Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola paszportowa na lotnisku z niewtajemniczonymi
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-24, 12:00   Kontrola paszportowa na lotnisku z niewtajemniczonymi

Hej,
nigdy nie byłem na lotnisku a zapowiada mi się teraz daleki lot ze znajomymi którzy sądzą że moje papiery są okej, a nie są okej i nie wiem jak to wygląda. Nie chce żeby się dowiedzieli. Ludzie na lotnisku pochodzą do kontroli w bezpiecznej odległości od reszty? Czy jest ryzyko że ludzie z kontroli będą jakoś komentować albo np "No to zapraszam panią do wejścia" Brrr...
Raz miałem przypadek z kontrolerem biletów który po za zobaczeniu moich dokumentów dość głośno to sobie komentował na cały autobus -___- na szczęście byłem wtedy sam.

I tak jeszcze jak ma się kwestia pakera przy kontroli?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-24, 14:15   

Ja to ogólnie nie mam dobrego passingu, więc nie zastanawiałem się nigdy czy będę miał kłopot z danymi, ale tak ogólnie, na lotnisku pracownicy są kulturalni i dyskretni co do danych, choć na pewno zdarzają się niechlubne wyjątki. Przy kontroli paszportowej proszą na bok, jeżeli mają zastrzeżenia. Bramki do kontroli bezpieczeństwa skanują tylko kod biletu. Potencjalny problem to odprawa bagażu i wsiadanie na pokład. Zawsze możesz udać, że nie słyszałeś tej „pani” i zagryźć zęby. Pamiętaj też, żeby zdjęcia w dowodach tożsamości były aktualne.

Co do pakera, to jeżeli masz passing, nikt nie będzie czepiał się, że masz penisa i jądra. Gorzej byłoby z balastem, gdybyś nie miał zrobionej masektomii, ale to tyle, że pomacają, dojdą do wniosku, że to ginekomastia, a nie worki narkotyków i po sprawie. (W tej sytuacji już byłem) Na wszelki wypadek jednak warto mieć zaświadczenie od lekarza o TS.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-24, 16:15   

Wygląd mam jak zwykły cis tak w wieku ok 17/18 lat bo bez brody. Czyli normalnie przy kontroli paszportowej tylko zerkają i proszą dalej? I nie ma możliwości żeby osoba za nami zobaczyła nasz paszport? Mnie jak mnie sama "pani" razi ale już mało obchodzi, bardziej chodzi o to żeby moim znajomi nie usłyszeli tej obelgi :/

A nie ma skanowania ludzi? Bo jednak paker to ciało obce oni tam tego jakoś nie widzą? Jestem po 1 więc tu nie ma problemu, tylko właśnie czy nie uznają że przenoszę narkotyki czy coś w jajkach?

Lotniskiem docelowym jest kraj w którym raczej za wiele o ts się nie mówi i nie wie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-24, 16:39   

Cytat:
Czyli normalnie przy kontroli paszportowej tylko zerkają i proszą dalej? I nie ma możliwości żeby osoba za nami zobaczyła nasz paszport?

Tak. Proszą każdego oddzielnie i zachowują odstępy przy kontroli paszportowej, trzymają paszport przy sobie. Pilnują żeby te dane się nie "rozlewały". Różne rzeczy się zdarzają, ale lotnisko jest jednym z przyjaźniejszych miejsc pod tym względem. Nie panują ani nie paniują... Przynajmniej w moim doświadczeniu i przy moim wyglądzie.

Kontrola graniczna jest restrykcyjna. Uważałbym jeżeli znajomi chcą razem odprawiać bagaże i wsiadać do samolotu i jeżeli dają sobie nawzajem dokumenty. Po prostu zrób obie rzeczy samodzielnie.

Zawsze jak usłyszą jakąś "panią", możesz udawać, że nie wiesz o co chodzi temu komuś z kontroli. Cisy nie podejrzewają, że ktoś może być trans i może im nie przyjść do głowy, że to dlatego, a mogą pomyśleć, że pani z obsługi coś się pokitrasiło po 8 godzinach pracy.

