Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Misia
Autor Wiadomość
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 18:29   Misia

Cześć Wszystkim,
Jestem Misia, normalna kobieta po wszystkich przejściach związanych z korektą, która śledzi często to forum z tego względu, że chciałabym zobaczyć, jak inne osoby radzą sobie w życiu, mające podobne problemy.
Jeśli któraś z Was miałaby pytania, co do pełnej korekty, bądź odnośnie radzenia sobie z trudnościami, to proszę pytać.
Pozdrowienia

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-12-29, 18:34   

Witamy na forum :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-12-29, 19:08   

No hej, Misia, jakoś sobie radzimy :)
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 19:40   

Cześć
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 19:52   

Tak, jestem już ciska☺️
Mój ginekolog powiedział, że skoro już wszystko mam za sobą, to znaczy, że jestem zwykła kobieta.
Bardzo się ciesze, że mimo mnóstwa przeciwności radzicie sobie i idziecie do przodu.
Trzymam za Was kciuki😘
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-12-29, 19:58   

Cześć Misia,
Miło wiedzieć, że masz to za sobą :-) <serce>
Czy mogłabyś się podzielić jakimiś szczegółami?
Na przykład, który chirurg pozwolił Ci osiągnąć ten stan?
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:21   

Oczywiście.
SRS robiłam w Krakowie. Wybrałam opcje bez jelita (ze skóry).
Po op byłam w szpitalu 5 dni, po czym musiałam wypoczywać w domu ok. m-aca.
Lekarze z Gyneki są wspaniali. Czułam się tam fantastycznie. Wszyscy traktowali mnie jak zwykła pacjentke.
Efekt wg dra Szymanowskiego jest taki, że przeciętny ginekolog się nie zorientuje.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:23   

Jeszcze odnośnie hormonów, to trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Po ok. 7 latach wyglądasz jak normalna, nierozpoznawalna ciska.
To długo, ale warto☺️
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:28   

W Krakowie op SRS wykonuje cały zespół lekarzy różnych specjalnosci:dr Jaczewski - urolog (B. przystojny i miły), dr Szymanowski - ginekolog, dr Wioletta (nie pamiętam nazwiska) - medycyna estetyczna, no i od strony jelita gastroenterolog. Każdy z nich wykonuje swoją część operacji.
Lezalam na stole 7 godzin ale wydawało mi się, że minęła 1 sekunda. 😊
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:32   

Opieka pielęgniarska bez zarzutu.
Podlaczyli mnie do pompy z lekami przeciwbólowymi, dzięki czemu prawie nie czułam bólu. W domu też było ok, tylko wdalo mi się zakażenie z cewnika i było to bardzo nieprzyjemne. Po jego zdjęciu brałam furagin i Wit. C i się wyleczylam bez antybiotyku.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:34   

Jak macie jeszcze jakieś pytania to pytajcie smialo😊
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-12-29, 20:36   

OK :) Jaki był koszt zabiegu? Ile trwało gojenie?
_________________
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 20:51   

To było pod koniec 2018. Koszt wyniosl wtedy 24000 zł.
Z tego co wiem, to teraz jest trochę drożej. Możecie sprawdzić na Tour medica.
Gojenie trwa ok. 6 tygodni ale dopiero po 6 miesiącach wszystko już jest ok.
Wcale nie miałam żadnego prawidla.
Dr Szymanowski na 1 kontroli stwierdził, że nie potrzebuje dilacji. Jeszcze lepiej jest po wszczepieniu fragmentu jelita, ale ja się tego balam.
Mimo to kupiłam prowizorycznie zestaw do dilowania, I teraz diluje po 3 min. Co drugi dzień i zupełnie wystarcza.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-29, 22:30   

Hej Misia. W jakim wieku robiłaś operację?
_________________
Sandra
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 05:42   

Hej,
Miałam wtedy 35 lat.
A lecze się od 22 roku zycia😊
Po 30 miałam już pracę i mogłam zaciągnąć pożyczkę na upragnione SRS.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 07:22   

Wiedziałam że się przyczepisz.
Pewnie przez ciebie przemawia zazdrość ale to twój problem.
Ja wiem swoje, co potwierdził dr Szymanowski i nie zmienię zdania.
Zawsze ktoś musi tu pluc jadem.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-30, 07:33   

Misia ja niestety jestem 40+ , miałam swoje problemy, jest leczenie, ale powiedz czy dopytywalaś doktora odnośnie wieku jakie mogą być komplikacje. Nie ukrywam że ja też chciałabym przejść wszystko.
_________________
Sandra
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 08:16   

Słyszałam o transkach które bardzo późno przechodziły SRS.

Mam czucie w lechtaczce.

U mnie nie było potrzeby dilowania tak intensywnego, co mnie zdziwiło, bo naczytalam się o tym dużo.

