Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to jest passing?
Autor Wiadomość
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-09, 17:46   Czy to jest passing?

Sam nie wiem co zawiera to określenie, ale mam kilka dylematów codziennych wydaje się dla transów.
Otóż częściej biorą mnie za faceta, na ulicy, jak zzałatwiam jakieś sprawy itp.. ale czasami u ludzi widzę zakłopotanie i to mnoe ddrażni :-? Takie uznawanie za dziwoląga. Generalnie jeśli chodzi o mój wygląd to garderoba w 90% męska, czasami kkupię buty unisex. Sylwetka też dosyć męska gdyby nie trn wzrost 170 cm. I najgorsze co mnie dręczy to włosy dość długie, zawsze upięte a zaczes od przodu wygląda jakby były krótkie jednak drażnią mnie te włosy z tylu, chce się wyzbyć wszystkiego co kobiece. W robocie ubieram się po męsku, mam gdzieś opinie innych ale tych włosów boje się ściąć, to taka moja bariera bezpieczeństwa, która jednocześnie mnie doprowadza do cholery. Od zawsze marze o ścięcie włosów, jednak prace mam lekka i dobrze platna a to przy tranzycji bardzo ważne. Boje się lawiny plotek i obelg po ścięcie lu włosów :(
I jeszcze jedna kwestia którą chcę poruszyć, moja matka niewtajemniczona - często jak idę jej pomóc załatwiać różne sprawy to mówią mi Pan a ona wszystkich poprawia, albo potem coś się czepia, że nie wiem jak reagować.
Może ktoś doradzi?
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-09, 19:18   

Zawsze mnie zastanawiało, co takiego magicznego jest w tych całych włosach, że budzą w ludziach tyle emocji. To... tylko włosy. Zetniesz --> odrosną. Poza tym, wiele kobiet ma krótkie włosy, a mężczyzn długie i w obecnych czasach nie jestem w stanie zrozumieć twierdzenia, że długie włosy są niemęskie/krótkie niekobiece. Popatrz na muzyków rockowych, np. Slasha. Czy on jest niemęski? Popatrz na Emmę Watson. Czy ona jest niekobieca?

Ben1992 napisał/a:
Sam nie wiem co zawiera to określenie

Każdy sam może mieć własną definicję passingu. Dla mnie np. passing jest wtedy, kiedy uznają cię za cisa.

Ben1992 napisał/a:
I jeszcze jedna kwestia którą chcę poruszyć, moja matka niewtajemniczona - często jak idę jej pomóc załatwiać różne sprawy to mówią mi Pan a ona wszystkich poprawia, albo potem coś się czepia, że nie wiem jak reagować.
Może ktoś doradzi?

Wyoutować się przed matką. Trudno, żeby traktowała cię jak faceta, skoro nawet nie wie o twojej transowości.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-04-10, 00:31   

Przecież krótkie włosy mogą być mega kobiece. Przykład ze zdjęcia to moje marzenie w tranzycji, szkoda tylko, że mam trochę za męską mordę :<

df886f3.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 88,88 KB

 
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-10, 08:30   

Ben1992 napisał/a:
I jeszcze jedna kwestia którą chcę poruszyć, moja matka niewtajemniczona - często jak idę jej pomóc załatwiać różne sprawy to mówią mi Pan a ona wszystkich poprawia, albo potem coś się czepia, że nie wiem jak reagować.
Może ktoś doradzi?

Wyoutować się przed matką. Trudno, żeby traktowała cię jak faceta, skoro nawet nie wie o twojej transowości.[/quote]

Chodzi o to, że nie mogę się wyoutować, bo wkrótce by wszyscy o tym wiedzieli, zwłaszcza moje rodzeństwo któremu nie chce mówić na razie.

Co do włosów to dzięki za propozycje ale jakbym ścinał włosy to nie po to by wyglądać bardziej kobieco, a już teraz wyglądam bardziej mesko niż w przytoczonych fryzurach bym wyglądał.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-11, 18:46   

Cytat:
Chodzi o to, że nie mogę się wyoutować, bo wkrótce by wszyscy o tym wiedzieli, zwłaszcza moje rodzeństwo któremu nie chce mówić na razie.

