2020-02-03, 22:41   

Znalazłem rozwiązanie. Pracuję w Holandii, więc jeśli zamieszkam w Niemczech to mogę sobie załatwić podwójne ubezpieczenie i wybrać kraj, gdy przyjdzie czas na tranzycję. Dzięki za rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10