Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
badania dr. Liber
Autor Wiadomość
Azuris
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-16, 13:30   badania dr. Liber

Hej Wam, mam takie pytanie główne skierowane do dziewczyn. Czy ma może któraś z Was w miare aktualne badania które zleca dr. Liber? Wybieram sie do niego po swietach, ale już teraz chciałabym porobić przynajmniej te, które trzeba zrobić przed braniem hormonów, abym potem po wizycie mogła wykupić sobie odrazu recepete. A jeżeli sie orientujecie w tym temacie, to może wiecie które badania można zrobić na nfz (i czy skierowanie na badanie poziomu hormonów może dać lekarz rodzinny?) oraz jak to jest z tym kariotypem, bo czytałam gdzieś na forum że kilka osób zrobiło go za darmo, ale na internecie jest napisane, że to przysługuje tylko osobom, które np poroniły itp.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-16, 14:27   

Azuris napisał/a:
jak to jest z tym kariotypem, bo czytałam gdzieś na forum że kilka osób zrobiło go za darmo, ale na internecie jest napisane, że to przysługuje tylko osobom, które np poroniły itp.

Ja robiłem w ramach NFZ, czyli "za darmo" (na skierowaniu miałem wpisane z jakiego powodu robię badanie i był to transseksualizm k/m). Tak więc, jeśli masz skierowanie od lekarza, który przyjmuje na NFZ, badanie możesz zrobić w ramach Funduszu w Poradni Genetycznej.
_________________
 
 
 
Azuris
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-16, 17:52   

Dziękuję za odpowiedzi. Co do tego kariotypu, to znaczy, że najpierw musze dostać skierowanie od lekarza rodzinnego do genetyka a potem dopiero od genetyka na kariotyp?
I czy trudno jest dostać skierowanie na te badania od endokrynologa? Trzeba pokazywać im jakieś papierki na potwierdzenie?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-16, 18:07   

Skierowanie na kariotyp dostałem od dr Robachy (psychiatra - seksuolog), która jest moim lekarzem prowadzącym. Zapisałem się na badanie w Poradni Genetycznej. W dniu badania najpierw miałem krótką rozmowę z lekarzem, a potem pobrano mi krew. Odbiór wyniku wyglądał podobnie: najpierw rozmowa z lekarzem i dopiero wynik badania do ręki.
_________________
 
 
 
Azuris
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-16, 19:15   

A jeżeli dostanę skierowanie od Libera to mogę liczyć na to że koszta kariotypu pokryje nfz?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-17, 01:24   Re: badania dr. Liber

Azuris napisał/a:
Hej Wam, mam takie pytanie główne skierowane do dziewczyn. Czy ma może któraś z Was w miare aktualne badania które zleca dr. Liber? Wybieram sie do niego po swietach, ale już teraz chciałabym porobić przynajmniej te, które trzeba zrobić przed braniem hormonów, abym potem po wizycie mogła wykupić sobie odrazu recepete.

Tyle razy było mówione: możesz sobie wykupić receptę od razu po wizycie nawet jak nie masz zrobionych badań. Musisz zrobić badania przed wzięciem hormonów, ale możesz obie te rzeczy załatwić tego samego dnia po wizycie u Libera, czyli:
1. wizyta u niego na której dostajesz potrzebne skierowanie
2. robisz badania (wystarczy że je zrobisz, nie musisz mieć wyników przed rozpoczęciem brania hormonów, chyba że chcesz dla własnej spokojności)
3. łykasz tabletki ;)
(ewentualnie punkt 2 i 3 robisz na drugi dzień, bo chyba bardziej popularne jest pobieranie krwi z rana :P ).
_________________
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2019-04-17, 16:07   

Można zlecić badanie kariotypu na NFZ, ale jest to długotrwały proces i podobno nie każdy lekarz genetyk zleci to badanie w przypadku transseksualizmu (najlepiej jeszcze dodać, że chce się przebadać ewentualną bezpłodność lub choroby genetyczne). Wiem, że na pewno badanie wykonają w przypadku samego transseksualizmu w Łodzi. bo dużo TS tam jeździ i go wykonuje. Ja wykonałam prywatnie, za 380 zł, nie jest to jakaś wygórowana cena, a przynajmniej mam spokój. A co do pytania, to Liber zleca dużo badać począwszy od morfologii krwi, po choroby zakaźne, ale te które trzeba wykonać przed hormonami napisała już Arisa
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Azuris
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-17, 16:57   

Ja jestem właśnie z okolic Łodzi, czyli załapałabym się na nfz pod sam transseksualizm? W mojej rodzinie mam kilka osób z wadami wrodzonymi serca i jeszcze jedną chorobą genetyczną której nazwy nie pamiętam bo jest ona bardzo rzadka, więc może to by zwiększyło moje szanse wspominając o tym. Ogólnie prosząc lekarzy np. chociażby endokrynologa muszę przedstawiać im jakąś historie badań czy coś, czy wystarczy poprosić o konkretne badania i wytłumaczyć czemu chce je zrobić? Chodzi mi oczywiście tu o endokrynologa na fundusz zdrowia. Ja jestem póki co uzależniona od rodziców dlatego też zależy mi na tym aby to co się dą zrobić na nfz.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-17, 17:26   

Azuris napisał/a:
Chodzi mi oczywiście tu o endokrynologa na fundusz zdrowia.

