Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
księża będą pytać małżonków o transseksualizm
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-28, 17:07   księża będą pytać małżonków o transseksualizm

Dekret ogólny o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego

Cytat:
Szczególną ostrożność należy wykazać, gdyby któreś z narzeczonych poddało się zabiegowi tzw. „zmiany płci”. Decyzję o urzędowej zmianie płci w dokumentach kościelnych podejmuje w poszczególnych przypadkach Kongregacja Nauki Wiary po zbadaniu dokumentacji medycznej. W związku z tym w takiej sytuacji nie wolno spisywać protokołu przedślubnego, ustalać daty ślubu i czynić żadnych obietnic do czasu definitywnej decyzji Kurii Rzymskiej. Należy wówczas uprzedzić narzeczonych, że ich sprawa jest wysoce skomplikowana. Nie można bowiem dopuścić do zawarcia związku między osobami tej samej płci (z punktu widzenia biologiczno-genetycznego).

https://drive.google.com/file/d/18gauyZk1f4FSY_KoGgoGjAO5-GZcZrzK/view

https://natemat.pl/292087,episkopat-wprowadza-nowe-zasady-dla-narzeczonych-dot-zawierania-malzenstw

Panie, jak ten gender szaleje, normalnie już nawet w kościele się nie opędzisz ;)p

A tak swoją drogą, to chyba obok zakładki "zmiana płci prawnej" powinniśmy dodać kolejną: "zmiana płci kanonicznej", bo czytam tutaj, że:

Cytat:
Zezwolenie na zmianę danych dotyczących płci osoby jest zastrzeżone dla Kongregacji Nauki
Wiary.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-28, 17:55   

Co na to faceci z zespołem Klinefeltera? :') Albo kobiety z Turnerem? Kobiety z niewrazliwoscią na androgeny? Innymi slowy, co na to osoby interseksualne? Wszak ich sytuacja biologiczno-genetyczna też jest "wysoce skomplikowana".

Co za dzbany. Pomijam komedię wynikająca z tego, że w XXI wieku istnieją ludzie, którzy dalej wierzą w niewidzialnego faceta siedzącego w niebie.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-11-28, 18:16   

Freja napisał/a:
Cytat:
Zezwolenie na zmianę danych dotyczących płci osoby jest zastrzeżone dla Kongregacji Nauki
Wiary.
No cóż, nie zamierzam pytać o zdanie Kongregacji Nauki Wiary czy mój nowy dowód osobisty jest według nich ważny czy nie <hahaha>
_________________
Ostatnio zmieniony przez remick76 2019-11-28, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-28, 18:20   

Ciekawe, niedawno to wprowadzili? Miałam wrażenie, że papież daje trochę konserwatystom po nosie. No cóż, najwidoczniej ksiądz nie dostanie do kieszeni a bank nie zarobi na kredycie na wesele :mrgreen:
Swoją drogą,
OneLotusPetal napisał/a:
Pomijam komedię wynikająca z tego, że w XXI wieku istnieją ludzie, którzy dalej wierzą w niewidzialnego faceta siedzącego w niebie.

 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-28, 23:20   

A swoją drogą tak sobie myślę, że to jest dziwne, że ludzie, którzy wierzą w transsubstancjację czyli metafizyczną przemianę chleba w ciało bez zauważalnej fizycznie przemiany chleba w ciało, nie wierzą w postrzegalny zwykłymi zmysłami transseksualizm :p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-11-29, 10:32   

Ależ to jest świetna wiadomość dla transów katolików! Artykuł sugeruje, że generalnie będą takie zgody czyli kościół wreszcie oficjalnie dopuści korektę płci. No jestem pod wrażeniem :)

OneLotusPetal napisał/a:
Co na to faceci z zespołem Klinefeltera? :') Albo kobiety z Turnerem? Kobiety z niewrazliwoscią na androgeny? Innymi slowy, co na to osoby interseksualne? Wszak ich sytuacja biologiczno-genetyczna też jest "wysoce skomplikowana".

Tak jest.
Ale nie wiem skąd taki sceptycyzm w Was, do tej pory oficjalnie nie było żadnej zmiany płci uznanej przez kościół, teraz najwyraźniej będzie. Także jest to ogromny postęp.

Cytat:
Pomijam komedię wynikająca z tego, że w XXI wieku istnieją ludzie, którzy dalej wierzą w niewidzialnego faceta siedzącego w niebie.

https://i.imgur.com/QeiTidZg.jpg :D
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-29, 13:28   

Nowe zasady, które są kwaśniejsze od kwasu solnego. Tylko po to aby mieli dane kto jest trans i aby wszystkim potem odmówić.

Freja napisał/a:
że ludzie, którzy wierzą w transsubstancjację czyli metafizyczną przemianę chleba w ciało bez zauważalne fizycznie przemiany chleba w ciało, nie wierzą w postrzegalny zwykłymi zmysłami transseksualizm

Może powinni o tej przemianie, gdy ją widzieli, porozmawiać z psychiatrą? :mrgreen:

Wendigo napisał/a:
Artykuł sugeruje, że generalnie będą takie zgody czyli kościół wreszcie oficjalnie dopuści korektę płci. No jestem pod wrażeniem :)

Będą zgody ujemne i odmowy dodatnie. Plusy ujemne też :D

Po zmianie danych całe szczęście na mój pesel, imię i nazwisko nie było chrztu. Dasvidaniya.

