Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy owłosienie na ciele zanika?
Autor Wiadomość
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-02, 12:21   Czy owłosienie na ciele zanika?

Hej,
wiecie może czy ogólnie owłosienie na ciele zaniknie podczas brania hormonów(nie chodzi mi o twarz)?
Jak to jest/było u was? - po jakim czasie było mniej?
Jeśli zanika to po ilu miesiącach HRT?
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-02, 13:31   

To jeszcze chyba trochę poczekam. Przed HRT wszystkie włosy miałam bardzo jasne, a teraz zauważyłam, że na rękach część jest dalej bardzo jasna, a część jest już czarna. Na brzuchu i klatce piersiowej mam bardzo mało i część też zrobiła się ciemna.

Czyli ogólnie nie zawsze hormonoterapia pomaga na owłosienie?
Laser załóżmy na nogi boli tak samo jak laser na twarz czy bardziej?
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-02, 14:17   

Okej, rozumiem. Mam nadzieję, że jednak owłosienie trochę u mnie zaniknie. Dziękuję za pomoc.
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-06-02, 14:44   

laser praktycznie nie boli jeśli go porównywać z elektrolizą...
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-02, 15:00   

inka napisał/a:
laser praktycznie nie boli jeśli go porównywać z elektrolizą...


Aż tak bardzo boli?

Arisa napisał/a:
Przy źle wykonanym zabiegu laserem może być on bardziej bolesny od elektrolizy. Po dobrze wykonanym zabiegu laserem twarz nie powinna być opuchnięta i nie powinno być bąbli. W takim przypadku laser będzie bardziej bolał, bo na raz uszkodzono / pobudzono dużo zakończeń nerwowych w stosunku do pojedynczych przy wbiciu igły w mieszek włosowy (elektroliza / elektrokoagulacja).


To w takim razie chyba będzie jednak bolało mniej niż laserem.

remick76 napisał/a:
No tak, tylko mamy różny próg odczuwania bólu - moja kosmetyczka mówiła, że jej klientki najczęściej nie wytrzymują takiej mocy, jaką mi ustawiła (mowa o nogach).


Mi powiedziała, że "mogę odczuwać lekki dyskomfort", a bolało trochę bardziej.

W przypadku gdy po pierwszym zabiegu laserem praktycznie nic nie wypadło to warto robić laser drugi raz czy od razu elektrolizę?
_________________
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-02, 19:58   

Arisa, Bo włosek chyba po jakimś czasie odrywa się od cebulki.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-06-02, 20:06   

bawiłam się i w jedno i w drugie.
Zauważcie że na ogół w ogłoszeniach z typu zabiegów laserowych używają słów jak, zmniejszenie, zwolnienie, tymczasowe, długoterminowe, itd. Niestety laser jest średnio wydajny jeśli chodzi o permanentne usunięcie/wypalenie mieszka włosowego.
Jedynie prawie 100% efekty maja ci z czarnymi albo bardzo ciemnymi włosami.

Niestety elektroliza, choć też bywa często że jest to zabawa długo terminowa, jest jak na razie najbardziej skutecznym sposobem.

Jeśli chodzi o ból to tak jak na własnej skórze odczułam, a jestem hiper-wrażliwa, laser miałam w najwyższym ustawieniu tak jak i elektrolizę. Choć jestem bardzo wrażliwa to ból mogę znieść dość odważnie no bo jestem "Survivor" jak by nie było. Ale w porównaniu laser nie podchodzi nawet do polowy tego co tortura elektrolizy.
Poza tym, laser obejmuje o wiele większy obszar a elektroliza koncentruje się na pojedynczym włosku. Po godzinie elektro można by spoko wyć a ja miałam też sesje półtoragodzinne!
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-02, 20:32   

inka, czy elektrolizę można porównać do rwania zarostu pęsetą?
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-06-02, 21:14   

Ada75 napisał/a:
inka, czy elektrolizę można porównać do rwania zarostu pęsetą?

Tak, tyle że rwanie to już końcówka procesu elektroliz. Dochodzi temperatura igły pod napięciem prądu wsadzona aż do końca...Powoduje to spalenie i zmianę chemiczna w komórkach mieszka włosa.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
Ostatnio zmieniony przez inka 2019-06-02, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-06-02, 21:23   

remick76 napisał/a:
A co z EMLą? Bo nie wyobrażam sobie tego zabiegu bez znieczulenia.. Na ile pomaga?


Niektórym pomaga, niektórym nic. Ja osobiście próbowałam i z i bez, ale osobiście nawet wolałam bez bo ból był nieco większy ale jakoś skóra lepiej się goiła bez ozywania znieczulenia. Istnieją ośrodki w stanach gdzie wstrzykują Novacaine, znieczulenie używane w dentystyce ale sama nie miałam przyjemności tego sprawdzić.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-06-02, 21:53   

Czytałam na amerykańskim forum, że tamtejsze dziewczyny były bardzo usatysfakcjonowane działaniem HRT na włosy na ciele.
Jedna pisała, że była tak owłosiona, że gdy zapinała pasy w samochodzie, włosy z klatki piersiowej wbijały się jej w skórę. A po HRT włosy wygineły.
Oczywiście każdy może mieć inaczej, ale większości raczej się poprawia (wnioskuję tak, z moich obserwacji na tamtejszym forum).