Poniżej wstawiam link do strony z endokrynologami na NFZ w Łodzi. Liczba dni w kolorowych polach oznacza, ile czeka się na pierwszą wizytę.
Endokrynolog na NFZ
_________________
 
 
 
Azuris
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2019-04-17, 18:08   

Jak już pisałam nie jestem z Łodzi a z jej okolic. W moim mieście w jednej z poradni na wizytę u endokrynologa czeka się około miesiąca, więc nie jest aż tak źle. A z tego co mi wiadomo, to na skierowaniu dodatkowo zaznacza się rodzaj skierowania - pilny lub stabilny. Moja koleżanka która niedawno prosiła lekarza rodzinnego o skierowania dostała właśnie wszystkie z zakreślonym słowem "pilne" i czekała tydzień/dwa.
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2019-04-17, 20:37   

To zależy od przypadku. W Łodzi podobno nie robią problemów, gdy jest sam transseksualizm i wykonują to badanie.
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-25, 17:04   

Cześć mam pytanie. Czy może ktoś podać aktualny numer telefonu do gabinetu dr Libera?
Oraz drugie czy 40 letnia osoba która pragnie być kobietą nie wzbudzi zdziwienia u doktora? Proszę odpowiedzcie ( najchętniej z własnego doświadczenia) . Dzięki Wam serdeczne.
_________________
Sandra
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-25, 17:51   

1. Mam zapisany taki numer:
12 633 66 89
Próbuj

2. Nie, raczej nie. On wszystkich przyjmuje z otwartymi ramionami :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-25, 18:09   

Dzięki serdeczne i będę próbowała.
_________________
Sandra
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-11-25, 18:10   

Sandra napisał/a:
Czy może ktoś podać aktualny numer telefonu do gabinetu dr Libera?
501 333 872 - Warszawa
Sandra napisał/a:
Oraz drugie czy 40 letnia osoba która pragnie być kobietą nie wzbudzi zdziwienia u doktora?
Najmniejszego :)
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-25, 19:26   

Dzięki Wam. Wiecie, to że mi odpisujecie, uwierzcie mi jest dla mnie mega wsparciem, którego od nikogo nie dostałam. Od obcych (mam nadzieję że nie długo) osób :-) Sorki nawet teraz się popłakałam. No ale niektóre kobietki tak mają. Pozdrawiam Was. Sandra.
_________________
Sandra
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-25, 19:58   

Sandro, chyba każdy z "naszych" lekarzy ma dość liczne grono pacjentek/pacjentów, którzy dość późno rozpoczęli proces korekty płci.
Tak więc głowa do góry. Nie jesteś w tym sama :)
_________________
 
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-25, 21:27   

WojtkuM dzięki, kolejne miłe słowa.
_________________
Sandra
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-25, 23:04   

Sandra, korzystając z usług tego lekarza, po pierwsze skorzystaj też z usług dobrego endokrynologa, a po drugie bądź świadoma, że w wieku 40 lat chormony nie spowodują głębokiej zmiany. Kształt sylwetki pozostanie praktycznie bez zmian, dużych piersi nie będzie bez operacji, twarz i głos jeżeli masz typowo męskie też nie licz na passing. Będą prawdopodobnie potrzebne operacje.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ późniejsze "rozpoznawanie transa" i określanie mężczyzną mimo zmienionych dokumentów może przynieść więcej przykrości niż brak zmiany. W tym problemy z pracą. Czasami lepiej uzbierać potrzebne pieniądze lub wziąć kredyt i zrobić wszystkie operacje za granicą jeżeli cię stać i zmianę imienia zostawić na koniec. Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-25, 23:32   

Ayashiiru, a ty oczywiście najlepiej znasz warunki wyjściowe Sandry.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-25, 23:41   

Ada75 napisał/a:
Ayashiiru, a ty oczywiście najlepiej znasz warunki wyjściowe Sandry.


Słowo wytrych: "prawdopodobnie", "jeżeli".
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-26, 02:51   

Ayashiiru napisał/a:
Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.

