Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Siedem mitów o transseksualności
Autor Wiadomość
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-11, 17:57   Siedem mitów o transseksualności

Pisałam ten artykuł od kilku dni. W trosce o zainteresowanie chcę umieścić go na stronie typu wykop. Zobaczyć jak zreagują. Co sądzicie o tym? :) Czy dużo mam błędów?

https://drive.google.com/file/d/1TxFrKdi4hpvvxN6-2FlCA-KvJWFu1xaZ/view?usp=sharing
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 19:41   

Przeczytałam pobieżnie na komórce. Jest kilka... co najmniej naście błędów stylistycznych, czasem rusycyzmów. Ale jest sprawa ważniejsza, kierując swój felieton do ustalonego odbiorcy/ców nie biegamy dowolnie po osobach i liczbach. Czyta się to wtedy źle a tekst traci spójność.
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-11, 20:21   

Ada75 napisał/a:
Przeczytałam pobieżnie na komórce. Jest kilka... co najmniej naście błędów stylistycznych, czasem rusycyzmów. Ale jest sprawa ważniejsza, kierując swój felieton do ustalonego odbiorcy/ców nie biegamy dowolnie po osobach i liczbach. Czyta się to wtedy źle a tekst traci spójność.


Byłabym bardzo wdzięczna gdyby Pani pomogła mi napisać to prawidłowo
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 20:33   

Na forum nie ma Pani.

Ostatnio mam mało czasu, a wieczór nie służy mi intelektualnie. :-( . Jeśli znajdę czas przy komputerze to pomogę. Nie powinnaś się jednak załamywać, ogólnie tekst nie jest zły, na poziom wrzuty wręcz rewelacyjny.
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-11, 21:03   

Ada75 napisał/a:
Jeśli znajdę czas przy komputerze to pomogę. Nie powinnaś się jednak załamywać, ogólnie tekst nie jest zły, na poziom wrzuty wręcz rewelacyjny.


Tak jest z powodu błędów językowych czy po prostu nie potrafię normalnie pisać teksty?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 21:33   Re: Siedem mitów o transseksualności

Seleona napisał/a:
Pisałam ten artykuł od kilku dni. W trosce o zainteresowanie chcę umieścić go na stronie typu wykop. Zobaczyć jak zreagują. Co sądzicie o tym? :) Czy dużo mam błędów?

https://drive.google.com/file/d/1TxFrKdi4hpvvxN6-2FlCA-KvJWFu1xaZ/view?usp=sharing


Wybacz ciekawość - ile masz lat?

"Przedstawiam wam największą wiadomość, jaką kiedykolwiek pisałam." ? To brzmi co najmniej dziwnie. Jak efekt tłumaczenia google z angielskiego.



" Im dalej, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że chcesz zwrócić wszystko"
tak, jak było." Odwrócić?


"Absolutnie nie stronniczych osób nie istnieje."? Znowu tłumacz?

"Po korekcie płci transgendery są absolutnie bezowocni, dla nich nie ma
możliwości posiadania własnych dzieci." jak wyżej?

"Biorąc pod uwagę liczbę mitów, a także ilość materiałów niezbędnych do wyjaśnienia,
wiadomość okazała się naprawdę ogromna" ??

Mnie czytanie tego tekstu męczy. Używasz dziwnej składni...
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-11, 21:43   

Seleona napisał/a:
czy po prostu nie potrafię normalnie pisać tekstów?

Wszystkiego można się nauczyć. Pisania tekstów również.
Trochę karkołomnie budujesz zdania i stosujesz zbyt wiele skrótów myślowych, które niekoniecznie muszą być zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika. Wszystko to jest do wypracowania, więc nie poddawaj się.
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 22:41   

Arisa napisał/a:
Ada75 napisał/a:
Na forum nie ma Pani.
Kłócenie się Ado w tym topiku bez offtopów jest nie na miejscu, gdy kłócimy się o... "panią". Rozumiem... może faktycznie są Zawsze Kobiety, a nie Panie?


Dżizas... i co tam jeszcze następuje.

