Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach przed komisją wojskową
Autor Wiadomość
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-10-21, 18:52   

Rozbierasz się do majtek, sprawdzają twoją posturę czy nie masz skrzywień kręgosłupa i innych. Badają wzrok. Chyba wszystko, a przynajmniej tyle pamiętam
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-10-21, 19:00   

BlackDays123, bierzesz zaświadczenie od seksuologa, że jesteś na terapii hormonalnej i idziesz do WKU do pań z ewidencji przed komisją. Poproś pisemnie o badanie na osobności.
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-10-21, 20:08   

BlackDays123 napisał/a:
do majtek ? z cyckami na wierzchu mam latać ?
właśnie dlatego wnoś o badanie na osobności.
BlackDays123 napisał/a:
dlaczego mam byc badana ? nie wystarczy dac papier z badan hormonalnych z zerowym poziomem testosteronu ?
Nie, nie wystarczy. I przygotuj się psychicznie na możliwość badania.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-10-21, 20:35   

BlackDays123 napisał/a:
jeśli dostanę wezwanie to wyjezdzam do berlina

Weź nie szalej. Transseksualizm (tak czy siak) czyni cię osobą niezdolną do służby wojskowej niezależnie od tego za osobnika jakiej płci formalnie będziesz w tym momencie uważana przez Wojsko Polskie. Zatem są wszelkie szanse, że pokazanie papierów w zupełności wystarczy, żeby ci wbili pieczątkę i wysłali za drzwi. Zanim zaczniesz kupować bilet do berlina, może spróbuj najpierw zadzwonić do WKU, opisać sprawę i spytać, co w takiej sytuacji. I ty wtedy będziesz mieć czas się odpowiednio przygotować i oni.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-10-21, 20:52   

Strach ma wielkie oczy :p Pamiętam, że sama przed komisją chodziłam jakiś tydzień poschizowana, bo bałam się, że jak się rozbierzemy, to będę mieć erekcję i oni się wszyscy domyślą, że fantazjuję o facetach. Więc nawet trochę rozumiem twoje poschizowane obawy.

Ale powtórzę: zanim zdecydujesz się na jakieś radykalne rozwiązania, sprawdź, jak wygląda sytuacja. Zadzwoń albo pójdź osobiście wcześniej i powiedz, o co chodzi. Całkiem możliwe, że przedstawienie odpowiednich papierów w zupełności wystarczy, żeby nie chcieli cię tam więcej oglądać. A jeśli masz kobiecy passing to tym bardziej.
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-10-21, 20:58   

Nie wariuj dziewczyno, ty za bardzo się wszystkim przejmujesz, wszystko odbierasz jako jakiś atak na ciebie, dorosłe osoby tak się nie zachowują, tylko szczeniaki.
Idziesz na osobną rozmowę, robią wywiad, dostajesz papiery i koniec, jaki problem.
Wszystkie transki przez to przechodziły i żadna nie marudziła. Moja dziewczyna też musiała pójść na komisje wojskową i nie miała żadnych problemów podczas niej. Również i ona przez rok zwlekała pójściem na komisję, poszła dopiero w lipcu tego roku. I wiesz że ona przez ten rok dostawała kilka razy wezwania? Do tego musiała zapłacić grzywnę za niestawienie się na komisji.
Więc jak widzisz od tego nie uciekniesz. Nie wymyślaj durnych ucieczek, nie wyjdziesz na tym dobrze.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-21, 21:01   

Ja wiem, o co może chodzić. Blackdays ma zwykłą frustrację i tyle.

Nie dziwię się, bo sam mam niezłe cyrki, i to też wyłącznie z winy "nie takich" papierów.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-10-21, 22:54   

BlackDays123 napisał/a:
Freja napisał/a:
Weź nie szalej.


Freja trudno nie szaleć

Ale Ty szalejesz co chwilę na forum, z każdego możliwego powodu. Tysiące transów to wszystko przeszło i wielu już nawet nie pamiętają, a Ty wszystko wyolbrzymiasz...

Kiedyś to się można było bać komisji, ale teraz kiedy do wojska idą i tak tylko chętni, to i komisjom pewnie więcej zwisa - faktycznie masz spore szanse, że zerkną tylko w papiery i wstawią pieczątkę.

