Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Facial Team - zbieranie nadmiernej ilości danych osobowych
Autor Wiadomość
Cornelia
użytkownik
Prawie po wszystkim

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-01-11, 16:18   Facial Team - zbieranie nadmiernej ilości danych osobowych

Ostrzegam przed praktykami Facial Team. Zdarzenie można po jakimś czasie (miesiącu) powtórzyć i potwierdzić sobie tą wersję zdarzeń, obecnie po wymianie zdań mogą nie odpisywać.

TLDR:
1) Pytałam o opłaty i przebieg operacji "Tracheal Shave" (i nic więcej!)
2) Odpowiedzi nie uzyskałam, toteż po kilku dniach wysłałam maila z ponowieniem.
3) Dostałam odpowiedź po tygodniu. Niepodpisaną po "kind regards".
4) Otrzymuję pytania czy biorę hormony i jakie operacje plastyczne twarzy wykonałam (czyżby hormony wpływały na tą chrząstkę) <hahaha> .
5) Ponawiam pytanie o minimalną cenę, maksymalną cenę i średnią cenę za taki zabieg oraz możliwość przeprowadzenia rozmowy z chirurgiem na wire.com (szyfrowany komunikator możliwy do uruchomienia z poziomu przeglądarki!), bowiem nie chcę by firmy postronne widziały moją twarz, personalia itp.
6) Dostają kolejne wezwanie do wysłania filmu z minutowym ujęciem twarzy od dołu, góry, lewej prawej i z przodu (dane wystarczające by stworzyć biometryczny trójwymiarowy model twarzy!). Dostałam odmowę na wire.com, dają jedynie możliwość konsultacji via skype, czyli produkt Microsoftu znany z tego, że ich ToS mówi, że wszystkie dane dobrowolnie przekazujemy też Microsoftowi.
7) Zwróciłam uwagę, że w głebokim poważaniu mają moje prawa do prywatności
8 ) Zażądali film obejmujący samą szyję.
9) Zakończyłam dialog, ponieważ pachniał wyciąganiem nadmiarowych danych. Do określenia ceny zabiegu nie jest istotne jak wygląda moja twarz, czy biorę hormony itp. Mam bowiem prawo je odstawić (lekarz widzi przeciwwskazania, zły stan zdrowia - AMA dodatnie, immunologiczne zapalenie wątroby - koniecznie badajcie się więc okresowo) i chyba ważne jest by po ich drogich opracjach wyglądać nadal kobieco...

Przyblizonych cen się nie dowiedziałam, bowiem bez fotki twarzy jej nie podadzą. Trochę dziwne abym musiała do tracheal shave przysyłać im zdjęcia twarzy, gdy nawet nie wiem czy są warci świeczki cenowo.

Poniżej treści wymienionych maili:

1.

Dear Sirs,

What is total price for tracheal shave?

How the operation takes place? (days of hospitalization, how many people in the recovery room, food issues etc.).

After how many days return home?

What is the danger of lowering the voice resonance, voice pitch, losing voice quality or losing voice totally? (percentage)

Additional fees?

Regards,
Cornelia

--

2.

Hello Cornelia,

Really sorry about the delay in replying. These have been unusual circumstances for me. I am the first contact for patients and normally I reply within 24 hours but we have been in Australia for FFS orientation sessions there for few days and it has been difficult for me to keep up with all mails. And to add to this, we have been closed since Friday due to national festive days Friday and Monday. So please, I hope you accept my apologies as this is not the standard procedure.

Trying to answer your questions:
What is total price for tracheal shave? Following FACIALTEAM protocol, we don't provide prices before having an orientation session with the surgeons to discuss your case. (All our orientation sessions are free). Depending on where you are we would recommend a consultation in Marbella, any of the european cities we visit or video-conference consultation via skype. If tracheal shave is the only procedure you are interested in, we understand that it is not logical to wait a few weeks for an available appointment, so we request patients to send a video of approximately one minute long, showing your face and neck and making the movement of hyperextension of the neck. ( up and down from front and profile)

I attach an example on how the video should be.

How the operation takes place? (days of hospitalization, how many people in the recovery room, food issues etc.). See more info on this link. [niestety linka brak...]

After how many days return home? It will depend if you want us to remove the stich or you would like to do it in your country.

What is the danger of lowering the voice resonance, voice pitch, losing voice quality or losing voice totally? (percentage) Normally there are no risks of this kind involved.

Additional fees? Not sure what do you mean with this Cornelia.

