Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwawienie na hrt..po prawie 2 latach :-/
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-21, 17:54   Krwawienie na hrt..po prawie 2 latach :-/

Rano coś miałem takie niepokojące bóle jak przy okresie. Patrze krew, generalnie już przedtem w zeszłym miesiącu miałem przez kilka dni taki zaróżowiony śluz wiec zadzwoniłem do pani ginekolog która mnie badała jak byłem w szpitalu Heliodora w Poznaniu gdzie mają taki mini-program dla transów. Powiedziała że to się zdarza i nie mam czym się martwić i że ma termin na wrzesień, umówiłem się.
Tylko że teraz to nie jest tylko lekko zabawione a ewidentnie spory udział krwi no i są bóle, miesiąc temu nic mnie nie bolało. Wie ktoś co z tym zrobić? Miał podobnie? Kiedy to powinno ustać?
Nie miałem żadnej zmiany dawek ostatnio, ani też nie zmieniałem dnia zastrzyku. Jest pod opieką endokrynologa i 2 miesiące temu testo było na dobrym poziomie.

Ta pani ginekolog ma konsultacje przez telefon dopiero we wtorek, a tak to nie wiem gdzie miałbym się z tym udać :/

Ah no i nie mam 2 op bo sąd...na hrt niedługo mi stukną 2 lata więc ta sytuacja dość mocno mnie niepokoi.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-21, 19:41   

Ja tez bylem okolo 2 lat po dwojce kiedy zaczela pojawiac sie krew i bole. Wczesniej po tym jak okres ustal pod wplywem hormonow nic sie nie dzialo - dopiero po okolo 2 latach od rozpoczecia terapii hormonalnej to sie znowu zaczelo - i mialem ten powtarzajacy sie okres i bole przez kolejne miesiace - az do czasu gdy wykonalem dwojke.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-21, 20:15   

southener napisał/a:
- i mialem ten powtarzajacy sie okres i bole przez kolejne miesiace - az do czasu gdy wykonalem dwojke.


To było jak taki normalny okres? Taka sama objętość krwi i długość trwania (np 4 dni)? Bo tak to obserwuje i chyba będe musiał podpaski użyć :-/
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-21, 23:28   

Ilosc krwi byla mniejsza, jednak krwawienie bylo wyrazne nie ze kilka kropel - musialem cos tam wkladac, bo inaczej to ubranie by przesiaklo krwia. Zdarzalo sie, ze trwalo to tez az 3 dni.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-22, 19:43   

To straszne :O okropne, myślałem że koniec z tym szajsem. Kontaktowałeś się może w tej sprawi z jakimś lekarzem? Jaki prawem okres może wrócić skoro nie powinno być już hormonów mogących zarządzać tym przeklętym cyklem.

southener napisał/a:
Zdarzalo sie, ze trwalo to tez az 3 dni.

A przed hrt tyle Ci trwał okres?
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-22, 22:30   

Przed hormonami trwalo to 4 dni, ten na hormonach na pewno byl krotszy mniej obfity i mniej bolesny. Z lekarzami sie nie kontaktowalem bo i tak wkrotce mialem przejsc dwojke. Jakies procesy musza zachodzic, te stare hormony widocznie nie sa dostatecznie stlumione, bo przeciez wszyscy chyba wiedza, ze u transa na testosteronie moze dojsc do przerostu endometrium (nablonka macicy) To wlasnie zluszczony nablonek macicy jest zrodlem krwawienia miesiecznego. Ci ktorzy nie wycieli macicy i jajnikow nadal maja endometrium ktore pod wplywem wachan hormonow moze zaczac sie zluszczac podobnie jak u kobiet. Przerosniete endometrium latwo jest samemu wyczuc, ja takie cos mialem.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-24, 22:32   

No tak ale to endometrium nie już powinno przyrastać :/ Mi gin powiedziała na badaniu że mam cienkie endometrium i nie będę krwawić a tu taka koszmarna niespodzianka plus przed hrt złe dni niestety trwały nawet po tydzień więc bardzo niefajnie.
Próbowałem ogarnąć lekarza ale eh terminy, ale jak się czegoś dowiem to dam znać bo to chyba nie taki niepopularny problem :-?
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-24, 23:59   

Chodzi o to ze jak kobiety maja miesiaczke to wtedy sie to endometrium zluszcza wiec tym samym nie przerasta. Jak pod wplywem testosteronu przestaje sie sie zluszczac to staje sie wieksze.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-25, 19:31   

No tak tylko że sam przyrost też jest zależny od hormonów :v więc stawiałbym że to wynik za wysokich/za niskich dawek
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-25, 21:26   

Ja zaczynalem krwawic jak spoznilem sie z zastrzykiem.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-27, 19:16   

Hmm...a brałeś omnadren czy prolongatum? Zrobiłem sobie badania krwi kilka dni temu i testo ponad 600.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2019-07-28, 22:47   

To musialo byc prolongatum, bo od tego zaczynalem a Omnadren to juz byl chyba po dwojce. Bralem jedna ampulke zdaje sie ze co 10 dni (albo co tydzien ale juz tego dakladnie nie pamietam)
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-29, 18:53   

Oh ja mam Prolongatum co 14 dni :O czyli teoretycznie niższą dawke. Hmm..dziwna to sprawa widać przemiany testo są baardzo indywidualne.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-04, 20:18   

Zrobiłem sobie badania testo, estradioli i hormonów cyklu, testo wyszlo 630 ng/dl, estradiol 19,3 pg/ml, 4,7 lh, fsh 8,5 porównałem sobie z badaniami z przed roku gdzie mierzyli mi wszystkie hormony i prócz wyższego testo (x2) duzych roznic nie ma. Może źle knuje ale w przypadku za wysokiej dawki estradiol nie powinien być wyższy?
Umówiłem się do doktor Ziemnickiej bo w sumie ona wydaje się dobrze ogarniać dawki no ale wiadomo terminy za 1,5 miecha :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10