Cytat:
widząc w jakim kierunku idzie polska .... tu się odradza fa;;;;zm moim zdaniem

moim też ale to akurat nie ma nic wspólnego z komisją wojskową.
_________________
 
 
Lithium
użytkownik
Julia


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 112
Skąd: Honolulu
Wysłany: 2019-10-22, 09:28   

A co z osobami, które były na komisji przed rozpoczęciem terapii i dostały A? Jak będzie wojna mnie wezwą? xD
_________________


Not everybody lives, but everybody dies.
 
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-10-22, 09:46   

Lithium napisał/a:
A co z osobami, które były na komisji przed rozpoczęciem terapii i dostały A? Jak będzie wojna mnie wezwą? xD
Tak, wezwą :-D

Punkt za dokuczanie BlackDays
_________________
Ostatnio zmieniony przez 2019-10-22, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-10-22, 19:13   

Ja miałam wadę wzroku typu -4,5D i tak A. U nas nawet gość z autyzmem dziecięcym dostał kategorię A, naprawdę ciężko trzeba by się postarać by dostać coś innego.
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-22, 20:24   

To tak w temacie ciekawostek.
Na mojej komisji chłopak z nogą krótszą o kilka cm dostał A z paragrafem. Ale to były zupełnie inne czasy, w poczekalni puszczali nam Rambo na video.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-22, 21:22   

a ja zgubiłam książeczkę i miałam A i byłam na 7 komisjach i wcale nie było strasznie :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-10-23, 02:40   

Pajonczyca napisał/a:
naprawdę ciężko trzeba by się postarać by dostać coś innego.

ee, nie trzeba, ja się nie musiałem starać :D wystarczy nie mieć penisa (i/lub jąder) :D
_________________
 
 
SlynnaBlogerKa
użytkownik
Ka


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 24
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-10-23, 23:18   

Ja kiedyś próbowałam to przeanalizować: https://blogka.pl/2018/01/13/korekta-plci-metrykalnej-a-obowiazek-sluzby-wojskowej/

Ogólnie, jak się jest trans kobietą po zmianie danych, to jak nic nie zrobisz, nie grozi.
_________________
Znasz Blog Ka - Blog transpłciowej dziewczyny?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-02-07, 16:47   

wendigo napisał/a:
Pajonczyca napisał/a:
naprawdę ciężko trzeba by się postarać by dostać coś innego.

ee, nie trzeba, ja się nie musiałem starać :D wystarczy nie mieć penisa (i/lub jąder) :D


robiłeś kategorię w Polsce? Wpisano ci brak jąder czy kod jakiejś dolegliwości psychiatrycznej? Lepiej by jednak ten brak jąder wpisywali. Nie jesteśmy psychiczni.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 17:09   

F. 64.0 sama w sobie dyskfalifikuje
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-02-07, 17:28   

ja źle wspominam komisję wojskową.złe wspomnienia pamiętam jak przez mgłę, taki system obronny, ale albo to była jakaś stara baba pielęgniarka, albo stary lekarz, nie pamiętam, ale ktoś macał mnie po jądrach. to jest jawne molestowanie. chociaż tyle, że na osobności, ale mam po tym traumę. zależy to od komisji, niektórzy nie molestują i nie rozbierają, a niektórzy tak. a za prlu to juz w ogole nie bylo prawa do intymności i zdarzało się, że faceci musieli się rozbierać przy całej komisji, w tym urzędniczkach, bo przecież hehe, to tylko facet, to można z nim robić co chcesz, a po nim to spłynie. potem człowiek musi żyć z takimi traumatycznymi wydarzeniami, które go katują do końca życia.
poza tym nie dziwię się, że ludzie się boją komisji. jak ja kiedyś byłam, to czekały ze mną same sebiksy jakieś. a pomyślcie co by było, gdybym była wtedy na hrt i wyglądała jak kobieta, nie dość, że patrzyliby na mnie jak na dziwoląga, to bałabym się, że mnie pobiją po wyjściu. jeszcze wołali po imieniu i nazwisku, bo rodo nie było. a i bez hrt już wtedy się bałam, czy czegoś mi nie zrobią, bo zawsze byłam nie do końca... meska.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-07, 18:39   

Wild napisał/a:
wendigo napisał/a:
Pajonczyca napisał/a:
naprawdę ciężko trzeba by się postarać by dostać coś innego.

ee, nie trzeba, ja się nie musiałem starać :D wystarczy nie mieć penisa (i/lub jąder) :D


robiłeś kategorię w Polsce? Wpisano ci brak jąder czy kod jakiejś dolegliwości psychiatrycznej? Lepiej by jednak ten brak jąder wpisywali. Nie jesteśmy psychiczni.

