Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Depilacja laserowa - jakim imieniem się przedstawić?
Autor Wiadomość
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-05-07, 14:56   Depilacja laserowa - jakim imieniem się przedstawić?

Heej,
no więc w ten piątek mam pierwszy zabieg depilacji laserowej na twarzy i kompletnie nie wiem czy powinnam się tam przedstawić danymi z dowodu czy może imieniem kobiecym?
Jakich powinnam używać końcówek?
Podczas rozmowy via telefon ze stresu podałam dane z dowodu i nie wiem czy to dobrze.
Nie zorientują się jak pójdę tam nie przedstawiając się jako kobieta, że jestem transseksualna? Lepiej powiedzieć, że jestem TS?

Według was powinnam przedstawić się imieniem kobiecym czy standardowym, z dowodu?

O hormonach i depresji tam nie wspomnę, bo już miałam problemy przez to w poprzednim gabinecie.
_________________
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-05-07, 15:20   

<idiota> Przedstawiaj się jak chcesz.
Wiele mężczyzn robi sobie depilacje laserową.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-07, 18:30   

Lepiej przedstawić się jako kobieta, ja bym tak zrobiła.
A jak missgenderują to poprawiać.
 
 
Lee Kyung-eun
użytkownik
Kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 36
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-07, 19:42   

Axea Zastosuj imię kobiece, mów w rodzaju żeńskim, że masz tymczasowo takie dane w dowodzie jakie podałaś i poprawiaj jak będzie trzeba.
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-05-07, 20:46   

No teoretycznie pewnie macie rację, ale poprzednio w innym gabinecie jak robiłam podobnie to wyszła dość dziwna sytuacja. Dzięki za pomoc.
_________________
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-07, 23:52   

Najlepiej walić dziwne sytuacje i robić swoje.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-08, 07:12   

Dzwoniłam kiedyś do trzech czy czterech gabinetow w tej sprawie. Nikt nie robil kłopotow. Czy mówić o transpłciowosci? A czy mówic? Po co? Kogo to obchodzi? Transfriendly? Raczej przyjazny dla klientow. Mnie nie obchodzi czy ktoś jest trans przyjazny przy wykonaniu usługi. Ma być profesjonalny.
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-05-08, 08:52   

Arisa napisał/a:
Czyli podsumowując - nie ma chyba dobrego rozwiązania jak się przedstawić


Racja. Przedstawię się jednak danymi z dowodu - najbezpieczniej.

Arisa napisał/a:
Faktem jest, że wskazanie obszaru z zarostem typu męskiego do permanentnej depilacji może spowodować, że ktoś się domyśli co biega i że możesz być kobietą w męskim ciele. Ale z tym nic nie zrobisz - to jest skutek udania się do gabinetu na tego typu zabieg.


Ale i tak nie będzie raczej pytań z ich strony - mogą się właśnie tylko domyślać.

Arisa napisał/a:
Ale - czy nikt tutaj nie polecał Ci gabinetu trans-friendly? Co z nim jest nie tak? Za drogi? Nie mają terminów?


Tak, widziałam, że był jeden właśnie polecany. Chodzi mi głównie o to, że w tym ts-friendly używają lasera "Light Sheer", a w gabinecie do którego idę lasera "VECTUS". "VECTUS" jest podobno skuteczniejszy, szybszy i dokładniejszy. Jeśli chodzi o cenę to ten polecany jest jeszcze tańszy od tego do którego idę(VECTUS - 250 zł, Light Sheer pewnie 200 zł). Chcę po prostu by zrobili mi to jak najdokładniej.
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-05-08, 09:44   

No teoretycznie pewnie macie rację. Jakoś tak po prostu uwzięłam się na ten laser "VECTUS". Jak w tym gabinecie do którego mam iść będzie znowu coś nie za bardzo albo nastawy będą kiepskie to pójdę do tego trans-friendly, bo i tak w okolicy nie ma więcej depilacji laserowej laserem "VECTUS" w odpowiedniej cenie.
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-04, 10:47   

Ja też podejmę temat i zapytam jak to z tym nieszczęsnym imieniem. Umawiam się na manicure do Yasumi,ale ja przed wszystkimi procedurami i hrt na razie jestem typowo męski. Lokal nie ma problemu z osobami trans. A ja jednak czuję się kobietą chociaż na razie w tym męskim worze i bez żenady używam na zewnątrz mojego imienia tożsamościowego więc chyba nie będzie problemu jak w salonie będę używała tego imienia.
_________________
Sandra
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-12-04, 11:25   

Sandro, oczywiście że nie będzie żadnego problemu i nawet się nie zastanawiaj :) Ja przedstawiałam się swoim imieniem zanim doznałam passingu i nigdy nie miałam z tego powodu jakichś przykrości.
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-04, 12:23   

Remick76. I właśnie tak będę robić. Chcę się czuć sobą. A jeszcze odnośnie imienia miałam niezłe zdarzenie w Starbucksie. Na kubek wpisują imię,więc podaję Sandra,trzy razy się dopytywał czy nie ma pomyłki A gdy próbował wołać ( bo to była chyba tylko próba) to rozglądał się na boki i strącił cukier na ziemię. I wiesz co wśród ludzi tam siedzących nie było żadnej reakcji. To tak w ramach humoru.
_________________
Sandra
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-04, 12:28   

Cytat:
Ja przedstawiałam się swoim imieniem zanim doznałam passingu i nigdy nie miałam z tego powodu jakichś przykrości.

Ja miewam :-/
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-04, 12:43   

Sven, a chodzi bardziej o jakieś burackie uśmieszki kretynów czy zdarza się coś bardziej dosadnego?
_________________
Sandra
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-04, 13:36   

Nie to że dzieje się coś poważnego, raczej robienie z tego halo i snucie głupich transfobicznych wywodów pod moim adresem, nieumiejętność przełknięcia, przyjęcia do wiadomości. Gdyby gdzieś z boku się śmieli, to łatwiej by było to zignorować, bo, szczerze, zdążyłem przywyknąć, taki już los nonkonformisty. Nigdy nie szedłem z tłumem i wytrzeszczali oczy z najgłupszych powodów.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-04, 14:24   

Właśnie Sven to robienie halo najbardziej wkurza. No sorki widzisz mężczyznę przedstawiającego się żeńskim imienien i wszystko na temat i przechodzisz dalej. Ale nie, tutaj musi być cała otoczka i się czujesz co najmniej jakbyś oświadczył że masz raka. Albo miał trąd. Masz rację to wkurza.
_________________
Sandra
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-10, 21:07   

Zdaje mi się że sporo trans dziewczyn chodzi na laser, więc jest szansa że osoby które przeprowadzą u ciebie zabieg będą miały jakieś obycie. Ja akurat nigdy nie miałam problemu z transfobią jeśli chodzi o laser, a zaczęłam przed HRT.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9