To pozostaje zagryźć zęby.

Ben1992 napisał/a:
ale czasami u ludzi widzę zakłopotanie i to mnoe ddrażni

Na to można tylko HRT zaradzić. Niestety jesteśmy trochę zdeformowani.

Co do konsekwencji ścięcia włosów, to może warto znaleźć miejsce pracy LGBT friendly?
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-12, 12:35   

Ben1992 napisał/a:
ale czasami u ludzi widzę zakłopotanie i to mnoe ddrażni

Na to można tylko HRT zaradzić. Niestety jesteśmy trochę zdeformowani.

Co do konsekwencji ścięcia włosów, to może warto znaleźć miejsce pracy LGBT friendly?[/quote]

Chwilowo nie chce zmieniać miejsca pracy, więc odpada.
Co do "zreformowania" to nie zgodzę się, ja nie jestem, tylko te włosy mogą mylić i trochę zbyt delikatna twarz, chociaż wygląd męski mam.

A ostatnio miała miejsce taka sytuacja która nawet mnie rozśmieszyła. Mianowicie w sklepie z butami stała matka córka, no i ta matka do kasjerki mówi 'Pani była pierwsza (o mnie :-/ ) na co ta mała 'mamo to nie jest Pani' a ta kobieta 'no to pan, mama się pomyliła' ale to jak się odezwałem, mój głos mi dodaje passingu, bez hrt.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-12, 16:07   

Arisa napisał/a:
Ben1992 napisał/a:
A ostatnio miała miejsce taka sytuacja która nawet mnie rozśmieszyła. Mianowicie w sklepie z butami stała matka córka, no i ta matka do kasjerki mówi 'Pani była pierwsza (o mnie :-/ ) na co ta mała 'mamo to nie jest Pani' a ta kobieta 'no to pan, mama się pomyliła' ale to jak się odezwałem, mój głos mi dodaje passingu, bez hrt.
ten opis to mi przypomina interseksualizm a nie transseksualizm czy transgenderyzm. Passing przed HRT + męski głos? Polecam zmierzyć poziom testosteronu i 17-OHP.


A przy interesuksualiźmie nie ma się cech obu płci jeśli chodzi o narządy? U mnie nic takiego nie występuje. Ale testosteronu mam na pewno więcej niż "przeciętna kobieta" rosną mi też włosy na brzuchu np. niewiele ale to fakt. MMToam szersze ramikna niż biodra. To nie jest też hirsutyzm.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-12, 16:47   

Cytat:
trochę zbyt delikatna twarz

To właśnie mam na myśli między innymi, mówiąc o zdeformowaniu. Wyglądamy jednak trochę inaczej niż cisy jak nie bierzemy HRT i nie zoperujemy różnych rzeczy.

Hirsutyzm może być spowodowany testosteronem.
Są różne rodzaje interseksualizmu. Nie wszystkie widać na pierwszy rzut oka jak się spojrzy między nogi.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-12, 19:35   

To ciekawe, nie wiedziałem, że są inne formy niż hermafrodytyzm, niewykluczone, że jestem w takim razie interseskualistą(?). Człowiek uczy się całe życie ;-) dzięki za uświadomienie.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-12, 21:01   

Arisa, teraz to mnie nastraszyłaś :-? Każdy mi wciska nowotwór, ostatnio nawet na wizycie u laryngologa znaleziono mi narośl w uchu i kazali operować żeby sprawdzić czy to nie złośliwe, ale ja się nie chce da pokroić, zwłaszcza że i tak mam problem z uszami. Dużo tego wszystkiego.. Ale chyba to co mówisz dawało by jakieś poważniejsze objawy?
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-12, 22:30   

Nie mam nic wrodzonego, a powikłania po zapaleniu, albo to pochodzi od zatok, ciężko stwierdzić, lekarze nie wiedzą to ja tym bardziej. Skierowanie mam, ale do szpitala, który w przeszłości zrobił mi krzywdę i za żadne skarby świata tam nie wrócę bo o mało mnie nie zabili.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-13, 12:19   

Arisa napisał/a:
Cytat:
Skierowanie mam, ale do szpitala, który w przeszłości zrobił mi krzywdę i za żadne skarby świata tam nie wrócę bo o mało mnie nie zabili.
Idź więc prywatnie do laryngologa i poproś o skierowanie do innego szpitala. Coś o robieniu krzywdy w szpitalu wiem. <kot_smutny> Jeżeli nazwa brzmi "perlak" to sprawa jest bardzo poważna, ale nie nowotworowa.