Nie czepiam się czy masz penisa, czy nie. Ważne żebyś sama ze sobą była pogodzona i szczęśliwa.

To prawda, chyba twarz i postura są ważniejsze, abyś była odbierana jako k. Nie mniej jednak ja potrzebowałam pełna korektę, która sprawiła, że jestem szczęśliwa.

Każdy ma jakieś wyobrażenie, czy kobieta trans będzie na zawsze trans, czy nie. Ja zamknęłam ten rozdział za sobą. I to moja sprawa.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 08:24   

Sandra, znam transke która po 40tce przeszła korektę twarzy a dopiero później SRS. Jest piekna. Wiele kobiet pozazdrosciloby jej urody.
Ffs robiła w Holandii a SRS u Jaworowskiego.
Niestety Jaworowski wszystko spie*lil i nawet jego poprawki nic nie dały. Dlatego mimo że jest piekna, to jest nieszczęśliwa.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 08:26   

Oni robią SRS już od kilku dobrych lat tylko było o nich cicho.
Nawet robią poprawki po innych lekarzach, np. Po Czechach.
Uważam, że są fachowcami.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 08:27   

Głębokość waginy mam taką, jaki był fiut w zwisie, czyli ok. 8 cm.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 08:39   

Dlatego sama diluje☺️
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-12-30, 10:20   

Misia, bardzo dziękuję za info! :)

Myślałam poważnie o dr Jaworowskim. Trudno mi znaleźć więcej opinii na temat jego pracy. Czy możesz powiedzieć coś więcej o doświadczeniu koleżanki? Na czym polega problem?

I z drugiej strony - bardzo zaskoczyłaś mnie możliwościa operacji w Krakowie. Czy masz może jakieś informacje o tym, gdzie kształcili się lekarze, którzy się Tobą zajęli, jak duże mają doświadczenie z kobietami takimi jak my i czy znasz inne panie, które przeszły u nich takie operacje?

Aha, i jeszcze - musiałaś wcześniej usuwać owłosienie, czy było usuwane podczas operacji? :)
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 11:05   

Odradzam dra Jaworowskiego, jak tylko się da!!!
On jest chirurgiem ogólnym, robi wszystko sam, a w Krakowie jest cały zespół lekarzy!!
Moja znajoma została przez niego okaleczona - zrobił jej coś, co nawet nie przypomina sromu.
Skóry mnóstwo zmarnował, miała martwicę niektórych części, nie mogła dilować, bo cały czas krwawiła.
Ten kono*ł wmawiał jej, że wszystko jest cacy, a ona jest zrozpaczona. Jej partner widział jego dzieło i się złapał za głowę...

Lekarze z Krakowa maja wykształcenie medyczne ze stopniem dr. Kształcili się w Niemczech, ale też na Jagiellonce. Mają bogate doświadczenie w przeprowadzaniu różnych operacji ginekologicznych.

Wejdź na stronę Gyneka Kraków - jest tam cały opis lekarzy i zakres operacji.
To jest centrum medyczne poświęcone zdrowiu kobiety.

Na Niebieskim są 2 opinie o operacji - bardzo pozytywne.

Tak, przed operacją musiałam sama zgolić owłosienie na sromie i genitaliach.
Potem był prysznic mydłem chirurgicznym. Dostałam później fartuch, majtki i czepek, i tak zaprowadził mnie przystojny pielęgniarz na salę przedoperacyjną.

Jeszcze jedno info: Miałam op w Szpitalu św. Rafała, ale teraz robią w Gynece na ul. Kostrzewskiego w Krakowie.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 11:16   

W szpitalu pierwsza doba była w cenie zabiegu, następne kosztowały po 500 zł.
Byłam 5 dni.
W czasie operacji dołączyli mi dreny, czego nie robi Jawor.
Jawor każe też pacjentce wynieść się z lecznicy po 3 dniach, czego sobie nie wyobrażam po takiej op.
Foxy tu też kiedyś pisała - nie była zadowolona z Jawora. Tak samo Blogerka K miała u niego kilka poprawek.
Ja ani jednej.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 15:55   

Misio, twoje posty coraz bardziej mi zalatują lokowaniem produktu. Czyżbym się myliła?
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-12-30, 15:59   

Misia napisał/a:
Odradzam dra Jaworowskiego, jak tylko się da!!!
On jest chirurgiem ogólnym, robi wszystko sam, a w Krakowie jest cały zespół lekarzy!!
Moja znajoma została przez niego okaleczona - zrobił jej coś, co nawet nie przypomina sromu.
Skóry mnóstwo zmarnował, miała martwicę niektórych części, nie mogła dilować, bo cały czas krwawiła.
Ten kono*ł wmawiał jej, że wszystko jest cacy, a ona jest zrozpaczona. Jej partner widział jego dzieło i się złapał za głowę...

