Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Queerowa rewolucja zamiast asymilacji
Autor Wiadomość
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-31, 19:39   Queerowa rewolucja zamiast asymilacji

W związku ze zbliżającą się paradą równości w Warszawie, chciałam przypomnieć mój tekst z Gazety Manifowej. Nadal aktualny.


PS. Do zobka na paradzie :) Będziemy dystrybuować antykapitalistyczną propagandę <serce>
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
blondynek
użytkownik
Blondyneczka :-)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 28
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2019-06-01, 07:13   

A moim zdaniem zbyt szybka rewolucja była by za dużym szokiem dla reszty społeczeństwa. Poglądy są bardzo idealistyczne ale też i wg mnie niedopracowane. Oczywiste jest to, że pamięta się zwycięstwa militarne bo to dzięki nim tu teraz jesteśmy. Skoro nasi przodkowie kogoś zwyciężyli to znaczy, że wygrali walkę z wrogiem który zagrażał ich rodzinom i społeczeństwu. A sama też nie chciałabym nigdy trafić na wojnę więc odnoszę się do tego z szacunkiem. „Państwo policyjne” – to zależy jak się na to patrzy. Jedni w służbach mundurowych widzą „k…y” co chcą dać mandat za wykroczenie bądź wsadzić kogoś na dołem a inni widzą stróżów prawa którzy tak samo jak i Ty mają wizję idealistycznego społeczeństwa które starają się chronić przed osobami chcącymi to zniszczyć. Czasami trzeba spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy. Większość ludzi chce po prostu żyć godnie i szczęśliwie ale w każdej grupie znajdzie się niestety osoba która w rzeczywistości ma inny cel i chce być ważniejsza i lepsza od innych. Nie ważne czy to będzie policjant, ksiądz, sprzedawca czy rolnik. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Pamięć o osobach jest oczywiście ważna ale nie wszyscy muszą pamiętać tych samych ludzi. Niestety ale świat nie jest tak ułożony jak byśmy chcieli. Myślę, że dążenie do zbyt wyidealizowanych poglądów jest właśnie tą cechą. Za wszelką cenę chce się wtedy narzucić swoje poglądy innym a to nie zawsze może się komuś podobać. Zwłaszcza w naszym społeczeństwie które przez kilkadziesiąt lat ustroju komunistycznego nabrało pewnych cech które ciężko jest zmienić z dnia na dzień. Np. doniesienie na sąsiada było czymś złym bo władza była pod naciskiem władz radzieckich i odebrane było by to jak kolaboracja z wrogiem. Dla tego często w dzisiejszych czasach dochodzi do rodzinnych tragedii o których sąsiedzi wiedzieli dużo wcześniej „ale przecież nie doniosę na sąsiada”.
Prawdą jest niestety, że ludzie „inni” od większości społeczeństwa mają gorzej. Często dzieje się tak bo ludzie sami wyolbrzymiają pewne cechy i dorabiają sobie chore historie we własnej podświadomości. Próbują się dowartościować udając lepszych i naśmiewając się z innych. Patrzą na świat w zakrzywionym świetle. Bardzo dużą rolę w tym ma telewizja i tysiące filmów wypaczających ludzkie umysły. Ludzie wyolbrzymiają sobie przez to nie te wartości co trzeba.
Moim zdaniem „niestety” ale manifestacje często są odbierane w sposób odwrotny do zamierzonego. Dla jednych defilada wojskowa oznacza pamięć o przodkach którzy walczyli o to by ich rodziny mogły bezpiecznie żyć a sąsiedni kraj może to odebrać jako „machanie szabelką” z podświadomym przekazem „jak mi coś w tobie nie podpasuje to cię zniszczę”.
Tak niestety jest ze wszystkim. Choć ludzie manifestujący chcą tylko pokazać swoje poglądy i wartości, że mają prawo do godnego życia jak pozostała część społeczeństwa to często jest to odbierane na odwrót. Ludzie z zewnątrz którzy mają inne poglądy boją się wtedy tych zmian i próbują je zablokować. Jeśli świat zmienia się powoli to ludzie przyzwyczajają się do tego co ich otacza i nie mają wtedy z tym problemów. Faktem jest, że tracą na tym osoby, „pojedyncze jednostki” które mają własne poglądy ale świat już tak jest poukładany i chyba nie da się tego zmienić. Ludzie są po prostu wrogo nastawieni do poglądów innych niż sami wyznają i bronią swoich własnych wartości poprzez ignorowanie innych. Czasami trzeba do wszystkiego dojrzeć. Niestety nie wszyscy dojrzewają do pewnych wartości. Prościej jest ludziom żyć gdy są zamknięci ze swoim „ja” i nietolerowaniem wartości innych. Choć w rzeczywistości otworzenie się na nowe wartości nie jest niczym złym pod warunkiem, że właściwie na to patrzymy i rozmawiamy o tym z właściwymi ludźmi. Bo błędy często nie rodzą się z tego, że coś jest złe tylko , że jest niewłaściwie przekazywane dalej. Najprostszym przykładem jest chyba zabawa w „głuchy telefon” którą chyba znają wszyscy. Pierwsza osoba coś powie a pięćdziesiąta powie już zupełnie coś innego choć myśli, że wypowiada tą samą wartość co pierwsza. Błąd polega tylko na zbyt słabej komunikacji międzyludzkiej.
Chyba nie potrafię pisać długich wypowiedzi i pewnie parę osób mnie zjedzie za coś, że coś nie tak jest w mojej wypowiedzi. Ale to również będzie przykład błędu w komunikacji. Inaczej by się rozmawiało siedząc obok siebie przy filiżance kawy gdzie w razie niezrozumienia wypowiedzi można się poprawić a inaczej jest napisać tekst. Mimo wszystko to jest po prostu mój pogląd na świat i tego też za pewne nie każdy zrozumie. Tak samo jak ja nie zrozumie wypowiedzi kogoś innego i tak samo jak większość ludzi hetero niestety nie zrozumie poglądów osób manifestujących na paradzie równości. Większość odbierze to za próbę zmiany czegoś do czego się po prostu przyzwyczaili. Do braku tolerancji dla innych.
PS. Nie będę odpowiadała na zarzuty, że coś napisałam źle ;-) Bo każdy z nas jest inny na swój sposób i widzi świat w swoich barwach. Choć mamy wizję tego samego idealistycznego świata to błąd jest tylko w komunikacji międzyludzkiej.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-01, 12:20   

