Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można?
Autor Wiadomość
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-07-10, 17:02   NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można?

Będąc już z 2 lata na HRT nie zauważyłem ani ja, ani moje środowisko jakichś wielkich zmian związanych ze mną. Częściej ludzie mówią do mnie per pani. Ubieram się w dziale męskim, ale może jakoś "zniewieściale" jak dla niektórych, a zmienić stylu nie zamierzam. Włosy w tej chwili mam dłuższe, to już w ogóle passing umarł. Jak się nie golę to jest większa szansa na bycie nazwanym facetem, ale nie lubię zarostu u siebie.

...co skłania mnie w stronę odstawienia hormonów/schodzenia z nich powoli, biorąc rzadziej. Na początku robiłem to dla siebie, ale w momencie, kiedy uzyskałem już efekty, które chciałem, a one dalej nie postępują i moja zmiana nie jest widoczna dla innych to w sumie mi to niepotrzebne, bo sam z sobą się dobrze czuję. Jakby wyszło, że jednak bez hormonów jest niefajnie to pewnie bym chciał wrócić, ale w tej chwili chciałbym chociażby przerwę.

Teraz pojawia się problem. Nie znam mojego seksuologa na tyle dobrze, żeby wiedzieć jakie on ma podejście do osób niebinarnych (toteż jak w wielu sytuacjach po prostu mówiłem, że jestem mężczyzną), a boję się, że palnę jakiś tekst i stracę dobrego lekarza (dobrego względem tego, że wszystko idzie załatwić z nim). I potem będzie szukanie kolejnego, a kolejny też może mieć podobne podejście i będę musiał jeździć na drugi koniec Polski.

Operacje nadal chciałbym zrobić tzn. najbardziej mastektomię, bo histerektomia to w sumie skoro bym przestał brać shoty nie wiem czy jest wskazana? I tu jest mój największy ból, bo czy tak w ogóle się da - iść na operację bez zmiany danych osobowych i bez bycia na HRT?

Nie wiem czy chcę zmieniać te dane osobowe, bo widziałem artykuł o tym, że w Polsce nie ma powrotu i jak o tym przeczytałem to się wystraszyłem, ale na samym początku miałem podejście, że nawet wyłącznie dla tej operacji mógłbym zmienić.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-10, 19:20   

Mothy napisał/a:
histerektomia to w sumie skoro bym przestał brać shoty nie wiem czy jest wskazana?

Po pierwsze, histerektomia nie jest możliwa, jeśli nie masz zmienionych danych. Po drugie, po takim zabiegu trzeba przyjmować hormony - jeśli nie męskie, to żeńskie.

Mastektomię można zrobić przed zmianą danych, ale prywatnie, mając odpowiedni papier od lekarza prowadzącego. Z tego co słyszałem, jednym z warunków wykonania tej operacji jest przyjmowanie hormonów.

Mothy napisał/a:
ale w momencie, kiedy uzyskałem już efekty, które chciałem, a one dalej nie postępują i moja zmiana nie jest widoczna dla innych to w sumie mi to niepotrzebne, bo sam z sobą się dobrze czuję.

A dobrze będziesz się czuł, jeśli niektóre z tych pożądanych zmian zaczną się cofać?
_________________
 
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-07-10, 21:51   

AwryBoy napisał/a:
Po drugie, po takim zabiegu trzeba przyjmować hormony - jeśli nie męskie, to żeńskie.


Ale jeśli przestanę brać T to moje ciało dalej produkuje E i chyba nie trzeba?

AwryBoy napisał/a:
Mastektomię można zrobić przed zmianą danych, ale prywatnie, mając odpowiedni papier od lekarza prowadzącego. Z tego co słyszałem, jednym z warunków wykonania tej operacji jest przyjmowanie hormonów.


To chyba muszę zmienić seksuologa, bo mój najpierw wymaga sądownej zmiany.

AwryBoy napisał/a:
A dobrze będziesz się czuł, jeśli niektóre z tych pożądanych zmian zaczną się cofać?


