Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Topka i HRT u osoby niebinarnej
Autor Wiadomość
Papricat
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-07, 16:55   Topka i HRT u osoby niebinarnej

Cześć,

Mam pytanie czy może ktoś z Was się orientuje czy w Polsce jest w ogóle możliwość rekonstrukcji klatki piersiowej, jeśli nie jest się transmężczyzną? Jestem osobą niebinarną i chcę usunąć piersi. Czy jest w Polsce jakikolwiek lekarz, który by się takiej operacji podjął? A jeśli nie, to jak to obejść? Czy są jacyś lekarze, którzy robią topkę jak się nie bierze hormonów? (Na razie nie chcę hormonów - znaczy cały czas się zastanawiam i szukam info w temacie testosteronu dla osób nb, ale zobaczymy).
Jeśli chodzi o obejście zaświadczenia od psychologa i psychiatry to są tacy, którzy by nie robili problemów (albo można ich "naprowadzić" z podkoloryzowaniem :lol: ) i dali mi diagnozę km nawet jak jestem nb? I jak to wygląda z samą diagnozą jak jest się w związku małżeńskim? Wiem, że do sprawy sądowej trzeba mieć rozwód :evil: :cry: , ale czy do diagnozy też? Nie chcemy się z mężem rozwodzić z idiotycznych formalnych kwestii wymaganych w tym pięknym kraju nad Wisłą :roll: a danych na drodze sądowej nie zamierzam zmieniać.
I co do samej HRT to czy lekarz będzie mnie pytał czy jestem w legalnym związku? Da się jakoś tak przejść proces, zeby nikt o małżeństwo nie pytał? :lol:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-12-07, 20:10   

Rozwód jest potrzebny do otrzymania wyroku o zmianie płci.

Wielu transów ma na swoim koncie małżeństwa.

Co do jedynki, to podejrzewam, że trzeba przekonać lekarzy, że jest się ts, żeby się na coś takiego zgodzili. Inaczej by się kwalifikowało jako trwałe okaleczenie.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-12-08, 20:09   

Do diagnozy nie trzeba rozwodu.
_________________
 
 
Bernard
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Posty: 17
Wysłany: 2020-01-31, 18:55   

W bielsku bialej w eskulapie bodajze robia gore za samo zaswiadczenie od psychiatry/seksuologa. Przynajmniej ja dostalem od nich takie info. Apo to zaswiadczenie polecano mi isc do Grabskiego w krakowie ale mam problem z umowieniem sie do niego bo nie ma muejsc c':
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-02-02, 21:09   

Grabski z Krakowa robi tranzycje osób nb. Ale należy przez to rozumieć tranzycję binarną. Znaczy, dostaniesz diagnozę potrzebną do zmian z oznaczeniem to umożliwiającym,czyli że jesteś transseksualnym mężczyzną, ale to będzie umowa między Tobą, a nim. Nie dyskryminuje osób nb w diagnozie, aczkolwiek może pracować tylko na tym co jest legalne. A procedury diagnostycznej jako takiej dla osób nb nie ma.

Lembas robi opki góry osobom nb nie będącym na HRT, ale muszą mieć papiery ze stwierdzoną transeksualnością, (np. od Grabskiego). Jeśli chodzi o chirurgów z Wrocławia to będę się orientował w tym roku, czy też tną bez konieczności bycia na HRT, ale na razie mam za dużo innych rzeczy na glowie, więc nie wiem kiedy to nastąpi. Co do Bielska to nie wiem. Nie znam też efektów ich operacji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-04, 00:31   

Armand napisał/a:
Co do Bielska to nie wiem. Nie znam też efektów ich operacji.

10 lat temu były średnie ale może się wyrobili. Tym niemniej ja jestem po Bielsku i dziś też bym się pewnie zdecydował tam robić, bo jednak są o wiele chyba tańsi. Lembas to już chyba z 18 tyś bierze, co jest dla mnie kwotą astronomiczną jak za taką operację... Jaworowski też 19 tyś. To szokujące ile teraz nasze operacje kosztują :-?
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2020-02-07, 20:25   

Był już baaardzo podobny wątek (bez kwestii męża) i da się zrobić top jako nb, naturalnie tylko prywatnie. Wiem że klinika z Poznania wykonuje ten operacje, jednak należy ponowie wspomnieć że efekt top jest gorszy bez hrt, gorzej się goi i z czasem i tak zacznie się gromadzić tam tłuszcz.
Miałem kontakt z kilkoma różnymi diagnostami w Polsce i szczerze niw wyobrażam sobie by dało się nie wypominać tam o małżeństwie bo zawsze o to pytają, jeden z testów to praktycznie o 100% pytań o orientacje i związki.
Teraz nie ma już czegoś takiego że km nie może byc gejem ale z drugiej strony myślę że jak ktos deklaruje nb, nie chce hrt + jest nomen omen czyjąś żoną to diagnostyka pewnie będzie dłuższa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9