Poprzedni temat «» Następny temat
Czy owłosienie na ciele zanika?
Autor Wiadomość
Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Wysłany: 2019-06-02, 13:21   Czy owłosienie na ciele zanika?

Hej,
wiecie może czy ogólnie owłosienie na ciele zaniknie podczas brania hormonów(nie chodzi mi o twarz)?
Jak to jest/było u was? - po jakim czasie było mniej?
Jeśli zanika to po ilu miesiącach HRT?

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-02, 14:31   

To jeszcze chyba trochę poczekam. Przed HRT wszystkie włosy miałam bardzo jasne, a teraz zauważyłam, że na rękach część jest dalej bardzo jasna, a część jest już czarna. Na brzuchu i klatce piersiowej mam bardzo mało i część też zrobiła się ciemna.

Czyli ogólnie nie zawsze hormonoterapia pomaga na owłosienie?
Laser załóżmy na nogi boli tak samo jak laser na twarz czy bardziej?

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-02, 15:17   

Okej, rozumiem. Mam nadzieję, że jednak owłosienie trochę u mnie zaniknie. Dziękuję za pomoc.

inka
moderator
to hell and back

Punktów: 192
Wysłany: 2019-06-02, 15:44   

laser praktycznie nie boli jeśli go porównywać z elektrolizą...

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-02, 16:00   

inka napisał/a:
laser praktycznie nie boli jeśli go porównywać z elektrolizą...

Aż tak bardzo boli?

Arisa napisał/a:
Przy źle wykonanym zabiegu laserem może być on bardziej bolesny od elektrolizy. Po dobrze wykonanym zabiegu laserem twarz nie powinna być opuchnięta i nie powinno być bąbli. W takim przypadku laser będzie bardziej bolał, bo na raz uszkodzono / pobudzono dużo zakończeń nerwowych w stosunku do pojedynczych przy wbiciu igły w mieszek włosowy (elektroliza / elektrokoagulacja).

To w takim razie chyba będzie jednak bolało mniej niż laserem.

remick76 napisał/a:
No tak, tylko mamy różny próg odczuwania bólu - moja kosmetyczka mówiła, że jej klientki najczęściej nie wytrzymują takiej mocy, jaką mi ustawiła (mowa o nogach).

Mi powiedziała, że "mogę odczuwać lekki dyskomfort", a bolało trochę bardziej.

W przypadku gdy po pierwszym zabiegu laserem praktycznie nic nie wypadło to warto robić laser drugi raz czy od razu elektrolizę?

PaulinaWFT
użytkownik

Punktów: 27
Wysłany: 2019-06-02, 16:25   

Efekty lasera są widoczne po kilku zabiegach na tej samej partii ciała, po jednym nie oczekuj cudów.
A co do elektrolizy to giną tylko te włoski które nie mają ponad 2 tygodni.

Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-02, 20:58   

Arisa, Bo włosek chyba po jakimś czasie odrywa się od cebulki.

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2019-06-02, 21:06   

bawiłam się i w jedno i w drugie.
Zauważcie że na ogół w ogłoszeniach z typu zabiegów laserowych używają słów jak, zmniejszenie, zwolnienie, tymczasowe, długoterminowe, itd. Niestety laser jest średnio wydajny jeśli chodzi o permanentne usunięcie/wypalenie mieszka włosowego.
Jedynie prawie 100% efekty maja ci z czarnymi albo bardzo ciemnymi włosami.

Niestety elektroliza, choć też bywa często że jest to zabawa długo terminowa, jest jak na razie najbardziej skutecznym sposobem.

Jeśli chodzi o ból to tak jak na własnej skórze odczułam, a jestem hiper-wrażliwa, laser miałam w najwyższym ustawieniu tak jak i elektrolizę. Choć jestem bardzo wrażliwa to ból mogę znieść dość odważnie no bo jestem "Survivor" jak by nie było. Ale w porównaniu laser nie podchodzi nawet do polowy tego co tortura elektrolizy.
Poza tym, laser obejmuje o wiele większy obszar a elektroliza koncentruje się na pojedynczym włosku. Po godzinie elektro można by spoko wyć a ja miałam też sesje półtoragodzinne!

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 553
Wysłany: 2019-06-02, 21:32   

inka, czy elektrolizę można porównać do rwania zarostu pęsetą?

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2019-06-02, 22:14   

Ada75 napisał/a:
inka, czy elektrolizę można porównać do rwania zarostu pęsetą?