Musiałbym to zobaczyć na własne oczy, bo tak jak mówiłem - te zmiany są raczej niewidoczne.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-10, 22:22   

Mothy napisał/a:
Ale jeśli przestanę brać T to moje ciało dalej produkuje E i chyba nie trzeba?

Masz rację, nie trzeba. Dopiero po histerektomii konieczne jest dostarczanie z zewnątrz hormonów.
_________________
 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-10, 23:39   Re: NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można

Mothy napisał/a:
Będąc już z 2 lata na HRT nie zauważyłem ani ja, ani moje środowisko jakichś wielkich zmian związanych ze mną. Częściej ludzie mówią do mnie per pani.

To trochę niepokojące nie mieć efektów po 2 latach albo mieć niezauważalne, bierzesz normalne dawki coś typu prolo/12dni?
Mothy napisał/a:

Operacje nadal chciałbym zrobić tzn. najbardziej mastektomię, [...]- iść na operację bez zmiany danych osobowych i bez bycia na HRT?[/b]

Tak jak up mastektomia jest możliwa przy zaświadczeniu od lekarza ale należny pamiętać że jeśli nie bierze się testo to po jakimś czasie i tak w tamtych okolicach ponownie zacznie gromadzić się tłuszcz.
+mi lekarz polecił czekać z I aż do czasu gdy testo zredukuje jak najbardziej cyca bo wtedy i lepiej to się goi(można wybrać inną metodę cięcia) i lepiej wygląda, jeśli brałeś jakąś bardzo niską dawke i masz znikome efekty T w tamtych okolicach to to też może wpłynąć na podejść chirurga.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-11, 01:32   

Mr. X dobrze mówi. Słyszałem też, że my generalnie lepiej znosimy mastektomię i lepiej się po niej goimy niż kobiety, które ją robią z powodu raka - nie wiem czy chodzi tylko o tego raka i to, że one się z mastektomii nie cieszą, a my owszem, ale bardziej to było w tonie, że znaczenie mają jednak też hormony, więc chyba lepiej jak operowana jest osoba na hormonach męskich.

No i histerektomia odpada jeśli nie chcesz brać hormonów.

Mothy napisał/a:
bo tak jak mówiłem - te zmiany są raczej niewidoczne.

A jakie byś chciał spektakularne zmiany?
Noo i jedna widoczna jest - okres :P
_________________
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-07-11, 15:22   Re: NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można

Mr. X napisał/a:
To trochę niepokojące nie mieć efektów po 2 latach albo mieć niezauważalne, bierzesz normalne dawki coś typu prolo/12dni?


Mówiłem to mojemu seksuologowi i powiedział, że wszystko u mnie przebiega normalnie. Nie wiem co to prolo. Biorę Omnadren co 3 tygodnie.

Mr. X napisał/a:
Tak jak up mastektomia jest możliwa przy zaświadczeniu od lekarza ale należny pamiętać że jeśli nie bierze się testo to po jakimś czasie i tak w tamtych okolicach ponownie zacznie gromadzić się tłuszcz.


Czyli jakbym teoretycznie był już po mastektomii i nie brał T to, że tak po wieśniacku mówiąc, to znowu urosłyby mi cycki i operacja byłaby stratą pieniędzy?

wendigo napisał/a:
A jakie byś chciał spektakularne zmiany? Noo i jedna widoczna jest - okres :P


Spektakularne... Po prostu liczyłem, że jak wezmę T to ludzie będą mnie postrzegać jako faceta, bo czytałem, że rysy twarzy się zmieniają no i głos też. A u mnie to się tak minimalnie zmieniło, że jak patrzę na swoje stare zdjęcia to nie widzę różnicy.

Chodzi mi o zauważalne dla innych ludzi, nie dla mnie samego. Jakbym tylko i wyłącznie chciał nie mieć okresu to mógłbym chociażby brać tabletki antykoncepcyjne czy coś xD
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-11, 17:01   

Mothy napisał/a:
Nie wiem co to prolo.

Mowa o testosteronum prolongatum.

Mothy napisał/a:
Biorę Omnadren co 3 tygodnie.