Miałam na myśli, że można na forum komunikować się bez zbędnych konwenansów. Ogólnie drażni mnie polskie "panio-panowanie" a szczególnie, gdy pani mówi do mnie ktoś spoza obecnej wschodniej granicy Polski. Czuję się jak biskup konsekrowany pomimo woli, który nie cierpi całowania w pierścień. A ja jestem zwykłą małorolną babą ku własnemu przekleństwu posiadającą naście umiejętności.
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-05-11, 23:06   

Mi artykuł się bardzo podobał i miło mi się go czytało.
_________________
Less is More
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 23:07   

https://youtu.be/cvMl9YNqYiY

Czasem czuję się z tobą jak siostra Hanukova.
Oglądałaś w oryginale?
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-12, 00:33   

https://drive.google.com/file/d/1sm_GTml1HwXYmA0i_wv5XoikTE2UWP-J/view?usp=sharing
Zmieniłam zgodnie z zaleceniami, oprócz:

Cytat:
Ok. jako oryginał wrzuć ten tekst, ale please, niżej wrzuć tłumaczenie ponieważ Ja nie gawariu pa angielski.

Wtedy zaczną czepiać się tłumaczenia :( Lepiej zostawić jak jest, pod każdym opisuje sedno sprawy.

Cytat:
Poniższe kolejne zdjęcia - myślę że za duży poziom nagości jak na felieton - proponuję zmienić fotki na bardziej ubrane.

Artykuł jest 18+. Specjalnie wybrałam takie zdjęcia żeby pokazać że nie tylko twarz da się skorygować.

Cytat:
P.S. Ten tekst nie nadaje się na wykop (jest za dobry, nie za zły) - polecą raczej minusy niż plusy. Temat trans jest tam jednym z nielubianych i możesz przygotować się po wrzuceniu na konkretnie wykop - na docinki w swoim kierunku. Proponuję dowolne inne miejsce na publikację.

Jakie na przykład? :) Proszę mnie pokierować - będę wdzięczna. Wcześniej pisałam na strony rosyjskojęzyczne, jestem przygotowana do wszystkiego.

Cytat:
Jeszcze jedna rzecz - wrzucasz tam obrazki - nie podajesz linka. Ważne by użyć tylko obrazków, które są "public domain" lub na licencji CC-BY-SA lub CC-BY-NC[-SA] (ten ostatni tylko gdy felieton jest bezpłatny).

Używając CC-BY-SA, CC-BY-NC, CC-BY-NC-SA - musisz pod tekstem podać link do treści licencji, jej nazwę, udostępnić całość na tych samych prawach. To ważne, jeżeli nie chcesz by Ci zdjęli ten felieton.


Nigdy nie robiłam nic podobnego, niestety nie rozumiem o co dokładnie tutaj chodzi. Czy mógłby ktoś wyjaśnic jak to zastosować do wykorzystanych obrazków?

Cytat:
Wybacz ciekawość - ile masz lat?

23. Pierwsze 18 mieszkałam poza Polską. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Dziękuję za uwagę!
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-12, 00:47   

Można napisać "z jakichś mistycznych powodów, okazujesz się... W ciele innej osoby." czy trzeba "znajdujesz się" ?
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-12, 17:36   

Stylistycznie trochę ciężko się to czyta, ale treść jest całkiem fajna, ale wątpię, że do tego twardogłowego betonu na wykopie coś dojdzie po przeczytaniu tego :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 18:11   

Seleona napisał/a:
Można napisać "z jakichś mistycznych powodów, okazujesz się... W ciele innej osoby." czy trzeba "znajdujesz się" ?



Pomiń cały wstęp i zacznij:

Wyobraź sobie że pewnego ranka obudziłeś się w ciele osoby przeciwnej płci.


Nie pisz czytelnikowi co ma czuć. Pisz tak by poczuł Twoje emocje. Ale przede wszystkim zastanów się czy chcesz pisać beletrystykę czy artykuł popularnonaukowy. Kup czasopismo Focus czy Świat nauki i zobacz jak takie rzeczy się pisze. Wywal te "śmieszne" obrazki. Pierwsza fotografia doskonała, komiks - nie, trzecia nie potrzebna, młoda para fajna, rozebrane fotki dalej nie potrzebne. No i mam spory problem z cytatami w obcych językach. Jednak przydałoby się ich tłumaczenie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-12, 18:28   

Arisa napisał/a:

Cytat:
Prawdopodobnie, najpierw ci to się wyda ciekawe, może nawet bycie kimś bardzo innymp
całkowicie ciebie rozbawi.
Prawdopodobnie na początku wydas się to Tobie wyda ciekawe, może nawet bycie kimś [skreślone]bardzo[/skreślone] innym całkowicie ciebie rozbawi. Ciebie, Tobie, Ci itp. w dalszej części tekstu.

