Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transseksualizm i ponadprzeciętność.
Autor Wiadomość
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-10, 22:34   Transseksualizm i ponadprzeciętność.

No właśnie, sporo tu ludzi o których trudno powiedzieć, że są częścią społecznej tłuszczy. W zasadzie, to ze świecą szukać wśród transpłciowych przeciętniaka. O co chodzi, czy przeciętni nie rozumiom o co kaman? Znajdują zepsuty trybik po latach szukania jak ja? A może trzeba myśleć by być trans? Albo ci zwyczajni nie piszą na forum stukając się w głowę z politowaniem, bo już wszystko ogarnęli ot tak zwyczajnie?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-11, 01:34   Re: Transseksualizm i ponadprzeciętność.

Ada75 napisał/a:
Albo ci zwyczajni nie piszą na forum stukając się w głowę z politowaniem, bo już wszystko ogarnęli ot tak zwyczajnie?

Tak może być...
ale w sumie co masz na myśli mówiąc o naszej ponadprzecietności? :P
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 04:59   

wendigo, tak do końca to nie wiem, ale np. Ty prowadzisz bloga, którego ludzie czytają. Ja nie znam innego blogera (no może Ka) i dlatego uważam Cię za co najmniej ponadprzeciętnego.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 08:02   

Hmmm. Też mam wrażenie że brak tu średniaków :-p Ale tak w obie strony, są osoby niesamowite, ale też z niesamowitymi problemami. Może zwyklaki chodzą utartymi ścieżkami i nie zbaczają z nich.
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-07-11, 08:18   

Jeśli podważasz coś tak podstawowego jak płeć, to inne normy mogą iść się bujać.
A tak bardziej serio:
Wydaje mi się, ze trzeba myśleć, żeby odkryć, ze jest się trans (a nie, żeby być trans). Żeby odkryć, ze coś jest nie tak z twoją płcią, musisz pomyśleć dość nietypowo, bo o osobach trans mówi się raczej niewiele.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 19:48   

Ponadprzeciętność? Hm....nawet nie wiem co to znaczy.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 20:01   

Katarzyna, drażnisz się, a raczej mnie. Przecież też jesteś nieprzeciętną z życiorysem jak z filmu.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 20:24   

Ada75 napisał/a:
Katarzyna, drażnisz się, a raczej mnie. Przecież też jesteś nieprzeciętną z życiorysem jak z filmu.



Może. Może to przypadek. To jak zostanie bohaterem bo inaczej się nie dało. Ale w moim wieku ... możesz mnie sobie wyobrażać jako Chrystusa frasobliwego. Zadumanego nad tym co było i patrzącego sobie w głowę. No i tam nic czym warto by się chwalić nie ma.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-12, 00:48   

Ada75 napisał/a:
wendigo, tak do końca to nie wiem, ale np. Ty prowadzisz bloga, którego ludzie czytają. Ja nie znam innego blogera (no może Ka) i dlatego uważam Cię za co najmniej ponadprzeciętnego.

Dzięki ;) ale hmm... no właśnie... czy Ty nas trochę za bardzo nie idealizujesz? ;)

Sven napisał/a:
Hmmm. Też mam wrażenie że brak tu średniaków :-p Ale tak w obie strony, są osoby niesamowite, ale też z niesamowitymi problemami. Może zwyklaki chodzą utartymi ścieżkami i nie zbaczają z nich.

A może po prostu jesteśmy tak małą grupą, że mamy okazję się lepiej poznać i również te nasze nietypowości i "ponadprzecietności"? :P Może wszyscy ludzie są oryginalni, tylko my ich po prostu dostatecznie nie znamy...

A w końcu: nadal od czasu do czasu myślę o tym jak bardzo nie chciałbym być taki jaki jestem, jak chciałbym być po prostu właśnie przeciętny...
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 09:54   

Cytat:
może po prostu jesteśmy tak małą grupą, że mamy okazję się lepiej poznać i również te nasze nietypowości i "ponadprzecietności"? Może wszyscy ludzie są oryginalni, tylko my ich po prostu dostatecznie nie znamy...

Tak też może być.

Przeciętność jest łatwiejsza...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 14:42   

wendigo napisał/a:
nadal od czasu do czasu myślę o tym jak bardzo nie chciałbym być taki jaki jestem, jak chciałbym być po prostu właśnie przeciętny...


Wiesz, no każdy by wolał, tylko kto by wtedy np. potwierdził hipotezę Riemanna.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 19:15   

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 22:24   

Deurer, czy jak mu tam. W sensie, że narcyzm samouwielbienia przemawia przeze mnie w tym wątku?

Mnie się to kojarzy w sensie ten miedzioryt z psalmem "pan jest mym pasterzem", " i choćbym szedł ciemná doliną zła się nie ulęknę"

Kiedyś bardzo czekałam na śmierć, teraz proszę by zaczekała jeszcze kilka lat.

