Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wybieracie stronę będąc niebinarni?
Autor Wiadomość
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-09-09, 11:21   Jak wybieracie stronę będąc niebinarni?

Byłem u mojego seksuologa ostatnio spowiadać się z mojej niepewności. Końcem końców zlecił terapię i ponowne testy (bo z wcześniejszych w sumie na 100% nic nie wynikało i nawet takich do sądu bym przynieść nie mógł). Generalnie mówiłem mu, że czuję się "po środku", ale jak sam powiedział: to jest Polska, tu trzeba wybrać. No i ma rację. W dokumentach w PL nie można mieć zaznaczone "X".

Nie ukrywam, że w tej chwili nie stać mnie na dżenderową terapię, która kosztowałaby ok. 150zł za wizytę, a ile takich wizyt trzeba i z jaką częstotliwością to w ogóle lepiej nie myśleć. Fakt faktem, będę musiał się w końcu wybrać, żeby przynieść papierek, który stwierdzi, czy jestem trans i bawić się w sądową zmianę, czy też nie. No, ale teraz nie mogę. Także takie pytanie ogólne do niebinarnych, którzy tutaj urzędują - jak wybraliście stronę? Osobiście najbardziej przeraża mnie fakt, że jak już raz coś zmienię, to nie ma powrotu.

Macie może jakieś hm, narzędzia, pytania, czy coś co pomogłoby mi zdecydować co zrobić? Robiłem jeszcze dziś test S.A.G.E. ponownie po roku bodajże. Ten sam werdykt: androgynia z prawdopodobieństwem ftm. Cóż robić... Niby mógłbym popróbować pobyć kobietą, ale jak zrobić to "bezpiecznie"? Też mnie martwi, że inaczej bym oszukiwał ludzi, chociaż to nie do końca prawda, bo mówiąc, że jestem facetem tez ich niejako oszukuję.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-09, 15:37   

Myślę, że po pierwsze nie przejmuj się literą w dokumentach. To, że musi być albo M albo K nie przeszkadza w tym, żeby wyoutować się jako NB i realizować swoje związane z tym potrzeby, np jak chcesz wyjść na „męski wieczór”, to urób kolegów i idźcie. Nikt też nie zabrania bycia mieszanką cech płci. Nie musisz też kłamać, że czujesz się mężczyzną lub kobietą, powiedz tak, jak to czujesz, a jak inni nie zrozumieją, bo ich rozumowanie jest ograniczone, to jest ich problem, nie twój. Ty i tak jesteś NB, a to, że oni tego nie pojmują nie zmienia tego.

Po drugie, na tej samej zasadzie, nie patrząc się na innych, zdecyduj jak chcesz, żeby Twoje ciało wyglądało z dostępnych możliwości. Tylko jeżeli chcesz brać testosteron i mieć zarost i męski głos, to musisz po prostu być tego pewnym, wiedzieć, czego chcesz. Nikt Ci tej tranzycji nie zabroni jeżeli będziesz na nią zdecydowany i konsekwentny w dążeniu do niej.
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-09-09, 20:06   

No jasne, ale w niektórych miejscach jednak trzeba stronę obrać i nie można się z tego wykręcić. Lekarze, szkoła/studia, praca, tego typu rzeczy. I mimo wszystko tez sam nie wiem jak mam o sobie mówić. Teraz od dawna jestem przestawiony na męską formę, ale czy mi z tym dobrze? Boję się eksperymentować na innych osobach, że tak to nazwę.

Problem w tym, że ja już od dłuższego czasu nie wiem czego chcę i nie mam pojęcia, jak się tego dowiedzieć.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-09, 21:03   

Lekarze - często bywasz u lekarza?
Szkoła, studia, praca - a czego byś konkretnie chciał od tych miejsc? Może nie jest to nie do zrobienia?

Mothy napisał/a:
I mimo wszystko tez sam nie wiem jak mam o sobie mówić. Teraz od dawna jestem przestawiony na męską formę, ale czy mi z tym dobrze? Boję się eksperymentować na innych osobach, że tak to nazwę.

Tylko o końcówki chodzi, czy nie wiesz jak odpowiedzieć na pytanie kim jesteś (płciowo)?
Może poeksperymentuj na kimś zaufanym. Na przyjaciołach? Na innych osobach trans?

Mothy napisał/a:
Problem w tym, że ja już od dłuższego czasu nie wiem czego chcę i nie mam pojęcia, jak się tego dowiedzieć.

