Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kryzys autorytetów, nauki i dominacja głupoty
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-26, 18:10   

xi napisał/a:
2. Straciłeś pracę i nie masz za co żyć ? Miałbyś za co żyć, gdybyś uzbierał oszczędności pozwalające na opłacenie rachunków i jedzenia przez okres 6-12 miesięcy bez posiadania stałej pracy i spokojnie szukać nowej pracy.

Myślę, że w przypadku oszczędności problem polega na tym, że trzeba sobie odmówić przyjemności tu i teraz, czego wiele osób nie chce robić. Np nie idę na imprezę dwa dni przed kolokwium i się uczę, żeby zdać. Nie idę na imprezę i nie wydaję 50zł na alkohol, tylko odkładam na później. Nie jest to miła prawda, łatwiej i przyjemniej zamieść ją pod dywan, wiele osób nie chce mieć jakiejkolwiek samodyscypliny.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-26, 18:45   

Znam takie przypadki, które nie zniżają się również do pracy intelektualnej, nie tylko fizycznej :p

Ogólnie to zgadzam się, że jest to spowodowane kulturą i wychowaniem, a może ich brakiem. A co do LGBT, że hejt jest to skutek bezrozumności, jakakolwiek byłaby jej przyczyna. W ostatnich latach się on nasila razem z antynaukowością, z tym też się zgodzę. Z dochodzeniem do władzy polityków takich jak Kaczyński, Trump, Orban, jest więcej ekstremizmu. Jest jakiś kryzys społeczny i powoduje różne wykwity, a czym on jest spowodowany, to już nie wiem. Może właśnie nadmiernym dobrobytem, przemysłem, internetem, całe społeczności uległy rozprężeniu i mentalnej degradacji. Dlatego, że na małą skalę środowisko nie uczy, że wysiłek jest nagradzany. Być może taka mentalność to skutek lat komunizmu w Polsce. „Czy się stoi czy czy się leży 2 tysiące się należy” Może to skutek pożyczek? Może elektroniki, która uczy, robi ludziom memiczną wodę z mózgów lub, że zawsze można uciec od rzeczywistości do wirtualnego świata rozrywki.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-26, 20:24   

Temat jest prosty jak drut. Temu narodowi nie potrzeba spokoju, dobrobytu, światła edukacji. Temu narodowi potrzeba wroga, by mógł skupić na nim swoje żale a w konsekwencji wyzwolić jedyną motywację do działania- nienawiść.

Tylko tyle i aż tyle.

Oczywiście najlepszym sposobem działania dla osiągnięcia celu jest dowalić, lub wykorzystać tego obcego.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2019-09-27, 21:57   

Tak, tak wszyscy rodza sie rowni - kazdy jest tak samo zdolny, kazdy jest okazem zdrowia psychicznego i fizycznego, kazdy ma w domu idealne warunki do tego, oby moc spokojne sie uczyc do lekcji czy egzaminow. Wszyscy maja potencjal, aby wyksztalcic sie na wybitnych lekarzy, programistow inzynierow... Jak ktos nie zdobedzie dobrze oplacanego zawodu to jest to wylacznie jego wlasna wina... - bajeczki opowiadane przez niepoprawnych liberalow - bajeczki dla naiwnych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-28, 05:51   Re: Kryzys autorytetów, nauki i dominacja głupoty

xi, a że tak zapytam... do czego ma zmierzać ten temat?


xi napisał/a:

Uważam, że przyczyna wszelkich fobii leży w braku uświadomienia ludziom tego, że ich obecna sytuacja życiowa jest w 100% wynikiem ich samych.

A wyżej piszesz, że tak nie jest - że to często nie ich wina ("i często nie jest to ich wina bo (...)" ). Widzę tu niekonsekwencję.

Cytat:
1. Zarabiasz minimalną ? Zdobądź kwalifikacje, ćwicz inteligencję i szukaj lepszych warunków pracodawcy.

