Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Anarchoqueerowa Warszawa
Autor Wiadomość
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-24, 12:17   Anarchoqueerowa Warszawa



Jeżeli bliskie są Tobie wartości takie jak wolność, równość, pomoc wzajemna i solidarność, jesteś osobą transpłciową/niebinarną i jesteś ze stolicy, zapraszamy Cię na pierwsze spotkanie kolektywu “Anarchoqueerowa Warszawa”.

Czym jest kolektyw? Jest to oddolna, nieformalna i niehierarchiczna grupa osób działająca we wspólnym celu. Oznacza to, że nie mamy przywódców i każda osoba, która do niego należy, ma takie same prawa jak pozostałe. Dotyczy to także podejmowania decyzji: podejmujemy je na zasadzie konsensusu, gdzie zdanie jednej osoby jest równe zdaniu reszty i grupa wspólnie wypracowywuje decyzje korzystną dla wszystkich. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń dla osób transpłciowych: oczekujemy więc od osób zainteresowanych przestrzegania pewnych zasad związanych z unikaniem zachowań przemocowych, unikaniem publicznej krytyki, nie dysforyzowaniem innych itd. Nie zamierzamy współpracować z jakimikolwiek partiami politycznymi. Dobre samopoczucie osób należących do grupy jest dla nas równie ważne co aktywizm i cele do których chcemy dążyć :)

Kolektyw jest w trakcie powstawania, a więc wiele rzeczy jeszcze ustalamy (i chętnie zrobimy to z Tobą!). Na pewno chcemy zajmować się m.in.:

  • Tworzeniem przestrzeni samopomocowej, gdzie każda osoba może się wypowiedzieć o tym co ją męczy;
  • Walką o prawa osób trans, przeciwdziałaniem transfobii oraz działaniami antyfaszystowskimi;
  • Pogłębianiu wiedzy członkiń kolektywu na temat idei anarchizmu oraz anarchizmu queerowego;
  • Grupowymi wypadami na demonstracje w Warszawie i nie tylko;
  • Integrowaniem osób transpłciowych (np. wspólne spotkania towarzyskie, gry, itp).



Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o 18:00 niedaleko metra centrum. Dokładne namiary na miejsce oraz proponowany program spotkania możesz otrzymać pisząc na maila queerwwa(at)riseup.net przedstawiając się i pisząc krótko, czemu chciał(a/o)byś należeć do kolektywu.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-26, 09:53   

https://en.wikipedia.org/wiki/Queer_anarchism
Arisa napisał/a:
Czy przewidywane są kontrdemonstracje? Czy można tam dostać?

? nie rozumiem

Arisa napisał/a:
Jakie to konkretnie działania? Jakieś przykłady? Oby nie zadymy.

Przykłady: blokowanie naziolskich marszy, zamalowywanie napisów na murach, fizyczne konfrontacje z naziolami (it's okay to punch a nazi), edukacja antyfaszystowska (np. do czego doprowadziła działalność polskich nacjonalistycznych grup w dwudziestoleciu międzywojennym). Oczywiście wszystko zależy od poziomu konfrontacji grupy, tzn. jaki zostanie ustalony konsensus wobec tego jak bardzo chcemy działać konfrontacyjnie wobec nacków.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 12:08   

Nie potępiam inicjatywy. Namawiam jednak do nie konfrontacyjnych działań. Środowiska "prawicowe" właściwie zaklinają rzeczywistość. Proces zrozumienia potrzeb środowisk LGBT już ruszył w skali świata, Europy i także Polski. Ich "walka" z "nami" tylko informuje świat o tym że istniejemy.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 14:00   

Nigdy nie przepadałam za anarchistami i antifą, tym bardziej że połączoną do kupy :P Walka o nasze prawa nie powinna być uzyskana na barykadach i sztandardach, a raczej przy urnie i innych tego typu nie niszczycielskich działaniach
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-26, 16:14   

Tak tylko nieśmiało przypomnę, że prawa dla osób homo oraz trans zazwyczaj nie pojawiały się w wyniku głosowania tylko np. trans kobiet rzucających cegłami w pisarnie (vide Stonewall).
Prawa zdobywa się w walce.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 17:57   

Helena napisał/a:
Tak tylko nieśmiało przypomnę, że prawa dla osób homo oraz trans zazwyczaj nie pojawiały się w wyniku głosowania tylko np. trans kobiet rzucających cegłami w pisarnie (vide Stonewall).
Prawa zdobywa się w walce.



