Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej
Autor Wiadomość
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2019-07-18, 01:03   Hej

Cześć mam na imię Jakub jestem z Poznania i mam 22 lata czuję się kobietą od kilku lat, niestety nie wiem co w tym kierunku zrobić, aby moje marzenie, żeby stać się sobą, się spełniło.

Zaczęło się od udawania dziewczyny w grach, bo łatwo pisząc na czacie, to ukryć miałam chyba 10 lat.

W gimnazjum zdarzyło mi się nawet czasem, gdy nikogo w domu nie było podebrać ciuchy przyszywanej siostry, żeby ubrać się i poczuć się trochę kobieco.

W wieku 18lat totalnie nie czułem się jako facet totalnie, bo wszyscy oczekiwali, że umiem to, że umiem tamto, że facet powinien być taki i siaki.

Teraz mając 22 lata, poznałem kolegę w pracy, który biologicznie jest kobietą i chce zostać facetem dla mnie już nim jest :D .

Ja niestety nie wiem co robić ostatnio myślę, żeby chociaż kupić damskie spodnie, ale nie wiem jak to zrobić najpierw przymierzając je, już widzę panie z obsługi lub innych ludzi jak mnie zabijają wzrokiem, a online ich nie przymierzę do tego koszt przesyłki i odsyłki więc odpada.

Mam dużą chęć zrobić sobie makijaż (nie umiem i nie wiem, jakie kosmetyki bym potrzebowała, żeby wyglądać tak bardzo kobieco, jak się da) założyć perukę ubrać się, ale już widzę co by mnie w domu spotkało, gdyby ktoś mnie zauważył (a o to nie trudno).

Może bym w pokoju bym siedziała, w wolny dzień (żeby jak najwięcej czasu móc czuć się sobą) a jak ktoś mnie przyłapie ?

Nie pomaga mi też moja sytuacja obecna po zawodówce miałam kilka miesięcy depresji, gdy już poszłam do 1 pracy i najgorszej, bo w biedronce wzięłam kredyt na komputer wiem głupie, ale gry i kontakty online to jedyne co mnie pocieszało w życiu bez znajomych, bo od podstawówki zaznałam mnóstwo przemocy fizycznej i psychicznej na poziomie hardcore istny koszmar nie polecam nikomu a jak miałam się bronić jestem delikatna chudziutka i bezbronna.

Także po kilku miesiącach pracy w biedronce rzuciłam to w iście mistrzowskim stylu, bo już nie dawałam rady na kasie może i uszło, ale praca fizyczna na sklepie była dla mnie za ciężka i nie nawiedziłam tego zawodu, ale co innego mogłam wybrać w zawodówce ?

Po tym czasie przeleżałam ponad rok w domu sprzedając wszystko, żeby spłacić tyle rat ile się da i mieć co jeść.

W międzyczasie skończyłam liceum ogólnokształcące dla dorosłych świetnie jest średnie bez matury( bo w zawodówce była patola jakaś i poziom był tak niski, że nie nauczyłam się prawie nic z matmy i polaka, z których byłam najgorsza), ale zawsze te średnie lepiej wygląda minęło trochę czasu przyszły 2 umowy zlecenie komornik mnie zostawił z 670zł wypłaty, bo mógł a mi w domu jeść już mama nie daję, bo mam dołożyć ponad 600zł tylko z czego, gdybym miała to bym dała i tak nie raz jej pomagałam dając kasę np. na naprawę auta.

Ona taka z charakteru jest trudna, że nigdy się z nią nie dogadywałam, bo dla niej byłam już od dziecka skreślona, że jestem głupia nienormalna przez to, co mi w szkole robiono a żeby tego czasem unikać kazali mi robić za błazna klasowego to odpuścili, ale uwagi leciały do tego za każdą 1 czekał mnie w domu pasek ała :( .

Obecnie nie mam nic mieszkam w pokoju śpię na materacu z Ikei meble to pozostałości łóżka piętrowego sprzed 10 lat no pokój to do remontu + kupno mebli, ale jakoś będę się starała za te moje 1200zł - opłaty za prąd, chociaż i czynsz plus za telefon internet babci ok. 400-500zł muszę dać do tego wujowi muszę odąć 1500zł jeszcze ehh nie jest łatwo, ale cóż staram się układać to najbardziej mnie boli to, że nie mogę być sobą a czas umyka młodość przemija chciała, bym już za rok wstać i zobaczyć w lustrze siebie.