Jak na tyle tekstu, to niewiele w tym treści. Dużo za to wielkich słów, które zlepione są w jedną, mało merytoryczną całość.

Może po kolei:
Cytat:
Wszyscy i wszystkie pracują na rzecz pracodawcy (zamiast pracować na rzecz wartości wspólnych)

Dawno takiej bzdury nie czytałem. Nie wiem jakie masz doświadczenia z rynkiem pracy, ale wydawało mi się, że lwia część sektorów pracy i ludzi w nich pracujących działa na rzecz wartości wspólnych. Lekarze, producenci żywności, naukowcy, nawet śmieciarze pracują zdecydowanie na rzecz wartości wspólnych. No chyba, że nie podoba ci się, że ten co wywozi twoje śmieci dostaje godną zapłatę za jego wkład w dobro ogółu.
Ja przykładowo jestem biotechnologiem środowiskowym. Cała moja praca polega głównie na dbaniu o to, żeby wartość wspólna, jaką jest środowisko w jakim żyjemy, nie było kompletnie zawalone zanieczyszczeniami. A że przy okazji za moje ideały dostaję wypłatę? Powiedziałbym, że to dwukrotnie dobra rzecz.

Cytat:
Pamiętają o rocznicach ważnych zwycięstw militarnych (zamiast pamiętać o morderstwach na osobach trans)

Ponieważ codziennie, najpewniej co parę minut, umiera jakaś osoba to obawiam się, że twoja wizja świata zakłada 365 dni w roku świąt państwowych. Świat tak nie działa. Jak każda ofiara przemocy przeciwko mniejszościom zasługuje na pamięć, tak pomysł ten jest po prostu nierealny. Do tego święta państwowe są na ogół powiązane z ważnymi, historycznymi wydarzeniami w kraju. Chyba nie sugerujesz wymazywania historii?

Cytat:
Pogrążają się w konsumpcjoniźmie (zamiast walczyć z kapitalizmem)

Jakiś pomysł na walkę z kapitalizmem? Propozycja lepszej alternatywy? I nie, komunizm to nie lepsza alternatywa.