To have all your details Cornelia, I would appreciate if you could fill in this form. [nie wiem o jaki formularz chodzi...]

Also in the meantime, can you tell us how did you know about FACIALTEAM in the first place, have you had any previous facial surgeries performed and are you following any hormonal treatment?
Looking forward to your reply.

Kind regards,
[brak podpisu, przyszło od Carmen (podaję samo imię)]

--

3.

Hi

Before I send any photo I want to know what is price for this procedure (total minimum price and total maximum price and average price).

Is there possibility of consultation on wire (wire.com)? I accept only ciphered connections during video-consultations.

--

4.

Hello Cornelia,

Following FACIALTEAM protocol, we don´t provide prices before having the consultation with the surgeon. The consultation is free.

We normally use skype for video conference consultations. As I mentioned before, if this is the only procedure you are interested in, you can also send a video as in the example so the doctors can assess the video and see if there is any indication for the procedure.

Would also need you to fill in the form on the link provided so I have your details.

Waiting for your reply.

Kind regards,
El vie. [w nagłówku maila Carmen]

--

5.

Thank you for detailed answers for my questions. Thank you for such a large amount of information. I do not accept Skype as video provider due to their terms of use. I can talk with surgeon only on wire.com (ciphered communicator).

I value privacy and image. But I see, you do not value my privacy.

--

6.

Hello Cornelia,

I completely understand but that is not a platform we use. There is the alternative of the video only of your neck.

Also we need more information, that is why we normally ask patients to fill in a form in a very secure way.

I will try to investigate about wire.com as we have never use it before.

Kind regards,
El vie.

[niestety formularza cały czas brak w załącznikach. Maila otwierałam Thunderbirdem oraz natywnym programem mailowym www, więc nie pominęłam tego]

--

Podsumowując - do tak prostego zabiegu, który w Polsce wycenili mi na 3500 zł bez pytania czy biorę hormony, bez pytania czy jestem po zmianie danych, bez żądania filmu z moją twarzą - nie uzyskałam informacji ile mniej więcej bierze Facial Team za taki zabieg, za to próbowali wyciągnąć zbyt wiele danych ode mnie. Maile sprawdziłam za autentyczność sprawdzając czy wyszły z ich serwera. Wszystko jest "w porządku" od strony technicznej. Dziwnym jest, że dostałam film instruktażowy w załączniku (ciekawe czyją twarz zawierał :D ), a nie dostałam formularza do wypełnienia.

Dziwne jest, że o ile dane medyczne MUSZĄ być wymieniane w sposób szyfrowany, Facial Team nie jest w stanie użyć chociażby wire.com do tego celu. Tak jakby była to rozmowa o pracy, o tym co kupiłam w sklepie, a nie o zdrowiu. Komunikatora, któremu można zaufać, że jest szyfrowany i jest szyfrowany od strony klienta - z przeglądarki wychodzą dane zaszyfrowane kluczem publicznym osoby po drugiej stronie, z którą rozmawiamy. Do uzyskania klucza prywatnego (rozszyfrowania) niezbędna jest znajomość hasła.

Od strony poszanowania czyjegoś prawa do prywatności, godności i intymności, ta klinika otrzymuje ode mnie ocenę niedostateczną. Wyższa kultura nieujawniania cen klientom i wyższa kultura prywatności też jest godna pochwalenia.

W zamian polecę wykonanie tej operacji w Polsce. Nie jest to bardzo skomplikowana procedura, żeby wyszła gorzej niż w Facial Team. Jednak wykonując Tracheal Shave należy liczyć się z tym, że nie u wszystkich, z zachowaniem funkcji mówienia i przełykania, jest możliwość spiłowania na zero. Niestety dość często jest to tylko redukcja tej chrząstki - zależy wszystko od budowy anatomicznej danej sztuki krtani. Zwyczajnie próba usunięcia większej części skończyłaby się kalectwem.
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2020-01-14, 07:29   

Arisa?
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-14, 13:27   

Helena, pytanie retoryczne ;) (na drugim koncie lepiej się maskuje :P ).
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 14:14   

Dajcie jej spokój jest duży postęp.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-01-14, 16:20   

Ada75 napisał/a:
Dajcie jej spokój jest duży postęp.
Weźcie dajcie spokój, wszędzie musicie widzieć Arisę? I po co ta obłuda, to niesmaczne :/

Arisa nie daje znaku życia więc proponuję się zająć własnym życiem, wendigo.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 16:28   

Cytat:
I po co ta obłuda, to niesmaczne


Mnie masz na myśli?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-14, 17:40   

wendigo napisał/a:
Helena, pytanie retoryczne ;) (na drugim koncie lepiej się maskuje :P ).