Chyba nie sugerujesz jej pisania tych słów z wielkiej litery? Artykuł to nie list, moim zdaniem pisanie wielką literą słów "ci", "tobie" itp. w zwykłym tekście jest błędem (ortograficznym?)
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 19:05   

Podobnie do pisania w ten sposöb do forumowego adwersarza, teoretyczny szacunek podszyty zajadłością skrytá w akcencie.

"Z jaką rozkoszą nakopał... bym Ci do ... no.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 21:01   

Podstawa: po co w tego typu tekście zwracać się do czytelnika na sposób taki jak w liście do adresata?
Zaimki na ogół piszemy małą literą. Wielką literą okazujemy komuś szacunek. Więc w korespondencji i np w komunikacji tutaj. W tekście (powiedzmy) popularnonaukowym praktycznie nie powinno być zaimków ponieważ piszemy do grona odbiorców. Ba! Nie znamy ich i może nie życzą sobie by im "tykać".

Wracając do sprawy tekstu którego dotyczy wątek cały jest do napisania od nowa. Merytorycznie wydaje się ok ale stylistyka leży.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 21:43   

Arisa napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Wracając do sprawy tekstu którego dotyczy wątek cały jest do napisania od nowa. Merytorycznie wydaje się ok ale stylistyka leży.
Dasz jakieś konkretne przykłady Katarzyno? U mnie też leży i nie potrafię wskazać błędów, by autorka felietonu wiedziała, gdzie i jakie błędy robi.


Zerknij na moje poprzednie wpisy. :) To najbardziej rażące błędy. Trzeba też uprościć wypowiedzi by były jaśniejsze. Może przez to że wobec mnie ktoś był bardzo wymagający przesadzam. Przecież to nie artykuł do Science.

A co Autorka uważa?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 21:46   

Arisa, nadal wiesz lecz nie rozumiesz.

Akcent pochodzi z klawiatury androidowej nieumiejętnie obsługiwanej drżącą dłonią ślepej baby.

W kontekście twojego postu dobrze, że siè pojawił.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 21:47   

Katarzyna, przesadzasz, autorka uczy się języka. Ciekawe, czy tobie by się chciało usiąść do takiego tekstu.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-13, 09:58   

Seleona, jeśli chodzi o Twoje "zaliczanie transseksualizmu do neutralnych dewiacji" to właśnie w tym jest problem, że ludzie myślą, że mogą sobie mieć zdanie w tym temacie, podczas gdy badania medyczne wskazują na coś innego. To tak, jakbyś uważała że Twoim zdaniem zapalenie płuc wywołują chochliki. Wartość naukową takiego podejścia żadna. Jednak różnica jest taka, że gadając takie bzdury publicznie przyczyniasz się do krzywdzenia osób transseksualnych. Zwykły zjadacz chleba ma zerowe pojęcie w tym temacie, i jeśli chcesz komukolwiek cokolwiek tłumaczyć to zamiast snuć własne bzdurne przypuszczenia oprzyj się lepiej na wiedzy naukowej. Bo transseksualizm jest badany od stu lat w medycynie zachodniej. Nie potrzeba tu samoje**kowych teorii wyssanych spod brudnego paznokcia.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-14, 06:42   

Ada75 napisał/a:
Podobnie do pisania w ten sposöb do forumowego adwersarza, teoretyczny szacunek podszyty zajadłością skrytá w akcencie.

W sumie to prawda, nie do końca wiadomo jak pisać na forum... chociaż posty na forum to jeszcze jako-tako można uznać za coś na wzór listu... ale już np. na gg przestałem pisać z wielkiej w rozmowie na żywo, bo to jednak dialog, a nie list (moim zdaniem).

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
moim zdaniem pisanie wielką literą słów "ci", "tobie" itp. w zwykłym tekście jest błędem (ortograficznym?)
Nic bardziej mylnego. Słowa te wolno pisać z dużej litery w każdym tekście. Nawet w wierszu.