Idąc dalej, zmiany na ogół przychodzą powoli. Oczywiście, każdy by chciał żeby lepsze warunki życia osób trans zostały wprowadzone szybciej, ale to, że najpierw ci geje dostali możliwość zawierania małżeństw (nie wiem co tam ich majętność miała do rzeczy. Najwyraźniej nie dotarła do mnie informacja, że teraz geje wszyscy śpią na szmalu, więc ich prawa nie są takie ważne), jest nadal krokiem w dobrą stronę. Społeczeństwo widzi, że mniejszości seksualne to ludzie jak oni i pomaga im to również zaakceptować osoby trans.

Twoja idealna wizja pomocy socjalnej i mieszkań komunalnych praktycznie istnieje w Polsce. 500+ ma się dobrze, Polacy mnożą się na potęgę i cała masa społeczeństwa o wiele bardziej woli siedzieć na socjalu i produkować kolejne pokolenia patologii, niż zarobić na siebie.
Nie żyjemy w państwie policyjnym, więc argument kompletnie od czapy.
Jak życie bez potrzeby posiadania sił militarnych by było piękne, tak ludzie to na tyle bezsensowny gatunek, że są w stanie się pozabijać o takie pierdoły, jak różnica w poglądach. Zatem ta utopijna wizja raczej nie wypali.
Z fragmentem o lepszej opiece zdrowotnej oraz nie eksploatowaniu na potęgę zasobów oraz zwierząt zgadzam się w 100%. Jak i tym, że równość należy się każdemu bez względu na rasę, płeć czy orientację. Przynajmniej tyle.

Reasumując, cały ten tekst można skrócić do przekazu - bagnet na nos i walcz z opresją. Szkoda tylko, że gro tego, co nazywasz opresją, wcale nią nie jest. Jak i nie proponujesz absolutnie żadnych budujących rozwiązań jak poprawić sprawę mniejszości.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-01, 14:54   

Ciekawe gdzie ja napisałem, że przyrost jest na plusie. Jedynie, że dzięki temu 'genialnemu' programowi patologia się mnoży. [ciach]
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-06-01, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-01, 15:38   

Nadal, gdzie że przyrost na plusie? XD

Arisa - Uspokój się TM XD Bo jeszcze złe Ilumunaty cię złapią! D:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-06-01, 17:38   

xi napisał/a:
Nie rozumiem tego hejtu tylko dlatego ze ktoś ma jakąś idee w życiu.

Gdzie Ty tu widzisz hejt? No trochę Discord został bezsensownie zaatakowany, ale żeby zaraz nazwać to hejtem...
_________________
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-01, 20:01   

remick76 napisał/a:

PS: Wendigo - ustalmy może, że to Discordowi [ciach]-nięto posta więc to on mnie atakował :p

Dziubku, a Arisie całego posta wywalono. Jesteś pewna, że chcesz na tej górze umrzeć? ;]
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-06-03, 07:16   

xi napisał/a:
No obecnie każdy kto wyznaje jakieś idee lub jest wierny temu co wyznaje przypisuje się łatkę świra i chce się usilnie zaznaczyć że jego wizja świata nie jest ok.

No wiesz... ja myślę, że jednak trzeba patrzeć trochę szerzej - można mieć ideę np. zero waste, a można płaskiej ziemi, także ten :P

Cytat:
Przykład weganie - jest więcej hejtujacych wegan niż hejtujacych miesozercow.

Ale z całą pewnością więcej mięsożerców nie traktuje poważnie wegan niż odwrotnie. A po co hejtować kogoś, kogo się traktuje niepoważnie...

remick76 napisał/a:

PS: Wendigo - ustalmy może, że to Discordowi [ciach]-nięto posta więc to on mnie atakował :p

Może jednak nie, bo wypowiedź Discorda była trzecią w tym temacie i to ona pociągnęła komentarze, a nie odwrotnie.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-06-03, 10:47   

Wendigo, argument 'po co hejtować jak nie bierze się na poważnie" jest nietrafiony. Większość transfobow nie traktuje nas poważnie, ale nie przeszkadza im to nas hejtowac.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2019-06-03, 10:54   

Armand, skoro już hejtują to jest to trzeci etap, po ignorowaniu i wyśmiewaniu. Po tym etapie pan Gandhi twierdził, że się wygrywa ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10