Raczysz nie zauważać, że alternatywą jest praktycznie spędzenie życia w trumnie :p
_________________
Freja Draco
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 03:01   

Freja napisał/a:
Raczysz nie zauważać,

Yyyymm, to mam to przemilczeć? <nie powiem>

Freja napisał/a:
że alternatywą jest praktycznie spędzenie życia w trumnie :p

Więc czym jest życie kobiety trans wytykanej palcami? Nie życiem w trumnie? Niestety praca jest wyznacznikiem życia, a jej utrata wiąże się z niemożliwością przejścia operacji feminizacji twarzy oraz głosu i otwarcia tej trumny. Czym więc jest alternatywa? Która trumna jest ciaśniejsza? :p

Abstrahując od powyższego, czy ktokolwiek się zastanowił co się stanie, gdy dr. Liber kitnie?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 03:34   

Ayashiiru napisał/a:

Abstrahując od powyższego, czy ktokolwiek się zastanowił co się stanie, gdy dr. Liber kitnie?

Będą nowi.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-26, 08:49   

Żyjemy w XXI wieku, poza Liberem mamy jeszcze alternatywy, nikt nie stawia na jedną kartę... ;-)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 09:29   

Pajonczyca napisał/a:
Żyjemy w XXI wieku, poza Liberem mamy jeszcze alternatywy, nikt nie stawia na jedną kartę... ;-)

Kto poza Liberem przepisuje na pierwszej lub drugiej wizycie leki, które wystarczą na pół roku? Jakie to alternatywy? Dodatkowo przepisuje zanim odbędzie się diagnostyka psychiatryczna i psychologiczna?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-11-26, 09:55   

OneLotusPetal napisał/a:
Będą nowi.
Nie będzie nowych - żaden inny lekarz nie postępuje tak jak Liber.
Pajonczyca napisał/a:
Żyjemy w XXI wieku, poza Liberem mamy jeszcze alternatywy, nikt nie stawia na jedną kartę...
Mamy też lekarzy odmawiających przepisania hormonów bo klauzula sumienia.
Ayashiiru napisał/a:
Kto poza Liberem przepisuje na pierwszej lub drugiej wizycie leki, które wystarczą na pół roku? Jakie to alternatywy? Dodatkowo przepisuje zanim odbędzie się diagnostyka psychiatryczna i psychologiczna?
Krótko - nikt.
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 11:53   

Cześć. Ayashiiru przeczytałam co napisałaś i szczerze mocno mnie zdołowałaś. Wiem że pewnie chciałaś dobrze. Jestem świadoma swojego wieku i nie będę startowała na Miss . Jednakże usłyszeć o alternatywie że może lepiej nie wychodzić z tego więzienia jest praktycznie równoznaczna z zakończeniem tego bezsensownego funkcjonowania. Bo nie jest to życie tylko funkcjonowanie bez żadnej radości czy szczęścia.
_________________
Sandra
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 12:13   

Sandra, mnie też by to mocno zdołowało na innym etapie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 14:49   

remick76 napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Będą nowi.
Nie będzie nowych - żaden inny lekarz nie postępuje tak jak Liber.

Jeszcze. Nie przewidzisz tego, jacy lekarze pojawia się za 10 czy 20 lat.

Ayashiiru napisał/a:
Kto poza Liberem przepisuje na pierwszej lub drugiej wizycie leki, które wystarczą na pół roku?

O Zdrojewiczu słyszałem, że daje na drugiej.
 
 
pionsauro
użytkownik
Miyu


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-26, 15:24   

OneLotusPetal napisał/a:
O Zdrojewiczu słyszałem, że daje na drugiej.

Tutaj pomyłka, tak od razu nie da hormonów bez pewnych warunków. ;)
Ogółem nawet może dać na pierwszej wizycie, ale trzeba mieć zrobione wszystkie podstawowe badania hormonów + potrzebna jest opinia psychologa - przynajmniej ja takie info dostałam, ponieważ zmieniam seksuologa właśnie na Zdrojewicza. :)

Właściwie wcześniej chodziłam do Libera. xD
_________________
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-26, 15:43   

[ciach link]

Tematy na Reddicie, 4chanie. Nie jest to optymalne, ale zawsze coś
Ostatnio zmieniony przez 2019-11-26, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 17:52   

Pajonczyca, dobre rady? Skąd masz pojęcie czy kupując to nie wstrzykujesz sobie cyjanku lub proszku do prania rozpuszczonego w oleju? To nawet nie pochodzi z apteki. (brakuje tu emotki z facepalmem).

OneLotusPetal napisał/a:
remick76 napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Będą nowi.
Nie będzie nowych - żaden inny lekarz nie postępuje tak jak Liber.

Jeszcze. Nie przewidzisz tego, jacy lekarze pojawia się za 10 czy 20 lat.

Mam przeczucia, że Liber nie pociągnie 10 lat, a co dopiero 20.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-26, 18:26   

Nie zamierzam nikogo przekonywać, wręcz przeciwnie. Jednak należy pamiętać, że tonący to i się brzytwy złapie, przynajmniej ja się będę szarpać zanim pójdę na dno jak Titanic
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 18:41   

Pajonczyca napisał/a:
tonący to i się brzytwy złapie, przynajmniej ja się będę szarpać zanim pójdę na dno jak Titanic

Jeżeli już masz taki shit zamawiać to polecam zwyczajną wizytę u Libera. Skoro każdemu, nawet schizofrenikom przepisuje bez mrugnięcia okiem, Tobie też przepisze. Tylko sprawdź kompletność recepty, pesel, imię, nazwisko, ilość, dawkę i nazwę leku, dawkowanie, czy podpisał, czy postawił pieczątkę i czy poprawnie wpisał datę.