Jakiś dowód na to? (wystarczy wypowiedź jakiegoś znanego polonisty).

Arisa napisał/a:
Dasz jakieś konkretne przykłady Katarzyno? U mnie też leży i nie potrafię wskazać błędów, by autorka felietonu wiedziała, gdzie i jakie błędy robi.

Przykłady już ludzie dali. Ogólnie tekst jest dobry ale trzeba go przeredagować. Zacząłbym od zmiany tego zwracania się do czytelnika - wtedy odpadnie od razu zastanawianie się czy "Ci" i "Tobie" trzeba pisać z wielkiej ;) A jak już zostanie przeredagowany... to szkoda go na Wykop.
_________________
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-15, 19:41   

Dziękuję wszystkim za pomóc :) Spodziewam się że nic mi nie umknęło. Teraz pytanie czy dobrze to poprawiłam oraz jaką wersję wybrać - 12+ czy 18+?

12+ https://drive.google.com/file/d/1ybchXM2mgdSt5C6of5VlPWUdYdWURlLo/view?usp=sharing

18+ https://drive.google.com/file/d/1wA06KCTSBqi-zBLV0RDxK7EI6WcfGrQ7/view?usp=sharing
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-16, 04:33   

Arisa napisał/a:
Cytat:
Jestem pewna, że jako człowiek, którego


Cytat:
własnego potencjału, radzenia sobie ze zwykłymi
dwie spacje pod rząd. Ogólnie dlaczego nie stosujesz wyjustowania i masz schody po prawej?
[/quote]
Dziękuję, porawiłam. Co do ostatniego - nie będzie to wyglądało tak jak w pliku word w każdym razie.


Arisa napisał/a:
Cytat:
neutralnych odchyleń.
Dalej się będę upierała, że jest to wada wrodzona.

1. to nie jest udowodnione na 100%
2. nawet gdyby tak na pewno było, wszystko jedno jest to odchylenie, niezależnie od przyczyn. Większośc ludzi tak się nie zachowują.


Arisa napisał/a:
Cytat:
В числе психологических и микросоциальных факторов, выступающих в
качестве факторов, способствующих стремлению к самоубийству, упоминаются,
хотя и относительно редко, сексуальные и гендерные переживаниями. Часто
сами факторы, связанные с сексуальными проблемами, могут не упоминаться в
Dlaczego piszesz białą czcionką na białym tle?

Bo taki jest oryginalny tekst badania naukowego

Arisa napisał/a:
Cytat:
Co obala kolejny mniejszy mit, niby w krajach zachodnich wszyscy bez wyjątku mają
obsesję na punkcie tolerancji.
A jak jest w UK obecnie? Czy to jeszcze nie zachód?

Nie wiem, ale myślę że nietolerancja jest obecna również tam

Arisa napisał/a:
Czytałam tylko wersję 12+ - czym różni się wersja 18+? Możesz zaznaczyć kolorem? Będzie mniej sprawdzania. Dwóch felietonów nie chce mi się czytać. I tak stawiam na wersję 12+, bo po pierwsze większość użytkowników wykopa... (nie dokańczam, bo zaraz będzie ban :/ ), po drugie nie należy blokować tej wiedzy nastolatkom. Niech się dowiedzą czym jest zjawisko trans i czy ich dotyczy.

Tylko ubraniami na obrazkach i opisem operacji

Arisa napisał/a:
P.S. Mam nadzieję, że dla pozostałych obrazków sprawdziłaś prawa autorskie - ja pracy za Ciebie nie wykonam w tym względzie.
[/quote]
Tak, chociaż nie wiem co do zdjęć osób. Ale nie uważam że wykorzystanie zdjęć w celach niekomercyjnych, a tylko informacyjnych i naukowych może doprowadzić do problemów jak napisałaś
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-16, 06:32   

remick76 napisał/a:
wendigo napisał/a:
Jakiś dowód na to? (wystarczy wypowiedź jakiegoś znanego polonisty).
Wendigo, specjalnie dla Ciebie:

Ależ dziękuję. Tylko że:

remick76 napisał/a:
Poradnia Językowa napisał/a:
W korespondencji tradycyjnej bądź elektronicznej formy zaimków osobowych odnoszących się do adresata piszemy wielką literą,

No spoko. Tylko że moje wątpliwości wynikają z tego, że nie wiem czy rozmowę na żywo na komunikatorze można nazwać korespondencją :P Artykuł już tym bardziej.
[choć sprawdziłem: wg definicji korespondencji podlega pod nią czat, więc rozmowa na gg chyba jednak też]

Seleona napisał/a:
2. nawet gdyby tak na pewno było, wszystko jedno jest to odchylenie, niezależnie od przyczyn. Większośc ludzi tak się nie zachowują.

Tak, natomiast słowo "odchylenie" nie jest dobrze postrzegane i może zostać użyte przeciwko nam :/ Po prostu zastąp je czymś innym.
_________________
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-16, 06:58   

Cytat:

Tak, natomiast słowo "odchylenie" nie jest dobrze postrzegane i może zostać użyte przeciwko nam Po prostu zastąp je czymś innym.


odmienność?
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-16, 17:25   

Arisa napisał/a:
Kobieto, a weź napisz wprost wada wrodzona. możesz ją niżej porównać do daltonizmu czy polidaktylii (osoby np. z 6 palcami u rąk). To jest wada wrodzona, której źródłem jest rozchwianie gospodarki hormonalnej w 1 trymestrze ciąży...


Niestety, będą wtedy narzekać że to nie jest udowodnione, a tylko hipoteza. Napiszę to w taki sposób:

"Moim zdaniem najbardziej odpowiednią klasyfikacją transseksualności jest zaliczenie do neutralnych odmienności. Ale to nie oznacza nic złego, np. rudy kolor włosów lub leworęczność też mogą być tak sklasyfikowane. Ktoś się z tym nie zgodzi. Rozumiem dlaczego, jednak moja opinia pozostanie taka sama. Mimo tego, że normą jest wszystko, co nie stwarza problemów, względem większości to nadal jest odchylenie. Problem w tym przypadku nie polega na nietypowym ludzkim zachowaniu, ale na stosunku społecznym. Dla każdej osoby naturalne jest pewne odchylenie od ogólnie przyjętych norm w mniejszym czy większym stopniu, ale nie zawsze jest to patologia. Tylko kwestia różnorodności ludzkich zachowań. Być może kiedyś badania naukowe potwierdzą na 100% że jest to wada wrodzona. Ale to się jeszcze niestety nie zdarzyło."
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-16, 18:03   

Czy mona powiedzie "Ponieważ nie czujesz się tym człowiekiem, którym musisz być." ?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-16, 20:19   

Arisa napisał/a:

A nie korespondujesz wtedy??? Korespondencja jedyne czego wymaga - korespondowania czyli komunikacji. Oczywiście zasadę tą możesz pominąć rozmawiając z bardzo Ci znaną czy bliską osobą. P.S. Właśnie tu wysłałem Ci korespondencję. Post, czy wpis na blogu można do niej zaliczyć. Dyskutujemy, a więc korespondujemy.

Cytat:
Artykuł już tym bardziej.
Jeżeli zwracasz się do czytelnika i w dodatku podajesz mu kontakt na stronie - jest to korespondencja. Podobnie ogłoszenie w serwisie z ogłoszeniami, gdy zapraszasz do odpowiedzi na nie. Czekasz na odpowiedź (a autorka felietonu oczekuje na końcu feedbacku) - stanowi to korespondencję. Poza tym co Ci szkodzi pisać je wszędzie z dużej litery?

.


Zaimki zazwyczaj piszemy małymi literami po za momentami w których chcemy okazać szacunek odbiorcy. Ale wszędzie pisać zaimki z dużej litery to jak wybrać się ze znajomymi na poranne bieganie w sukni wieczorowej . :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-16, 20:25   

Seleona napisał/a:
Cytat:

Tak, natomiast słowo "odchylenie" nie jest dobrze postrzegane i może zostać użyte przeciwko nam Po prostu zastąp je czymś innym.


odmienność?