Edit: Jeszcze mam pytanko. A czy wlosy w obrębie sutków też zanikają, czy trzeba je potraktować laserem?
_________________
Less is More
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-06-03, 00:58   

To prawda że w większości przypadków po zaczęciu HRT włosy na ciele całkiem łagodnieją a w niektórych przypadkach to i zanikają. Ale takie sprawy jak zarost poruszony testosteronem w czasie dojrzewania i łonowe terytoria niewiele się zmieniają.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-03, 01:53   

Fsck. Mam jasno-rude włoski - w moim przypadku zostaje zapewne tylko elektroliza. Skoro EMLA też nic nie daje to może być kiepsko, a miałam zamiar brać zabiegi po 8h by jak najszybciej się tego pozbyć. Według opinii lekarzy laser "VECTUS" działa na rude i jasne włosy, a jednak u mnie praktycznie nic nie wypadło.

Nie ma zapewne skutecznego lasera na taki kolor włosów?
Nie ma jakichś innych skutecznych znieczuleń?
Elektroliza jest zabiegiem permamentnym? Włoski już nigdy nie odrosną?
_________________
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 10:26   

Axea, Jeśli na HRT włosy na ciele ci ciemnieją to musisz koniecznie zbadać poziomy hormonów.
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-06-03, 13:21   

Podepnę się do tematu.
Czy próbował ktoś tego aparatu Philips Lumea?
Jakie i czy w ogóle daje efekty?
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-03, 15:31   

Arisa napisał/a:
Ciekawe czy by się podpisali pod tym pod rygorem zwrotu kasy. Vectus poza innym rozłożeniem diod niczym nie różni się od LightSheer - też fala świetlna 808-810 nm.


No już teraz wiem, ale ogólnie pisali, że działa na jasne i rude włosy to zdecydowałam się go wybrać.

remick76 napisał/a:
Jedynym skutecznym rozwiązaniem dla blond, a także rudych włosów jest laser aleksandrytowy, o długości fali 755 nm. Jest to nieco inna długość fali niż występująca w laserze diodowym 810 nm (powszechnie występującym w gabinetach w Polsce). Laser aleksandrytowy reaguje na włosy, które zawierają minimalna ilość melaniny: czyli włosy rude i blond.


Czytałam dużo o laserze aleksandrytowym, ale podobno włosy potem i tak odrastają.
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-03, 15:53   

Arisa napisał/a:
Axea jak po każdym. Wiem po nogach, ale faktem jest, że nie odrosło ich tyle (po diodowym 808 nm) - by mówić, że jest nieskuteczne. Polecam, jeżeli masz możliwość - wypróbuj polecany przez remick76 laser aleksandrytowy i jeżeli 2 zabiegi nie przyniosą rezultatu - wtedy będziemy myśleć.


Czyli już na drugi zabieg iść na laser aleksandrytowy i odpuścić sobie już ten VECTUS?

Arisa napisał/a:
Chyba lepiej mieć 10 zabiegów (godzinowych) elektrolizy niż 50?


No tak, lepiej, bo bardzo boli.
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-06-03, 20:53   

remick76 napisał/a:
Tak, odpuść sobie tego Vectusa - to nie zadziała. Strata pieniędzy.


Okej. Za kilka tygodni pójdę po prostu na laser aleksandrytowy.
_________________
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-12, 11:56   

Zobacz na jutubie Nitkowanie, oczyszczanie skóry, turecki sposób.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 13:06   

W moim przypadku mialam duzo klakow. Zaczelam brac hormony w 2008 ( mialam wtedy niecale 22 lata ). Pierwsze zmiany zuwazylam po 3 miesiacach ze wszystko jasnieje. Nie mialam zadnych zabiegow na ciele i wszystko zniklo w sumie same. Mysle ze okolo 2 lata na HRT. Teraz nawet klaczki na dole rosna mi jak takie mikruski. Napewno nie busz jak kiedys. Zanim zaczniesz sie katowac laserami, kremami, iglami poczekaj.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-08-08, 02:05   

u mnie tak ze 30% wlosow sie zminiaturyzowalo, ale reszta zostala, aby tyle, ze rosna wolniej. jest po 2 latach hrt. wiec nie, po hrt zwykle nie znikaja calkowicie. trzeba dobic laserem.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-08, 09:43   

U mnie większość owłosienia na ciele zrobiła się przezroczysta w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia, niestety dotyczy to też części owłosienia na mojej twarzy którego usiłuję się pozbyć.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-11, 08:44   

Ja przed hrt zaczęłam zabiegi depilacji laserowej na twarz. Niestety jak wszyscy mówili, że nie boli, mój zabieg bolał tak, że prawie odpłynęłam, nie krzyczałam ale łzy lały się strumieniem. Zamiast 20 minut była godzina. Wiedziałam, że muszę wytrzymać. Teraz jestem trochę zahartowana. Po pierwszym wypadło 80% włosów, lecz przed 3 serią odrosło 60%. Teraz znów mam 80 % mniej policzki czyste tylko białe zostały. Najgorzej broda i wąsik bardzo dużo grubych i jasnych. Zostało jeszcze z 5% ciemniejszych. Teraz zaczynam też zabiegi na resztę ciała, by pozbyć się jak najwięcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10