Tak, tyle że rwanie to już końcówka procesu elektroliz. Dochodzi temperatura igły pod napięciem prądu wsadzona aż do końca...Powoduje to spalenie i zmianę chemiczna w komórkach mieszka włosa.
Ostatnio zmieniony przez inka 2019-06-02, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2019-06-02, 22:23   

remick76 napisał/a:
A co z EMLą? Bo nie wyobrażam sobie tego zabiegu bez znieczulenia.. Na ile pomaga?

Niektórym pomaga, niektórym nic. Ja osobiście próbowałam i z i bez, ale osobiście nawet wolałam bez bo ból był nieco większy ale jakoś skóra lepiej się goiła bez ozywania znieczulenia. Istnieją ośrodki w stanach gdzie wstrzykują Novacaine, znieczulenie używane w dentystyce ale sama nie miałam przyjemności tego sprawdzić.

Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline

Punktów: 1
Wysłany: 2019-06-02, 22:53   

Czytałam na amerykańskim forum, że tamtejsze dziewczyny były bardzo usatysfakcjonowane działaniem HRT na włosy na ciele.
Jedna pisała, że była tak owłosiona, że gdy zapinała pasy w samochodzie, włosy z klatki piersiowej wbijały się jej w skórę. A po HRT włosy wygineły.
Oczywiście każdy może mieć inaczej, ale większości raczej się poprawia (wnioskuję tak, z moich obserwacji na tamtejszym forum).

Edit: Jeszcze mam pytanko. A czy wlosy w obrębie sutków też zanikają, czy trzeba je potraktować laserem?

inka
moderator
to hell and back

Wysłany: 2019-06-03, 01:58   

To prawda że w większości przypadków po zaczęciu HRT włosy na ciele całkiem łagodnieją a w niektórych przypadkach to i zanikają. Ale takie sprawy jak zarost poruszony testosteronem w czasie dojrzewania i łonowe terytoria niewiele się zmieniają.

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-03, 02:53   

Fsck. Mam jasno-rude włoski - w moim przypadku zostaje zapewne tylko elektroliza. Skoro EMLA też nic nie daje to może być kiepsko, a miałam zamiar brać zabiegi po 8h by jak najszybciej się tego pozbyć. Według opinii lekarzy laser "VECTUS" działa na rude i jasne włosy, a jednak u mnie praktycznie nic nie wypadło.

Nie ma zapewne skutecznego lasera na taki kolor włosów?
Nie ma jakichś innych skutecznych znieczuleń?
Elektroliza jest zabiegiem permamentnym? Włoski już nigdy nie odrosną?

Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 11:26   

Axea, Jeśli na HRT włosy na ciele ci ciemnieją to musisz koniecznie zbadać poziomy hormonów.

Neti
użytkownik
Neti

Punktów: 6
Wysłany: 2019-06-03, 14:21   

Podepnę się do tematu.
Czy próbował ktoś tego aparatu Philips Lumea?
Jakie i czy w ogóle daje efekty?

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-03, 16:31   

Arisa napisał/a:
Ciekawe czy by się podpisali pod tym pod rygorem zwrotu kasy. Vectus poza innym rozłożeniem diod niczym nie różni się od LightSheer - też fala świetlna 808-810 nm.

No już teraz wiem, ale ogólnie pisali, że działa na jasne i rude włosy to zdecydowałam się go wybrać.

remick76 napisał/a:
Jedynym skutecznym rozwiązaniem dla blond, a także rudych włosów jest laser aleksandrytowy, o długości fali 755 nm. Jest to nieco inna długość fali niż występująca w laserze diodowym 810 nm (powszechnie występującym w gabinetach w Polsce). Laser aleksandrytowy reaguje na włosy, które zawierają minimalna ilość melaniny: czyli włosy rude i blond.

Czytałam dużo o laserze aleksandrytowym, ale podobno włosy potem i tak odrastają.

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-03, 16:53   

Arisa napisał/a:
Axea jak po każdym. Wiem po nogach, ale faktem jest, że nie odrosło ich tyle (po diodowym 808 nm) - by mówić, że jest nieskuteczne. Polecam, jeżeli masz możliwość - wypróbuj polecany przez remick76 laser aleksandrytowy i jeżeli 2 zabiegi nie przyniosą rezultatu - wtedy będziemy myśleć.

Czyli już na drugi zabieg iść na laser aleksandrytowy i odpuścić sobie już ten VECTUS?

Arisa napisał/a:
Chyba lepiej mieć 10 zabiegów (godzinowych) elektrolizy niż 50?

No tak, lepiej, bo bardzo boli.

Axea
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-06-03, 21:53   

remick76 napisał/a:
Tak, odpuść sobie tego Vectusa - to nie zadziała. Strata pieniędzy.

Okej. Za kilka tygodni pójdę po prostu na laser aleksandrytowy.

Odpowiedz do tematu