Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Logopedzi z nauką głosu u M/K
Autor Wiadomość
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-28, 10:40   Logopedzi z nauką głosu u M/K

Temat zakładam, by zgromadzić informacje na temat logopedów nam przychylnych i umiejących zmienić głos. Proszę o dodawanie linków do konkretnych klinik, jeżeli przyjmuje tam konkretna osoba w tej sprawie, podawanie imion i nazwisk logopedów. Jeżeli nie mają strony internetowej z danymi kontaktowymi, wskażcie adres placówki.

Mile widziane też informacje jak często wymagają spotkań, jaka cena za pojedynczą konsultację i ile czasu ona trwa.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-28, 20:29   

Nie powinnaś raczej szukać foniatry?
_________________
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-28, 21:57   

Skoro da się u logopedy, wolę najpierw tam spróbować. Tańsze wizyty, zaś foniatra może dążyć równie dobrze do "naturalnego" (prawidłowego) glosu, zaś to co czytam o zmianach, które należy dokonać są mocno nienaturalne, ale potrzebne. Poza tym chyba logopedzi zajmują się też nauką śpiewu, zaś foniatrzy raczej nie.

Jak nie wyjdzie w planach mam operację, ale wolę zostawić to na koniec i raczej wybiorę taką która zmienia najwięcej.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-03-29, 03:14   

AhsokaTano napisał/a:
Jak nie wyjdzie w planach mam operację, ale wolę zostawić to na koniec i raczej wybiorę taką która zmienia najwięcej.

Ale wiesz, że operacja to jedynie pomoc w zakresie wysokości wydobywanego dźwięku? Całą resztę pracy nad innymi aspektami głosu i tak trzeba przerobić żeby miało to ręce i nogi.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-29, 08:32   

Poważnie? Ja nie mam czego podnosić, bo naturalnie mam 200 Hz (efekt jednej z wad genetycznych, które powinny mnie dyskwalifikować z ts). Każda metoda tylko tyle robi?
Jeżeli tak, to nieźle reklamy youtubowe tych operacji robią. Pewnie głos przed odtwarzają niewyćwiczony, a po operacji razem z ćwiczeniami. To byłoby mocno niesprawiedliwe...

Dziś częściowo opanowałam samogłowskę A na F1 950+F2 1500~1600Hz. Częściowo, bo dźwięk umiem wydobyć, ale nie umiem nim jeszcze mówić. Niestety nie mam cis, od której mogę pobrać polskie brzmienia samogłosek, więc opieram się tylko na angielskich i pewnie będę dziwnie brzmiała. Były kiedyś załączone, ale w opisie "this", "here" itp. linki nie działają w większości.

Podejrzewam, że operacja zmniejszająca też wielkość krtani mogłaby przesunąć formant F3, ale ponoć on nie jest niezbędny póki się nie śpiewa.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-03-29, 09:32   

AhsokaTano napisał/a:
Poważnie? Ja nie mam czego podnosić, bo naturalnie mam 200 Hz

Z tego co wiadomo mi na chwilę obecną, niestety tak. Operacja to jest zazwyczaj jakieś wyjście dla osób które mają tak niski głos, że trening skali nie przynosi u nich zadowalających rezultatów lub też takich które opanowały kobiecy głos w większości sytuacji ale nadal mają problemy z częstotliwością bardziej mimowolnych dźwięków (śmiech, kaszlenie, krzyk z bólu itp).

AhsokaTano napisał/a:
Jeżeli tak, to nieźle reklamy youtubowe tych operacji robią. Pewnie głos przed odtwarzają niewyćwiczony, a po operacji razem z ćwiczeniami. To byłoby mocno niesprawiedliwe...

Przypuszczam, że w wielu przypadkach tak właśnie jest. Zresztą, podobnie jak z reklamami niektórych FFS - na zdjęciu przed operacją zdjęcie z częściowym cieniem po zaroście, bez makijażu, często w gorszym świetle, a na zdjęciu po operacji zamaskowany cień, pełny makijaż i ładne, miękkie światło. I od razu efekt "wow, ale zmiana!". Oczywiście nie twierdzę, że FFS czy operacje foniatryczne to oszustwo ale trzeba mieć też na uwadze, że nie wszystko w życiu będzie takie ładne jak w reklamie, a dobry efekt końcowy jest często wynikiem dodatkowych działań.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-29, 09:50   

Tak, co do FFSów musię się zgodzić z Niebieskim... Nawet na jednej reklamie widziałam zanik zarostu ;) Albo fotografia po dodatkowym laserze, albo wydepilowali ją pensetą. A może operacja trwała tyle czasu, że woskiem dało się ściągnąć. Choć w sumie to normalne, że robili zdjęcie po wygojeniu.

Dzięki za zwrócenie uwagi, bo u mnie dalsze podwyższenie mogłoby skończyć się zanikiem głosu. Bardziej zależało mi właśnie na zmianie formantów/barwy glosu na bardziej żeńską bez podwyższania do wysokości karykaturalnej.

Niestety "I" nie jestem na razie w stanie przenieść w zakresie F2 do 2800Hz (z około 2220). Formant F1 z 300 udaje się nawet do 400 (całkowite wytłumienie podstawowej harmonicznej), ale z F2 chyba będą nici.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-08-15, 13:39   

A wracając do tematu.
Takich praktycznych informacji o specjalistach bardzo mi brakowało, kiedy sama szukałam, więc podaję dalej:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=4139
Pani Monika Wiśniewska w Poznaniu potrafi zdziałać cuda z głosem i jest otwarta na osoby 'trans'.
https://www.rankinglekarz...n-31465#kontakt
Polecam bardzo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9