Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wyznaniem prawdy znajomym.
Autor Wiadomość
MoniikA
użytkownik
MoniikA


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-21, 20:04   Problem z wyznaniem prawdy znajomym.

Hejka, w związku z podjetymi kroki w kierunku rozpoczęcia terapi hormonalnej, rodzina wie o tym że lada moment to się zacznie, i wspierają mnie, w sumie to mi wystarcza w stu procentach, ale co ze znajomymi? Rodzina od strony ojca i matki? Oni nie wiedzą, i raczej większość z nich mnie nie zaakceptuje, wręcz się odwróci ode mnie i mojej rodziny, a z drugiej strony chciałabym żeby znajomi o tym wiedzieli, i teraz nie wiem w sumie co mam zrobić, czy od razu wszystkich poinformować o mojej tranzycji czy każdemu z osobna, ehhh... męczy mnie to już od kilku dni, z jednej strony chciałabym wykrzyczeć całemu światu prawdę o samej sobie, a nie jak oni myślą o samym, a z drugiej strony boję się ich reakcji oraz konsekwencji, czy mogę liczyć na radę, jak to rozwiązać? Czuję przez to straszną presję, i chodzę przez to często przygnębiona, i odczuwam uczucie wręcz wstydu, poczucia winy, że oszukuje wszystkie znane mi osoby, udając kogoś kim nie jestem, nie byłam, i nigdy nie będę, jest to dla mnie trudna sytuacja.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić...
_________________
let us live a day not a moment, striving to fulfill our dreams.
 
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2019-03-22, 09:12   

Ci którzy naprawdę byli coś warci zostaną
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2019-03-22, 10:08   

Ja dalszej rodzinie nie mówiłem- tzn tym co nawet ani razu nas nie odwiedzali. Ludzie którzy odwiedzali- znajomi mamy albo bliższa rodzina często sami widzieli że coś się dzieje ale mama udawała że tematu nie ma więc jako że z tymi osobami też miałem dość dobry kontakt, to sam powiedziałem o co biega na osobności.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-25, 01:10   

Ja bym się też skłaniał ku temu żeby powiedzenie dalszej rodzinie zostawić rodzicom i innym członkom rodziny (którzy być może z tą dalszą rodziną są bliżej niż Ty) - oni lepiej ich znają, wiedzą może jak do tego podejść, jak opowiedzieć... Jeśli Cię to bardzo męczy, to może porozmawiaj z rodzicami o tym.
_________________
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-03-25, 18:22   

Niewątpliwie trudna sprawa. Moja mama nic nie wie. Nie wiem czy odważyłabym się kiedykolwiek cokolwiek jej powiedzieć w tym temacie. Ale myślę, ze jeżeli masz dobry kontakt z rodzicami to tak jak napisał wendigo najlepiej najpierw porozmawiać z nimi. Oni ich znają lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10