W Polsce. O braku jąder i penisa szeptali między sobą zastanawiając się co wpisać, słyszałem :P ale w końcu wpisali jakąś dolegliwość psychiatryczną. No fakt że to trochę tak słabo ;) aale w sumie można sobie to i po swojemu zinterpretować i nawet jakośtam mi to pasuje ;)
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-07, 21:25   

Ja dostałem D ( jak to mówili w poczekalni ci co ze mną byli ,,D jak...'' wiadomo co prawda? Bać się nie było czego.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 21:38   

Pfffff. Miekiszony! Bylam chyba na 5 czy 6 komisjach. :D az mnie w koncu do rezerwy przeniesili.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-07, 22:20   

He he he, chciałam z godzinę temu napisać o Rambo i Video. przypominam ci, że jakiś czas temu pisałaś o siedmiu.

Tak mi się przypomniało, że ja to nawet w wojsku byłam.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 23:04   

Jaga napisał/a:
He he he, chciałam z godzinę temu napisać o Rambo i Video. przypominam ci, że jakiś czas temu pisałaś o siedmiu.

Tak mi się przypomniało, że ja to nawet w wojsku byłam.


Ja mam prawie 48 lat. :D to się mi może kiełbasić. Bo wtedy się Polska szykowała na wojne ze zgniłym zachodem. I rejestracja i później dla poborowych i co szkoła i zaczęte studia w wieku 26 lat wykręciłam się w końcu wiekiem.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-02-08, 10:06   

wendigo napisał/a:

W Polsce. O braku jąder i penisa szeptali między sobą zastanawiając się co wpisać, słyszałem :P ale w końcu wpisali jakąś dolegliwość psychiatryczną. No fakt że to trochę tak słabo ;) aale w sumie można sobie to i po swojemu zinterpretować i nawet jakośtam mi to pasuje ;)


I bardzo dobrze nie ma się tym dołować! Jak dla mnie formacja zwana wojskiem jest taką patologią że ocenianie przez nią kandydatów czy są odpowiedni pod względem fiz i psych jest farsą. Stare dziady zaglądają w majtki chłopakom i oceniają jak bydło. Pomyśleć, że wielu całkowicie zdrowych ludzi uniknęło przystąpienia do tej patologicznej organizacji dzięki fałszywym papierkom psychiatrycznym.
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2021-02-08, 21:30   

Orientuje się ktoś może czy jak rok temu nie byłam na komisji, nawet nie dostałam wezwania bo odwołali z powodu covida, a teraz mam zmienione dane to dostane wezwanie? wsm ciekawi mnie to tera XD
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-08, 23:35   

Wild, ogólnie mam podobne wnioski ;) a u mnie to uzasadnienie brzmiało jakoś tak, że od biedy można pod to podciągnąć fobię społeczną, którą wtedy miałem to jakośtam pasowało :P

Amethyst, jak masz zmienione dane to raczej nie dostaniesz. Skoro my, k/m jeśli zmieniamy dane przed 25 rokiem życia to z automatu dostajemy, to u Was raczej działa to odwrotnie i nie powinnaś dostać skoro wcześniej nie dostałaś :)
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-02-09, 18:22   

Wild napisał/a:
wendigo napisał/a:
Pajonczyca napisał/a:
naprawdę ciężko trzeba by się postarać by dostać coś innego.

ee, nie trzeba, ja się nie musiałem starać :D wystarczy nie mieć penisa (i/lub jąder) :D


robiłeś kategorię w Polsce? Wpisano ci brak jąder czy kod jakiejś dolegliwości psychiatrycznej? Lepiej by jednak ten brak jąder wpisywali. Nie jesteśmy psychiczni.