Takim shitem jak pokazałaś powyżej to krzywdę można sobie zrobić. Masz odpowiednik - Neofollin z Czech. Zawiera mniej bo 5 mg w militrze, ale coś co ma stężenie 40mg, trzeba nie wiem jaką strzykawką odmierzać. Pewnie całość dawki i tak zostanie w igle lub dzióbku strzykawki.

Cytat:
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków

Biorąc powyższe pod uwagę, to masz go pod nosem w twoim mieście przyjmuje.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 19:13   

Ayashiiru napisał/a:
Sandra, korzystając z usług tego lekarza, po pierwsze skorzystaj też z usług dobrego endokrynologa, a po drugie bądź świadoma, że w wieku 40 lat chormony nie spowodują głębokiej zmiany. Kształt sylwetki pozostanie praktycznie bez zmian, dużych piersi nie będzie bez operacji, twarz i głos jeżeli masz typowo męskie też nie licz na passing. Będą prawdopodobnie potrzebne operacje.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ późniejsze "rozpoznawanie transa" i określanie mężczyzną mimo zmienionych dokumentów może przynieść więcej przykrości niż brak zmiany. W tym problemy z pracą. Czasami lepiej uzbierać potrzebne pieniądze lub wziąć kredyt i zrobić wszystkie operacje za granicą jeżeli cię stać i zmianę imienia zostawić na koniec. Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.



Sio!!! TRUTRANSIE.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-26, 19:43   

Wypraszam sobie, truscumy nie wykluczają nikogo z powodu wieku a tego co mają w głowie :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 20:02   

Katarzyna napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Sandra, korzystając z usług tego lekarza, po pierwsze skorzystaj też z usług dobrego endokrynologa, a po drugie bądź świadoma, że w wieku 40 lat chormony nie spowodują głębokiej zmiany. Kształt sylwetki pozostanie praktycznie bez zmian, dużych piersi nie będzie bez operacji, twarz i głos jeżeli masz typowo męskie też nie licz na passing. Będą prawdopodobnie potrzebne operacje.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ późniejsze "rozpoznawanie transa" i określanie mężczyzną mimo zmienionych dokumentów może przynieść więcej przykrości niż brak zmiany. W tym problemy z pracą. Czasami lepiej uzbierać potrzebne pieniądze lub wziąć kredyt i zrobić wszystkie operacje za granicą jeżeli cię stać i zmianę imienia zostawić na koniec. Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.



Sio!!! TRUTRANSIE.


NIETRUTRANSIE apeluję o włączenie myślenia. Nawet żeby dostać kredyt, za który zrobi się FFS trzeba mieć pracę. Teraz wyobraź sobie sytuację, że pracodawca zauważy fakt, że bierze chormony bo jakieś zmiany będzie widać, ale niewystarczające aby mieć passing i zostanie zwolniona. Masz tą świadomość, że banki nie dają kredytów na piękne oczy?

Jaki procent osób po 40-tce osiąga zadowolenie z efektów samej HRT? Proszę o statystyki.

Nie bronię nikomu iść po chormony do Libera, ale niech to sobie przemyśli i zaplanuje.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 20:05   

Pajonczyco czyli z Twojej wypowiedzi wynika że mam nierówno pod sufitem. No bo jak wykluczyć wiek to zostaje tylko ta opcja. Chyba że to taki żarcik.
_________________
Sandra
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 20:12   

Sandra napisał/a:
Pajonczyco czyli z Twojej wypowiedzi wynika że mam nierówno pod sufitem. No bo jak wykluczyć wiek to zostaje tylko ta opcja. Chyba że to taki żarcik.

Sandro, czy w sytuacji kiedy ubierzesz damskie ciuchy i zrobisz makijaż zakrywający zarost, ludzie zwracali się do Ciebie "omyłkowo" jak do kobiety lub widząc samą twarz nie mieli wrażenia że widzą kobietę?

