Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
SRS na kredyt.
Autor Wiadomość
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 20:49   SRS na kredyt.

Myślę że wykonanie SRSu na kredyt nie jest wcale aż tak złym pomysłem,
Komornik <cenzura> przecież nikomu raczej nie zajmie ;-) .
A myślę, że jak się lekarzowi odpowiednio zapłaci, to ma diagnozy i inne "pierdołki" gdzieś.
Mój post jest niepoprawny, ale jednak ciekawy.
A co wy o tym myślicie?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 21:20   

Dużo ludzi robi SRS na kredyt i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak jest coś takiego, jak ocena zdolności kredytowej - przecież udzielanie pożyczek to biznes a nie działalność charytatywna, dlatego każdy firma, która to robi, chce odzyskać określony procent pożyczek. Przy znaczniejszych sumach wymagane bywa przedstawienie poręczycieli albo zabezpieczenie pożyczki przez jakiś składnik majątkowy (droższy samochód, nieruchomość).

Nie wiem, czy ten pomysł w ogóle by się kalkulował finansowo. Jak zajrzysz do tematu chłopaków o SRS dla mężczyzn, to zobaczysz, że pewna klinika chciała 30% ekstra w sytuacji, gdy pacjent jest zarażony WZW typu C. Najpewniej uzyskanie listu polecającego od polskiego lekarza (np. Libera) nie byłoby droższe niż kilka tysięcy.

Arisa nie do końca ma rację, bo ten przepis mówi o konsekwencjach ukrywania tego, co się ma - nie tego, gdy się rzeczywiście nic nie ma. Tak naprawdę to z uwagi na negatywne zmiany legislacyjne wkrótce egzekucja przez komorników może zostać ograniczona:
https://www.rp.pl/Komorni...windykacja.html

Dlatego zamiast komornika mogą się u Ciebie zjawić napakowani panowie wyposażeni w kije bejsbolowe. Kiedy zobaczą, że dłużnik to "transwestyta", może to zwiększyć ich agresję.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 21:24   

Pisałam ten temat, tylko teoretycznie w celu poruszenia ważnej rozmowy.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 21:33   

Bez zmienionych danych na żeńskie osoby trzecie od razu zobaczą różnicę.

Jangmi napisał/a:
Pisałam ten temat, tylko teoretycznie w celu poruszenia ważnej rozmowy.


Stuprocentowy sukces.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 22:54   Re: SRS na kredyt.

Jangmi napisał/a:
Myślę że wykonanie SRSu na kredyt nie jest wcale aż tak złym pomysłem,
Komornik <cenzura> przecież nikomu raczej nie zajmie ;-) .
A myślę, że jak się lekarzowi odpowiednio zapłaci, to ma diagnozy i inne "pierdołki" gdzieś.
Mój post jest niepoprawny, ale jednak ciekawy.
A co wy o tym myślicie?


No nie zajmie. Ale jak nie masz przychodu czy majątku to nie dostaniesz kredytu. :D . Dla niedojżałych lasek nie mam podpowiedzi spod ciemnej gwiazdy. Idź do roboty. Albo do szkoły fryzjerskiej skoro lubisz bawić się włosami. ;)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 22:57   

Arisa napisał/a:
kicur napisał/a:
Dlatego zamiast komornika mogą się u Ciebie zjawić napakowani panowie wyposażeni w kije bejsbolowe. Kiedy zobaczą, że dłużnik to "transwestyta", może to zwiększyć ich agresję.
O boże, ale jej pojechałeś. Sądzisz, że tak źle wygląda? (przecież będzie po SRS) <kot_smutny>


Aaa sķąd teraz wysyła się kolesia z pięcioma litrami benzyny. :D
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 22:57   

Katarzyna, Ależ ja właśnie zaczynam pracę, nareszcie (między pracą nr 1 i pracą nr 2 będzie prawie miesiąc przerwy) a pytanie jak wspominałam było czysto teoretyczne.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 22:59   

Jangmi napisał/a:
Katarzyna, Ależ ja właśnie zaczynam pracę, nareszcie (między pracą nr 1 i pracą nr 2 będzie prawie miesiąc przerwy) a pytanie jak wspominałam było czysto teoretyczne.



Hmmmm. Takie pytania nie są teoretyczne. :D .
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-29, 07:16   Re: SRS na kredyt.

Jangmi napisał/a:
Myślę że wykonanie SRSu na kredyt nie jest wcale aż tak złym pomysłem

A skąd Ci przyszło do głowy że to zły pomysł? Ja bym powiedział że to normalna sprawa - nie masz forsy na operację, na tak ważną operację, to bierzesz kredyt - dla mnie to dość oczywiste (o ile tylko go dostaniesz). Czemu nie? Co jest ważniejszego dla nas od nas samych? Nic nie powinno być. Więc wziąć taki kredyt na siebie, to moim zdaniem najlepsze co można zrobić (chyba, że ma się forsę, albo rodzinę która pomoże, albo coś drogiego co można bez innych konsekwencji sprzedać, ale jak się nie ma...). No ale najpierw trzeba ten kredyt dostać, a tu już samo chcenie może nie wystarczyć...

Jangmi napisał/a:
Komornik <cenzura> przecież nikomu raczej nie zajmie ;-) .

Czegokolwiek by nie zajął - dla mnie nie ma rzeczy ważniejszej niż to, że po SRS moje ciało przypomina chociaż trochę bardziej to co powinno :P

Jangmi napisał/a:
A myślę, że jak się lekarzowi odpowiednio zapłaci, to ma diagnozy i inne "pierdołki" gdzieś.