Ja robilem w Polsce. Potem na pismie dostalem uzasadnienie kategorii E i nic tam nie bylo o zadnych chorobach psychicznych. Chyba za to cos bylo o braku penisa i jader ale juz dokladnie nie pamietam. W moim przypadku bylo to jednak dawno, moze teraz wpisuja co innego.
Swoja droga bardzo milo wspominam ta komisje, ale coz ja mam duzo fetyszy, wiec nie odebralem tego rozbierania sie i dotykania w jakis negatywny sposob. Zastanawialem sie czy rzeczywiascie doktor podejrzewa niezstapienie jader, czy tylko tak mowi zeby mnie pomacac, Zadawalem sobie pytanie czy wszystkim maca okolice odbytu i jesli tak to po co sie to robi. Pan doktor byl bardzo mily, po wszystkim mi podziekowal w taki sposob ze pomyslalem ze nawet jesli robil to dla wlasnej przyjemnosci to co mi tam, niech sie cieszy.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-02-09, 22:25   

A ja się pytam po co oni w ogóle macają komuś ciało?
Odpowiedź jest jedna - są zboczeni. Jeżeli posiadanie jąder czy penisa ma znaczenie w wojsku to czy jest to poważna organizacja?
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-02-09, 22:43   

Cytat:
Jeżeli posiadanie jąder czy penisa ma znaczenie w wojsku to czy jest to poważna organizacja?

Też nie rozumiem, po co żołnierzowi penis i/lub jądra. Może to nimi pracuje :->
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-02-09, 22:51   

Wiecie co, jak mi się poprawiła kondycja fizyczna i mogę uczestniczyć w różnych „brutalnych” sportach bez problemu to mi i marzenia o wojsku przeszły ;-)
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-02-10, 15:09   

Na pewno sa zainteresowani tym, czy ktos ma i ile jader, bo z tym sie wiaze produkcja testosteronu. Dlatego kaza facetom podnosic penisa, zeby zobaczyc czy nic im nie brakuje. Czytalem kiedys taki artykul (nie pamietam czy o tym kiedys wspominalem) w ktorym matka opowiadala jakie jej syn ma problemy w wojsku, bo komisja nie zauwazyla, ze chlopak ma tylko jedno jadro (on sam sie wstydzil o tym im powiedziec). Musial z tym jednym jadrem odbywac sluzbe wojskowa, a jego problemy polegaly na tym, ze mdlal z powodu duzego obciazenia fizycznego, bo prawdopodobnie z powodu braku drugiego jadra jego organizm produkowal za malo testosteronu. Testosteron odgrywa ogromna role przy wysilku fizycznym, niestety obawiam sie ze przy takim dawkowaniu jakie my bierzemy nie bylibysmy w stanie wytrzymac obciazen jakim podlegaja zolnierze. Zauwazcie ze kobiety w armi maja inne normy niz faceci (do zaliczenia testow sprawnosciowych wymaga sie od nich mniej niz od mezczyzn). Nie wiem jak to by bylo na Nebido, ale na Omnadrenie poziom testosteronu zaraz po zastrzyku jest wyzszy niz przed kolejna dawka, czyli po okolo 2 tygodniach. Tego sie normalnie nie zauwaza, ale gdy dojdzie do duzego fizycznego obciazenia organizmu da sie to zauwazyc natychmiast. Kiedys kopalem takie plytkie rowy pod uprawe ogorkow. Robilismy to we trzech. W dzien po zastrzyku nie mialem problemu z dotrzymywaniu kroku facetowi, ktory szedl przede mna (on odkopywal pierwsza warstwe, ja kopalem druga, a ten trzeci wyrownywal row). Pracowalem tak ok 8 godzin z krotkimi przerwami i tylko lekko sie zmeczylem. Potem za okolo 2 tygodnie - tuz przed kolejnym zastrzykiem poszedlem do tego samego gospodarza zakopywac te rowy. Pracowalismy w tej samej grupie. Juz po 2 godzinach zaczalem sie meczyc, robilem sobie coraz dluzsze przerwy. Po 2 kolejnych godzinach w czasie przerwy obiadowej nie mialem ochoty nic jesc, czulem sie jakbym mial zemdlec. Wrocilem do pracy, ale zaczalem watpic czy uda mi sie dotrwac do konca, w dodatku byla godz 14 a my nie wykonalismy nawet polowy pracy. Mialem po prostu dosyc, chcialem to wszystko rzucic i isc do domu. Tylko jeden z nas tak naprawde pracowal, ten trzeci facet byl alkoholikiem na ktorym alkohol juz zrobil swoje, on tez nie dawal juz rady. W koncu gospodarz przyszedl, zobaczyl ze nie ma w tym tempie szans na dokonczenie pracy (po 16 juz sie o tej porze roku zaczyna robic ciemno) Poszedl wiec do sasiada i 'pozyczyl' od niego 2 mlodych Ukraincow. My we trzech zakopywalismy jedna folie przez 5 i pol godziny i nawet nie zdolalismy jej dokonczyc. Gdy ci Ukraincy przyszli nam pomoc w tej pierwszej folii byly do zakopania jeszcze 2 rowy. Ich 2 + ten facet ktory pracowal z nami od rana w 2 godziny zakopali reszte pierwszej folii i cala druga. Bylo mi po prostu wstyd - my przez ponad 5 godzin zrobilismy wiecej niz polowe mniej niz oni przez 2 godziny. Przy tym bylem osoba regularnie cwiczaca z ciezarami po 5 dni w tygodniu, biegajaca, wykonujaca rozne prace wymagajace podnoszenia - a wiec bylem przyzwyczajony do wysilku fizycznego. Przy niskim poziomie testosteronu nie potrafilem jednak dotrzymac kroku mezczyznom, ktorzy mieli swoj naturalny testosteron.

