Poprzedni temat «» Następny temat
Poziom administracji / moderacji na forum (bez offtopów)
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1353
Wysłany: 2019-04-10, 20:16   Poziom administracji / moderacji na forum (bez offtopów)

W związku ze zgłoszeniem moim zgodnie z regulaminem - wysłałam mail na wskazany w regulaminie adres - o cofnięcie niesłusznie przyznanych ostrzeżeń oraz brakiem reakcji - brakiem odpowiedzi Frei skierowanej na mój mail, jak też brakiem wyjaśnienia Kicura w miejscu gdzie prosiłam o uzasadnienie decyzji (forum PrzEmo 2003 posiada funkcję cofania ostrzeżeń) - zgłaszam bład.

Poniżej wymoderowana po części treść - przez Kicura:

Arisa napisał/a:
Hyacinth napisał/a:
Arisa, złość szkodzi urodzie ;-) (...)
niestety, chyba nie przebił "like Trump" :mrgreen:
Jako, że z offtopami...
> console.log(typeof HyacinthAnswer);
> NULL

Przyznaję ostrzeżenie o wartości 1. Bez znajomości języków programowania trudno jednoznacznie ustalić, co masz na myśli. Ten wątek nie jest przeznaczony dla userów i userek zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie programowaniem, ale jest wątkiem ogólnym.

9. Inne zakazane rodzaje treści i zachowań
Zakazane i są i usuwane bądź poddane moderacji będą pojawiające się na forum, PM-ach i profilach użytkowników materiały i wypowiedzi:
9.6 Obowiązującym językiem forum jest język polski w jego odmianie literackiej. Teksty pisane językiem "polskawym”, prezentujące rażący brak szacunku dla poprawnej gramatyki, pisowni i interpunkcji, mogą stanowić podstawę do przyznawania ostrzeżeń. Wyjątek od powyższej zasady przewidziany jest dla osób deklarujących długoletnie zamieszkiwanie poza granicami Polski i brak codziennego kontaktu z polszczyzną. [1 pkt]

P.S. Gratulacje, że to do Ciebie nie dociera. /ciach/

Przyznaję ostrzeżenie o wartości 1. Moderowana wypowiedź zawierała treści napastliwe względem grupy społecznej lekarzy. / Kicur

9. Inne zakazane rodzaje treści i zachowań
Zakazane i są i usuwane bądź poddane moderacji będą pojawiające się na forum, PM-ach i profilach użytkowników materiały i wypowiedzi:
9.1. Wulgarne, agresywne, obrażające, poniżające, oczerniające, napastliwe, nawołujące do przemocy i nienawiści względem użytkowników forum bądź grup społecznych. [1 pkt]

Moje uzasadnienie publiczne - odniesienie się do niesłusznie przyznanych ostrzeżeń:

Arisa 2019-04-07 napisał/a:
Kicur napisał/a:
Przyznaję ostrzeżenie o wartości 1. Bez znajomości języków programowania trudno jednoznacznie ustalić, co masz na myśli. Ten wątek nie jest przeznaczony dla userów i userek zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie programowaniem, ale jest wątkiem ogólnym.
Super - ostrzeżenie o wartości jeden - bez znajomości i wiedzy tego co napisałam. Brawo. Tam było napisane "Pozostajesz bez argumentów". Trudno było nawet publicznie zapytać co mam na myśli? Wnoszę o usunięcie ostrzeżenia. Nikt do tej pory za wstawkę kodu (który nie spełnia treści w jakimkolwiek języku, gdyż JavaScript jest standardem międzynarodowym i nie może podlegać pod punkt o języku polskim).

Kicur napisał/a:
Przyznaję ostrzeżenie o wartości 1. Moderowana wypowiedź zawierała treści napastliwe względem grupy społecznej lekarzy. / Kicur
Nieprawda całkowita - napisałam m.in. o skutkach do jakich może doprowadić tego typu postępowanie. Wnoszę o minimum przywrócenie treści lub wpisanie tej treści w powodzie dania ostrzeżenia tak by każdy wiedział za co dostałam to ostrzeżenie. Uważam je za bezpostawne.

