Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim ja jestem?
Autor Wiadomość
Zośka4123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
  Wysłany: 2019-06-28, 21:33   Kim ja jestem?

Sporo już opisałam w powitaniu, więc może tutaj dam więcej szczegółów na temat mojego bycia TS.
Praktycznie od zawsze byłam porównywana do dziewczynki. Zawsze wolałam mieć długie włosy, kolegować się z innymi dziewczynami, zawsze uznawałam chłopaków za totalnych (sory za stwierdzenie, to była mała ja) idiotów. Jeszcze kilka miesięcy temu bardzo mi to przeszkadzało, ale ostatnio kompletnie przestało, nawet się cieszę z tego. Ogólnie to nawet jak myślę to zaczęłam używać żeńskich końcówek. Zawsze zazdrościłam moim rówieśniczką ich życia, że mogą robić tyle fajnych rzeczy, których chłopak nie powinien robić.
Ostatnio strasznie trapi mnie temat mojej płci. Od kilku dni nie jestem często w stanie rozmawiać z innymi ludźmi twarzą w twarz, w ogóle nie chce mi się nic robić. Chciałam porozmawiać o tym z moją dobrą koleżanką, ale boję się że ona się przestraszy albo coś i rozpowie innym, czego baaaardzo bym nie chciała (wydaję mi się że jest dość tolerancyjna ale nigdy nie wiadomo). Myślałam też żeby porozmawiać o swoich problemach z mamą (wychowuje mnie tylko mama), ale boję się że jakoś dziwnie zareaguje, w sumie kompletnie nie wiem jak mogłaby zareagować. Ogólnie to dobrze dogaduje się z moją mamą, choć ostatnio jest trochę gorzej.
Nie mam pojęcia jak podejść do tego wszystkiego. Co sądzicie, jakie kolejne kroki powinnam podjąć?
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-06-29, 08:19   

Możesz jeszcze trochę poczekać, a jeśli musisz z kimś porozmawiać, to lepiej, żeby była to osoba, która tego nie rozpowie.
http://transseksualizm.bl...-ze-jestem.html
To jest wersja k/m, więc musisz sobie "dostosować" do siebie.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
Zośka4123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2019-06-29, 11:13   

dzięki
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-06-30, 12:56   

Najlepiej abyś porozmawiała o tym ze swoimi rodzicami a potem pójść do odpowiedniego seksuologa. Niektórzy lekarze mogą ci przypisać hormony w młodszym wieku.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-01, 00:11   Re: Kim ja jestem?

Hmm, a ja podejdę do Twojego wpisu trochę inaczej:
Zośka4123 napisał/a:

Praktycznie od zawsze byłam porównywana do dziewczynki. Zawsze wolałam mieć długie włosy, kolegować się z innymi dziewczynami, zawsze uznawałam chłopaków za totalnych (sory za stwierdzenie, to była mała ja) idiotów. Jeszcze kilka miesięcy temu bardzo mi to przeszkadzało, ale ostatnio kompletnie przestało, nawet się cieszę z tego. Ogólnie to nawet jak myślę to zaczęłam używać żeńskich końcówek. Zawsze zazdrościłam moim rówieśniczką ich życia, że mogą robić tyle fajnych rzeczy, których chłopak nie powinien robić.

Stereotypy, chłopak może robić wszystko to samo :)
To co mnie sie rzuciło w oczy, to że nie piszesz o stosunku do swojego ciała - jakie chciałabyś żeby było? Przeszkadza Ci że jest męskie itp.? No bo wiesz, te zachowania to tylko kwestia stereotypów czy uwarunkowań kulturowych ;) A jak ze stosunkiem do ciała?
_________________
 
 
annamr
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 10
Wysłany: 2019-07-23, 17:15   

Jedyna prawdziwa przyjaciolka jest twoja mama. Jeśli pojdziesz do niej w pierwszej kolejności jest duże prawdopodobieństwo ze się dogadacie. I tak taka konfrontacja w koncu będzie się musiala odbyc niezależnie od rezultatu. Biorac pod uwagę ze to najwazniejsza osoba w twoim zyciu a w jej zyciu ty. Nie powinnas jej odstawić na boczny tor.
 
 
annamr
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 10
Wysłany: 2019-07-23, 20:18   

Jeszcze jedno. Będziesz musiala poczekać, ominie cie pierwsza milosc To w tym wszystkim jest to najbardziej okrutne. Zakochasz się ale jako osoba w twojej glowie w tym momencie kiedy to poczujesz to będzie pora na rozmowe ale nie ze swoim chłopakiem tylko z najblizsza osoba. Nie o internetowym przekazie tylko o uczuciach uwolnij się bądź sobą mow za siebie. Jeśli bliscy uslysza w tobie kobiete po jakims czasie to zaakceptują wiadomo trawienie trochę trwa :D
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-07-23, 23:57   

annamr, co ty gadasz. Niekoniecznie ominie ją miłość. Ja ze swoją dziewczyną związałam się po 2 tygodniach brania hormonów, jakoś jej nie przeszkadza że mam wygląd młodego chłopca. Choć akurat ona jest piękną emką więc rozumie sytuacje.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-24, 06:08   

annamr, inni nie muszą kalkować twoich przeżyć i doświadczeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10