Przyjrzyj się też swojej twarzy, czy masz mocny nos, prostokątną rzuchwę oraz łuki brwiowe wydatne? Prawdę mówiąc widząc zdjęcie dałoby się więcej powiedzieć jakie są szanse na osiągnięcie passingu samymi lekami. Nie bez znaczenia pozostaje też głos. Przy barytonie lub basie będzie ciężko, bo czar pryśnie po odezwaniu się.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 20:17   

Ayashiiru. Ale ja nie zamierzam jutro lecieć do Libera po hormony. Mózg mi dobrze funkcjonuje w przeciwnym razie to chyba by mnie wykluczało z potencjalnych pacjentek :-D .
_________________
Sandra
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 20:24   

Ayashiiru. Aż tak prostokątna żuchwa nie jest, łuki brwiowe też ok. Głosu też nie mam głębokiego typowo męskiego no bo wtedy masz rację byłaby porażka.
_________________
Sandra
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-11-26, 20:37   

Sandro, na tej stronie znajdziesz sporo informacji o różnicach w budowie ciała między kobietą a mężczyzną i co możesz zrobić by być odbieraną jako kobieta. A także - czego możesz oczekiwać od hormonów.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 20:43   

Sandra napisał/a:
Ayashiiru. Aż tak prostokątna żuchwa nie jest, łuki brwiowe też ok. Głosu też nie mam głębokiego typowo męskiego no bo wtedy masz rację byłaby porażka.

No to pomyśl nad tym wszystkim. Gdy już sobie trochę poukładasz udaj się do psychologa. Gdy miałabyś mocne ciśnienie na zmiany, to po prostu polecę odwiedzić Libera. Psychologa i psychiatrę wybieraj tylko z list polecanych przez środowiska trans, ponieważ nie każdy jest nam przyjazny.

Sandra napisał/a:
Ayashiiru. Ale ja nie zamierzam jutro lecieć do Libera po hormony. Mózg mi dobrze funkcjonuje w przeciwnym razie to chyba by mnie wykluczało z potencjalnych pacjentek :-D .

Już dziś to pisałam, wiem, że przepisuje nawet schizofrenikom. Pisze receptę na pierwszym spotkaniu i mówi jakie badania wykonać przed wzięciem. U niego wymagane przed rozpoczęciem jest tylko 6 czy 7 badań hormonalnych testosteron, estradiol, reszty nazw nie pamiętam, pewnie inne kobiety podadzą. Po tym robisz jeszcze kariotyp i kupę innych testów z krwi za około 500 złotych, ale to już w czasie leczenia. W między czasie donieść trzeba mu opinię psychologia i psychiatry i potem można do niego wrócić nie tylko po leki ale też po przepustkę do sądu.

W tym wieku jeszcze może się liczyć przy "szybkim biegu po leki do Libera" , możliwe rozpoczęte łysienie. Leki które on przepisuje blokują dalszą utratę włosów, ale niewiele pomogą w ich odzyskaniu.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-11-26, 20:54   

Sandra napisał/a:
Pajonczyco czyli z Twojej wypowiedzi wynika że mam nierówno pod sufitem. No bo jak wykluczyć wiek to zostaje tylko ta opcja. Chyba że to taki żarcik.


Nigdy tak bym nie pomyślała, po prostu przypominam, że truscumizm opiera się na pewnych zasadach, w których wiek się nie liczy a inne warunki, które można sprawdzić w google a zwykle siedzą w głowie albo na sercu jak komuś łatwiej.

Cytat:
Jaki procent osób po 40-tce osiąga zadowolenie z efektów samej HRT? Proszę o statystyki.


Statystyk nie dam, ale w przypadku T, samo HRT daje poprawę psychiczną, przynajmniej w moim przypadku. No a tak to mimo wszystko to zawsze pierwsze skrzypce będą grać geny a nie wiek i życzę ich Sandrze i każdemu jak najlepszych :P
W moim przypadku siedzę już pół roku na HRT i nie ma aż takich zmian by ktokolwiek nawet podejrzewał, większość jednak się nie zna. Bez włożonego wysiłku, same HRT nie zrobią z Ciebie super laski więc nie ma się co bać, że nagle pracodawca wyrzuci z pracy czy coś. W razie dużych piersi można mówić, że ma się ginekomastię i boi się skalpela, chociaż większość z nas i tak nie przekracza dużych rozmiarów i mi np. wystarczy bardziej luźna bluza.

Poza tym podpisuje się pod Katarzyną na dole pode mną, mimo, że nie sama specjalnie twardego siedzenia czy charakteru nie mam :D
Ostatnio zmieniony przez Pajonczyca 2019-11-26, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 20:56   

Ayashiiru napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Sandra, korzystając z usług tego lekarza, po pierwsze skorzystaj też z usług dobrego endokrynologa, a po drugie bądź świadoma, że w wieku 40 lat chormony nie spowodują głębokiej zmiany. Kształt sylwetki pozostanie praktycznie bez zmian, dużych piersi nie będzie bez operacji, twarz i głos jeżeli masz typowo męskie też nie licz na passing. Będą prawdopodobnie potrzebne operacje.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ późniejsze "rozpoznawanie transa" i określanie mężczyzną mimo zmienionych dokumentów może przynieść więcej przykrości niż brak zmiany. W tym problemy z pracą. Czasami lepiej uzbierać potrzebne pieniądze lub wziąć kredyt i zrobić wszystkie operacje za granicą jeżeli cię stać i zmianę imienia zostawić na koniec. Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.



Sio!!! TRUTRANSIE.