Oczywiscie dzisiejsze wojsko ma rozne stanowiska nie wymagajace uzywania sily fizycznej, jednak przy poborze uwzglednia sie zapotrzebowanie na te najnizsze stanowiska, gdzie sila fizyczna jest wymagana. Ci do dowodzenia lub na pozycje wymagajace specjalistycznej wiedzy sa pozyskiwani z uczelni wojskowych, technicznych czy medycznych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-10, 20:59   

southener napisał/a:
Swoja droga bardzo milo wspominam ta komisje,

Ja w sumie moją dość też, bo było po prostu wesoło - luto to chyba był czy marzec, bardzo zimny budynek mieliśmy, a tu trzeba się rozebrać, więc było na ten temat dużo żartów ;)
No ale mnie dr nie macał, tylko się przyglądał ;)

Denver napisał/a:
Cytat:
Jeżeli posiadanie jąder czy penisa ma znaczenie w wojsku to czy jest to poważna organizacja?

Też nie rozumiem, po co żołnierzowi penis i/lub jądra. Może to nimi pracuje :->

To co napisał Southener plus jeszcze takie wyjaśnienie czytałem, że w razie wojny czy innych problemów w zaopatrzeniu, facetowi bez jąder brakuje po prostu koniecznych do normalnego życia hormonów - innymi słowy taki facet (w tym my) jest upośledzony i niezdolny do służby wojskowej.
_________________
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-10, 21:31   

Generalnie zgadzam się z Wendigo. Tu nie chodzi o testosteron, tylko o hormon wiodący ogólnie. Miałam zdecydowanie większy power i chęć do działania, męczyłam się mniej kiedy byłam na selfmedzie. Mam niskie testo z natury.

P.S. NIE ZALECAM SELFMEDU!
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-02-10, 21:58   

Kobiety sluzace w armi tez maja swoje naturalne hormony, i o ile slabsza kondycja fizyczna nie pozwala im robic tak ciezkich rzeczy jakie roba mezczyzni, to przynajmniej ich organizm pracuje normalnie. To sie zmienia u nich po menopauzie, a u facetow po andropauzie, ktore wystepuja tak ok 50 roku zycia. Dlatego tez nawet w czasie wojny ludzie powyzej 50 roku zycia nie sa powolywani do wojska. Nasza sytuacja hormonalna w przypadku braku suplementacji hormonalnej wynikajacej z przestawienia produkcji na cele wojenne bylaby nawet gorsza niz facetow po 50-ce. Oni wciaz przeciez wytwarzaja pewne ilosci testosteronu. Ich jednak nie bierze sie do wojska, bo maja tego testosteronu za malo. Dlaczego by wiec miano powolywac do wojska w czasie wojny transow, ktorzy z powodu brakow hormonow na rynku beda mieli zerowy poziom hormonow w organizmie?
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-10, 22:06   

southener, wszystko ok, tylko ile da się jechać na testosteronie? To jakby się nałykać mety i mówić, że się jest niepokonanym. Były i takie przypadki na wojnie i to już WWII, następnie przyszedł kwas. Obie armie wojny przegrały.

