Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnoza, studia i szczepienie
Autor Wiadomość
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-12, 07:27   Diagnoza, studia i szczepienie

Nadal próbuję zrobić diagnozę. Byłem u pani seksuolog, ta posłuchała moich smętnych historii, napisała coś na komputerze, po czym wysłała mnie do fundacji/grupy wsparcia, która może mi załatwić dalszą diagnozę za darmo. Poszedłem na spotkanie, okazało się, że faktycznie, jest taka opcja, tylko już parę osób czeka, muszę się ustawić w kolejce. Dobra, zapisałem się, jestem trzeci w kolejce. Powiedziano mi jednak, że fundacji się nie przelewa, toteż spytałem, czy nie mógłbym część zrobić sam na boku, by ograniczyć im koszty. Owszem, jest taka opcja, wskazano mi dobrą klinikę w Poznaniu. Pomimo pół roku mieszkania tutaj, jeszcze nie mam lekarza rodzinnego, więc powiedziano mi, że oboje pracujący w tej klinice są przyjaźni osobom trans. Mógłbym tam do kogoś podejść i dostać skierowanie na badanie na NFZ rzeczy, które raczej szybko się nie zmienią - dno oka, EEG, być może kariotyp. Potem dostałbym od fundacji psychologa, psychiatrę itp. Na koniec udałbym się do lekarza z powrotem i poprosił o skierowanie na zbadanie hormonów (i kariotypu, jeśli przedtem nie zrobiłem) na NFZ.

Niestety, tu zaczynają się schody.

Jestem póki co zapisany do kliniki w Bydgoszczy. Wiem, że mógłbym, ba, powinienem, się przepisać do kliniki w Poznaniu, bo spędzam tutaj większość czasu. Można 3 razy za darmo zmieniać w ciągu roku lekarza rodzinnego - idealnie, mógłbym zmienić w trakcie wakacji. Niestety, jestem właśnie w trakcie szczepienia na HPV w klinice w Bydgoszczy. Czekają mnie jeszcze 2 zastrzyki - w kwietniu i w sierpniu. Nie wiem, jak wtedy wygląda sprawa. Czy mogę zmienić rodzinnego, a i tak udać się na szczepienie? Czy mogę, bez zmian, po prostu raz się pojawić u lekarza tutaj, na jedną wizytę, by dostać skierowanie? Czy też muszę czekać, aż skończy się szczepienie? Dodatkowo, jakie dokumenty są potrzebne przy zmianie?
_________________
ojej
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-12, 22:22   

Juz myślałem że Cię chcą na transpłciowość szczepić...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 23:31   

Za późno. Ale możesz się jeszcze załapać na autyzm :mrgreen:

A poważnie, to może lekarz w Bydgoszczy byłby Cię skłonny wysłać na coś z tego koszyka? Aczkolwiek najlepiej byłoby się zapisać już teraz na badanie, na które się będzie czekac najdłużej, więc kariotyp. :|
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
hmpl
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 44
Wysłany: 2019-03-13, 00:31   

Ze mnie 2 psychologów i 1 lekarz chciało zrobić trans. Wmawiając mi że jestem. Pff.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2019-03-14, 01:48   

Jak jeszcze latałem z zastrzykami do przychodni to zapisałem się do lekarza w Poznaniu na studiach. Nie przeszkodziło mi to w braniu kolejnych skierowań i recept od starej rodzinnej w mojej miejscowości. Zastanawiałem się, czy to w końcu wyjdzie ale widocznie mają to w poważaniu lub nie prowadzą dokumentacji "ogólnopolskiej".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9