2. Straciłeś pracę i nie masz za co żyć ? Miałbyś za co żyć, gdybyś uzbierał oszczędności pozwalające na opłacenie rachunków i jedzenia przez okres 6-12 miesięcy bez posiadania stałej pracy i spokojnie szukać nowej pracy.

Tak, to są genialne rady. Takie na poziomie: "Masz depresję? - to weź się w garść!"

Cytat:
3. Kredyt ? Na Zachodzie ludzie żyją w wynajmowanych mieszkaniach. Biorąc kredyt na coś wiedz, że bankowi wisisz więcej niż jest warta rzecz na którą ten kredyt był brany więc tracisz.

Z drugiej strony po 20 latach masz mieszkanie. I co z tego, że Cię kosztowało 150% wartości. Jak wynajmujesz, to nic nie masz, a kosztowało Cię to często jeszcze więcej :P
Tak piszę ale generalnie się zgadzam - w sumie pod koniec życia (a tym bardziej już po nim :P ), to i tak nie ma znaczenia czy się miało mieszkanie na własność czy się spędziło życie w wynajmowanym :P

Generalnie mam takie wrażenie, że wydaje Ci się, że odkryłaś właśnie Amerykę ;) a ja mam wrażenie, że tak nie jest. Oczywiście masz sporo racji, ale po pierwsze tego się nie da ot tak poprawić jak to proponujesz, a po drugie... a po drugie świat i tak nigdy nie będzie idealnym miejscem.

Ada75 napisał/a:
Temat jest prosty jak drut. Temu narodowi nie potrzeba spokoju, dobrobytu, światła edukacji. Temu narodowi potrzeba wroga, by mógł skupić na nim swoje żale a w konsekwencji wyzwolić jedyną motywację do działania- nienawiść.

Niestety też to tak widzę. To bardzo przykre. Ale dlaczego właściwie tak jest? co z tym narodem jest nie tak?
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-28, 07:01   

Cytat:
Niestety też to tak widzę. To bardzo przykre. Ale dlaczego właściwie tak jest? co z tym narodem jest nie tak?
_________________


Często się nad tym zastanawiam. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że nie ma takiego narodu. To jest luźna związana jedynie językiem wspólnota łotrów. Coś jak u pierwszych Słowian wśród których przed Mieszkowi Polacy czerpali zyski z handlu niewolnikami. Część z tego zachowania siedzi głęboko w dzisiejszej polskości.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-28, 07:28   

Cytat:
xi, a że tak zapytam... do czego ma zmierzać ten temat?

Zakładam, że do powiedzenia, co na żołądku leży i do podzielenia się przemyśleniami.
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2019-09-28, 11:33   

Hmmm, ja się nie zgodzę z tym poziomem życia a homofobią, np. w Tajlandii, ludzie w średnim zarabiają dużo mniej, a tematyka LGBT jest bardzo tolerowana, np dużo tkzw. Ladyboy-ów pracuje w normalnych pracach: ekspedientki, manicure, fryzjerki itp. Ogólnie tam nikogo nie gorszą 2 Panie, czy 2 Panów idących i trzymających się za ręce.

Dla mnie temat omofobii w PL jest wyolbrzymiony, są środowiska prawicowe, co to wyolbrzymiają, ale tak naprawdę, jest jak w piłce nożnej , gdzie wstyd przyznać się i srach że jest się gejem, a ile piłkarzy jest gejami? Szacuje się że min. 10-20% na świecie i nie jest to trend polski , a światowy. Tak samo ile tych ultra prawicowców, sami za przeproszeniem pchają się w tyłek.