Zwróciliście uwagę na wyraz twarzy rycerza? Zupełnie nieadekwatny do okoliczności?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 22:40   

Aby nie odstraszyć cię od ścieżki cnoty, ponieważ wydaje się ona szorstka i ponura ... i ponieważ musisz nieustannie walczyć z trzema nieuczciwymi wrogami - ciałem, diabłem i światem - ta trzecia zasada zostanie ci zaproponowana: wszystkie te duchy i zjawy, które przychodzą na ciebie, jak gdybyś był w samym wąwozie Hadesu, muszą być uważane za nic ... Nie patrz za siebie.




Wiesz Ada75, uważam że każdy człowiek w swojej indywidualności przeżywa istnienie na swój wyjątkowy sposób dlatego nie widzę wyjątkowości w "byciu" trans po za wyjątkową emanacją tej "przypadłości". Własnie Durer znakomicie to uchwycił - każdy z nas prze do swojej "Jerozolimy" i skazany jest na ścieranie się ze swoimi lękami.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-13, 00:28   

Tak się tylko zastanawiam z kim z mojego Bullerbyn mogę porozmawiać o sztuce niemieckiego renesansu o przekuwaniu stali na mokume gano, francuskiej muzyce z czasów secesji lub nowoorleańskim blues'sie. Chyba jutro pójdę zaczepiać sąsiadów.

Jak nie trafię, skupię się na innych tematach, genetyce, a może na teorii strun, może któryś ogarnia choć równania Newtona.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-13, 20:36   

Ada75, może nadal nie trafisz, ale może oni chcieliby porozmawiać z Tobą o czymś, o czym Ty nie masz pojęcia :)
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-13, 21:20   

Mokume gane - bierzesz np srebro i złoto, zgrzewasz dwa kawałki lub więcej. Dalej "dziubiesz" w tym dołki i wyrównujesz. I masz klasyczne mokume w "słoje drewna". Dalej z tej blaszki wycinasz coś w rodzaju podkładki i umiejętnie walcujesz i....ciach jest obrączka! Ze stali robi się dziwer. :)
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-01-06, 10:55   

Hej hej. Ale wiecie co ja np jestem przeciętna nigdzie się nie udzielam,jestem niezauważana no może poza wzrostem. Ale za to na tym forum znalazłam ludzi nieprzeciętnych z którymi rozmawiam,dzielę się swoimi myślami,którzy po prostu dają mi siłę żeby dalej działać w dążeniu do celu. Jestem przeciętna,ale tak jak teraz tak i później kiedy już będę upragnioną Sandrą też będę chciała żyć jak przeciętna kobieta.
_________________
Sandra
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2020-01-09, 10:21   

Z początku chyba wszyscy odczuwamy to jako coś niezwyczajnego. Ale po jakimś czasie jak poznajemy kolejne podobne sobie osoby ta nadzwyczajność się zmienia, maleje. Nim więcej znam osób i ich historii tym bardziej czuję się zwyczajna --zwyczajna w naszym środowisku. Nadal jeszcze inna w całym społeczeństwie a chciałabym być zwyczajna tak jak to opisała wyżej Sandra
_________________
Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć...
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2020-01-09, 11:17   

Chcę jeszcze dodać, że ta przeciętność daje mi siłę, ponieważ wiem że nie jestem jedyna, sama. Ponieważ już ktoś przez to przeszedł i dał radę więc i ja dam.

Nie wiem czy o to Tobie chodziło ale tak to czuję.
_________________
Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć...
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-01-09, 13:36   

Wiesz trudno mi to opisać i może nie jest to do końca zrozumiałe ale u mnie chodzi o to że chcę żyć przeciętnie,nie to żebym się zamknęła w domu. Ale nie zależy mi na jakimś blasku, tylko żeby się spotkać z koleżanką i pogadać o babskich sprawach. Ja nie chcę zawojować świata,chcę być tylko sobą.
_________________
Sandra
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2020-01-09, 15:26   

Sandra. Dokładnie o to mi chodzi.
_________________
Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-09, 17:11   

Ja jestem już dość zmęczony byciem innym niż reszta. Wolałbym, żeby moja wyjątkowość przejawiała się w talentach, które mogą dać korzyść i satysfakcję, a nie w tym, że ludzie mną gardzą.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-01-09, 19:42   

Armand a Twoje makijaże które nie mają równych sobie. Jesteś można by powiedzieć ikoną wśrod trans. Z tego co slyszałam nikt jeszcze nie narzekał. To Twój talent A gardzą tylko słabi i tchórzliwi no i grupy 6 osobowe które podbudują swoje ego jak pobiją jednego transseksualistę.
_________________
Sandra
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-10, 14:23   

Sandra, nawet nie wiesz jak mi to co napisałaś było potrzebne. Jest mi naprawdę ciężko ostatnio. Dziękuję.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-01-24, 21:42   

Armand zawsze się cieszę jak mogę chociaż słownie pomóc.
Neti, Ty już chyba jesteś na HRT ja jeszcze trochę i też. Ale powiedz mi jak sobie wyobrażasz swoją przeciętność w życiu jako kobieta.
_________________
Sandra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9