Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana danych w Paszporcie PL - jak to załatwić z zagranicy?
Autor Wiadomość
Natan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 13
Skąd: UK
  Wysłany: 2019-09-24, 09:21   Zmiana danych w Paszporcie PL - jak to załatwić z zagranicy?

witam serdecznie,

Potrzebuję konkretnej porady kochani, więc napiszę szybko:
otóż mieszkam od 13 lat w UK, tu też mam swoja klinikę, w której od 4.5 lat przechodzę tranzycję, 3.5 roku na T, ponad 2 lata po jedynce, tu też od 3 lat mam zmienione dane przez DeedPoll, prawo jazdy, karty bankomatowe, sluzba zdrowia, praca, wszelkie inne aspekty formalne w UK - funkcjonuje jako ja. ..pozostaje jedynie problem tego polskiego paszportu, który jest bardzo uciążliwy podczas podróży (choć mimo moich obaw przed wjazdem do PL w tym roku, cała odprawa poszła super gładko i dyskretnie, aż miło :) ) w każdym bądź razie w nieskończoność funcjonować tak się nie da, bo i człowiek ustatkować by się chciał, a i wziąć pod uwagę dalszą migrację po świecie za możliwą było by fajnie, lecz normalne życie w jakimkolwiek innym kraju bez polskiego paszportu jest niemożliwe z wiadomych przyczyn, (taki DeedPoll np traci swoją moc poza UK itd) tak więc jak to rozpocząć spoza granic Polski? czy ktoś już to z Was zrobił?
i:
• czy orientuje się ktoś o cały proces zmiany danych w Polsce jesli chodzi o okolice Torunia?
• czy muszę zakładać sprawę w swoim rodzinnym miescie czy mogę w jakimkolwiek mieście w Polsce?
kilka m-cy temu napisałem maila do jednej z toruńskich kancelarii, jednak bez odezwu, jak to ugryźć będąc tutaj, by kula zaczęła się toczyć??.. Czy w ogóle muszę wynajmować prawnika? czy jest jakiś sprawdzony? polecany przez Was? - dodam, że moi rodzice są pozytywni na wszystko i w tej kwestii mam pełne wsparcie i współpracę z ich strony.


Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.
_________________
..jeśli uważasz, że coś jest niemożliwe, przynajmniej nie przeszkadzaj tym, którzy właśnie to robią.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-24, 23:04   

Jeśli Twoi rodzice mieszkają w Polsce, to sprawa powinna być wytoczona i tak tam gdzie oni mieszkają, a nie tam gdzie Ty mieszkałeś (chyba, że to to samo miejsce). Ale jak się umówisz z rodzicami (jak spiszecie umowę), to może się toczyć w dowolnym sądzie okręgowym.
Nie, nie potrzeba adwokata i normalnie to jest to zbędny wydatek ale jak się to robi zza granicy to może warto mieć kogoś, kto ogranie papierologię na miejscu w Polsce.
Na resztę nie umiem odpowiedzieć, jeśli ktoś robi taką procedurę zza granicy, to nie pamiętam żeby wyczerpująco ktokolwiek gdzieś w internecie o tym pisał niestety...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-26, 19:30   

Ogólnie jeśli Twoi rodzice się zgadzają, to prawnik nie jest Ci koniecznie potrzebny. Może jednak pomóc w przekonaniu sądu, że nie potrzeba opinii biegłego, przeprowadzeniu wszystkiego jak najszybciej i sprowadzaniu Cię jak najmniej (czy nawet wcale) do PL.

Miałem przyjemność poznać pana mecenasa z tej kancelarii, specjalizują się w obsłudze osób LGBT, w tym trans:
https://knutmazurczak.pl/

Ewentualnie mogę polecić jeszcze jedną osobę. Albo gdybym miał uprawnienia adwokackie/radcy prawnego, to sam bym Ci mógł poprowadzić :mrgreen: ale niestety tranzycja nie bardzo się spina z odbyciem aplikacji prawniczej, jeśli rodzina Cię nie wspiera.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-02, 10:06   

Hej!