O zmianie podejścia można mówić nie wtedy gdy naobiecują jak PIS lub PO, ale wtedy gdy to uczynią i każdą osobę trans uznają za przedstawiciela płci którą reprezentuje. Ja tu widzę obiecanki cacanki i do tego dyskryminację części osób trans jeżeli nie całości.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-29, 17:31   

wendigo napisał/a:
Ależ to jest świetna wiadomość dla transów katolików! Artykuł sugeruje, że generalnie będą takie zgody czyli kościół wreszcie oficjalnie dopuści korektę płci. No jestem pod wrażeniem :)

Ale obawiam się, że ta kościelna "zgoda na zmianę płci" będzie dotyczyła jedynie przypadków hermafrodytyzmu.
_________________
Freja Draco
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-29, 23:38   

OneLotusPetal napisał/a:
Co na to faceci z zespołem Klinefeltera? :') Albo kobiety z Turnerem? Kobiety z niewrazliwoscią na androgeny? Innymi slowy, co na to osoby interseksualne? Wszak ich sytuacja biologiczno-genetyczna też jest "wysoce skomplikowana".

Co za dzbany. Pomijam komedię wynikająca z tego, że w XXI wieku istnieją ludzie, którzy dalej wierzą w niewidzialnego faceta siedzącego w niebie.


A co mają na to? Skoro przy urodzeniu poprawnie określono ich płeć, to co ich to interesuje? Tyle samo co cisa z ulicy.

Inaczej to wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę kobiety z zespołem klinefeltera, mężczyźn z zespołem Turnera lub mężczyźn z niewrażliwością na androgeny. Pewnie kościół tylko im da przepustkę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-11-30, 01:12   

Ayashiiru napisał/a:
Tylko po to aby mieli dane kto jest trans i aby wszystkim potem odmówić.

To po co w ogóle pojawiałby się taki zapis? Przecież do tej pory osoby transseksualne były z góry wykluczone, gdyby nadal chcieli tak robić, nie musieliby robić nic.

Ayashiiru napisał/a:
O zmianie podejścia można mówić nie wtedy gdy naobiecują jak PIS lub PO, ale wtedy gdy to uczynią i każdą osobę trans uznają za przedstawiciela płci którą reprezentuje. Ja tu widzę obiecanki cacanki i do tego dyskryminację części osób trans jeżeli nie całości.

Jak na razie to jest dyskryminacja całości, więc dyskryminacja już tylko części to i tak postęp :D

Freja napisał/a:
Ale obawiam się, że ta kościelna "zgoda na zmianę płci" będzie dotyczyła jedynie przypadków hermafrodytyzmu.

Tak to już jest. Tu jednak jest mowa o transseksualistach.
Ja to myślę, że im klientów zaczyna ubywać :D Poczekamy jeszcze trochę i będą udzielać ślubów parom homoseksualnym :D
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-30, 03:27   

wendigo napisał/a:
To po co w ogóle pojawiałby się taki zapis? Przecież do tej pory osoby transseksualne były z góry wykluczone, gdyby nadal chcieli tak robić, nie musieliby robić nic.

Myślę że po to:
Cytat:
Fragment dekretu:
Nie można bowiem dopuścić do zawarcia związku między osobami tej samej płci (z punktu widzenia biologiczno-genetycznego).

Będąc transseksualistą teraz pomyślę że się uda, ale zbadają płeć genetyczną i odmówią. Skuteczniej będą wyłapywali mniej rozgarnięte jednostki. Szkoda, że nie zażadali od razu wykonywania kariotypu obowiązkowo do każdego ślubu :mrgreen:
Dlaczego skuteczniej, ponieważ gdy wiadomo było że się ślubu nie dostanie, kombinowało się z ponownych chrztem, komunią świętą lub na "osobę niewierzącą lub z innej wiary". Należy zauważyć, że dekret mówi też o małżeństwach mieszanych:
Cytat:
Odnotowując odpowiedzi duszpasterz winien unikać lakonicznego zapisywania ich w formie „tak” lub „nie”, ale ma dołożyć starań, by zapis protokołu oddawał możliwie jak najpełniej intencje nupturientów, zwłaszcza w kwestiach odnoszących się do konsensu małżeńskiego oraz małżeństw mieszanych. Wszystko, co byłoby istotne, a wykraczałoby poza rubryki protokołu, należy zwięźle opisać na marginesie protokołu lub w załączonej doń odrębnej notatce


Cytat:
Jak na razie to jest dyskryminacja całości, więc dyskryminacja już tylko części to i tak postęp :D

W mojej opinii to żaden postęp a wzrost hipokryzji kościoła katolickiego. Skoro więc
Cytat:
Nic, co świeckie, nie powinno mieć miejsca w naszych kościołach

Proponuję wynieść z kościołów tacę i powinna wystarczyć im gorliwa modlitwa, bez płacenia za ślub czy podczas nabożeńtwa.

Cytat:
Tak to już jest. Tu jednak jest mowa o transseksualistach.

Gdzie w dekrecie padło słowo transseksualizm? Przeszukałam ten PDF na słowa zaczynające się na trans i nie znalazłam nic, za to mówią o tym, że nie można dopuścić do ślubu 2 osób o tej samej płci genetyczno-biologicznej.

Cytat:
Ja to myślę, że im klientów zaczyna ubywać :D Poczekamy jeszcze trochę i będą udzielać ślubów parom homoseksualnym :D

Po ich śmierci. :mrgreen: <hahaha>
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-30, 03:38   

Ayashiiru napisał/a:
Gdzie w dekrecie padło słowo transseksualizm?

Nigdzie nie padło, ale piszą tam o zmianie płci.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11