Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dostaną wszystko?
Autor Wiadomość
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-08-08, 16:55   

Liza napisał/a:
Gdybym dołączyła encyklopedie powszechną to pewnie też by ją dostali skserowana.
Jest jeszcze lepiej - sama musiałabyś skserować w trzech egzemplarzach <hahaha> A tak poważnie to warto dołączać do pozwu naprawdę tylko niezbędne rzeczy - rodzice nie muszą widzieć wszystkiego.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-11, 21:21   

Liza napisał/a:
Jeśli ktoś twierdzi, że z czymś się nie zgadza - bo nie i już, to nie powinien być nawet powiadamiany o sprawie, która nie powinna go wcale obchodzić.

No jednak bez przesady. Raczej rodzice powinni wiedzieć, że spłodzili jednak córkę, tak jakoś sądzę, że to jest jednak ważne ;) Więc to, że są powiadamiani, to uważam jest ok.

Liza napisał/a:
Będzie go trudno ogarnąć laikowi.

To nie ogarnie, to już nie Twój problem.
Ogólnie to jak remick76 mówi - nie załączać wcale jakich dziwnych czy mega-krępujących rzeczy. Tylko opinie i to co niezbędne.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-08-13, 12:50   

Liza, tak wygląda procedura prawna i nie ma opcji żeby ją obejść w tym kształcie. Jak chcesz coś zmienić to głosuj w wyborach i Wałcz o swoje prawa. Inaczej dalej będą nas uważać za kawały zboczonego mięcha.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-14, 06:28   

Liza, w niektórych sądach przechodzi coś takiego, że do pozwu dołączasz samo zaświadczenie od seksuologa, a o resztę dokumentacji medycznej sąd sam występuje wysyłając list do poradni (lekarza), który ma to w swojej dokumentacji. Ten przesyła to bezpośrednio sądowi, a sąd biegłemu. Niestety przesłania opinii biegłego rodzicom nie da się ominąć.

Mi sąd dał taki wybór, czy sam zawnioskuje o dokumentację, czy ja mam uzyskać i przesłać ją sądowi i rodzicom (ale wybrałem drugą opcję, bo jest pewnie szybsza).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-14, 22:39   

Alexandra napisał/a:
Dzwoniłam do Libera, on mi też nie wypisze, bo musi być poprawny kariotyp. Prawnik, któremu zapłaciłam 150 zł stwierdził, że nie ma szans, gdy nie dostanę diagnozy transseksualizmu.

To już jest absurd, żeby osoba is nie mogła skorygować płci. Osoba is, której płeć od początku jest właściwie niepoprawna!
Ok, Liber może nie chce się pakować, bo się nie zna, ale ktoś przecież w tym kraju musi znać się na is! Musisz tylko znaleźć odpowiedniego lekarza... Mam nadzieję, że uda Ci się to jak najszybciej, bo sytuacja jest faktycznie przygnębiająca :/
Hmm, może znajdź kontakt z osobami interseksualnymi, może będą umiały Cię do kogoś pokierować.
_________________
 
 
mikimaus86
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-15, 07:59   

Alexandra napisał/a:
Ja jestem prawdopodobnie w czarnej, w sytuacji, gdy nie mam i nie będę miała zaświadczenia od seksuologa o transseksualizmie. Dzwoniłam do Libera, on mi też nie wypisze, bo musi być poprawny kariotyp.


Jako k/m z nieprawidłowym kariotypem potwierdzam to, co piszą Liza i Wendigo. Wystarczy znaleźć bardziej ogarniętego specjalistę.
Mnie akurat diagnozowała dr Jankowska-Wojniak ze Szczecina. (Bardzo dużo mam zastrzeżeń do tej pani, ale sprawę z leczeniem i opinią dla sądu doprowadziła do końca.) Podobno również dr Robacha się podejmuje leczenia w takich przypadkach. -Info z drugiej ręki, od dr Wojniak właśnie.
 
 
mikimaus86
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-23, 21:36   

Alexandra napisał/a:
mikimaus86 i Liza nie zrozumieliście mnie. Sprawa na razie nieaktualna. Leczona jestem i nikt mi nie odmówił. Problemem jest jedynie sąd - trochę cięższa droga do zmiany oznaczenia płci. Pochopne wnioski wyciągasz mikimaus86 twierdząc, że to odmowa leczenia.

Ok. Zmyliło mnie prawdopodobnie sformułowanie "cała procedura".

Alexandra napisał/a:
mikimaus86, z niepoprawnymi chromosomami dostałeś od dr. Jankowskiej-Wojniak zaświadczenie seksuologicne do sądu, że jesteś transseksualistą (F64.0)?

Dokładnie. Z zespołem Turnera konkretnie. Na tamtym etapie już nawet nie wchodziłem w ocenę tego. Diagnoza dot. ZT również była dołączona do pozwu. Ona, zdaje się, to traktuje to jako całkiem osobny problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9