Dużo bardziej znośna
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2020-01-14, 18:35   

Może nie zaczynajcie znowu.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-15, 02:23   

remick76 napisał/a:
Arisa nie daje znaku życia więc proponuję się zająć własnym życiem, wendigo.

Jakby nie dawała, to byśmy się nią nie zajmowali :P
_________________
 
 
Cornelia
użytkownik
Prawie po wszystkim

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-01-15, 12:31   

@wendigo, @Maerno, @OneLotusPetal, @Ada75, @remick76, @Helena nie przyszłam tutaj angażować się w czyjeś zadawnione spory. Zastana sytuacja wygląda lekko paranoicznie. Zachowujecie się minimum tak jakbyście doznali jakiejś traumy od kogoś. Osoby odpowiedzialne za forum proszę o posprzątanie wypowiedzi nie na temat wskazany w nagłówku i pierwszym poście.

Niżej wstawiam wzór formularza, który przysłał mi Facial Team po uświadomieniu im, że go nie dołączyli do listu. Zapraszam do merytorycznej rozmowy o prywatności w klinikach dla osób transseksualnych. Jeżeli zabronione na forum są rozmowy o prywatności lub jest to forum reklamowe, na którym nie można powiedzieć złego słowa o klinice, mimo że opinia jest zgodna z prawdą, proszę mi pokazać gdzie jest to napisane.

--

Formularz konsultacyjny.

Consultation

First name

Last name

write your email address

please, re-enter your e-mail

Telephone *

Country of residence

Country of origin

Birthdate
mm/dd/yyyy

Indicate the type of enquiry ▾
In-person evaluation
Video-consultation
Consultation in Marbella (Spain)
Consultation in Sao Paulo (Brasil)

In accordance with the provisions in Regulation (EU) 2016/679 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data (GDPR), we inform you that the personal information you have supplied will be duly recorded and incorporated into the data processing systems of SICAP HEALTHCARE S.L.P in order to record your health information. Consequently, if you do not accept the described processing, we will not be able to provide you with our health services. Likewise, you are informed that your personal information will not be transferred to any recipient other than those expressly authorized by you or required by law and will not be used for any purpose other than that included here or for incompatible purposes. You can exercise your rights of access, rectification, erasure, limitation of specific processing, portability, automated decisions and opposition to the processing described at the following address: HC Marbella International Hospital, C/Ventura del Mar 11, 29660 Marbella (Malaga). However, if you so desire, you may also contact the Data Protection Officer at the following address: delegadolopd@facialteam.eu. In the event that you require additional information about the processing of your personal data, you can consult the additional information at the following link: https://facialteam.eu/privacy-policy/

☐ I accept the Privacy Policy

[SEND FORM TO OBTAIN FREE CONSULTATION]

--

Zastanawiające jest, czy jest to wymuszenie podania danych osobowych i zaklikania RODO do legalizacji podania nadmiernych danych za "niewymuszoną" zgodą, czy raczej jest to faktyczne wyłudzenie danych osobowych w sytuacji, gdy pytam wyraźnie tylko o cenę i sprawy związane z pobytem w szpitalu, przybliżona ilość dni hospitalizacji, pobytu tam, wyżywienia i tym podobnych spraw.

Proponuję zastanowić się na jakich warunkach wysyłamy tam swoje filmy, co mogą z nimi zrobić, po co im na tak wczesnym etapie imię, nazwisko, data urodzenia (o przybliżony wiek można inaczej zapytać), telefon. Dokładnie czytać treść zgód i polityki prywatności (które mogą się też zmienić - nic nie dostajecie na maila jako potwierdzenie na co się zgodziliście). W końcu za co płacimy, bowiem na Discordzie otrzymałam informację, że są 2 razy drożsi niż w Polsce nie wliczając wyżywienia i pobytu w obcym kraju.

Zapraszam do rozmowy na temat. Prywatność w klinikach leczących osoby transpłciowe - nie tylko Facial Team. Jak w innych miejscach wygląda ta - przemilczana na facebooku i forach - kwestia. Jakie macie doświadczenia w temacie poszanowania prywatności w innych klinikach?
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2020-01-15, 16:53   

Cornelia, abstrahując od kwestii danych osobowych (nie potrafię się odnieść do Twoich obaw) - zabieg jest prosty i wykonywany w paru miejscach w Polsce. Sama robiłam go w poznańskim Solumed u dr Dydymskiego rok temu. Może rzeczywiście lepiej zwrócić się o "redukcję chrząstki tarczowatej" do któregoś z polskich lekarzy, zamiast jechać aż do Facial Team, gdzie wykonuje głównie bardziej skomplikowane zabiegi?
 