Przepraszam za błędy w gramatyce, ale zwykle pisząc jedynie na komunikatorach etc. przywykłam do krótkich wiadomości i może być bałagan lekki dużo bardziej lubię rozmawiać :)


jak macie jakieś pytania lub chcecie pogadać, lub mi pomoc stać się sobą to dajcie znać :)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-18, 06:11   

Część.

Niestety, życie to nie jest bajka. Czytam co piszesz i mam wrażenie, że już to gdzieś słyszałam. To znaczy, że spora część z ludzi w twoim wieku pakuje się w życie ponad stan. Na szczęście ty zdałaś sobie z tego sprawę i jesteś widzę na dobrej drodze by wyjść na prostą.

Ciut siły fizycznej to niestety jednak trzeba, niezależnie od płci. To samo dotyczy umiejętności, by zdobyć pracę. Zaczynając od zera niestety czasem trzeba pomęczyć się w takiej Biedronce. Z czasem przyjadą inne możliwości w końcu to Poznań. Za pracą wystarczy tylko się rozejrzeć.

Trzymam kciuki, by udało ci się wyjść z kłopotów. Po wyprostowaniu ich można będzie myśleć o sobie. Spokojnie, dwadzieścia kilka lat to jeszcze nie koniec marzeń o tranzycji. Są tu koleżanki co zaczynały po 40 tce a nawet później.

Makijaż MK najlepiej zacząć od usunięcia zarostu.
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-18, 13:12   

Mi zależy żeby szybko stać się sobą co do wyprowadzki to nie da rady.
Chyba że z kimś bym mieszkała tylko z kim nie mam znajomych za bardzo.
Do tego pracę mam fajna 3/4 etatu z dopełnieniem więc robię etat tyle że 1200 mi min zostawia komornik no cóż Ale i tak jej nie rzucę :-)
Ktoś z was z Poznania dał by radę pomóc mi w kupnie ubrań boję się reakcji ludzi.
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-18, 14:04   

Gdybym mogła to bym się przeprowadziła.
Obecnie to jest nie wykonalne a co mi to da chociaż w domu bym mogła z początku wiem że ubiór to nie wszystko.
Ale chwilowo chyba nic więcej nie mogę zrobić?
Mówiłaś że odpłatnie szybciej się da a ile by to kosztowało może bym pomyślała nad tym ?
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2019-07-19, 00:41   

Ada75 napisał/a:
Niestety, życie to nie jest bajka. Czytam co piszesz i mam wrażenie, że już to gdzieś słyszałam.

No, też mi się taj zdaje :/
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2019-07-19, 00:42   

Cytat:
Przepraszam za błędy w gramatyce, ale zwykle pisząc jedynie na komunikatorach etc. przywykłam do krótkich wiadomości i może być bałagan lekki dużo bardziej lubię rozmawiać :)

Nie bój żaby, post może trochę chaotyczny ale językowo zupełnie poprawny :)
_________________
Freja Draco
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-07-19, 22:48   

Cześć Jakub i witaj na forum :) Mam kumpla km z Poznania, ale nie na tym forum :D
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-19, 23:24   

Ogólnie to dziś rano miałam pismo z banku, że idą na ugodę po ok chyba 3 latach po zerwanej umowie i komorniku dali mi 2 opcje 1 najlepsza zapłacę 2900 i umorzą mi resztę, czyli 8300zł lub opcja druga 800zł i raty, ale ja chciałabym tą 1, czyli umorzenie wystawiony już mam dawno komputer za 2500zł może się uda i zostanie mi już mniej do spłaty i łatwiej będę miała jezu jak ja się cieszę, że mi na tą ugodę idą <3
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-20, 04:21   Re: Hej

Cześć :)

INFINITY napisał/a:

Ja niestety nie wiem co robić ostatnio myślę, żeby chociaż kupić damskie spodnie, ale nie wiem jak to zrobić najpierw przymierzając je, już widzę panie z obsługi lub innych ludzi jak mnie zabijają wzrokiem, a online ich nie przymierzę do tego koszt przesyłki i odsyłki więc odpada.