Skanowanie chyba głównie w Stanach. Na zagranicznych forach pisali, że paker ma gęstość jak ciało i raczej nie ma z tym problemów. Ale na wszelki wypadek wziąłbym zaświadczenie lekarskie po angielsku.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-24, 19:14   

Mr. X napisał/a:
Czyli normalnie przy kontroli paszportowej tylko zerkają i proszą dalej? I nie ma możliwości żeby osoba za nami zobaczyła nasz paszport? Mnie jak mnie sama "pani" razi ale już mało obchodzi, bardziej chodzi o to żeby moim znajomi nie usłyszeli tej obelgi :/

Hmm, dawno nie latałem i kontrola paszportowa to faktycznie była raczej dyskretna ale właśnie odprawa bagażowa to już taka kolejka jak w supermarkecie, jak ktoś zerknie na Twoje dokumenty i zapyta coś w stylu: "To Pani/Pana dokumenty?" albo będzie miał inne uwagi/pytania, a znajomi będą tuż za Tobą, to może być średnio :/
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-25, 10:32   

wendigo napisał/a:
właśnie odprawa bagażowa to już taka kolejka jak w supermarkecie, jak ktoś zerknie na Twoje dokumenty i zapyta coś w stylu: "To Pani/Pana dokumenty?" albo będzie miał inne uwagi/pytania, a znajomi będą tuż za Tobą, to może być średnio :/

To przy odprawie bagaży też sprawdzają dokumenty :o to nie jest jak np w autobusach że wskazujesz który bagaż jest twój i dają? :-?

amel napisał/a:

Jeśli chcesz to możesz napisać karteczkę którą podasz razem z dowodem. Wtedy tylko kiwną głową, oddadzą dowód i karteczkę i puszczą dalej.

A co na tej karteczce powinno być napisane? :-| Musiałbym ją zapewne napisać po rosyjsku więc raczej jakieś skomplikowane rzeczy to tak nie bardzo.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-25, 14:54   

Sprawdzanie dokumentów:
1. Odprawa bagażu
2. Przejście przez bramkę do kontroli bezpieczeństwa
3. Przejście graniczne, jeżeli wyjeżdżasz ze strefy Schengen
4. Przy wsiadaniu do samolotu
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-25, 22:18   

amel napisał/a:
Że jesteś TS i dlatego dane się nie zgadzają z wyglądem. Może być po Angielsku, służba graniczna ma obowiązek znać.

A czy istnieją szanse że może to sprowokować pogadankę na temat "A czym jest ten transseksualizm?" :/
Sven napisał/a:
Sprawdzanie dokumentów:
1. Odprawa bagażu
2. Przejście przez bramkę do kontroli bezpieczeństwa
3. Przejście graniczne, jeżeli wyjeżdżasz ze strefy Schengen
4. Przy wsiadaniu do samolotu

Ładny posty,eh szkoda że tak dużo tych punktów
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-26, 17:48   

Kraj anty-lgbt, naprawdę nie wiem jak tam z edukacją w tym zakresie :C No myślałem o tym że może dam radę upchnąć się w bagaż podręczny ale jednak chyba nie dam rady spakować się na 4 dni do 1 małego plecaka xd
Uu..a to dobre, strażnicy już Cie kojarzyli czy tak po prostu mało kontrolowali?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2019-08-27, 21:28   

...to ja mam nurtujace mnie mocno pytanie..jak jest przepisowo o ile sa przepisy co do kontroli "macanej" czy kobietę obmacuje kobieta a mezszyzne meszczyzna? I nie może byc mieszanie? Bo stoja zawsze parami i obserwuje wlasnie ze tak jest..tylko ze w [terefere] trafiam zawsze do faceta a jednak wolalbym przez kobietę...no strasznie mi z tym
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2019-08-30, 14:09   

marco-polo, mi się zdarzyło na lotnisku w Londynie, gdy celnik zadał proste pytanie przed kontrolą ile mam lat, bo nie był pewny co do mojej płci.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9