NIETRUTRANSIE apeluję o włączenie myślenia. Nawet żeby dostać kredyt, za który zrobi się FFS trzeba mieć pracę. Teraz wyobraź sobie sytuację, że pracodawca zauważy fakt, że bierze chormony bo jakieś zmiany będzie widać, ale niewystarczające aby mieć passing i zostanie zwolniona. Masz tą świadomość, że banki nie dają kredytów na piękne oczy?

Jaki procent osób po 40-tce osiąga zadowolenie z efektów samej HRT? Proszę o statystyki.

Nie bronię nikomu iść po chormony do Libera, ale niech to sobie przemyśli i zaplanuje.


Znajdź do tego statystyki powikłań po operacjach plastycznych. Po za tym wiele osób trans ma na tyle twarde cztery litery że potrafi funkcjonować społecznie nie stealth. Do tego osoba transpłciowa może znaleźć pracę ale nie jako "osoba transpłciowa" ale budzący zaufanie człowiek. Nie wciskaj ludziom "jedynie słusznej drogi" bo jej zwyczajnie nie ma.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 21:26   

Pajonczyco dzięki za miłe słowa.
_________________
Sandra
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-11-26, 21:37   

Katarzyna napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Sandra, korzystając z usług tego lekarza, po pierwsze skorzystaj też z usług dobrego endokrynologa, a po drugie bądź świadoma, że w wieku 40 lat chormony nie spowodują głębokiej zmiany. Kształt sylwetki pozostanie praktycznie bez zmian, dużych piersi nie będzie bez operacji, twarz i głos jeżeli masz typowo męskie też nie licz na passing. Będą prawdopodobnie potrzebne operacje.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ późniejsze "rozpoznawanie transa" i określanie mężczyzną mimo zmienionych dokumentów może przynieść więcej przykrości niż brak zmiany. W tym problemy z pracą. Czasami lepiej uzbierać potrzebne pieniądze lub wziąć kredyt i zrobić wszystkie operacje za granicą jeżeli cię stać i zmianę imienia zostawić na koniec. Jeżeli to jest niosiągalne (zero funduszy) to chormony mogą być gwoździem do trumny.



Sio!!! TRUTRANSIE.



NIETRUTRANSIE apeluję o włączenie myślenia. Nawet żeby dostać kredyt, za który zrobi się FFS trzeba mieć pracę. Teraz wyobraź sobie sytuację, że pracodawca zauważy fakt, że bierze chormony bo jakieś zmiany będzie widać, ale niewystarczające aby mieć passing i zostanie zwolniona. Masz tą świadomość, że banki nie dają kredytów na piękne oczy?

Jaki procent osób po 40-tce osiąga zadowolenie z efektów samej HRT? Proszę o statystyki.

Nie bronię nikomu iść po chormony do Libera, ale niech to sobie przemyśli i zaplanuje.


Znajdź do tego statystyki powikłań po operacjach plastycznych. Po za tym wiele osób trans ma na tyle twarde cztery litery że potrafi funkcjonować społecznie nie stealth. Do tego osoba transpłciowa może znaleźć pracę ale nie jako "osoba transpłciowa" ale budzący zaufanie człowiek. Nie wciskaj ludziom "jedynie słusznej drogi" bo jej zwyczajnie nie ma.

Polujesz tylko na moje posty, czy może czytasz cały watek? Posłuże się cytatem:
Sandra napisał/a:
Ayashiiru. Aż tak prostokątna żuchwa nie jest, łuki brwiowe też ok. Głosu też nie mam głębokiego typowo męskiego no bo wtedy masz rację byłaby porażka.

Sandra sama zdefiniowała co byłoby dla niej porażką. Resztę musi sobie sama zaplanować, ułożyć, pójść ewentualnie na diagnostykę i leczenie. Nie zrobimy tego za nią i nie zdecydujemy, bo zwyczajnie się nie da. Jednak jest gros kobiet trans, które po hormonach są nieszczęsliwe, gdy nie stać ich na chirurgię, lasery, elektrolizę w sytuacji, gdy HRT nie przyniosła zadowalających efektów. Owszem, są też te zadowolone i są też takie, które chcą żyć jako transka będąc rozpoznawalną.

Co zaś do znalezienia pracy, mamy kapitalizm. Na jedno miejsce pracy wpływają setki CV. Kogo pracodawca weźmie do pracy, szczególnie gdy to jest duży zespół lub jest kontakt z klientem? Kogoś kto rozwalił 100% testów i wzbudza sensacje wyglądem lub głosem, czy kogoś przeciętnego wyglądem, achowaniem i głosem, kto rozwalił 97% testów wejściowych?

