Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich
Autor Wiadomość
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-07, 09:15   Witam wszystkich

Witam wszystkich forumowiczów, obecnie zaczynam zmianę m/k. Niestety mam pewien problem ale o nim napiszę w innym temacie.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-07, 13:09   

Ciebie również poproszę o jeszcze ze dwa akapity w ramach przedstawienia się, zanim damy ci pełne uprawnienia na forum.
_________________
Freja Draco
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-07, 13:46   

Jestem ani starym ani młodym m/k. Który zaczął dopiero terapię androcurem i powoli robi badania. Mam spory problem bo mam zdiagnozowaną schizofrenie i przez to sam proces psychologiczny/prawny wydaje się trudny do przejścia.
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 08:18   

Piszę z męską końcówkową bo nawet nie wiem czy uda mi się koorygcja płci. Można do mnie pisać on/ona bo nie odczuwa dyskonformizmu z tego powodu. Powodem jest że od dziecka chciałem/am być kobietą, niestety przez lata nie mogłem/am się odważyć spróbować. Przez lata przebywanie w towarzystwie ćpunów, złodziei a nawet morderców powodowało że było to za duże ryzyko.
Jeżeli chodzi o schizofrenie moja pani psychiatra nie widzi powiązań schizofrenii z transseksualizmem ale przy tym powiedziała że nie ma wiedzy o tej dziedzinie psychologii/psychiatrii i nie może mi pomóc. Lekarz przypisał mi tylko androcur powiedział że resztę poza blokerem resztę hormonów dostanę jak dostanę pismo od psychiatry.
Ale jeżeli człowiek myśli codziennie o zmianie płci trudno uznać to za schorzenie szczególnie jeżeli jestem w pełni świadomy, są osoby chorę psychiczne które nie umią mówić a nawet widziałem takich co drzwi nie umią otwierać. Ja mam po prostu pojedyńcze objawy a leki biorę od lat. Od lat poza szpitalem bo u mnie główny powód to były narkotyki, z którymi skończyłem 2 lata temu.
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 09:51   

Diagnoza mojej osoby była dokładna, miałem testy psychologiczne i nie jeden pobyt w szpitalu. Leczy mnie ordynatorka i jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne jestem w pełni świadomą jednostką. A psychiatra to specjalista który nie widzi mimo kilku lat leczenia mnie ani przeciwskazań ani powiązań, lecz nigdy nie miał do czynienia z osobą transseksualnością. Choroba to tak naprawdę dla mnie żart, bo biorę tylko leki żeby mnie na siłę nie zamknęli w szpitalu(no i żeby łatwiej zasnąć).
A i nie lubię bawić się w gierki. Mam biologicznie płęć męską używam zaimków męskich, jakbym miał płęć damską używał bym damskich. Ja sam jestem pewny swojej transeksualności ale nie będę grał kogoś kim nie jestem. A czuję się psychicznie kobietą, tylko gdzieś w środku mam resztki męskiej "prawilności".
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 10:33   

Mi nie chodzi o zaczepki o sprzeczenia tylko szukam rady...
Po prostu tak jak Alexandra napisałaś czuje się kobietą psychicznie i chcę funkcjonować w społeczeństwie jako kobieta. Nie lubię tego że mimo tego że jestem spokojny, mam zdiagnozowaną schizofrenie a uwierz nie ma kruczka prawnego na usunięcie jej mi z papierów. Traktowanie mnie jako kogoś gorszego, nieogarniętego jest dla mnie krzywdzące a przez to że mam jeden objaw z którym też się nie kryje i który nigdy nie przeszkadzał mi w funkcjonowaniu normalnym w społeczeństwie.
Po prostu nie wiem jak z schizofrenią(przez którą proszę nie traktować mnie jak zjeba, bo jestem osobą która nie ma problemów z funkcjonowaniem normalnym akceptowalnym społecznie) zmienić się w kogoś kim się czuje.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-11-08, 10:46   

Nikt cię tu nie uważa za zjeba, spokojnie.
Ale kiedy ty masz zamiar używać końcówek damskich?
Nie masz objaw? Znam osobę ze schizofrenią co też uważa że nie ma objaw, a tak naprawdę widać że choroba uniemożliwia tej osobie normalne funkcjonowanie. Jeśli twoi lekarze uważają że naprawdę nie masz objawów to zwracam honor.
Po za tym ze schizofrenią można zmienić dokumenty, ale nie uda ci się to jeśli nie zaczniesz siebie traktować jak kobiety.
I nie, nie zmienisz się w kogoś kim się czujesz. A wiesz czemu? Bo jesteś kobietą, niezależnie od ciała i choroby.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-08, 10:49   

Czy bierzesz leki, które ci pomagają na epizody rzutów twojej choroby? Innymi słowy, czy widzisz poprawę w eliminacji objawów? Bo to jest bardzo ważne przy jakiejkolwiek diagnozie transseksualizmu schizofreników.

Czy masz stałe pragnienie bycia kobietą, czy tylko momentami masz takie "marzenia"? To też jest ważne. Tranzycja jest na stałe, a nie na chwilę.

Według nowoczesnego podejścia ujętego w ICD-11, schizofrenia nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do tranzycji, o ile jest uregulowana oczywiście i nie ma podejrzeń, że to ona daje objawy pseudodysforii.

Mam jednak wątpliwości co do tego, co mówisz, bo widzę w twoich wypowiedziach sprzeczności. Np.
Cytat:
Ja sam jestem pewny swojej transeksualności ale nie będę grał kogoś kim nie jestem.

