Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja zmiany głosu przed zmianą dokumentów
Autor Wiadomość
martyna_osw
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 48
Wysłany: 2019-12-13, 21:08   Operacja zmiany głosu przed zmianą dokumentów

Czy ktoś podrzuci kontakt do kliniki gdzie jest możliwa operacja zmiany głosu dla M/K przed zmianą dokumentów? Polska ale ostatecznie Czechy lub Słowacja też wchodziły by w grę.
Wątek o operacjach głosu już był ale tam jest namiar na lekarza który ma ciśnienie na zmienione już dokumenty...
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-13, 22:35   Re: Operacja zmiany głosu przed zmianą dokumentów

martyna_osw napisał/a:
Wątek o operacjach głosu już był ale tam jest namiar na lekarza który ma ciśnienie na zmienione już dokumenty...

Freja niedawno pisała w kontekście usuwania piersi u kaemów, że byłoby to bez zmienionych dokumentów przestępstwo zeszpecenia ciała. Podobnie można rozpatrywać uczynienie głosu damskim w sytuacji, gdy prawnie jesteś jeszcze mężczyzną. Wątpię by ktokolwiek zaryzykował.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2019-12-18, 20:30   

moim zdaniem nie opłaca się - bo mogą być trudności przy innych operacjach. Radziłabym inne zabiegi zrobić pierwsze a ten na końcu. Co do passingu radzę mówić szeptem ja mówiłam przed zmianą głosu i nie miałam problemów. Z telefonami miałam tylko ale podobno jest aplikacja co podwyższa głos.
 
 
martyna_osw
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 48
Wysłany: 2019-12-20, 11:23   

dezamorfina napisał/a:
moim zdaniem nie opłaca się - bo mogą być trudności przy innych operacjach. Radziłabym inne zabiegi zrobić pierwsze a ten na końcu. Co do passingu radzę mówić szeptem ja mówiłam przed zmianą głosu i nie miałam problemów. Z telefonami miałam tylko ale podobno jest aplikacja co podwyższa głos.


Chodzi o trudności przy ewentualnej redukcji "jabłka adama"? z tym szeptem to ciężko trochę na codzień, staram się oczywiście trochę ciszej, delikatniej ale po dłuższym czasie mam wrażenie jakby mi coś stało w gardle...
A z resztą przy moim głosie to chyba każda szansa na drastyczną zmianę głosu się opłaca :D
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-20, 12:48   

Cytat:
Z telefonami miałam tylko ale podobno jest aplikacja co podwyższa głos.

Mogę prosić o więcej informacji na ten temat? Jaka aplikacja, gdzie ją pobrać, ile kosztuje używanie? Przyda się do czasu zebrania na operację i doczekania się jej terminu.
_________________

 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-12-20, 18:59   

Znalazłam wczesniej takie apki na androida dedykowane trans:
    Voice Pitch analizer,
    Voice tools.

Inne przydatne:
    Vocal Pitch Analyzer,
    "Trening głosu" i "Rozgrzewka głosu" z pożytecznej strony easyvoice.pl,
    albo "Music Speed Changer" - gdzie możesz wrzucić fragmenty nagrania głosu innych lasek i puszczać je w dowolnym tempie i tonie - np. jeśli ściągniesz ton w dół, to przekonasz się, czym sposób mówienia tych lasek różni się od męskiego gadania poza samą wysokością - bo to równie ważne).

Może są jakieś nowe, od jakiegoś czasu nie interesowałam się.... bo już nie muszę ;-) Powtórzę maniacko moją reklamę:
Sama jestem głucha i potrzebowałam kogoś, kto mnie poprowadzi za rękę i usłyszy, przypilnuje. Pani Monika Wiśniewska w Poznaniu potrafi zdziałać cuda z głosem i jest otwarta na osoby 'trans'. Wiem, bo byłam. I już przez telefon nikt mnie nie pomyli z żadnym panem. Tak jest!

http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=4139
https://www.rankinglekarz...n-31465#kontakt

Jeżeli w innym mieście - szukaj logopedów.
Przejrzyj kanały na youtube. Mnóstwo informacji na temat sposobów i ćwiczeń. Po angielsku.

Szkoda kasy i ryzyka na operacje. A pracy z głosem nawet wtedy nie unikniesz.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-20, 23:53   

lamarto, dzięki, ale czy widzisz możliwość osiągnięcia tych 165 hz albo 180 hz z Voice Pitch Analyzera, gdy mój wynik to 75 hz? Myślę, że tylko operacja pomoże.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-12-21, 11:47   

Ayashiiru, niestety, podobnie jak Ty mogę tylko mieć jakieś swoje myśli na ten temat, bo nie jestem fachowcem. Ale mi akurat wydaje mi się przeciwnie do Ciebie, że sytuacja nie musi być tragiczna - i że poziom wyjściowy wcale niczego nie wyklucza. Sam ton jest ważny, ale równie ważny jest sposób wydobywania głosu, oddechu, akcentowanie i melodia. A w tym wymiarze sama operacja nie pomoże.
Kiedyś wyszukiwałam rad na yt. I w niektórych przypadkach rezultaty były naprawdę niesamowite wobec punktu wyjściowego, szczena opada. Ja też nie wyobrażałam sobie, że dam radę, a udało się dojść do poziomu akceptowalnego i pozostaje szlifowanie.