A to to nie wiem co ma do tematu?
Nawet jeżeli, to po co takie kombinacje? Nie lepiej zrobić diagnozę i pokazać lekarzowi diagnozę? A po drugie: nie, myślę że żaden szanujący się lekarz nie ma tego "gdzieś", bo co mu z tego, że mu jedna pacjentka ileśtam tysięcy zapłaci, jak za 2 lata poda go do sądu i on straci więcej na tym niż zarobił. Także raczej bym na przekręty nie liczył (z resztą nie wiem po co).
_________________
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-29, 12:15   

W sumie bardzo się cieszę, że powstał ten temat, bo jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, że na SRS mogę wziąć kredyt :D To bardzo cenne info w wypadku, gdyby przyszłość po studiach ułożyła mi się w Polsce.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-30, 19:05   

Arisa napisał/a:
gdyż bez pracy (lub pokaźnego majątku) i tak nie dostanie kredytu,

jeszcze taka ciekawostka: kilka banków w PL oferuje kredyt na zagraniczną umowę o pracę - i tu już nie trzeba okazywać się Bóg wie jakimi zarobkami itp. (wystarczy minimum w danym kraju, w przeliczeniu na zł to i tak suma, która bankowi wystarczy ;) ).
/jasne, że w większości przypadków po co kredyt jeśli zachodnie kraje mogą nawet zrefundować leczenie, aaale gdyby ktoś np. pracował za zachodnią granicą, a chciał operację w Tajlandii, to taki kredyt jest jakąś opcją/
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-30, 19:34   

Kredyt zawsze jest opcją, pod warunkiem, że mamy pewne perspektywy na jego spłatę. Taki życiowy biznesplan ze znikomym ryzykiem.
 
 
Lee Kyung-eun
użytkownik
Kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 36
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-27, 00:09   

Jeżeli ludzie na kredyt kupują ładny samochód lub lepsze mieszkanie, to dla osób zdecydowanych ku SRS i wydolnych finansowo, tym bardziej opcja warta refleksji.
 
 
JuliaKinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 9
Wysłany: 2019-03-14, 21:27   

Wydaje mi się, ze to nie jest dobry pomysł. Chcesz zacząć "nowe" życie z obciążeniem na karku, to po pierwsze, a po drugie jezeli dobrze zrozumialam to masz nadzieję go nigdy nie spłacać. Jak dla mnie brzmi to jak dobry i skuteczny sposób, zeby zrobic sobie krzywdę
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-15, 20:55   

Nie miałam na myśli tego że nie chcę spłacać, tylko że w razie gdybym nie dała rady spłacić to komornik nie zabierze mi ćipki.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 18:40   

To prawda, ale może Ci zająć znaczną część wynagrodzenia wypłacanego oficjalnie przez pracodawcę. Mogą się też stać inne rzeczy:

https://www.youtube.com/w...js4STSFw-Y7GJGh
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-20, 23:21   

Jangmi napisał/a:
Nie miałam na myśli tego że nie chcę spłacać, tylko że w razie gdybym nie dała rady spłacić to komornik nie zabierze mi ćipki.


No pewnie! Co najwyżej 40% pensji o ile nie będzie to najniższa krajowa. Ewentualnie później odsprzeda dług jakiejś firmie windykacyjnej a tej będziesz już winna 1,5 cipki .... i następnej i będzie już za 2 cipki. Dostaniesz spadek (dom) wlezą na hipotekę. :)
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2019-03-22, 14:10   

Apropo kredytów, co się dzieje gdy wzieliśmy pozyczkę przed zmianą danych, i przestajemy ją spłacać po? Komornik może jakoś dowiedzieć się o naszych nowych danych?
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-25, 01:13   

MagdaThePig napisał/a:
Apropo kredytów, co się dzieje gdy wzieliśmy pozyczkę przed zmianą danych, i przestajemy ją spłacać po? Komornik może jakoś dowiedzieć się o naszych nowych danych?

Ech... już teraz wiecie czemu przeszłości nie da się tak całkiem wymazać :P
_________________
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-03-25, 18:17   

Nie wiem dokładnie ile taka operacja kosztuje ale jeśli już ktoś jest na tyle zdecydowany aby RSR zrobić to może wziąć kredyt na tyle wcześniej aby przed samą wymianą dokumentów czy operacją mieć już kredyt spłacony. I wchodzić w nowe życie bez obciążeń. Oczywiście o ile na tę zdolność, że jest zdolna/y ten kredyt otrzymać :D
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-25, 19:03   

Neti napisał/a:
Nie wiem dokładnie ile taka operacja kosztuje ale jeśli już ktoś jest na tyle zdecydowany aby RSR zrobić to może wziąć kredyt na tyle wcześniej aby przed samą wymianą dokumentów czy operacją mieć już kredyt spłacony.


Ale na tej zasadzie to przecież można zacząć oszczędzać odpowiednio wcześniej. Jak się znajdzie dobre lokaty terminowe / inne sposoby zainwestowania kapitału, to takie oszczędzanie zajmie odczuwalnie mniej czasu, niż zajęłaby spłata całej kwoty kredytu. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-03-25, 20:38   

kicur - z pewnością masz rację - tylko, że ja nigdy nie umiem niczego odłożyć ;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-25, 21:14   

Neti, to w czym pomógł by Ci przedwczesny kredyt skoro przepierdzielilabys go na głupoty?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-03-25, 21:39   

Armand, wiem, że to pokręcone myślenie ale tego bym nie przepierdzieliła bo było na coś konkretnego i ważnego :D
Już tak kiedyś zrobiłam ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10