Hmmm :/ No tak, to utrudnia sprawę. Myślę, że najlepiej podejść do tego krok po kroku, to się może jakoś rozjaśni.
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-09-10, 14:50   

Co jakiś czas przychodzę z czymś. Ci, z którymi się widzę regularniej używają formy męskiej i wiedzą o mojej sytuacji. Z takimi, których widzę rzadziej nie robię problemu i staram się nie używać końcówek, ale to się wydaje nie do zrobienia, bo zdania wychodzą często bardzo bezsensowne.

Nie wiem czego bym chciał. Po prostu nie ma opcji, że w takich miejscach powiem ludziom "ej, jestem NB", bo uznają mnie za świra. No tak, można się po prostu nie przejmować, ale i tak trzeba się zdecydować na któreś z imion i jakąś formę. Fakt, mogę też się przedstawiać tak jak teraz i mówić ludziom dalej, że jestem trans facetem, ale czy mi to pasuje to ciężko stwierdzić.

Płciowo na pewno jestem gdzieś po środku, chyba niezbyt jest ważne jak to szczegółowo wygląda. Kiedyś się rzeczywiście bawiłem w szukanie konkretów i przechodziłem przez agender, i demiboya, a teraz nie wiem jak to określić.

Czułbym się bardzo dziwnie i nieswojo, gdybym nagle zmienił formę i okazałoby się, że druga osoba by się przyzwyczaiła, a ja bym zmienił zdanie. Generalnie nie chcę mieszać ludziom w głowach bardziej niż tym, że przedstawiam się jako ftm, bo tak najprościej.

No właśnie, ale w jaki sposób krok po kroku? Jakie pytania sobie zadać? Jak poznać siebie bardziej? :/
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-10, 23:26   Re: Jak wybieracie stronę będąc niebinarni?

Mothy napisał/a:
Macie może jakieś hm, narzędzia, pytania, czy coś co pomogłoby mi zdecydować co zrobić?

Hmm... jak sam powiedziałaś - terapia jest droga, ewentualne operacje bolesne (i zawsze to operacje, efekt to nie to samo co "natura" ;) ), ja zawsze powtarzam: jeśli absolutnie nie musisz, nie rób tego.
W ogóle bym nie robił nic w kierunku tranzycji, nie będąc zdecydowanym (i długo nie robiłem).

Mothy napisał/a:
No tak, można się po prostu nie przejmować, ale i tak trzeba się zdecydować na któreś z imion i jakąś formę.

Imię może być neutralne typu "Alex", a co do formy, to też można mówić bez formy. Inni... też by mogli, jakby chcieli, ale to już zależy od tego jak wspierających ludzi znajdziesz wokół siebie...
_________________
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-09-14, 21:18   

Posługuję się własnym imieniem z dokumentów, bo uważam je za fajne. Większość ludzi ma pospolite imiona, które potocznie uchodzą za "polskie", a tak naprawdę są z hebrajskiego, greki czy z łaciny - no takie są polskie jak cholera. Moje ma inne pochodzenie (nie, to nie coś w stylu Andżeli czy Jessiki ;) ) i je lubię.

Co do uczelni - nie wiem o co dokładnie chodzi. Na egzaminy chodzę w stroju stereotypowo "męskim", chociaż ogólnie nie uznaję podziałów na "męskie" i "damskie" ubrania (chyba że to coś pokroju jockstrapa to okej), raz zdarzyło mi się w garniturze. Nikt nie ma z tym problemów. Zresztą na tym kierunku ludzie są w porządku.

Nie w każdej sytuacji trzeba się określać i staram się takich unikać. Ludzie reagują różnie, np. ostatnio konduktor zaczął do mnie mówić po prostu bez jąkania, prawdopodobnie celowo "pan, pani" - nie brzmiało to jakby na szybko coś poprawiał. Niektórzy widząc mój młody wygląd przechodzą na "ty", mimo że pracują np. w gastronomii i zwyczajowo powinni do każdego mówić per pan/i lub państwo.
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-09-16, 14:31   

Wszystko sprowadza się do tego, że trzeba się jakoś określić. Mówisz, że używasz swojego imienia z dokumentów. Nawet, jeśli nie jest ono stereotypowo męskie/żeńskie, to jakichś zaimków trzeba używać, jakieś zaimki trzeba osobom postronnym podać. Może wśród bliskich da się to faktycznie ogarnąć jakoś bardziej niebinarnie, np. mówiąc, że obojętnie Ci jakiej formy będą używać. Na uczelni tego nie ma. Musisz się przedstawić jako mężczyzna albo kobieta. Ciuchy to inna sprawa.

Właśnie mówię tylko o tych sytuacjach, w których trzeba. Reszta to pestka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10