A kobiety potrafią wykazać się również wytrzymałością i wystarczająca siła fizyczną. Vide dziewczyny w myśliwcach, zdobywczynie najwyższych gór, ultramaratonki etc.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-02-10, 23:00   

Gdzie ja mowie ze ktos ma jechac na sztucznym testosteronie? Mowie cos zupelnie odwrotnego - ze w czasie wojny bez naturalnego sie nie da sluzyc w armii. Dalo by sie gdyby kazdy kto go potrzebuje mial gwarancje, ze go na czas dostanie. Jednak na wojnie tak nigdy nie bedzie.
Co do tych wytrzymalosci kobiet - biegi, czy wspinanie to jednak inna wytrzymalosc niz noszenie ciezarow gdzie z powodu mniejszej masy miesniowej kobiety beda zawsze slabsze od mezczyzn. Nawet w biegach maratonskich nie da sie porownac osiagniec kobiet i mezczyzn ktorzy trenuja rownie ciezko. Oczywiscie nie mowie, ze dla kobiet nie ma miejsca w wojsku - na roznych pozycjach kobieta moze byc dobrym zolnierzem dorownujacym mezczyznom, np pilotaz samolotow, kierowanie czolgiem, na pewnych pozycjach w artylerii..itp. Sa jednak sytuacje w ktorych kobiety beda dla jednostki jedynie obciazeniem - wyobrazacie sobie kobiete maszerujaca z ciezkim plecakiem przez 24 godziny bez odpoczynku, bez snu jak to musieli zrobic zolnierze generala Pattona w czasie IIWS?
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-10, 23:25   

southener napisał/a:
kobieta moze byc dobrym zolnierzem dorownujacym mezczyznom, np pilotaz samolotow


Ze względy na mniejszą odległość pompki od mózgu i inne pomniejsze czynniki kobiety wytrzymują większe przeciążenia od mężczyzn.

southener napisał/a:
zolnierze generala Pattona w czasie IIWS
pewnie się mylę, ale Patton kojarzy mi się z wojskami pancernymi.

Nie będę się już więcej droczyć, wydaje mi się jednak, że testosteron jest powodem do niejednej wojny. To i najlepiej sie na wojnie sprawdzi.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-02-11, 12:03   

Nooo okej, rozumiem. Niemniej dalej zdaje mi się, że ciężko jest wkładać wszystich do jednego worka jeżeli chodzi o poziomy hormonów i ich efekty.

Cytat:
Miałam zdecydowanie większy power i chęć do działania, męczyłam się mniej kiedy byłam na selfmedzie. Mam niskie testo z natury.

A mi jak się coś rozsypie, to mam tylko depresyjne nastroje, a na kondycję fizyczną nie ma to wpływu. Poza tym niby nie mam nawet pół jądra ani testosteronu w męskim zakresie, a wyrabiam męską normę na treningach - bardzo dużo zależy od predyspozycji innych niż hormony. (Też jestem po części z Kresów - zbieg okoliczności?) Co do noszenia ciężarów przez wiele godzin - nigdy nie próbowałem, może bym nie dał rady. Ale jak wyżej, nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka.

Abstrahując od tego, że wojsko to nic fajnego i nawet głupi powód jest dobry, żeby uniknąć poboru. :-p Jak komuś się zachciewa noszenia ciężarów, to zawsze można dom własnymi rękami wybudować. Z drugiej strony - ciekawe jak jest w Polsce z wojskiem zawodowym, jeżeli ktoś chciałby wiązać z tym swoją karierę i był trans?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-11, 22:18   

Denver, zapewne tak samo jest, bo kategorię dostajesz tak czy siak, a nie wiem czy by jakiś trans dostał coś wyżej niż D :P
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-02-13, 01:52   

General Patton w czasie dzialan wojennych w Europie dowodzil III Armia. Armia to nie dywizja- w czasie II wojny swiatowej nie praktykowalo sie laczenia czolgow w tak duze grupy, najwieksze tego typu zgrupowanie to korpus pancerny. III Armia skladala sie z wielu dywizji piechoty i wielu dywizji pancernych, do tego byly jeszcze dywizje spadochronowe i grupa kawalerii.