 
Cornelia
użytkownik
Prawie po wszystkim

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2020-01-15, 19:58   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Zachodnie kliniki nie są w stanie uzyskać dobrych efektów z powodu etyki lekarskiej i regulacji prawnych.

O ile wiem, że mogę to zrobić taniej w Polsce, o tyle czuję się skonfundowana słysząc, że skrobią pół milimetra, bo etyka lekarska i prawo im nie pozwalają więcej. @WiktoriaJangmi, proszę więcej szczegółów o co chodzi. Znasz może szczegóły rzeczy? Brzmi to strasznie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-17, 02:57   

Cornelia napisał/a:
Zastana sytuacja wygląda lekko paranoicznie.

<rotfl> i kto to mówi :P

Cytat:
Osoby odpowiedzialne za forum proszę o posprzątanie wypowiedzi nie na temat wskazany w nagłówku i pierwszym poście.

Właściwie jest to temat z offtopami... Ale faktycznie, co za dużo to niezdrowo, nawet w temacie z offtopami, więc już zaczynam być rzeczowy:

Cytat:
4) Otrzymuję pytania czy biorę hormony i jakie operacje plastyczne twarzy wykonałam

No niesamowite - lekarz pyta o przyjmowane leki i przebyte operacje - a to niespodzianka!

Cytat:
bowiem nie chcę by firmy postronne widziały moją twarz, personalia itp.

Bo firmy postronne siedzą i tylko czekają na Twoje personalia i twarz...

Cytat:
6) Dostają kolejne wezwanie do wysłania filmu z minutowym ujęciem twarzy od dołu, góry, lewej prawej i z przodu

Lekarz chce zobaczyć człowieka przed zabiegiem, okolice wykonywania zabiegu - noo niebywałe.

Cytat:
7) Zwróciłam uwagę, że w głebokim poważaniu mają moje prawa do prywatności

Tak jak Ty ich do swoich kryteriów konsultacji z pacjentami. Zawsze możesz też pojechać na konsultację. Wtedy nie trzeba nic wysyłać ani pokazywać przez internet.

Ok, rozumiem że nie odpowiadają Ci ich kryteria, które jednak moim zdaniem są w porządku. Ale jeśli Tobie nie odpowiadają, to jak sama piszesz - wybierz Polskę.
Nie, nie spotkałem się z zachowaniami godzącymi w moją prywatność. Choć patrząc na takie tematy, to może ich po prostu wcześniej nie zauważyłem ;)
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-01-17, 11:46   

wendigo, nie wiem po co ciągniesz ten offtop. Wszak pytanie było o cenę minimalną i maksymalną. Czy do tego trzeba podawać imię, nazwisko, pesel numer buta i wyznanie?

Na dniach dostałam podobną odpowiedź od pewnego polskiego urologa - nie poda ceny, zaprasza na konsultację, płatną oczywiście :/

Więc "wybierz Polskę" może nie zadziałać..
_________________
 
 
Deidre
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 58
Wysłany: 2020-01-20, 17:32   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Nie opłaca się golić krtani za granicą, w Polsce robią to o wiele taniej a w FacialTeam pewnie gołą mniej chrząstki.
Zachodnie kliniki nie są w stanie uzyskać dobrych efektów z powodu etyki lekarskiej i regulacji prawnych. jak już gdzieś robić FFSy to w Tajlandii a nie na zachodzie gdzie zgolą pół milimetra za grube pieniądze.


Owszem, W Polsce tego rodzaju operacje są znacznie tańsze niż w zachodniej Europie, czy w USA, tyle, że nie są poprzedzone jakimikolwiek badaniami operowanego obszaru. Sama miałam przeprowadzany zabieg w naszym kraju. Miałam bardzo duże jabłko Adama - chirurg całkiem sporo spiłował, ale na wszelki wypadek zostawił też całkiem sporo chrząstki (w najwyższym punkcie wyniosłości zostało ok 5 mm chrząstki), żeby nie uszkodzić strun głosowych. Całe szczęście, że nie jestem chuda, to pozostałości jabłka Adama nie są zbyt widoczne. Nie wiem, czy gdybym miała ten zabieg wykonany u dr van de Vena albo u dr Spiegela, zostałoby spiłowane więcej chrząstki, natomiast miałabym 100 % pewności, że chirurg usunął tyle, ile się naprawdę dało. W przypadku pierwszego chirurga, dzień przed operacją wykonuje się tomografię komputerową krtani. W przypadku drugiego chirurga, wprowadza się wewnątrz małą kamerę, żeby zlokalizować struny głosowe.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-20, 18:19   

