Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie w sprawie butów
Autor Wiadomość
Balerinka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:00   Pytanie w sprawie butów

Hej wszystkim otóż sytuacja wygląda tak że żyję jeszcze jako on mam 20 lat i się zastanawiam nad moim obuwiem bo teraz preferuję buty sportowe np w deichmannie kupuję typowe buty męskie to biorę 40 mierzyłam na tej podziałce w tym sklepie to wyszło 25,9 cm i moje pytanie jak to wygląda w przypadku butów damskich mam nietolerancyjnych rodziców, którzy nie akceptują tego typu osób więc nie mogę powiedzieć mamie żeby poszła ze mną dyskretnie do sklepu i żebym szybko zmierzyła a sama się boję, niby mieszkam w Warszawie ale zawsze ktoś znajomy może się trafić, próbowalam mierzyć mamy buty ale ona ma 37 to w to za chiny ludowe nie wejdę więc jak to wygląda będę miała możliwość kupić jakieś buty damskie? czy może być problem? Pozdrawiam
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:10   

Najczęściej są do rozmiaru 41, potem wraz z rozmiarem rośnie cena... Jak masz 40, to raczej nie musisz się martwić.

Ja sama mam 45 i chodzę przeważnie w wojskowych butach :P Więc sama widzisz, różnie to u nas bywa.
 
 
Balerinka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:14   

ojeeej to aż mi głupio bo ja myślałam że mam problem a tu widzę niektóre mają jeszcze trudniej, Pozdrawiam
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:25   

Deichmann sprzedaje buty damskie do rozmiaru 44, w Bonprix też można do tego rozmiaru coś znaleźć, ceny są całkiem niezłe.
Na stronach internetowych tych sklepów znajdziesz tablice rozmiarów, które Ci podpowiedzą jaki rozmiar będzie najlepszy dla Ciebie.
 
 
Balerinka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:43   

dobra dzisiaj idę do Deichmanna a kij pojadę do Wola Park tam nikt znajomy na 99 % się nie trafi obejrzę też H&M i kilka innych sklepów, trudno będę musiała wziąć ciuchy siostry i się w ubikacji przebrać, twarz na szczęście mam uchodzącą to znaczy nie wyglądam jak seks bomba ale nie mam wydatnego czoła podbródek nie spiczasty ale taki okrągły właściwie moja twarz to taka piłka z żadnej strony nie naznaczona jedynie mam linię włosów kwadratową ale mam niedużą grzywkę więc to będzie ok
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 12:58   

Ale po co ci to przebieranie w WC.

Jeśli masz dobry passing, to jedź od razu jako ona. Ciuchy dobierz neutralne, masz adidasy męskie, to dobre będą jakieś legginsy i tunika. Nie zapomnij o jakimś drobnym dodatku, np bransoletka na rękę. No i torebka, gdzieś trzeba kasę lub kartę trzymać.

Z drugiej strony to nawet jeśli pójdziesz jako on czy unisex to co kogo obchodzi z jakiego działu wybierasz buty?
 
 
Balerinka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 14:35   

Więc tak nie mogłam z domu wyjść jako ona bo sąsiedzi i rodzina w domu ale ubrałam się po męsku a w toalecie ubrałam czarne rajstopy bo nie mogę jeszcze golić nóg do tego żółtą sukienkę do kolana rozkloszowaną do tego balerinki z wycięciem na palce i paseczkiem na pięcie granatowe sporo niestety za małe ale to były jedyne buty siostry w ktore weszłam i dałam radę iść ze dwie godzinki za to z powrotem kupiłam w ccc balerinki czarne ze srebrna kokardka i tamte schowalam do torebki co do rozmiaru to jest dziwna sytuacja bo adidasy w ccc deichmann new look i chyba reserved 40 w h and m 41 a wszelkie buty typu szpilki w tych sklepach 41 bo 40 niby mam luz ale po bokach cisna teraz dylemat czy rodzice odkryja baleriny i bylam niezle zcykana bo sie nie pomalowalam bo sie balam ze rodzice zobacza jakies pozostalosci ale jak szlam i widzialam drechow to mialam kapelusz i glowe w dol albo patrzylam w strone wystaw i dalo rade
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-05-31, 15:30   

Jestem z ciebie dumna i tak trzymać :D Aż mi się przypomniały moje pierwsze wyjścia i cholernie wielki strach z tym związany, oraz to durne "uporządkowywanie się" przed wejściem z powrotem do domu w którym o mnie nie wiedziano. Starałam się kiedyś (tylko jeden jedyny raz) kupić normalne buty skórzane we wcale nie tanim sklepie tyle że damskie a ja byłam w totalnie męskim ubraniu. Ekspedientka ani nic nie doradziła ani nic, wyszydzała mnie i wyśmiała. Więc powiedziałam otwarcie "nie chcesz zarobić to żegnam" i wyszłam. Jakbym pracowała w sklepie obuwniczym to guzik by mnie obchodziło kto jakie buty kupuje, pomogłabym dobrać i już.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-31, 15:53   

Balerinka napisał/a:
\a w toalecie ubrałam czarne rajstopy bo nie mogę jeszcze golić nóg


A kto Ci zabroni? Zawsze możesz powiedzieć, że lato i strasznie Ci gorąco w tym futrze. A i tak zazwyczaj nikt nie zauważa takich drobnostek. U mnie w pracy nikt nie zauważył, że nogi jak zwierz a tu nagle gładziutkie i wydepilowane (jak całe ciało zresztą..).