Jaga nie wiem o jakiej ty wytrzymalosci mowisz, ale ta ktora ja mam na mysli jest wieksza u mezczyzn. W wojsku wiele zadan polega na tym, aby pokonac pewien dystans z pewnym obciazeniem w okreslonym czasie (przemieszczanie sie z ekwipunkiem), aby w okreslonym czasie przeniesc jak najwiekszy ladunek (np przy ladowaniu dzial). Gdyby kobiety umialy sie tak szybko przemieszczac jak mezczyzni to chyba w sporcie nie bylo by potrzeby dzielenia konkurencji na kobiece i meskie np; biegi, chod sportowy. Gdyby do tego kobiety byly zdolne dorownac mezczyznom zarowno w tempie przemieszczania sie jak i obciazeniu ktore rownoczesnie dzwigaja / ktoremu ich miesnie sa poddawane to tez nie bylo by potrzeby dzielic wioslarstwA na kategorie kobiece i meskie, tak samo plywania, kolarstwa i innych. Sa badania ktore mowia o tym ze kobiety mniej sie mecza od mezczyzn jesli wykonuja te same cwiczenia z taka sama intensywnoscia - jednak przewaga mezczyzn polega na tym ze dane cwiczenie czy prace potrafia wykonywac bardziej intensywnie od kobiet przez co sa wydajniejsi, np wyobrazmy sobie przenoszenie workow - mezczyzna bedzie w stanie wziasc na raz wiekszy ciezar, lub z takim samym ciezarem jak kobieta bedzie sie szybciej od niej poruszal dzieki czemu okreslona ilosc kilogramow przeniesie szybciej niz kobieta. Coz z tego ze powiedzmy przy bardzo lekkim ciezarze to kobieta mogla by te worki nosic dluzej, skoro takie noszenie jest malo praktyczne. Innymi slowy coz z tego, ze kobieta moglaby sie przemieszczac z pieciokilowym plecakiem przez 24 godziny na dobe skoro do tego plecaka nie zdolala by spakowac wszystkich potrzebnych jej do przetrwania rzeczy. US Army standadtowo cwiczy z 15 kilogramowym plecakiem, zaliczenie testu marszowego to pokonanie 19 km, z 15 kg plecakiem w czasie ponizej 3 godzin.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-13, 16:57   

southener, mówiąc o przeciążeniach miałam na myśli te wynikajace z przyspieszeń, np w samolocie.

Co do reszty, pełna zgoda.
 
 
tekla
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 21
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-15, 21:16   

Miałem jakąś niestandardową komisję. Nie musiałem nawet ściągać majtek. A dostałem z miejsca, karabin nie urwałby mi rąk - te 10 lat temu, gdy miałem komisję, ważyłem 60 kg i miałem nadgarstki szerokości puszki.
_________________
Attracted by the blinding light
Like months we fly towards the fiery end
With hope to conquer the skies
We throw ourselves into the void again
 
 
 
GhostDegu86
użytkownik
Zrzędliwy Dziad


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 60
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-15, 22:31   

Mi też nie zaglądali w portki, tylko w... stertę papierów od diagnozy ts. Rozpoznanie też, o ile pamiętam, stamtąd spisali: transseksualizm i zespół Turnera. Jeszcze dodali coś o bliznach na klacie i... bliźnie na twarzy (po co?). Jeszcze była gadka z psychologiem i psychiatrą. W tym jakieś testy, z których im jasno wyszło jak bardzo się nie nadaję do wykonywania rozkazów i funkcjonowania w hierarchii. Kategoria oczywista
_________________
mikimaus86
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-16, 01:01   

GhostDegu86 napisał/a:
i... bliźnie na twarzy (po co?).

Wszystkie takie niezmienne cechy się wymienia jako znaki szczególne. Chociaż... mnie chyba blizn nie wymienili, za to tatuaż.
_________________
 
 
GhostDegu86
użytkownik
Zrzędliwy Dziad


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 60
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-16, 13:46   

wendigo,
Tak samo myślę, ale dalej to jest zabawne, bo to nie jakaś mocno charakterystyczna blizna, tylko jedna z pierdyliarda, jakie mam. (Przez nerwicowe rozdrapywanie skóry od dzieciństwa. Blizny na bliznach gdzieniegdzie.) :-p
_________________
mikimaus86
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 106
Wysłany: 2022-12-21, 09:40   

