Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kazimierz Pułaski była kobietą
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-04-04, 18:16   Kazimierz Pułaski była kobietą

Cytat:
Naukowcy, którzy przebadali wcześniej wiele szkieletów osób interseksualnych (o cechach, które nie są jednoznacznie kobiece lub męskie) wykazali, że Pułaski był biologicznie kobietą, o czym świadczą między innymi kształt jego szczęki oraz miednicy. Potwierdzają to także badania DNA, które wykonano na materiale genetycznym pobranym z pocisku, który śmiertelnie ranił generała. Zdaniem badaczy generał cierpiał na przerost nadnerczy, który sprawił, że w organizmie miał dużo męskich hormonów, co wpływało na jego wygląd.


http://wiadomosci.gazeta....-naukowcow.html
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-04-05, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-04, 20:51   

Eeee a to nie ja byłam pierwsza?

I Kaziu był Pułaski, od Puław chyba.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-05, 06:29   

Ada75 napisał/a:
Eeee a to nie ja byłam pierwsza?

Ale szczerze mówiąc to mogłabyś trochę bardziej czytelnie opisywać tematy :P

Arisa napisał/a:
To ze mną będzie tak samo...

Jak z nami wszystkimi :) Ale wątpię żeby nas to obchodziło 100 lat po śmierci :D

Cytat:
Widać nie wzięli pod uwagę, że cechy o których piszą mogą też mieć typowo żeński kształt u "biologicznych mężczyzn".

Na dobrą sprawę to nie wiadomo czym dokładnie się kierowali. Może jednak XX i XY mają inny kształt miednicy a jak się zdarzają np. XY z nieco szerszą, to mimo to jednak to wygląda inaczej niż u XX? nie wiem, strzelam ale wydaje mi się to nie niemożliwe.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-06, 04:27   

Arisa napisał/a:
Ale co wydaje Ci się niemożliwe?

"nie niemożliwe" - napisałem (co jednak jest trochę zamotane ;) powinienem był napisać "wydaje mi się możliwe").

Cytat:
Rozwiniesz, by było wiadomo?

Wydaje mi się możliwe, że:
Cytat:
Może jednak XX i XY mają inny kształt miednicy a jak się zdarzają np. XY z nieco szerszą, to mimo to jednak to wygląda inaczej niż u XX


Cytat:

Mówiąc krótko - czym się kierowali? Albo polityką albo szklaną kulą albo kostką do gry, skoro osobę interseksualną nazywają biologiczną kobietą.

Według tego co sama napisałaś, to może właśnie tym jakie hormony działały na tą miednicę w okresie dojrzewania.
_________________
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-04-06, 08:12   

Mówienie, że Pułaski "była kobietą" jest dość transfobiczne i interofobiczne, gdyż najpewniej był to albo trans facet i/lub osoba interpłciowa. Budowa szkieletu nie definiuje płci. Nie wiadomo nic na tego, że Pułaski określał się jako kobieta (wręcz przeciwnie). Czy chcielibyście, będąc trans mężczyzną, aby po Waszej śmierci i odkopaniu szczątków, mówiono "XXX była kobietą!" ?
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-06, 18:01   

Helena napisał/a:
Mówienie, że Pułaski "była kobietą" jest dość transfobiczne i interofobiczne, gdyż najpewniej był to albo trans facet i/lub osoba interpłciowa.

My tu (bo nie wiem jak dziennikarze i inni poszukiwacze sensacji) nie mówimy, że Pułaski "był kobietą", tylko że może "był XX" lub "był kobietą genetycznie".

Cytat:
Czy chcielibyście, będąc trans mężczyzną, aby po Waszej śmierci i odkopaniu szczątków, mówiono "XXX była kobietą!" ?

100 lat po śmieci byłoby mi to całkowicie obojętne :D Baa, myślę, że nawet minutę po śmierci byłoby mi to obojętne XD
Sądzę, że ma to większe znaczenie dla pozostałych przy życiu.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-07, 03:11   

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
My tu (bo nie wiem jak dziennikarze i inni poszukiwacze sensacji) nie mówimy, że Pułaski "był kobietą", tylko że może "był XX" lub "był kobietą genetycznie".
Prawidłowo będzie: Połaski miał kariotyp żeński. Jak wspominałam - kariotyp czy geny nie czynią człowiekas kobietą ani mężczyzną.

W sumie masz rację, tak jest najprecyzyjniej. Po prostu użyliśmy skrótu myślowego.

A co tam u niego genetycznie znaleźli to też jest jakoś niejasno napisane...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9