Hikaru?
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-26, 18:06   

Arisa napisał/a:
Ale dzięki za odpowiedź na pytanie - jak będzie wyglądała demonstracja na "queerwwie".

Wiesz co, nie liczę że Cb przekonam a szanuje swój czas. Jak chcesz wiedzieć więcej to użyj google albo przyjdź na spot.
Katarzyna napisał/a:
Hikaru?

A czy ja wyglądam jak hikaru? xD Nie choć byłyśmy kiedyś dość blisko :F
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 18:11   

Helena napisał/a:
Arisa napisał/a:
Ale dzięki za odpowiedź na pytanie - jak będzie wyglądała demonstracja na "queerwwie".

Wiesz co, nie liczę że Cb przekonam a szanuje swój czas.
Katarzyna napisał/a:
Hikaru?

A czy ja wyglądam jak hikaru? xD Nie choć byłyśmy kiedyś dość blisko :F



;) Ok, Ok. Jestem za stara na rzucanie cegłami. Miałam jednak PO i mogę opatrunki robic.... :)
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-26, 18:17   

Katarzyna, no i gites;) Często szukamy osób do latania z apteczkami na demach :3
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-26, 20:02   

Prawo zdobywa się przekonując ogół do swoich racjo, w walce to można guza zdobyć.

Jak cię lubię Sam.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 21:29   

Helena napisał/a:
Tak tylko nieśmiało przypomnę, że prawa dla osób homo oraz trans zazwyczaj nie pojawiały się w wyniku głosowania tylko np. trans kobiet rzucających cegłami w pisarnie (vide Stonewall).
Prawa zdobywa się w walce.


Nie te czasy kochana :) Na takie przewroty był czas jakieś 100 lat temu niestety, obecnie bojówki źle się kojarzą http://www.youtube.com/watch?v=xpa6rypdx-A
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-27, 03:18   

Pajonczyca napisał/a:
Helena napisał/a:
Tak tylko nieśmiało przypomnę, że prawa dla osób homo oraz trans zazwyczaj nie pojawiały się w wyniku głosowania tylko np. trans kobiet rzucających cegłami w pisarnie (vide Stonewall).
Prawa zdobywa się w walce.


Nie te czasy kochana :) Na takie przewroty był czas jakieś 100 lat temu niestety, obecnie bojówki źle się kojarzą http://www.youtube.com/watch?v=xpa6rypdx-A

Stonewall to nie sto lat temu...
_________________
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-27, 16:29   

xi napisał/a:
Gdyby nie to, że wyprowadzamy się z Warszawy i tego dnia nas nie będzie to przyszłabym z swoimi laskami. Ale założę się, że moje zgłoszenie zostałoby odrzucone "bo coś"....

Skąd takie założenie? Kolektyw podejmuje decyzje na zasadzie konsensusu.
Ada75 napisał/a:
Prawo zdobywa się przekonując ogół do swoich racjo, w walce to można guza zdobyć.

Nie boje się i nie zawaham walczyć o osoby, na których mi zależy. Poza tym nazioli nie da się przekonać do swoich racji za pomocą żadnych logicznych argumentów. Na nich działa tylko siła.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-27, 21:19   

Cytat:
Nie boje się


Rozumiem, też się nie boję, mam z tego nie bojenia żle zrośnięte żebra, gruzy w trzonowcach, ukruszoną jedynkę i kilka blizn na twarzy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-30, 23:03   

xi napisał/a:
Na tą chwilę nie ma żadnej alternatywy, która poza tolerancją w kraju mogłaby podnieść standard życia, zarobki i poziom życia w Polsce.

Rozumiem. Natomiast jestem przekonany, że dopóki się nie "rozwinie tolerancyjności", reszta też nie ma znaczenia - bo prześladowany prędzej zwieje z tego kraju niż będzie pracował na jego poziom.

xi napisał/a:
Bo co mi z tolerancji jak chleb będzie za 500 zł a minimalna za 3000 zł (hiperextraevulinflacja) a stać mnie będzie jedynie na oddychanie tlenem ?

A co z mi z chleba jak na niego nie zarobię, bo za wyjście z domu dostanę w zęby. Albo mnie wykończą psychicznie "koledzy" z pracy.
_________________
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-06-25, 10:07   

Kolejne spotkanie ta środa 18:00 wwa centrum jak ktosia chce niech pisze na maila podanego w pierwszym poście :3
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10