Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
jak sobie radzić z transfobią?
Autor Wiadomość
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
  Wysłany: 2020-01-08, 20:25   jak sobie radzić z transfobią?

jak tylko przeczytam jakiś transfobiczny komentarz to od razu włącza się we mnie złość, smutek i nasilona dysforia oraz jeszcze większa nienawiść do samego siebie
nie potrafię się z tym pogodzić i nie umiem się uspokoić, brnę dalej w same negatywne emocje i myśli
 
 
Andrea Candle
użytkownik
Candle


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 31
Skąd: Republika Śląska
Wysłany: 2020-01-08, 20:29   Re: jak sobie radzić z transfobią?

Naellaellan napisał/a:
jak tylko przeczytam jakiś transfobiczny komentarz to od razu włącza się we mnie złość, smutek i nasilona dysforia oraz jeszcze większa nienawiść do samego siebie
nie potrafię się z tym pogodzić i nie umiem się uspokoić, brnę dalej w same negatywne emocje i myśli


To omijaj negatywne tematy jeżeli wiesz że jesteś za wrażliwy na nie, otocz się murem jak firewall nie dopuszczaj do siebie złych myśli,przyjmij to jako walkę z własnymi demonami i ją wygraj.
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-08, 20:36   

będąc w Internecie nie da się takich rzeczy uniknąć
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 20:50   

Da się omijać, po prostu nie czytaj komentarzy na temat trans i w ogóle hejtu.
Wybieraj strony, które budują. Pozytywne.
Jesteś człowiekiem rozumnym więc będziesz to umiał zrobić i zapanować nad niezdrowa ciekawością.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 20:50   

Oj oj oj.

Czasem dla rozrywki czytam komentarze pod artykułami na dużych portalach. Wiesz zapewne ile tam jest nienawiści, iluż tam się przewija wszelkiej maści specjalistów, jakie tam się wygłasza teorie.

Wyartykułowana transfobia była by tylko jednym ze składników tego bagiennego mułu. Nic lub niewiele jesteś w stanie na to poradzić, to czym się martwisz? Masz swoje demony do zwalczenia, nie szukaj obcych.

Na pocieszenie powiem, że poznasz już pewnie niedługo zaangażowanych w walkę z tym syfem aktywistów, którzy są częścią tego forum.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 20:52   

Ja zaczęłam sobie tłumaczyć, że wcale nie jestem gorsza od innych. Wręcz mam wiele talentów, których mnóstwo osób by mi pozazdroscilo.
Nienawiść i hejt spowodowana jest straszna zazdrością. Pamiętaj o tym.
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-08, 21:08   

wiem, że nic na to nie poradzę ale nie potrafię po prostu się z tym pogodzić
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-01-08, 21:08   

Misia napisał/a:
Nienawiść i hejt spowodowana jest straszna zazdrością. Pamiętaj o tym.

Nie tylko tym - brakiem zrozumienia, ciasnym światopoglądem i negatywnym warunkowaniem środowiskowym. A co do komentarzy - zwisają mi one :-) Podstawa to zabicie w sobie poczucia bycia gorszą/ym.
_________________
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-08, 21:27   

lol, zazdroszcze i was podziwiam za takie podejście
też bym tak chciał
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 23:07   

Naellaellan napisał/a:
wiem, że nic na to nie poradzę ale nie potrafię po prostu się z tym pogodzić

Z czasem nabiera się dystansu. Pomaga w tym zwłaszcza przejście na HRT i uzyskanie passingu.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-09, 00:33   

OneLotusPetal napisał/a:
Z czasem nabiera się dystansu. Pomaga w tym zwłaszcza przejście na HRT i uzyskanie passingu.


W zasadzie to passing nie pomaga na wyrobienie sobie dystansu, tylko pozwala uniknąć sytuacji, w których jest oczywiste, że jesteś osobą transpłciową i ktoś może się wobec Ciebie zachować jak dupek.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-09, 01:26   

Eee czy ja wiem. Mi passing pomógł znacząco na dysforię i dzięki temu transfobiczne docinki już nie robią na mnie aż takiego wrażenia jak kiedyś.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-09, 10:41   

Mi też passing bardzo pomógł.
Przestałam się bać wyzwisk typu pedal, ciota.
Wcześniej stawałam sie sparaliżowana na tego typu wyzwiska.
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-09, 18:09   

ja nie dostaję żadnych negatywnych komentarzy na przykład na ulicy a i tak nie radze sobie z tą całą transfobią także no
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-12, 16:01   

OneLotusPetal ma rację:
OneLotusPetal napisał/a:

Z czasem nabiera się dystansu. Pomaga w tym zwłaszcza przejście na HRT i uzyskanie passingu.

z tym, że uważam, że nie tyle uzyskanie passingu ma znaczenie, co męski poziom hormonów w organizmie :P po prostu się człowiek robi taki gruboskórny ;) Ja też tak kiedyś miałem że mnie dołowały i smuciły takie rzeczy bardzo, nawet jak nie dotyczyły mnie bezpośrednio. Teraz mnie co najwyżej czasami złoszczą. Albo śmieszą :P

A jak nie brnąć w negatywne myśli, to może pomóc psychoterapia.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-12, 18:41   

wendigo, to musi być straszne jak człowieka obchodzi wszystko co go nie dotyczy.
Pamiętam jak kolega kiedyś pomyślał, że objeżdżam go o transfobię, bo jestem jakimś SJW, ponieważ jak dziewczyna to musi być SJW ech... Jak na jego zarzut odpowiedziałem, że właśnie rozmawia z osobą trans, gały mu wyleciały :roll: No bo jak to tak, trans i ludzi tym nie napastuje... (tak, naczytał się pewnie 4chana)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-12, 20:46   

Sven napisał/a:
wendigo, to musi być straszne jak człowieka obchodzi wszystko co go nie dotyczy.

Też tak myślę...
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-07-01, 18:08   

Naellaellan to co ja mam powiedzieć, nie jestem jeszcze na hrt a od prawie roku funkcjonuję jak kobieta i wiele razy zdarzyło mi się usłyszeć pedał albo głupie smiechy. Nie biorę tego do siebie bo to są głupi ludzie, prostacy którzy myślą że lesbijki czy geje są zagrożeniem dla polskich rodzin. Nigdy nie będę zaakceptowana przez kobiety ani szanowana przez mężczyzn co do tego mam świadomość . Ale przez to nie zamknę się w domu. Jestem kobietą i żaden prostak nie jest w stanie mnie zgnębić.
_________________
Sandra
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-07-03, 19:12   

Naellaellan napisał/a:
a i tak nie radze sobie z tą całą transfobią także no


Najwyraźniej mieszkasz w niewłaściwym Kraju. Pojedź sprawdzić za Odrę, tam nie ma tych odzywek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10