Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie i pytania
Autor Wiadomość
G22KO
użytkownik
G22KO

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 1
  Wysłany: 2019-08-11, 22:32   Powitanie i pytania

Hej, mam rocznikowo 18 lat i zwlekałam z całą tą procedurą przez cały ten czas. Nie mam pojęcia teraz jak z tym zacząć. Mieszkam w Opolu i chciałabym przyjść z prośbą do seksuologa (bo to jest chyba najlepsza opcja?), bądź też psychologa żeby mi pomógł się ustosunkować do tego wszystkiego. Szukałam na forach ale nie widzę zbyt bogatej listy seksuologów w moim pobliżu i nie mam pojęcia do kogo pójść, ani jak działa załatwianie takich spraw pod względem pójścia do specjalistów w NFZcie. Naprawdę nie mam pojęcia i jestem zagubiona. Bardzo doceniłabym wszelką pomoc.
Byłam już u psychologów i psychiatrów w moim życiu, lecz nigdy zbytnio nie poruszałam tego tematu. Zdarzało się to rzadko i wtedy szybko zrywałam kontakt z takowym. Nie miałam nigdy żadnego testu pod tym względem i często pluje sobie za to w brodę. Tak samo nikt z moich bliskich nie wie, w tym też rodzina i bardzo chciałabym żeby to tak zostało tak długo jak tylko się da. Czy mogę się skierować do jak najtańszego seksuologa w pobliżu bez wiedzy moich rodziców?
Przepraszam za ten chaos i tyle pytań, ale bardzo się boję i nie wiem od czego zacząć.
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi! ( ^ :
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-08-12, 09:29   

Specjalistów na kraj jest paru na krzyż. We Wrocławiu jest, ale nie wiem czy na NFZ, w Katowicach dr Dokrzewski ale za hajs. Poza tym jeśli nie jesteś zdecydowana to nie ma sensu do nich iść. Jak potrzebujesz konsultacji to Grabski w Krakowie, ale on ma jakieś niebotyczne terminy (z resztą każdy ma). Ja zaczynam teraz terapię z mgr Bednarz w Dąbrowie Górniczej, bo też muszę sobie różne rzeczy poukładać. Czekałem półtorej roku w kolejce (NFZ).
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-12, 20:31   Re: Powitanie i pytania

Cześć.

G22KO napisał/a:
Szukałam na forach ale nie widzę zbyt bogatej listy seksuologów w moim pobliżu

Jak już Armand wspomniał - w pobliżu to może być ciężko :P Zazwyczaj ludzie wybierają sobie lekarzy, a potem po prostu patrzą jak do nich dojechać ;) (mnie np. wizyta u mojego psychologa zajmowała z dojazdami 23 godziny... a może 25, w każdym razie coś koło całej doby ale jednak albo godzinę więcej albo mniej - już nie pamiętam ;) ).

G22KO napisał/a:
Naprawdę nie mam pojęcia i jestem zagubiona. Bardzo doceniłabym wszelką pomoc.

www.transseksualizm.pl - przeczytaj, całą stronę, bo tam takie rzeczy są dość dobrze opisane.

G22KO napisał/a:
Nie miałam nigdy żadnego testu pod tym względem i często pluje sobie za to w brodę.

Niepotrzebnie. Nie ma czegoś takiego jak test na bycie ts, ani test na bycie kobietą czy mężczyzną ;) Testy mają co najwyżej wykluczyć inne zaburzenia.

G22KO napisał/a:
Czy mogę się skierować do jak najtańszego seksuologa w pobliżu bez wiedzy moich rodziców?

Jeśli masz ukończone 18 lat, to oczywiście możesz.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9