"Odmienność" jest ok :)

Seleona napisał/a:
Czy mona powiedzie "Ponieważ nie czujesz się tym człowiekiem, którym musisz być." ?

hmm, nie jestem pewien w jakim kontekście jest to zdanie użyte, domyślam się tylko że w kontekście płci, więc moim zdaniem lepiej brzmi: "ponieważ nie czujesz się osobą tej płci, którą musisz być" (choć nie znam też wydźwięku tego fragmentu, generalnie merytoryczniej brzmi: "ponieważ nie czujesz się osobą tej płci, którą przypisano ci przy urodzeniu").


Arisa napisał/a:
Poza tym co Ci szkodzi pisać je wszędzie z dużej litery?

Kaleczy to moje oczy. Zwłąszcza jak potem oglądam film z napisami, a tam wszędzie "Ci" i "Tobie" z wielkiej, choć to tylko odwzorowanie dialogu... nawet jak "ci" nie oznacza w tym kontekście "Ciebie" tylko ktoś napisał "ci panowie tam po prawej" - bo czemu nie walnąć z wielkiej wszędzie... (tak piszą pewnie ci /hłehłe, może też powinienem napisać z wielkiej :D /, którzy nawet nie wiedzą dlaczego pisze się to grzecznościowo z wielkiej, myślą pewnie że to słowo zawsze się tak pisze :D ).
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-16, 20:59   

Kaśka, a myślałam, że to ja jestem dobra w porównania.

Seleono, z coraz większym natężeniem korekty i dobrych rad wprost proporcjonalnie spada wartość tekstu jako twojego dzieła.

Na twoim miejscu umieściła bym wstęp w stylu.

Wstęp obowiązkowy.
Drogi czytelniku jeśli znajdziesz w sobie tyle samozaparcia by przejść przez rzekę moich słów, zanim poddasz je ocenie i z drobnych błędów wyciągniesz nietrafione wnioski. Proszę spójrz na nie wiedząc, że pisała je osoba która nie włada biegle polszczyzną. Być może dzięki temu nie trafisz tu na kalkę frazesów z innych publikacji.
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-16, 21:27   

To chyba mamy wersję ostateczną :)

https://drive.google.com/file/d/1ybchXM2mgdSt5C6of5VlPWUdYdWURlLo/view?usp=sharing

18+:

https://drive.google.com/file/d/1wA06KCTSBqi-zBLV0RDxK7EI6WcfGrQ7/view?usp=sharing

Prosze zobaczyć. Będę bardzo wdzięczna!
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-16, 23:41   

"Społeczeństwo wypracowało specyficzny,wyjątkowy stosunek do wszelkich alternatyw
tradycyjnych zachowań seksualnych. Z reguły - w mniejszym lub większym stopniu
negatywne. W niektórych przypadkach jest to bardziej niż uzasadnione, ale w większości
sytuacji nie ma obiektywnych powodów. Wielu jest po prostu przestraszonych faktem, że
niektórzy kwestionują binarność płciową lub tradycyjną orientację seksualną."

"Podobnie jak w przypadku innych mniejszości seksualnych, transseksualność nabyła
naprawdę ogromną liczbą różnych uprzedzeń."

Tu bym się przyczepił - transpłciowość, niebinarność czy transseksualność nie jest ani zachowaniem seksualnym, ani orientacją seksualną, ani też nie są to mniejszości seksualne. Mniejszości seksualne to homo-,bi-,pan-.
Jeśli już to użyłbym sformułowania 'mniejszości płciowe'. W j. angielskim rozróżnienie jest jasne, w Polskim jest nieprecyzyjne i trzeba ludziom za kazdym razem tłumaczyć, że transseksualność nie jest orientacją seksualną.

"Zdarza się, choć bardzo rzadko, spotkać ludzi, na przykład z zespołem Klinefeltera, z
zestawem chromosomów, powiedzmy, XXY, u których połowa ciała jest kobiecą z
jajnikiem, a druga jest męską z jądrem w wardze sromowej."

To jest dziwne. Ktoś potwierdza taką wersję? Anyone?

"Nawet w Stanach Zjednoczonych liczba ofiar gwałtownej
śmierci wśród transów sięga kilkudziesięciu rocznie,"

transów...?

"Wszystkiego Wam najlepszego i dziękuję za Waszą cierpliwość!"

wstaw sobie 'życzę' po 'najlepszego'
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 9