To chyba nie perlak, bo to był dobry lekarz i stwierdziła, że pierwszy raz coś takiego widzi i powiedziałema że możliwe że się wchłonie po smarowaniu maścią, i tak kiepsko z moim zdrowiem to nie mam za bardzo motywacji :-/ zrobiliśmy offtop
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-13, 22:46   Re: Czy to jest passing?

Ben1992 napisał/a:
W robocie ubieram się po męsku, mam gdzieś opinie innych ale tych włosów boje się ściąć, to taka moja bariera bezpieczeństwa, która jednocześnie mnie doprowadza do cholery. Od zawsze marze o ścięcie włosów, jednak prace mam lekka i dobrze platna a to przy tranzycji bardzo ważne. Boje się lawiny plotek i obelg po ścięcie lu włosów :(

Obelg o ścięcie włosów? Zacznij od typowo damskiej fryzury na krótkie włosy - w pracy pomyślą, że po prostu chciałeś sobie zmienić image :P (a po pracy możesz się trochę inaczej czesać :D ), a jak przywykną, to zrobisz bardziej męskie obcięcie :P
_________________
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-04-14, 12:32   

Arisa napisał/a:
Ben1992 napisał/a:
A ostatnio miała miejsce taka sytuacja która nawet mnie rozśmieszyła. Mianowicie w sklepie z butami stała matka córka, no i ta matka do kasjerki mówi 'Pani była pierwsza (o mnie :-/ ) na co ta mała 'mamo to nie jest Pani' a ta kobieta 'no to pan, mama się pomyliła' ale to jak się odezwałem, mój głos mi dodaje passingu, bez hrt.
ten opis to mi przypomina interseksualizm a nie transseksualizm czy transgenderyzm. Passing przed HRT + męski głos? Polecam zmierzyć poziom testosteronu i 17-OHP.


<rotfl3> <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>
AFAB z niskim głosem i passingiem dzięki ubiorowi = interseks.
O dziwo nie każdy k/m przed HRT piszczy jak Myszka Miki i ma wymiary 90/60/90. Bez jaj z tym wrzucaniem każdemu interseksualizmu XD
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-04-14, 19:46   

Wtrącę tu tylko, że można mieć passing bez hrt. Sam takowy miałem (180cm, szerokie ramiona, cycków tyle co nic), głos również niski, owłosienie większe, niż u niejednego cisa. Wyglądałem, jak 16-latek. Nawet mając długie włosy byłem odbierany jak nastoletni chłopak. Na pierwszej wizycie seksuolog był przekonany, że jestem już na hormonach i nieźle się zdziwił, jak mu powiedziałem, że jeszcze nie. Badania poziomu hormonów przed rozpoczęciem terapii wyszły mi (ku mojemu zdziwieniu) meeega kobiece. Także kolego ciesz się z tego, co masz i działaj jak najszybciej, ku dobrej zmianie ;-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-14, 23:38   

andrzej napisał/a:
Wtrącę tu tylko, że można mieć passing bez hrt. Sam takowy miałem (180cm, szerokie ramiona, cycków tyle co nic), głos również niski, owłosienie większe, niż u niejednego cisa.

Ja czasem miałem nawet mimo 150cm, wysokiego głosu i niezbyt męskich proporcji - po prostu brali mnie za chłopca :P Także to nawet niekoniecznie trzeba mieć dużo konkretnych warunków...
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-15, 10:00   

A mnie o passing jest bardzo ciężko... Mimo że jestem wysoki, szczupły, mam mały "balast", dużo owłosienia i w miarę niski głos. Nawet jak założę męskie ubrania od stóp do głów (nie uniseksy). Paradoksalnie, ścięcie włosów odjęło mi passingu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11