To jest polityka, zawsze głupszych wykożystywano bo to masa, łatwiej kierować stadem baranów. A tak naprawdę , przeprowadzano badania i ponad 50% polaków ma w [terefere] LGBT, w sensie wisi im kto z kim, gdzie. Szary człowiek ma swoje problemy i się nimi zajmuje, nie interesuje go że sąsiad sąsiada pcha. Ważne żeby to nie ingerowało bezpośrednio w niego. Ja np. tak samo, osobiście nie cierpię z obnoszeniem karmienia dzieci "cyckiem" na ulicy, nie mówię żeby nie karmić, można ale dyskretnie, można np. przykryć taki proceder bawełnianą pieluszką, bo sorka , ale nie ma nic fajnego, jak babka wywala cycka na środku parku i karmi dzieciaka, ale jak musi to musi, nie podoba mi się to , ale to olewam, bo nie wzbogacę się od tego.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-29, 23:50   

Ada75 napisał/a:
Cytat:
Niestety też to tak widzę. To bardzo przykre. Ale dlaczego właściwie tak jest? co z tym narodem jest nie tak?
_________________


Często się nad tym zastanawiam. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że nie ma takiego narodu. To jest luźna związana jedynie językiem wspólnota łotrów. Coś jak u pierwszych Słowian wśród których przed Mieszkowi Polacy czerpali zyski z handlu niewolnikami. Część z tego zachowania siedzi głęboko w dzisiejszej polskości.

Całkiem możliwe...
A może to zabory + 2 wojny światowe + PRL... może Polacy po prostu nie umieją funkcjonować bez "wroga" i "walki o wolność"...

xi napisał/a:
wendigo napisał/a:
Tak, to są genialne rady. Takie na poziomie: "Masz depresję? - to weź się w garść!"

:D
Mogłam równie dobrze napisać "idź do psychologa/psychoterapeuty", ale raz to kosztuje a dwa uważam, że prędzej czy później psycholog/psychoterapeuta podsunie komuś takie same rady tylko ubierze to w taki sposób i taką formę wykorzystując odpowiednie techniki psychoterapeutyczne, aby osoba chora nie poczuła się urażona. Treść ta sama tylko forma się może różnić.

Psychoterapeuta nie podsunie żadnej rady, pozwoli by pacjent sam na nią wpadł. A nawet gdyby podsunął, to właśnie forma może być tu kluczowa.

xi napisał/a:
Zależy kto jakie ma wartości i priorytety.

To prawda ale też trudno powiedzieć co jest lepszym wyjściem. W sumie ja nie widzę minusów zakupu własnego mieszkania (może tylko to, że wisi nad człowiekiem kredyt na kilka dziesięcioleci no i że wszystkie sprawy remontowe musi sam sobie ogarnąć).

xi napisał/a:
Ten kult posiadania własnego mieszkania jest z tego co czytałam (mogę się mylić) jest zakorzeniony w kulturze Polskiej.

Też tak myślę.

xi napisał/a:
Argument "po co mi to, skoro i tak umrę" - każdy ma tam inny sposób spojrzenia na świat. Ja uważam, że jakby cała ludzkość tak myślała to żylibyśmy w jaskiniach.

Czyli jednak lepiej coś mieć niż nie mieć? :P
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-30, 23:48   

Ada75 napisał/a:
Cytat:
Niestety też to tak widzę. To bardzo przykre. Ale dlaczego właściwie tak jest? co z tym narodem jest nie tak?
_________________


Często się nad tym zastanawiam. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że nie ma takiego narodu. To jest luźna związana jedynie językiem wspólnota łotrów. Coś jak u pierwszych Słowian wśród których przed Mieszkowi Polacy czerpali zyski z handlu niewolnikami. Część z tego zachowania siedzi głęboko w dzisiejszej polskości.



No bo zabrakło w polsce żydów i pewni goście rozsiedli i w miejscach "żyd" wstawili lgbt. I masz. I żeby łatwiej dać w łeb komuś było odczłowiecza sie nas nazywając "ideologią lgbt". Mechanizm jest ten sam i jeśli "chłopaki" będą mieli następne 4 lata... oświadczam: każą przyszyć różowe trójkąty. A zezwalają na marsze i je chronią bo to ich legitymizuje jako tolerancyjnych a jednocześnie bzdury gadają i podżegają. Właściwie mogliby i prawdę mówić ale lud ciemny. Pociecha w tym że tych podatnych jest mniej niż rozgarniętych. Więc iść na wybory i głosować!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-10-01, 01:04   

Katarzyna, dokładnie...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10