Dwie opcje masz:
- kupić jednak przez internet, poszukaj ofert gdzie odesłanie jest darmowe - np. na Allegro są takie oferty, chyba jakaś umowa z InPostem czy coś tam takiego jak sprzedający ma, to może być odesłanie darmowe;
- pójść do sklepu, wziąć do przymierzalni te damskie spodnie i jeszcze dla niepoznaki parę męskich rzeczy, przymierzyć, wyjść z przymierzalni, odłożyć wszystkie męskie rzeczy, kupić tylko spodnie - ludzie pomyślą, że kupujesz prezent dziewczynie albo siostrze :P (przecież nie będą wiedzieli że przymierzałaś).

Cytat:

Może bym w pokoju bym siedziała, w wolny dzień (żeby jak najwięcej czasu móc czuć się sobą) a jak ktoś mnie przyłapie ?

Kto? Z kim mieszkasz? Możesz te osoby wtajemniczyć, albo wybrać dzień kiedy ich nie będzie.

Co do tego co możesz teraz zrobić lepszego niż tylko zakup ciuchów - jesteś z Poznania, więc chyba do Łodzi masz bezpośrednie pociągi - możesz się umówić do Robachy, która przyjmuje w Łodzi. Na pierwszą wizytę i tak dość długo poczekasz, ale będą wizyty za darmo, będziesz miała czas żeby sobie trochę życie poukładać itp. No i to jest konkretny pierwszy krok. Nie ma co myśleć co możesz zrobić i jak szybko, jak masz jeszcze problemy finansowe - na razie rób co możesz na miarę swoich możliwości, a jak Ci się nagle sytuacja finansowa poprawi, to zawsze możesz zmienić lekarza (na szybszego) itp.
_________________
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-20, 13:59   

Chętnie bym do sklepu poszła ale nie sama niestety nie znam nikogo kto by za mną poszedł.
W domu raczej zawsze ktoś jest więc ciężko mieszkam u babci z mamą siostrą i wujem i nikomu nie mogę powiedzieć bo by się wojna zaczęła z moją rodziną lepiej na zdjęciu się wychodzi :mrgreen:
A jak się do Robachy zapisać? tylko że ja nigdy sama tak daleko nie jechałam boję się trochę sama.
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-20, 15:42   

Cześć, INFINITY.

INFINITY napisał/a:
A jak się do Robachy zapisać?

Możesz to zrobić telefonicznie. Niczego nie musisz tłumaczyć. Mówisz tylko, że chcesz się umówić na pierwszą wizytę do dr Robachy, a rejestratorka poprosi o podanie imienia i nazwiska (aktualnego) oraz numeru PESEL i wyznaczy termin. Na pierwszą wizytę, średnio, czeka się pół roku, co daje Ci czas na ogarnięcie różnych spraw, jak chociażby odłożenie grosza na podróż.
_________________
 
 
 
Monika222
użytkownik
Lubie być nią


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-20, 16:29   

Hej :-)
_________________
Zapraszam do rozmów na GG (49581812)
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-07-20, 17:13   

Cześć INFINITY, jeśli jednak chcesz spełnić swe marzenie to musisz ruszyć tyłek z miejsca, nikt za ciebie tego nie załatwi, ociągając się nic nie zrobisz. Najlepiej by było gdybyś znalazła pracę, bez pieniędzy nic zrobisz. Koniecznie zapisz się także do jakiegoś lekarza który porozmawia z tobą a nawet wyda diagnozę, nie koniecznie u Robachy, są też inni specjaliści.
I tak, idź do sklepu tak jak mówi wendigo, nie ma się co bać wychodzić na miasto. Jeśli od ubrań masz się poczuć lepiej to koniecznie je kup, bez marudzenia. Jak chodzi o wsparcie to może pogadaj z jakimiś przyjaciółmi, na pewno znajdziesz kogoś kto Cię zrozumie, jak na przykład ten kaem z twojej pracy.

Jesteś kobietą i nie mów że jesteś Jakubem :-?
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-20, 21:50   

Pracuję jak mi bank umorzy to będę miała normalną wypłatę 🙂
Co do lekarza to nie wiem gdzie się udać.
Przyjaciół nie mam za bardzo A mój kolega k/m powiedział że nie da się na to namówić więc ciężko może uda mi się kogoś z Poznania poznać jak nie to wybiorę się w wolne i spróbuje coś przymierzyć Ale nie wiem czy dam radę
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-21, 23:57   

Emilia napisał/a:
Najlepiej by było gdybyś znalazła pracę, bez pieniędzy nic zrobisz.

Fajnie, że chcesz pomóc ale może czytaj dokładnie posty, bo Infinity pracuje, o czym wspominała kilkukrotnie...