Oczywiście nie mówię o nielicznych pracodawcach, którzy mają serce. Większością kieruje pieniądź i zysk i brak narażania firmy na plotki, narażanie się na oskarżenie o molestowanie seksualne (w tym słowami przeciw osobie trans).
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 21:48   

Remick76 . Dzięki za artykuł. Bardzo pomocny.
_________________
Sandra
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 21:50   

Ayashiiru napisał/a:
Na jedno miejsce pracy wpływają setki CV. Kogo pracodawca weźmie do pracy, szczególnie gdy to jest duży zespół lub jest kontakt z klientem?

Zależy jaką masz pracę.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-11-26, 21:53   

Niestety ale odnośnie pracy Ayashiiru mówi smutną ale niestety prawdę.
_________________
Sandra
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-26, 23:44   

Sandra napisał/a:
Niestety ale odnośnie pracy Ayashiiru mówi smutną ale niestety prawdę.


Mi ostatnio rekruter zarzucił że jako kobieta nie powinna odmówić pracy u nich. Z byka spadł! Dodam że mam 46 lat i wyglądam jak babochłop. Chodzę w rurkach, dopasowanych bluzkach, widać że mam piersi. Wykonuję też usługi. Żaden, ŻADEN! Klient nie zrezygnował z moich usług. Nawet latem gdy pracowałam w wydekoltowanym topie. Nie bać się ludzi. Nie dać się zwariować internetowym bytom szerzącym syndrom oblężonej twierdzy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-11-26, 23:49   

OneLotusPetal napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:

Abstrahując od powyższego, czy ktokolwiek się zastanowił co się stanie, gdy dr. Liber kitnie?

Będą nowi.

Na razie ich nie ma, wszyscy są starzy i raczej będą się wykruszać... Nie wygląda to dobrze jak na razie.

Ayashiiru napisał/a:
Nie bronię nikomu iść po chormony do Libera, ale niech to sobie przemyśli i zaplanuje.

Ja nie wiem czy jak stoisz w palącym się budynku to też sobie myślisz i planujesz czy skakać na tą płachtę trzymaną przez strażaków na dole czy może lepiej nie, bo może już się podtrułaś dymem i za chwilę i tak stracisz przytomność, a może nawet już się poparzyłaś, to w sumie bez sensu już skakać, i tak oszpecenie do końca życia, a w ogóle może się płachta przerwie i zabijesz się spadając, lepiej się spalić :P
Dla mnie bycie trans jest właśnie takim stanem. Pewnie, że możesz się zadusić albo połamać przy skoku (albo nawet zabić), a jak jesteś poparzona to też zostanie na zawsze, ale no nadal jest to lepsza opcja niż pozostać w budynku...
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-17, 13:16   

Piccola, odpowiem tylko na pkt 1, bo co do pozostałych to nie mam wiedzy. Recepta na hormony ważna jest 30 dni (mam na myśli papierową wersję recepty). Przynajmniej tak jest w przypadku testosteronu, więc podejrzewam, że z lekami dla kobiet jest podobnie.
_________________
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-17, 13:59   

2. Nie. Z reguły są to miesiące czy nawet lata.

3. Zawsze można zadzwonić i zapytać.

4. Nie, on dawki daje ci własne. Jak zaczniesz z nim polemizować, to ci powie, że to on jest tu lekarzem i masz się dostosować. Taki typ człowieka. Jeśli chcesz sobie ustalić bezpieczne dla siebie dawki, to pójdź z tym do kogoś innego, a Liberowi na wizycie po prostu przytaknij.
A na marginesie: zmiany i tak nie nastąpią szybko niezależnie od tego, czy będziesz brać wyjątkowo małe dawki leków. Możesz tylko nadszarpać zdrowie organizmu, jeśli nie będziesz mieć w ciele ani prawidłowych poziomów androgenów, ani estrogenów.

5. Liberowi opinia psychologa jest potrzebna wyłącznie do wystawienia opinii do sądu. I tyle. Receptę ci wypisze.

6. Można zasugerować, wypisze, co chcesz.

7. Rób jak czujesz i uważasz. On widział tylu transów, że ma to kompletnie gdzieś.

8. Nikt nie odpowie ci na pytanie o kryterium czasowe. Ogólnie im wcześniej, tym lepiej, bo estrogeny dla jąder są kancerogenne (mogą wywoływać raka). Na pytanie o to, gdzie można zrobić bez wyroku taki zabieg, niestety nie umiem odpowiedzieć. Sam szukałem tej opcji i nawet pisałem o tym wątki, ale nikt niestety nie wie.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-17, 14:01   

Piccola,

Ad 2. Lek ma ważność minimum 2 lata od daty produkcji a faktycznie więcej, niektóre leki znacznie więcej. Taki Neofollin na przykład ma przydatność 4 lata od daty produkcji.
Ad 3. Jeśli już to tak jak wszyscy czyli tele****.
Ad 4. Nie, z tego co wiem wszystkim daje takie samo dawkowanie.
Ad 5. Nie, nie ma takiego wymogu. Może spytać ale raczej nie będzie to przeszkodą do wypisania bo to Tobie zależeć powinno na opiniach.
Ad 6. Jeśli poprosisz o Neofollin na 2 wizycie, dostaniesz go :)
Ad 7. Obojętne, używaj takich jak na codzień.
Ad 8. Usuwasz wtedy kiedy jesteś pewna co do decyzji, nie ma sprecyzowanych terminów choć ryzyko raka nieznacznie rośnie. W Tajlandii da się to zrobić z minimum formalności (opinie tamtejszych psychiatrów etc) za kilkaset $.
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-17, 14:47   

Piccola napisał/a:
w przypadku formalnej zmiany płci moje obecne ja zostaje wymazane i w sumie to co wtedy z małżeństwem, z kredytami, umową o pracę, prawem jazdy i w ogóle.... wszystkim... jak to wygląda?