Kiedy będziesz ćwiczyła głos, to na pewno bardzo ważne, żebyś to robiła ostrożnie i słuchała specjalistów, dbała o głos.

- Jeżeli wydatek na logopedę byłby nie do przeskoczenia, to na przykład tutaj jest opisany jeden sposób:
https://www.genderlife.co...icebook020.pdf.

- Tutaj na forum wcześniej pojawiały się też wątki ćwiczeń.

- Musiałabaś pogrzebać sama, bo jest tego mnóstwo, a ja już nie jestem na bieżąco. Np:
https://www.youtube.com/r...ce+feminization
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2019-12-21, 12:59   

martyna_osw napisał/a:
Chodzi o trudności przy ewentualnej redukcji "jabłka adama"?

Nie tylko po glottoplastyce jest ograniczenie w intubacji. Np ja miałam operacje głosu 09.04.15 od sierpnia 2015 szukałam lekarza od powiększenia piersi+liposukcji brzucha. Szukałam prawie cały 2016 i 8.12.2016 udało się znaleźć lekarza co się podejmie. Wskazana jest mniejsza rurka- jet ventilation by nie uszkodzić strun. Głośnia jest zmniejszana od 1/3 do 1/2. Plusy zabiegu każdy mówi przez PANI, nie stresuje się)). Minusy głos jak starej palaczki i nie jestem w stanie krzyknąć co nie zawsze jest dobre.
Co do mowy szeptem wycisz się i staraj się mówić szeptem spokojnie. Uczucie dławienia to jest psychologiczne. Jak jesteś w gronie zaufanych ludzi czy sama mów swobodnie. Chodzi o nieznajomych jak czujesz dyskomfort to szept jest wyjściem.
 
 
martyna_osw
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 48
Wysłany: 2019-12-22, 18:17   

dezamorfina, sam rozmiar rurek intubacyjnych to norma, co nieco zostało mi jeszcze w głowie z ratownictwa i dla kobiet stosuje się mniejsze rozmiary jednak tych trochę jest i dobiera się je też pod ogólne gabaryty osoby u której ma być zastosowana, podejrzewam że u chłopaka 160cm wzrostu delikatnej budowy i tak siądzie mniejszy rozmiar niż u jakiejś koszykarki 195cm i ze 100kg wagi.

Zmartwiło mnie trochę z tym co ujęłaś jako "głos starej palaczki", u Ciebie to wynikło z jakiegoś powikłania czy to standard w każdym przypadku?
I tak jeśli to kwestia kwoty do 10tys to raczej bym zaryzykowała. Szczególnie że mieszkając na granicy małopolski i śląska to raczej ciężko o jakiegoś specjalistę ts-friendly a do Poznania za daleko a samej nawet gdy pokonam lenistwo to i tak chyba zbyt głupia jestem aby pojąć dalsze etapy nauki które tu były już opisane na jakimś wątku.
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2019-12-22, 18:31   

Ustalmy jedno, bo widzę że masz małe pojęcie o tym(bez obrazy) jeśli taka operację chcesz wykonać gdzieś w PL albo EU, to tylko chwalisz kasę i zniszczysz głos, nie mają pojęcia jak to robić. Jedyną opcję to Korea albo USA, dosłownie chyba 2-3 kliniki na cały świat. Dlaczego, ano dlatego że operacja nie polega tylko na powiązaniu strun głosowych, ale też na laserowym usunięciu ok 1/3 ich ciężkości, A tego normalnie się nie robi. Od razu powiem, sam koszt operacji to min. 10000 usd. Plus reszta. Jeśli nie masz na to pieniędzy, to odkładam, każda inna operacja to tylko igranie że szczęściem, A zadowolona nie będziesz.

Powiem jeszcze tak, koleżanka chciała to robić ale w końcu zrezygnowała, sama zaczęła modulowac głosem, a te 10k zainwestiwala w inne zabiegi.
I jeszcze na koniec: nikt nie mówił że będzie łatwo.
 
 
martyna_osw
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 48
Wysłany: 2019-12-22, 22:09   

Sugar napisał/a:

I jeszcze na koniec: nikt nie mówił że będzie łatwo.


I mi to mówisz gdy drugi raz zaczynam HRT... np sh*t sherlock
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9