Transseksualiści właśnie nikogo nie chcą grać, czyli np. ja nie umiem udawać kobiety, mówić jak ona, zachowywać się itd., bo mi z tym zwyczajnie źle, stąd decyzja o tranzycji. I raczej każdy trans ma dokładnie taką motywację do podjęcia leczenia, bo... jeśi nie, to po co.

Emilia napisał/a:
Nie masz objaw? Znam osobę ze schizofrenią co też uważa że nie ma objaw, a tak naprawdę widać że choroba uniemożliwia tej osobie normalne funkcjonowanie. Jeśli twoi lekarze uważają że naprawdę nie masz objawów to zwracam honor

Wiele neuroleptyków (leki wykorzystywane w schizofrenii) umożliwia rozpoznanie swoich objawów, przez co schizofrenikowi udaje się ich unikać (czyli jeżeli leki nie zniosą symptomów całkowicie, to pacjenci są przynajmniej świadomi, że akurat mają np. halucynacje, i dzięki temu nie uzewnętrzniają ich --> oczywiście w przypadku, gdy lek działa, bo może też okazać się niedziałający). Co do lekarzy, "zauważyć" da się tylko objawy ostre, czyli jeśli na twoich oczach pacjent dostanie rzutu/fazy. No a to nie zawsze jest wykonalne. Przeważnie lekarze, wypisując leki neuroleptyczne, bazują na zeznaniach rodziny (wywiad) albo personelu szpitalnego.
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 11:15   

Nie mam żadnych objawów psychotycznych poza jednym który utrzymuje się od wielu lat, nie utrudnia mi on funkcjonowania w życiu i społeczności.
Podjąłem decyzje o tranzycji z pewnością czego oczekuje. Nie cofnę się już na pewno... chociaż z rodziną w tej sprawie nie mam problemów bo zaakceptowali moją decyzję. Jedynie nie wiem o jakie pismo prosić psychiatrę innego niż ten co mnie leży jeżeli mam schizofrenie.

Mam zamiar stosować końcówki kobiece gdy prawnie będę miał zmienione dane.
Ja nie ujawniam swojego objawu nawet bez brania leków, ogólnie traktuje je jako efekty duchowe, ale lekarzowi i ludzią którzy nie wierzą w kwestie duchowe a tylko w naukowe nie przekonasz że istnieje coś więcej niż fizyczne życie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-08, 11:23   

Cytat:
ogólnie traktuje je jako efekty duchowe, ale lekarzowi i ludzią którzy nie wierzą w kwestie duchowe a tylko w naukowe nie przekonasz że istnieje coś więcej niż fizyczne życie.

? ? ?
Jesteś osobą wierzącą i to wiąże się z wiarą? O to chodzi?


Nie będę wnikał, czy decyzja o tranzycji jest słuszna, czy nie, bo to twoja sprawa.

Poczytaj sobie tu na forum albo na niebieskiej stronie (transseksualizm.pl), jak przebiega cały proces. Ja radziłbym zacząć od znalezienia seksuologa, który zajmie się twoim przypadkiem. Co do psychiatry --> standardowo pisze oświadczenie, że jesteś wolny od chorób i zaburzeń psychicznych. Ty masz schizofrenię, więc lekarz powinien napisać ci to rozpoznanie, ale z adnotacja, że jest kontrolowana lekami i najprawdopodobiej nie ma z twoim transseksualizmem nic wspólnego.
Psycholog poświęci ci zapewne o wiele więcej czasu. Radzę wybrać bardzo dobrego. Nie wiem, z którego miasta jesteś, ale według mnie takim psychologiem jest np. poznańska Anna Roszyk.

Możesz i prawdopodobnie będziesz mieć z powodu choroby problemy w sądzie, jeżeli zdecydujesz się złożyć pozew. Tu niestety wszystko zależy, na kogo trafisz (i sędzia, i biegły).
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-11-08, 11:37   

Ari-d, Żartujesz sobie? Czyli nie będziesz uważać się za kobietę dopóki nie zmienisz danych? Papiery to tylko papiery i nie mówią ci jak masz się czuć.
Najlepiej zrób tak jak ci radzi Lotus.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 11:40   

Dziękuje tak zrobię...
 
 
Ari-d
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2019-11-08, 12:39   

No dobrze, mała pomyłka od sądu czyli na sprawie tak będę mówić...
Objaw to że mam głosy w głowie, nie takie jak z filmów że namawiające do czegoś tylko tak jakbym prowadził rozmowę z kimś. Oczywiście nie traktuje takich rozmów poważnie i skupiam się na otoczeniu nie na tym objawie
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-08, 12:58   

Oczywiście nie musisz się zwierzać z tematu Twojej dolegliwości i tego jakie leki i na co bierzesz jak nie chcesz. Grunt żeby to wyjaśnić z lekarzem. Nie każdy musi mieć ochotę rozmawiać o swoich chorobach.

Odróżnianie rzeczy, osób, zjawisk, jest na tym samym poziomie co odróżnianie kolorów. Może darujmy te rozważania, chyba że ktoś chce założyć taki temat w pogaduchach i prowadzić takie filozoficzne dywagacje.

P.S. Upominam też werbalnie, żeby spauzować z tymi końcówkami. Nie każdy ma tą śmiałość od razu, i mogą być po temu różne powody, nie koniecznie związane z tożsamością.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-08, 20:28   

Sven napisał/a:
Upominam też werbalnie, żeby spauzować z tymi końcówkami. Nie każdy ma tą śmiałość od razu, i mogą być po temu różne powody, nie koniecznie związane z tożsamością.


Ja tu widzę dużo więcej niż tylko upominanie. Ten pociąg znów nabiera rozpędu w jednym kierunku. :(
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-11-10, 16:58   

Ok, z poślizgiem, bo mnie nie było, ale przyznałam dostęp do reszty forum.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9