Kicur, proszę mi w tym tekście:
Cytat:
Jeszcze sami lekarze swoimi głupimi określeniami wobec osób trans i inter dołożą się do traktowania tych osób jak chromosom X lub Y.
wskazać napastliwą treść wobec "grupy społecznej lekarzy" i wyjaśnić na czym polega napastliwość lub inne naruszenie regulaminu publicznie poniżej. Czy głupie określenia wobec osób trans np. "osobnik męski, mężczyzna" pisane o kobiecie lub "genetyczny mężczyzna ...." pisane o kobiecie, czy choćby użycie "transseksualny mężczyzna, transmężczyzna" o kobiecie (co robi nagminnie dr Liber pisząc artykuły o kobietach AMAB) - nie mogą doprowadzić do klęski w postaci postrzegania kobiet AMAB jako mężczyzn? Proszę o czytanie ze zrozumieniem postów. Takie określenia (wypowiedzi) lekarzy uważam za głupie i mam do tego prawo. Jak lepiej napisać - podałam przykłady powyżej. Nadmienię też że głupią nazwałam wypowiedź a nie grupę lekarzy.

Przekazałem niniejsze odwołanie do rozpatrzenia. / Kicur

Do tej pory nie dostałam:
- decyzji o odmowie usunięcia usunięcia ostrzeżenia, jak również potwierdzenia
- odpowiedzi Kicura ustosunkowującej się dotego o co wniosłam jako do moderatora
- odpowiedzi Frei na mój mail do niej - wniesiony zgodnie z regulaminem
- nie wpisano w powodzie przyznania ostrzeżenia cytatu - o który wnioskowałam.

Skoro więc nikt z powyższego grona nie raczy się wypowiedzieć i uzasadnić swojego działania - widać ewidentnie, że przyznano ostrzeżenia tylko za to, że raczyłam się odezwać. De facto nie łamiąc żadnego punktu regulaminu, ponieważ:
- pierwsze ostrzeżenie przyznano bez zagłebienia się w treść, bez jej zrozumienia i z hipokrytyczną wręcz nadinterpretacją regulaminu bowiem "typeof", "console.log" itp. są nieprzetłumaczalne na żaden język naturalny z zachowaniem kontekstu. <brawo>
- drugie przyznano za wyrażenie prywatnej opinii na temat "mądrości" niektórych wypowiedzi lekarzy.

Wnoszę o naprawienie wadliwie działającej funkcji oraz nadal wnoszę o zdjęcie / uzasadnienie ostrzeżeń.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 408
Wysłany: 2019-04-10, 22:17   

Informuję, iż przekazałem odwołanie od przyznanego ostrzeżenia do rozpatrzenia bez zbędnej zwłoki. Jednak jak dotychczas nie została podjęta decyzja w tym przedmiocie.

Przekażę naszą decyzję niezwłocznie po jej podjęciu.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-04-10, 22:37   

kicur napisał/a:
Jednak jak dotychczas nie została podjęta decyzja w tym przedmiocie.
Więc mamy do czynienia z powtarzającym się błędem. Poza tym śmiem wskazać, że nadal nie napisałeś uzasadnienia do ostrzeżeń - to mogłeś sam zrobić, jak również je cofnąć po przeczytaniu ponownie wypowiedzi.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 658
Wysłany: 2019-04-11, 02:03   

Widziałam. Jutro się zastanowię i odpowiem.
Że ci się chce o jeden punkt użerać.
Chciałabym mieć tyle czasu.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-04-11, 11:29   

Freja

#PRAWO
#SPRAWIEDLIWOŚĆ
#WOLNOŚĆ (to forum miało być wolne - wolne rozumiałam jako wolność wypowiedzi, nieprzynależne żadnemu zgrupowaniu a nie jako powolne)

a nie

#PrawoISprawiedliwość

Poszło poza tym nie o 1 punkt ale o 2 pkt (przeczytaj dokładnie i sprawdź ostrzeżenia wystawione). O takie wartości będzie mi się zawsze chciało "użerać".