Deidre napisał/a:
Owszem, W Polsce tego rodzaju operacje są znacznie tańsze niż w zachodniej Europie, czy w USA, tyle, że nie są poprzedzone jakimikolwiek badaniami operowanego obszaru. Sama miałam przeprowadzany zabieg w naszym kraju. Miałam bardzo duże jabłko Adama - chirurg całkiem sporo spiłował, ale na wszelki wypadek zostawił też całkiem sporo chrząstki (w najwyższym punkcie wyniosłości zostało ok 5 mm chrząstki), żeby nie uszkodzić strun głosowych. Całe szczęście, że nie jestem chuda, to pozostałości jabłka Adama nie są zbyt widoczne. Nie wiem, czy gdybym miała ten zabieg wykonany u dr van de Vena albo u dr Spiegela, zostałoby spiłowane więcej chrząstki, natomiast miałabym 100 % pewności, że chirurg usunął tyle, ile się naprawdę dało. W przypadku pierwszego chirurga, dzień przed operacją wykonuje się tomografię komputerową krtani. W przypadku drugiego chirurga, wprowadza się wewnątrz małą kamerę, żeby zlokalizować struny głosowe.

Co więc robi się z dziórą powstała po spiłowaniu chrząstki? Widziałam symulacje na stronach kilku klinik, pokazują co spiłują i co całkowicie zetną, ale powstaje dzióra w krtani. Tak się pozostawia?
 
 
Deidre
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 58
Wysłany: 2020-01-20, 18:35   

Ayashiiru napisał/a:
Deidre napisał/a:
Owszem, W Polsce tego rodzaju operacje są znacznie tańsze niż w zachodniej Europie, czy w USA, tyle, że nie są poprzedzone jakimikolwiek badaniami operowanego obszaru. Sama miałam przeprowadzany zabieg w naszym kraju. Miałam bardzo duże jabłko Adama - chirurg całkiem sporo spiłował, ale na wszelki wypadek zostawił też całkiem sporo chrząstki (w najwyższym punkcie wyniosłości zostało ok 5 mm chrząstki), żeby nie uszkodzić strun głosowych. Całe szczęście, że nie jestem chuda, to pozostałości jabłka Adama nie są zbyt widoczne. Nie wiem, czy gdybym miała ten zabieg wykonany u dr van de Vena albo u dr Spiegela, zostałoby spiłowane więcej chrząstki, natomiast miałabym 100 % pewności, że chirurg usunął tyle, ile się naprawdę dało. W przypadku pierwszego chirurga, dzień przed operacją wykonuje się tomografię komputerową krtani. W przypadku drugiego chirurga, wprowadza się wewnątrz małą kamerę, żeby zlokalizować struny głosowe.

Co więc robi się z dziórą powstała po spiłowaniu chrząstki? Widziałam symulacje na stronach kilku klinik, pokazują co spiłują i co całkowicie zetną, ale powstaje dzióra w krtani. Tak się pozostawia?


Tak, w tym miejscu nie stosuje się wypełniaczy. Na zdjęciu poniżej, dobrze widać jak wygląda krtań po spiłowaniu chrząstki.

https://exploreplasticsurgery.com/wp-content/uploads/2018/07/Maximal-Male-Tracheal-reduction-intraop-Dr-Barry-Eppley-Indianapolis.jpg
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-20, 19:28   

Deidre napisał/a:
Tak, w tym miejscu nie stosuje się wypełniaczy. Na zdjęciu poniżej, dobrze widać jak wygląda krtań po spiłowaniu chrząstki.

https://exploreplasticsurgery.com/wp-content/uploads/2018/07/Maximal-Male-Tracheal-reduction-intraop-Dr-Barry-Eppley-Indianapolis.jpg

Brzmi to okropnie. Co jeżeli infekcja przekroczy chrząstkę i dostanie się do tkanek miękkich w miejscu gdzie się porusza, w tym do tych mięśni sterujących krtanią i tonem głosu?

OneLotusPetal, mogę prosić cię o lisią opinię w tym temacie? Przecież infekcje dróg oddechowych (w tym krtani) to najczęstsze choroby infekcyjne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 9