Horror!!! Czy nie ma sposobu, żeby go zaskarżyć i móc próbować coś jeszcze naprawić?

Właśnie przyglądam się Gyneka. Sprawia lepsze wrażenie niż klinika warszawska. Przekonuje mnie też zespół specjalistów i operacja w szpitalu.

Misia napisał/a:

Tak, przed operacją musiałam sama zgolić owłosienie na sromie i genitaliach.

To znaczy, że meszki włosowe zostały usunięte podczas operacji, a nie musiałaś ich usuwać trwale laserem czy elektrolizą? Nie znajdujesz w środku włosków?
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 16:29   

Ada75 napisał/a:
Misio, twoje posty coraz bardziej mi zalatują lokowaniem produktu. Czyżbym się myliła?


Masz prawo tak myśleć.
Może to tak wyglądać ale ja jestem mega zadowolona.
Tym bardziej że byłam na konsultacji u Jawora i nie mam najlepszego zdania o nim.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 16:32   

Lamarta, on każe podpisywać taki dokument, w którym zrzekasz się pozywania go, jak coś by źle poszło.

A odn. owłosienia - wystarczy zgolic golarka przed operacja. Nie trzeba pozbywać się cebulek☺️
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 19:44   

lunaluna123 napisał/a:
Misia napisał/a:
Wiedziałam że się przyczepisz.
Pewnie przez ciebie przemawia zazdrość ale to twój problem.
Ja wiem swoje, co potwierdził dr Szymanowski i nie zmienię zdania.
Zawsze ktoś musi tu pluc jadem.



Jeśli Dr Szymanowski twierdzi że jesteś ciską to poprostu kłamie bo tak nie jest i nie będzie i nie ma nic nieodpowiedniego w byciu trans kobietą nieważne czy ma się pusie czy też nie .

Jest wiele różnic pomiędzy neowaginą i waginą , cis wagina to mięsień który poszerza się np w przypadku porodu , lub w przypadku włożenia do niej obiektu o większej srednicy w przypadku włożenia do neovaginy większego obiektu
może dojść do pęknięcia..... co byłoby tragicznym wydarzeniem , mam pytanie odnośnie operacji u tego szymanowskiego jeśli zechcesz odpowiedzieć , czy wogóle masz czucie w łechtaczce ?

To ja na takie przemądrzałe gadanie odpowiem:
czym się różnią wykonane narządy żeńskie z usunięciem prostaty ale bez wytworzenia kanału, który trzeba by było dilować od kobiet, które rodzą się bez tego kanału. Jest taka choroba, nie pamiętam nazwy, ale bywa, że nie ma ani jajników, ani macicy ani tych przewodów między jajnikiem a macicą.

Skoro jej tak powiedział lekarz to tak jest.

Misia, jakich dokumentów i badań wymagał Szyman?
Ostatnio zmieniony przez Vichan 2019-12-30, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 19:48   

lunaluna123 napisał/a:
różnią się tym że zostały zrobione z penisa

Brawo ty, różnią się bo zostały ulepione z prochu a nie z gliny :V <hahaha> <hahaha> <hahaha>
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 19:52   

Nie każdy jest seksualny. Osoby aseksualne mogą nie chcieć, skoro i tak tego kanału nie wytworzyły w okolicach właśnie prostaty.

Prostata - to już zależy od "jakości chirurga" czy zrobi to poprawnie. Fakt - jest to trudne.
_________________

 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 19:56   

prawda to pojęcie względne. Po operacjach FFS i SRS też powiem ci że jestem cis i będzie to prawda, bo z tak nastawionymi kobietami nie chcę mieć nic wspólnego. Po to się leczę by być kobietą z nierozpoznawalną historią.
_________________

 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 20:03   

lunalunaluna, czuję się jak na tym koncercie... :/

https://www.youtube.com/watch?v=-_4B2s54vX8

Misia, daj znać jakie badania i jakie dokumenty wymagał twój lekarz chirurg.
_________________

 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-12-30, 20:08   

lunaluna123 napisał/a:
Też jestem nierozpoznawalna , ale to nie znaczy że nie jestem trans .
Tak, ja po 21 miesiącach też jestem "nierozpoznawalna" ale to nie znaczy że trzeba mi ani komukolwiek innemu przypominać że jest trans. Zresztą nie jestem <-- :)

lunaluna123, daruj sobie te wojenki ideologiczne bo niczemu to nie służy.
_________________
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 20:53   

Misia, daj znać jakie badania i jakie dokumenty wymagał twój lekarz chirurg.[/quote]

Już psze:

Przed operacja to wiadomo - uregulowana sytuacja prawna.