Przed prawną korektą płci małżeństwo musi być rozwiązane, inaczej się nie da.
Do pracy zanosisz wyrok sądu (mam na myśli prawną korektę) i tam zmieniają wszystkie dane w bieżącej dokumentacji kadrowej, płacowej.
Dowód osobisty, prawo jazdy, paszport - wszystko trzeba wyrobić od nowa.
_________________
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-17, 14:51   

To w Tajlandii z reguły wygląda tak, że wizytę u psychiatry masz w "pakiecie" z operacją, czyli oni to ogarniają, a ty musisz tylko za to zapłacić. Przynajmniej z srs tak jest, więc orchi pewnie nie inaczej.

W Polsce potrzebujesz wyroku i zmiany danych, nie da się inaczej. Chyba że znajdą ci jakąś przyczynę medyczną np. raka. Na życzenie nie można, bo Polska jest zafiksowana na punkcie seksualności. Masz robić dzieci, a nie wymyślać jakieś "głupoty". Rządu twoje małżeństwo nie obchodzi, nawet jak się kochacie, to dwie kobiety nie mogą być małżeństwem.

W Warszawie masz jeszcze lekarza o nazwisku Dulko.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-17, 15:41   

Piccola napisał/a:
Ogólnie jak w porównaniu do Libera wypada Dulko, czy warto iść do niego? Tzn. czy leki i dawki przepisywane przez niego są lepiej dobrane?
Dulko jak słyszałam jest jeszcze droższy niż Liber który do tanich ogólnie nie należy. Ale owszem, jest bezproblemowy pod względem leków.
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-07-17, 17:54   

a wlasnie, wie ktos kiedy liber bedzie w warszawie?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-18, 09:34   

OneLotusPetal napisał/a:
Na pytanie o to, gdzie można zrobić bez wyroku taki zabieg, niestety nie umiem odpowiedzieć. Sam szukałem tej opcji i nawet pisałem o tym wątki, ale nikt niestety nie wie.


Da się to zrobić bez wyroku. Ale to ... Tu nikt nie napisze kto i za ile i na podstawie czego to wykona.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-18, 14:09   

Większość odpowiedzi już udzielono, ja tylko dopowiem:
Piccola napisał/a:

4. Było tu napisane iż dr Liber nie wymaga na pierwszej wizycie żadnych badań, zatem pytanie - czy on w ogóle dobiera leki pod pacjenta?

Jak sobie wyobrażasz dobieranie leków pod pacjenta? :P chyba jak zawsze: na początku dostajesz standardową dawkę, modyfikacje ewentualnie po czasie (ale chyba faktycznie nie u Libera ;) ).

Piccola napisał/a:
Bo rozumiem, że w przypadku formalnej zmiany płci moje obecne ja zostaje wymazane i w sumie to co wtedy z małżeństwem, z kredytami, umową o pracę, prawem jazdy i w ogóle.... wszystkim... jak to wygląda?

Rozwód trzeba wziąć ale poza tym to nic nie zostanie wymazane, nie wymigasz się ;) Wszędzie się tylko zmienia dane - umowy nadal obowiązują.
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-18, 14:38   

wendigo napisał/a:
Rozwód trzeba wziąć ale poza tym to nic nie zostanie wymazane, nie wymigasz się
Mi punkty karne nie przeskoczyły po zmianie PESELa :-p
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-20, 11:56   

Piccola napisał/a:
w nadchodzący poniedziałek 27.07 ma być

To pewnie z okazji moich urodzin :V

Piccola, jeśli się do niego wybierzesz, to bardzo proszę cię o opisanie przebiegu wizyty w wątku poświęconemu Liberowi, wiesz, dla potomnych :) Co jakiś czas zmienia cennik czy podejście do pacjentów, więc warto się dzielić takimi wrażeniami.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-20, 13:04   

Piccola, tu jest temat dotyczący Libera:
Warszawa/Kraków dr Liber
_________________
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-20, 14:10   

I jakby co, to Liber nie robi zdjęć od lat. Pisałem kiedyś przebieg swojej wizyty jeszcze pod nickiem Hyacinth, ale chyba były wkrótce potem jakieś "porządki" na forum, bo nie mogę go teraz odnaleźć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11