Przez 14 miesięcy brałem Omkę co 3 tygodnie i lekarka zmieniła mi na prolo co 14 dni, bo efekty nie były zachwycające. Cóż, u jednych zmiany zachodzą bardzo szybko, u innych dużo wolniej. Od czego to zależy? Pewnie od wielu różnych czynników. Czasem jednak potrzeba cierpliwości.
_________________
 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-11, 21:06   Re: NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można

Mothy napisał/a:

Czyli jakbym teoretycznie był już po mastektomii i nie brał T to, że tak po wieśniacku mówiąc, to znowu urosłyby mi cycki i operacja byłaby stratą pieniędzy?

Cóż to czy stratą zależy od tego czego oczekujesz ( i jaki masz stan na teraz, z wyciętego D nie powstanie kula tłuszczu D tylko coś mniejszego) :V I też od twojej tuszy xD Myślę że po jakimś czasie mogłoby zrobić się coś podobnego jak przy ginekomastii, a jeśli jeszcze jesteś osobą z nadwyżka tłuszczu to na pewno.
Wbrew pozorom to nie jest jakiś mały zabieg a jednak operacja która goi się z 5-6 miesięcy i zdarzają się powikłania(T pomaga w regeneracji, więc myślę że nie opłaca się odstawiać HRT do zagojenie całości). Wydaje mi się też że bardzo często pogarsza się jakość sutka, warto rozważyć potencjalne zyski i straty.

Mothy napisał/a:


Spektakularne... Po prostu liczyłem, że jak wezmę T to ludzie będą mnie postrzegać jako faceta, bo czytałem, że rysy twarzy się zmieniają no i głos też. A u mnie to się tak minimalnie zmieniło, że jak patrzę na swoje stare zdjęcia to nie widzę różnicy.

>__> dawka brzmi niby nie tak dziwnie, a tu minimalna różnica głosu i rysów :O Mi niedługo stukną 2 lata hrt i mutacja z pewnością już była i rysy też lepsze, szczene lepiej widać. No ale jak lekarz mówi że jest okej....
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-12, 02:01   Re: NB chce odstawić HRT, ale nadal planuje operacje - można

Mothy napisał/a:
Mówiłem to mojemu seksuologowi i powiedział, że wszystko u mnie przebiega normalnie. Nie wiem co to prolo. Biorę Omnadren co 3 tygodnie.

Najczęściej ludzie biorą Omnadren co 3 tygodnie, co 2 tygodnie, lub co 10 dni, ale podobno częstotliwość nie ma aż takiego znaczenia dla efektów...

Cytat:
Spektakularne... Po prostu liczyłem, że jak wezmę T to ludzie będą mnie postrzegać jako faceta, bo czytałem, że rysy twarzy się zmieniają no i głos też. A u mnie to się tak minimalnie zmieniło, że jak patrzę na swoje stare zdjęcia to nie widzę różnicy.

To może potrwać lata... nie u każdego to tak szybko działa. Zwłaszcza jeśli nosisz dłuższe włosy... (bo to niby nie powinno mieć znaczenia - niby faceci też czasem noszą dłuższe, ale jednak w początkowych latach uważam, że ma).
U niektórych pechowców głos się aż tak nie zmienia (mój niestety też nie jest jakiś super męski...).
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-07-14, 09:55   

Mothy, operacje zrobisz w Czechach nawet bez zmienionych danych. Lembas w PL robi mastektomie dla Nb, ale chyba trzeba mieć diagnozę, ale nie trzeba zmiany danych. Być może lepsze efekty miałbyś na prolongatum, może warto zmienić. A jeśli chcesz odstawić, czy na stałe czy na jakiś czas to MUSISZ robić to pod kontrolą lekarza i stopniowo, bo przy odstawianiu testo jest bardzo duże ryzyko stanów psychotycznych. Mozesz też odstawić na razie, żeby się przekonać czy jednak nie chcesz wrócić. To też dobra metoda. Tylko pamiętaj żeby nie robić tego nagle i bez konsultacji z lekarzem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9