INFINITY napisał/a:

Co do lekarza to nie wiem gdzie się udać.

http://www.transseksualizm.pl/portal.php - po lewej wybierasz odpowiednich specjalistów ("Psycholodzy", "Seksuolodzy" itp.), ale tak jak mówię - do Łodzi masz dobry dojazd i lekarz jest za darmo... Na początek to niezła opcja.
_________________
 
 
Feluś
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-22, 12:03   

INFINITY, ja jestem z Poznania, więc jeśli naprawdę bardzo się boisz sama kupić, to mogę pójść z tobą. Ale naprawdę nie ma się czym przejmować, nie robisz nic nielegalnego, masz prawo kupować ubrania w jakimkolwiek dziale i nikt ci nie zwróci uwagi. Czasami się wydaje, że ludzie patrzą, ale tak naprawdę nikogo to nie obchodzi, bo wszyscy mają swoje sprawy do załatwienia.

Zastanów się co najgorszego może cię spotkać jak pójdziesz sama kupić spodnie w dziale damskim. Conajwyżej ktoś z obsługi dziwnie spojrzy, zaraz potem zapomni, a ty i tak będziesz miała nowe spodnie :mrgreen:
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-22, 14:11   

Mimo wszystko wolała bym z kimś iść będzie mi raźniej i może mi doradzisz coś xd to kiedy masz czas?
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Feluś
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-22, 18:54   

No dobra xD To zaraz do Ciebie napiszę
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-24, 19:20   

I się wczoraj udało :) zgadnijcie w jaki rozmiar weszłam :D te męskie rurki co noszę na codzień roz 28 :D
może zdjęcie wstawię hmm ? :D
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-24, 22:34   

Gratki, jest taki specjalny temat do wrzucania zdjęć ;)
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-24, 23:57   

Mr. X napisał/a:
Gratki, jest taki specjalny temat do wrzucania zdjęć ;)

Gdzie? bo nie widziałam :D
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-07-25, 10:22   

INFINITY napisał/a:
Mr. X napisał/a:
Gratki, jest taki specjalny temat do wrzucania zdjęć ;)

Gdzie? bo nie widziałam :D

Dział Szafa, ale dostępny jest dopiero dla użytkowników, którzy napisali 100 postów.
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-25, 10:45   

Także trochę to potrwa 😂 swoją drogą walczę żeby te ugodę z bankiem zawrzeć muszę ten komputer za 2500 sprzedać do 12 narazie nic i 383zl z wypłaty bd musiała dołożyć.
No i będę Mogła odetchnąć komornik papa i tylko te mniej istotne spłacić
A ja może ubieram coś i do Warszawy się wybiorę żeby do seksuologa iść A od tego dostanę odrazu blokery I hormony 🙂 A dla mnie to ważne aby jak najszybciej zacząć jak wgl w mojej sytuacji jest z hormonami bo igieł się boję czy wszystko mam w tabletkach czy jednak igły auć😂
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-25, 13:40   

Może miała byś czas pogadać prywatnie bo mam sporo pytań A koledzy kaem o tym nie wiedzą bo my emki mamy inaczej 🙂 jakis discord telefon coś nwm?
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-25, 17:24   

Gdzieś był link do forumowego discorda. Wydaje mi się, że w dziale sprawy techniczne, ale głowy nie dam. Jak użyjesz funkcji szukaj to na pewno znajdziesz.
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-25, 22:45   

nie znalazłam nie ważne ale chciała bym się od jakiejś emki dowiedzieć trochę
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-07-26, 09:02   

O tego discorda https://discord.gg/Qk8nRUm chodzi?
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-26, 21:54   

INFINITY napisał/a:
Także trochę to potrwa 😂

możesz wrzucić zdjęcie gdzie chcesz, nie ma przecież zakazu wrzucania go poza Szafą :) (po prostu w Szafie jest trochę bardziej chronione).
_________________
 
 
INFINITY
użytkownik
INFINITY

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-27, 11:19   

wendigo napisał/a:
INFINITY napisał/a:
Także trochę to potrwa 😂

możesz wrzucić zdjęcie gdzie chcesz, nie ma przecież zakazu wrzucania go poza Szafą :) (po prostu w Szafie jest trochę bardziej chronione).


Lepiej nie ryzykować :D
_________________
Wysłano z Samsung S10 SM-G973F
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10