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 499
Wysłany: 2019-04-11, 13:05   

https://m.youtube.com/watch?v=faPFQq8Od4I

remick76
użytkownik
Zawsze kobieta

Kim jesteś: is
Punktów: 510
Wysłany: 2019-04-11, 15:27   

Ada75 - co Twój post wnosi do tematu i czy aby wątki Ci się nie pomyliły? :/

btw. uważam dane Arisie ostrzeżenia za niesprawiedliwe.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 499
Wysłany: 2019-04-11, 15:38   

Temat nie brzmi "Zasadność przydzielenia ostrzeżeń Arisie"

Post jest jak najbardziej w temacie, prywatne poczucie sprawiedliwości nie ma związku z forumową sprawiedliwością i wymiarem oraz sposobem przydzielania kar regulaminowych.

Uważam tytuł tematu za wysoce niesprawiedliwy dla jedynego moderatora i administratorki, którym jeszcze się chce ogarniać ten bajzel.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 658
Wysłany: 2019-04-11, 19:21   

- Przejrzałam historię edycji.
- Zdjęłam ostrzeżenie (1pkt) przyznane za "nieposługiwanie się językiem polskim", bo w sumie robiliśmy tu swego czasu nawet większe wygłupy.
- Korciło mnie, żeby w jego miejsce przyznać ostrzeżenie (1pkt) za wymoderowane w tym samym czasie oskarżenie względem całej grupy zawodowej lekarzy, ale machnęłam ręką.

Ponadto Ariso nadmienię, iż osobiście odbieram często twoje zachowania jako irytujące / prowokujące, co zapewne przekłada się na sposób reagowania na niektóre wypowiedzi, które w innych okolicznościach może przeszłyby bez echa.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Punktów: 645
Wysłany: 2019-04-11, 23:06   

Arisa napisał/a:
#WOLNOŚĆ (to forum miało być wolne - wolne rozumiałam jako wolność wypowiedzi, nieprzynależne żadnemu zgrupowaniu a nie jako powolne)

W nazwie jest "Wolne" ale może chodzi o to, że jest powolne. x:

Arisa, być może nadinterpretujesz.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-04-12, 00:46   

Freja napisał/a:
- Korciło mnie, żeby w jego miejsce przyznać ostrzeżenie (1pkt) za wymoderowane w tym samym czasie oskarżenie względem całej grupy zawodowej lekarzy, ale machnęłam ręką.
Możesz mi podesłać na priv to oskarżenie, jaka była treść? Sprawdź też czy nie byłam w edycji, czyli czy 5 minut później nie poprawiłam - dobrze wiesz że piszę partiami, potem sprawdzam czy użyłam poprawnie polszyzny i poprawiam post czesto nawet 2 razy jeszcze.

Za cofnięcie ostrzeżenia dziękuję.

Armand napisał/a:
W nazwie jest "Wolne" ale może chodzi o to, że jest powolne. x:

Arisa, być może nadinterpretujesz.
Gdyby tak było - to byłoby to smutne - zakładałam dobre intencje co do nazwy. Poza tym forum aż takie powolne nie jest, choć fakt, że kod silnika mógłby wyglądać lepiej <kot_wesoly> .

Freja napisał/a:
Ponadto Ariso nadmienię, iż osobiście odbieram często twoje zachowania jako irytujące / prowokujące
Tak samo odbieram zachowanie niektórych użytkowników tego forum. Nie będę jednak rzucała nickami. Zakładaj dobre intencje.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 679
Wysłany: 2019-04-13, 23:51   

Arisa napisał/a:

Nie o to chodzi i chyba Freja to kiedyś tłumaczyła: to forum jest wolne w tym sensie, że nie jest przynależne do żadnej organizacji, np. Trans-Fuzji.

Odpowiedz do tematu