Moze topic juz troche stary ale mam w sumie nowe, potwierdzone informacje. Moze komus sie przyda.

Skontaktowalam sie z dzialem prawnym fundacji trans-fuzja. Okazalo sie ze jesli przechodze caly process w w UK nie musze zakladac sprawy w sadzie w PL. W skrócie napiszę, że jeśli terapia odbywa sie w UK to po uzyskaniu orzeczenia Gender Recognition Panel (koszt £140,odbywa sie to droga sadowa) trzeba tp przetłumaczyć przysięgle i wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego gdzie sporządzono akt urodzenia o wpisanie wzmianki w akcie urodzenia, wydanie nowego PESELU, zmianę imienia i nazwiska. Gdy to wszystko się wydarzy, mozna startac sie o nowy paszport.

Akurat zalatwiam wszystkie dokumenty teraz, czekam tylko no opinie lekarza i zloze wniosek o Gender Recognition Certificate. Wczoraj wyslalam tez maila do Ambasady w Londynie. Teoretycznie mozena chyba to bedzie zalatwic przez Ambasade - bez koniecznosci wizyty W PL. ( Jeszcze to sprawdzam)

Tak czy siak... mega ulatwienie! Zadbego cyrky w sadzie itd. Caly proces w UK o uzyskanie certyfikatu ( wyroku / wydanego przez Law & Justice ) zajmuje ok miesiaca. Dziekujcie mi poznije ;) Napisze jak juz zalatwie i sparwdzimy czy dziala.

Musze sie streszczac z tym do czasu az UK nadal jest w Uni ;)
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-03, 03:44   

QueenK napisał/a:

Tak czy siak... mega ulatwienie! Zadbego cyrky w sadzie itd. Caly proces w UK o uzyskanie certyfikatu ( wyroku / wydanego przez Law & Justice ) zajmuje ok miesiaca. Dziekujcie mi poznije ;) Napisze jak juz zalatwie i sparwdzimy czy dziala.

No właśnie, najpierw załatw, bo to aż za pięknie brzmi ;)
_________________
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-07-03, 18:26   

QueenK napisał/a:
Gdy to wszystko się wydarzy, mozna startac sie o nowy paszport.


Występujesz o paszport UK ?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-05, 04:19   

Melk4, pisała o polskim paszporcie - wynika to z wcześniejszej części wypowiedzi, cała wypowiedź jest o wymianie polskich dokumentów. Po prostu przebywając za granicą nie możesz się starać (za granicą) o polski dowód, bo konsulaty ich nie wydają.
_________________
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-09, 09:49   

wendigo napisał/a:
QueenK napisał/a:

Tak czy siak... mega ulatwienie! Zadbego cyrky w sadzie itd. Caly proces w UK o uzyskanie certyfikatu ( wyroku / wydanego przez Law & Justice ) zajmuje ok miesiaca. Dziekujcie mi poznije ;) Napisze jak juz zalatwie i sparwdzimy czy dziala.

No właśnie, najpierw załatw, bo to aż za pięknie brzmi ;)


Działa. Miałam potwierdzenie z Szczecińskiego urzędu cywilnego że wniosek złożony na podstawie Gender recognition Certificate wydanego przez komisję sądową w UK będzie uznany jaka podstawa do zmiany płci metrykalnej, zmiany PESEL itd.

Również mam potwierdzenie że nie da się załatwić tego w konsulacie. Pomijając wszystko i tak ta opcja jest lepsza niż szlajanie się po sądach 🙃🤭😊
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-10, 07:55   

QueenK napisał/a:

Działa. Miałam potwierdzenie z Szczecińskiego urzędu cywilnego że wniosek złożony na podstawie Gender recognition Certificate wydanego przez komisję sądową w UK będzie uznany jaka podstawa do zmiany płci metrykalnej, zmiany PESEL itd.

Już to załatwiłaś? Bo mnie nawet potwierdzenia USC nie przekonują dopóki tego nie załatwisz naprawdę :P już tyle razy słyszałem z ust urzędników wygłaszane z pewnością głupoty, że nie zliczę ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 9