Oraz badania:
Hiv
Tsh
Krew
Mocz
Enzymy watrobowe
Keratyna

Oraz konieczne konsultacje:
Urolog
Ginekolog
I kto chce z jelita- gastroenterolog + gastroskopia.
Wszystkie 3 na miejscu - płatne.

Musisz podać jakie bierzesz leki.
Będzie też przed op konsultacja z anestezjologiem.

Hormonów nie trzeba odstawić.
Trzeba uważać z psychotropami bo mogą współdziałać z silnymi lekami przeciwbólowymi. Mi anestezjolog kazał nie brać na noc przed op oraz po niej.

Jeśli będziesz miała wszep jelita, to masz dietę.
Jeśli nie, jesz od razu normalnie.
Występuje wtedy problem z zatwardzeniem więc trzeba przyjmować czopki.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 20:58   

Lunaluna, Tobie nie przeszkadza stwierdzenie że jesteś trans, ale wiele z nas chce zapomnieć o tej przypadłości bo mamy taką potrzebę, I to też należy uszanowac.
Jeśli chodzi o rozwój genitaliow to w wieku embrionalnym tworzą się z tego samego materiału biologicznego ale sterowane są przez chromosom x lub y i wtedy odpowiednio formowane.
Istnieją choroby genetyczne sprzezane z płcią, gdzie nie tworzą się narządy płciowe wewnętrzne.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-12-30, 21:03   

Misia napisał/a:
Oraz konieczne konsultacje:
Urolog
Ginekolog
I kto chce z jelita- gastroenterolog + gastroskopia.
Wszystkie 3 na miejscu - płatne.

Jesli mogę dopytać - jaki był łączny koszt tych konsultacji? Jak rozumiem nie były ujęte w cenę zabiegu?
_________________
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 21:22   

Jedna konsultacja kosztowała 250 zł i nie była ujęta w cenie zabiegu.
Ale to była cena ze szpitala św. Rafała.
W Gynece mogą być inne ceny.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-30, 22:05   

Misia, wystarcza mu nowy dowód osobisty, czy żąda czegoś więcej z papierów? Czego?
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-30, 22:34   

Nic im nie pokazywałam. Jedynie przy rejestracji i przyjęciu do szpitala okazujesz dowód, ale każdy musi go okazać, żeby dane wpisać do systemu.
To wszystko.
Słyszałam że Jawor wymaga okazania wyroku i dowodu.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-31, 07:20   

Misia, dzięki za informację. Właśnie to samo słyszałam o Jaworze i Tuchandlerze (ten drugi ma jeszcze więcej nonsensownych życzeń) - żądają nie tylko okazania ale robią sobie ponoć kopie. Po to będę zmieniała nazwisko, aby w przychodni nie mieli starego nazwiska, wspólnego z anty-rodzicami, ani poprzedniego imienia. Nie potrzebuję zbędnego węszenia personelu przychodni. Poza tym nie chcę być kojarzona z anty-rodzicami, a ich dane są na wyroku.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2020-01-09, 19:59   

Po poście Misi napisałam do Gyneka maila z prośbą o informację, czy oferta z Tourmedica jest aktualna, bo nie znalazłam jej na stronie Gyneka.

Wysłałam wiadomość przed Nowym Rokiem, ale do 8 stycznia nie dostałam odpowiedzi, więc zadzwoniłam. Rozmawiałam tylko z panem z rejestracji, który był w stanie udzielić mi tylko powierzchownych informacji:
1) Potwierdził tylko aktualność tej oferty. Czyli "Operacja dopasowania płci fenotypowej z użyciem fragmentu esicy" 40 tys, a "Operacja dopasowania płci fenotypowej bez użycia fragmentu esicy" 30 tys.
2) Nie potrafił powiedzieć, czy powiększenie piersi można połączyć z tą operacją.
3) Pytałam o przeciętne terminy oczekiwania na zabieg, ale nie słuchając mnie zaczął improwizować coś o procesie prawnym, sądach, dokumentach i tym, że potrzebny jest wyrok... Wydaje mi się to absurdalne, skoro dokumenty mam kobiety. Ale zakładam, że sam nie do końca wie, o czym mówi, więc trzeba będzie się dowiedzieć bezpośrednio u źródła.
Wszystkich szczegółów mam się dowiadywać bezpośrednio u lekarza, czyli na konsultacji.

Pod względem informacyjnym na starcie nie miałam więc jakiegoś super doświadczenia, ale ważniejsza będzie ich konkretna robota. Jak dowiem się więcej, dopiszę.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-09, 21:13   

Lamarta, ja w ogóle nie pytałam nikogo z rejestracji, bo oni się nie znają. Wszystkiego dowiedziałam się na konsultacji u dr Szymanowskiego. Przemiły człowiek. Umówiono mnie też na zabieg na miesiąc później. Ale nie robiłam tego przez rejestrację tylko przez jego asystentke. Więc nie mam złych doświadczeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11