Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
siema
Autor Wiadomość
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-12, 11:09   siema

siema

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-08-12, 16:01   

Cześć. Trochu mało.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-12, 18:57   

W takim razie mam 17 lat, jestem rok i 11 miesiecy na testosteronie i przychodze zasięgnąć informacji głownie w sprawach związanych z sądem itp których nie moge znalezc w internecie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-12, 18:58   

Wow, długo na HRT jak na ten wiek...
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-12, 20:23   

Sven, przyfarciło mi się i mam świetnych rodziców oraz zdolność przekonywania xD
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-13, 13:50   

Transformer napisał/a:
Sven, przyfarciło mi się i mam świetnych rodziców oraz zdolność przekonywania xD

Możesz zdradzić nazwisko tego fantastycznego lekarza który pozwolił na hrt tak szybko :O To musi być zacny człowiek
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-13, 15:45   

Mr. X, tak zacnym czlowiekiem jest dr. Liber, nie miał problemu z moim wiekiem, wystarczyło że rodzice się zgodzili.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-13, 21:12   

Oh a już myślałem że jakiś nowy młody lekarz wprowadza u nas zachodnie standardy..no cóż Liber jest świetny dobrze że jest, szkoda że na razie nie ma żadnego następcy
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-13, 21:23   

Mr. X napisał/a:
Oh a już myślałem że jakiś nowy młody lekarz wprowadza u nas zachodnie standardy..no cóż Liber jest świetny dobrze że jest, szkoda że na razie nie ma żadnego następcy


Tja. Na Dolnej akurat mają falę pacjentów, którzy zaczęli hormony, często u niego, a teraz by chcieli, by ktoś im poprowadził detranzycję.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-14, 08:25   

Liber poprostu spelnia zyczenia, trzeba się liczyć z ryzykiem... i upewnić się że to nie tymczasowy wymysł, ja jestem płciowo niepoprawny praktycznie od początku swojego istnienia i wszystko wskazuje na to że idę w dobrą stronę.
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-14, 08:26   

I czy mógłby ktoś mnie wreszcie dodać do użytkowników?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-08-14, 10:33   

Transformer napisał/a:
I czy mógłby ktoś mnie wreszcie dodać do użytkowników?


Oczywiście. Już dodałam :)
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2019-08-14, 16:28   

Freja, bardzo dziękuję
 
 
Monika222
użytkownik
Lubie być nią


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 39
Wysłany: 2019-08-14, 21:31   

Hej
_________________
Zapraszam do rozmów na GG (49581812)
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-14, 22:44   

No hej :)

kicur napisał/a:
Mr. X napisał/a:
Oh a już myślałem że jakiś nowy młody lekarz wprowadza u nas zachodnie standardy..no cóż Liber jest świetny dobrze że jest, szkoda że na razie nie ma żadnego następcy


Tja. Na Dolnej akurat mają falę pacjentów, którzy zaczęli hormony, często u niego, a teraz by chcieli, by ktoś im poprowadził detranzycję.

No cóż, to ich problem (jakkolwiek szorstko to brzmi :( ). Nie zmienia to jednak faktu, że dla osób faktycznie transseksualnych Liber jest bardzo przydatny.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-15, 07:56   

Transformers napisał/a:
Liber poprostu spelnia zyczenia, trzeba się liczyć z ryzykiem... i upewnić się że to nie tymczasowy wymysł


Tak to nie działa. Lekarz jest zawodem regulowanym, w przeciwieństwie np. do fryzjera, ze względu na to, jak trudne i odpowiedzialne jest jego wykonanie. To oznacza, że (1) zanim zacznie się go wykonywać, trzeba spełnić dosyć rygorystyczne wymagania m.in. co do wykształcenia, (2) istnieje coś takiego jak kodeks etyki zawodowej, a jego przestrzeganie to nie jest jedynie rekomendacja, bo za łamanie go są przewidziane kary dyscyplinarne, do wylecenia z zawodu włącznie.

Cytat:
No cóż, to ich problem (jakkolwiek szorstko to brzmi :( )


No, właśnie nie jest to tylko ich problem. Bo jeśli ktoś ma inne problemy dające objawy podobne do TS, a są na tyle poważne, że brnie w tranzycję z hormonami, to niewątpliwie nie jest w stanie być produktywnym członkiem społeczeństwa bez ich rozwiązania.

Jest to też mega niesprawiedliwe dla wszystkich osób płacących składki na ubezpieczenie zdrowotne:
Liber przyjmuje chętnych zapisując hormony jak leci, jako przedsiębiorca bierze od nich kasę za wizyty w prywatnym gabinecie => Jak się okazuje, że część z nich stwierdza, że to nie to, nie prowadzi ich detranzycji, tylko przychodzą oni do placówki finansowanej przez NFZ => W tej placówce jest mniej miejsc dla osób trans, które chciałyby przejść tranzycję!
(obecnie dr Krasowska nie przyjmuje nowych pacjentów do odwołania)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-15, 12:15   

Swoją drogą, to w badaniach psychologicznych coś wychodzi czasami? Że nie ts? To się da jakkolwiek odróżnić, jeżeli ts wynika u kogoś z czegoś innego i co więcej - czy da się taką osobę wtedy wyleczyć? Da się odróżnić urojenia ts w schizofrenii w badaniu, ale jakieś inne rzeczy?
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-15, 20:28   

kicur napisał/a:

Jest to też mega niesprawiedliwe dla wszystkich osób płacących składki na ubezpieczenie zdrowotne:
Liber przyjmuje chętnych zapisując hormony jak leci, jako przedsiębiorca bierze od nich kasę za wizyty w prywatnym gabinecie => Jak się okazuje, że część z nich stwierdza, że to nie to, nie prowadzi ich detranzycji, tylko przychodzą oni do placówki finansowanej przez NFZ => W tej placówce jest mniej miejsc dla osób trans, które chciałyby przejść tranzycję!

Cóż niesprawiedliwością jest też to że w większości miast i tak nie zrobisz tranzycji na NFZ choć płacisz składki.
Liberowy medal ma 2 strony w końcu dzięki niemu wielu trasnów dostało szanse by szybko zaczać hrt---> lepsze efekty(szczególnie u m/k). Mogli spróbować liceum na hrt i poczuć te resztki dzieciństwa(i też urosnąć trochę na hrt). To akurat jest bardzo fajne. Ktoś wygrywa kosztem kogoś innego.
Sven napisał/a:
Że nie ts? [...] Da się odróżnić urojenia ts w schizofrenii w badaniu, ale jakieś inne rzeczy?

Wiadomo mi że urojenia ts w schizofrenii są inne bo chory ma przekonanie bycia kobietą a nie na bycie transkobietą...była kiedyś taka świetna książka o schizofrenii z wypowiedziami chorych i tam było coś w stylu że "demon zamienił moje ciało" Ts z traumy pewnie da się wykryć w trakcie rzetelnego wywiadu co do innych to według najnowyszych wytycznych WHO dopuszcza ts + zaburzenia więc chyba muszą jakoś to odróżniać..ale to na zachodzie :v publikacje o diagnostyce też na razie pozostają dość stare.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 10