Bardzo źle wspominam czasy kiedy byłam na komisji wojskowej. To był rok 2005. Miałam jakąś minimalną skoliozę czyli wadę kręgosłupa ale nie liczyłam na cuda. W tamtych czasach praktycznie wszystkim dawali A. Stanęłam przed komisją. Trwało to bardzo krótko. Rozbierać się nie kazali, nic z tych rzeczy. Po prostu zarządzili A. Klimat rodem z PRL. Typowe „wojskowe towarzystwo”. Pamiętam że byłam mocno roztrzęsiona, stresowałam się, były drgawki i gorączka. Przez okres studiów odroczyłam służbę wojskową a następnie wprowadzili zawodową. Teraz jednak zaczęły mocno niepokoić mnie te głośne wezwania na ćwiczenia rezerwy a nawet perspektywa wojny. Po prostu stresuję się bo dla mnie będzie to nie do przeżycia i nie do zaakceptowania. Obawiam się że nawet hrt nic nie pomoże bo przecież dokument jest dokumentem a w tych czasach w opresyjnym państwie pisu tym bardziej robią wszystko żeby nam dowalić (słynna zawetowana ustawa w 2015 dzięki której już dawno moje problemy by odeszły do historii).
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2022-12-21, 11:19   

Nataliaa napisał/a:
Rozbierać się nie kazali, nic z tych rzeczy. Po prostu zarządzili A. Klimat rodem z PRL.

Kochana, klimat jak z PRL-u to byłby, gdyby kazali się rozebrać i dosłownie zaglądali w [terefere] i jeszcze się przy tym głupio uśmiechali, po słowach: połóż się i unieś nogi.

Nataliaa napisał/a:
Teraz jednak zaczęły mocno niepokoić mnie te głośne wezwania na ćwiczenia rezerwy

Na ćwiczenia rezerwy biorą ludzi, którzy przeszli szkolenie wojskowe. Ćwiczenia dla ludzi, którzy nie wiedzą nawet jeszcze z której strony trzymać karabin nie mają sensu. Co prawda ogłosili ostatnio że zawezwą sobie dodatkowo kilka tysięcy takich osób bez przeszkolenia, ale to się ma tyczyć ludzi o specyficznych umiejętnościach: lekarzy, kierowców, informatyków.

Niemniej same strachy rozumiem. Jak byłam bardziej niż zwykle znerwicowana w 2014, to też się bałam czegoś takiego.
_________________
Freja Draco
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 106
Wysłany: 2022-12-21, 11:50   

Freja napisał/a:
Nataliaa napisał/a:
Rozbierać się nie kazali, nic z tych rzeczy. Po prostu zarządzili A. Klimat rodem z PRL.

Kochana, klimat jak z PRL-u to byłby, gdyby kazali się rozebrać i dosłownie zaglądali w [terefere] i jeszcze się przy tym głupio uśmiechali, po słowach: połóż się i unieś nogi.
Chodziło mi o samo podejście ludzi. Typowe wojskowe bezduszne trepy. Współczuję takich przeżyć :-( Nie wiem jak bym to przetrwała, obawiam się że jeszcze bardziej by mnie to pogrążyło. Niestety trochę obaw o te ćwiczenia mam bo nie ufam temu państwu i ich polityce. Niestety zgodnie z prawem wolno im. Czy terapia hrt i ogólnie wszystko co związane z tranzycją podlega pod L4 które w razie najgorszego mnie zwolni od ewentualnych ćwiczeń, czy mogę wtedy poprosić o L4 ?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2022-12-21, 11:53   

Nataliaa napisał/a:
Czy terapia hrt i ogólnie wszystko co związane z tranzycją podlega pod L4 które w razie najgorszego mnie zwolni od ewentualnych ćwiczeń, czy mogę wtedy poprosić o L4 ?

A czy samo bycie TS, na co jak rozumiem masz papiery, nie czyni cię niezdolną do służby wojskowej w czasach pokoju?
_________________
Freja Draco
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 106
Wysłany: 2022-12-21, 12:01   

Niestety papierów jeszcze nie mam bo nie rozmawiałam ani z psychologiem ani z seksuologiem. Chcę się za to w końcu zabrać i pokonać ten strach. Tak jak pisałam wcześniej, określam się póki co jako TG ale praktycznie od dziecka czuję się kobietą. Gdyby ustawa nie została zawetowana już pewnie bym była po wszystkim i bym nie musiała pozywać do sądu Rodziców czego niestety zrobić nie chcę ani nie mogę. Byłam wściekła kiedy „prezydent wszystkich Polaków” (mało śmieszny żart) to zawetował.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 10