Gratuluję odwagi. Ja bym nigdy się nie odważyła girl mode sama i w dodatku bez makijażu. Już wolałabym siostrze powiedzieć jakie mnie interesują i aby "na oko" sprawdziła czy będą dobre.
_________________
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-31, 16:51   

Na Allegro są do rozm. 46 i to nawet Polskie marki
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 18:56   

Balerinka napisał/a:
dobra dzisiaj idę do Deichmanna a kij pojadę do Wola Park tam nikt znajomy na 99 % się nie trafi obejrzę też H&M i kilka innych sklepów, trudno będę musiała wziąć ciuchy siostry i się w ubikacji przebrać, twarz na szczęście mam uchodzącą to znaczy nie wyglądam jak seks bomba ale nie mam wydatnego czoła podbródek nie spiczasty ale taki okrągły właściwie moja twarz to taka piłka z żadnej strony nie naznaczona jedynie mam linię włosów kwadratową ale mam niedużą grzywkę więc to będzie ok


Gdybyś wybierała się w sobotę mógłbym być "obstawą", poprosiłbym partnerkę to doradziła by Ci coś fajnego. :) Myślę że mogłabyś się nawet u nas przygotować ale my mieszkamy przy mcdonald na wrocławskiej...
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 19:01   

Balerinka napisał/a:
co do rozmiaru to jest dziwna sytuacja bo adidasy w ccc deichmann new look i chyba reserved 40 w h and m 41 a wszelkie buty typu szpilki w tych sklepach 41 bo 40 niby mam luz ale po bokach cisna
Bo rozmiar, rozmiarowi jest nie równy. Każda marka ma swoje własne, do tego różnią się one w poszczególnych częściach świata. A co do ciśnięcia, to albo są za małe, albo musisz je jeszcze rozchodzić.
Ada75 napisał/a:
Ale po co ci to przebieranie w WC.
Też nigdy tego nie rozumiałam. Ale dużo emek tak robi...
kasiencja napisał/a:
Jestem z ciebie dumna i tak trzymać :D Aż mi się przypomniały moje pierwsze wyjścia i cholernie wielki strach z tym związan
Taa... bolesne początki... :D
Ada75 napisał/a:
Jeśli masz dobry passing, to jedź od razu jako ona. Ciuchy dobierz neutralne, masz adidasy męskie, to dobre będą jakieś legginsy i tunika. Nie zapomnij o jakimś drobnym dodatku, np bransoletka na rękę. No i torebka, gdzieś trzeba kasę lub kartę trzymać.
Najlepsze jest w tym to, że jak się ma passing to można włożyć byle co i się go i tak dalej będzie mieć. Więc nie ma się co przejmować na zapas :mrgreen:
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-31, 21:22   

Ania96 napisał/a:

Balerinka napisał/a:

\a w toalecie ubrałam czarne rajstopy bo nie mogę jeszcze golić nóg


A kto Ci zabroni? Zawsze możesz powiedzieć, że lato i strasznie Ci gorąco w tym futrze.


Albo możesz zacząć "nagle" uprawiać kolarstwo szosowe. Tam to niemal obowiązek, więc łatwo pójdzie przekonanie do tego rodziny :-)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 21:51   

Lagertha napisał/a:
Najlepsze jest w tym to, że jak się ma passing to można włożyć byle co i się go i tak dalej będzie mieć. Więc nie ma się co przejmować na zapas


No nie wiem, ja bez makeupu i w źle dobranych ciuchach wyglądam jak przebrany facet. Lato jest dla mnie trudnym okresem.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 22:21   

Ada75 Chodziło mi o MK...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 22:25   

Tak ale dla mnie to przykra sprawa :-(
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 22:46   

Ada75 napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Najlepsze jest w tym to, że jak się ma passing to można włożyć byle co i się go i tak dalej będzie mieć. Więc nie ma się co przejmować na zapas


No nie wiem, ja bez makeupu i w źle dobranych ciuchach wyglądam jak przebrany facet. Lato jest dla mnie trudnym okresem.


Z drugiej strony patrząc... po swoich obserwacjach na ulicach stwierdzam że wiele kobiet wygląda okropnie i gdyby zapuściły wąsy wyglądałyby jak faceci. :D
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-31, 23:16   

Tu to wrzucę, bo jest o butach.

Dzisiaj byłem w Fashion House w Sosnowcu i widziałem, że marka Ecco ma buty damskie do 43 rozmiaru.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-04-26, 22:27   

https://curvyandtrans.com/p/5011BD/second-puberty-101/

tutaj pozbierali różne opinie i faktycznie stopy jak i łapki się kurczą, czytałam o tym na różnych forach i większości przypadków się kurczą. Tyle że moim 285 mm to za dużo nie zrobi różnicy :-(
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-04-27, 13:47   

Liczę na to, że z mojego 40 zrobi się 39 na HRT :3
Ale i tak póki co kupowanie męskich butów w moim rozmiarze jest ciężkie, często nie ma takiego rozmiaru (z mojego doświadczenia).
_________________
Less is More
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-04-27, 15:15   

Zazdro, u mnie pełno tego jest ale damskich nie ma prawie w ogóle albo trzeba dopłacić 2 razy tyle co do butów w rozmiarze typowo damskim :cry:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9