Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza wizyta u psychologa i grupa wsparcia.
Autor Wiadomość
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-03-07, 22:54   Pierwsza wizyta u psychologa i grupa wsparcia.

Heeej,
mam ogólnie rzecz biorąc pytanko odnośnie pierwszej wizyty u psychologa. Hormony przyjmuję już dwa tygodnie(byłam u Libera przed psychologiem) no i nie do końca wiem jak mam w ogóle zacząć temat.

Powinnam używać męskich czy żeńskich końcówek? Z żeńskimi czułabym się dziwnie z obecnym wyglądem i głosem - używanie męskich nie będzie też dziwne(staram się unikać ich w ogóle)? Co lepiej wybrać?

Jak w ogóle zacząć temat? Wejdę tam i co dalej?

Jak przebiega pierwsza taka wizyta? Będzie trwała godzinę.

Czy warto po owej konsultacji udać się na spotkanie grupy wsparcia? Jak wygląda takie spotkanie? Długo ono trwa? Mogę tam tylko siedzieć i słuchać? Jak to w ogóle przebiega?
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-07, 23:17   

A kiedy masz psychologa?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-03-07, 23:19   

Jestem umówiona na jutro o 16:00 - trochę za szybko ale tak niestety wyszło. W dodatku jestem jednak aspołeczna więc trochę się tego obawiam.
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-03-07, 23:34   

Mam dylemat, bo używanie takich i takich będzie w pewnym sensie dziwne. Czuje się lepiej z żeńskimi, ale aktualnie swobodniej z męskimi, bez passingu i głosu. Z drugiej strony mówiąc męskimi to będzie paradoks skoro tam przyjdę ;/
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-07, 23:45   

Pytanie innych osób, jakich form używać, to jak pytanie, czy powinnaś mieć miękką, średnią czy twardą szczoteczkę do zębów - inni nie są w stanie stwierdzić, który rodzaj będzie odpowiadał Tobie :P A to, że dla kogoś innego jeden z nich jest dobry, to nie oznacza automatycznie, że będzie też dobry dla Ciebie :p

Ubranie - w niektórych gabinetach jest możliwość przebrania się w odzież płci odczuwanej przed wizytą.

Na pierwszym spotkaniu psycholog robi ogólny wywiad, jaką jesteś osobą - czyli oprócz tego, że Ty mówisz, z czym przyszłaś, to pyta o różne rzeczy typu co robisz życiowo (pracujesz, uczysz się), jak wygląda Twoja rodzina, czy jesteś w związku, czy masz przyjaciół, czy cierpisz na jakieś poważniejsze choroby, czy lubisz swoją pracę/szkołę, jakie masz plany na przyszłość itp.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-08, 00:37   Re: Pierwsza wizyta u psychologa i grupa wsparcia.

Kiedy mnie jeszcze było dziwnie używać męskich końcówek, a żeńskich używać już nie chciałem, to po prostu mówiłem bez rodzaju. Na przykład wchodzisz do gabinetu psychologa i mówisz: "Dzień dobry. Moim problemem jest transseksualizm (podejrzewam u siebie transseksualizm)" - i proszę bardzo, masz dwa w jednym - i wstęp i bez końcówek :P
Ale mów tak jak bardziej Ci pasuje, możesz naprzemiennie itp. - tak jak już inni napisali, to nie jest problem.
_________________
 
 
Axea
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 40
Posty: 133
Wysłany: 2019-03-08, 01:07   

kicur napisał/a:
Pytanie innych osób, jakich form używać, to jak pytanie, czy powinnaś mieć miękką, średnią czy twardą szczoteczkę do zębów - inni nie są w stanie stwierdzić, który rodzaj będzie odpowiadał Tobie A to, że dla kogoś innego jeden z nich jest dobry, to nie oznacza automatycznie, że będzie też dobry dla Ciebie


No w sumie to racja, głupie pytanie xd

kicur napisał/a:
Ubranie - w niektórych gabinetach jest możliwość przebrania się w odzież płci odczuwanej przed wizytą.


Co do ubrania to i tak przyjde tam raczej mniej więcej ubrana unisex.

remick76 napisał/a:
Axea, ale psycholog nie jest od oceniania % passingu czy głosu Jeśli chcesz, możesz używać obu form naprzemiennie lub nie używać ich wcale, tak też się da po krótkim treningu No i chyba nie idziesz do psychologa, by stresować się zaimkami
Mów tak, jak w danej chwili czujesz, i nie bój się tego, jak to będzie odebrane.


wendigo napisał/a:
Kiedy mnie jeszcze było dziwnie używać męskich końcówek, a żeńskich używać już nie chciałem, to po prostu mówiłem bez rodzaju. Na przykład wchodzisz do gabinetu psychologa i mówisz: "Dzień dobry. Moim problemem jest transseksualizm (podejrzewam u siebie transseksualizm)" - i proszę bardzo, masz dwa w jednym - i wstęp i bez końcówek
Ale mów tak jak bardziej Ci pasuje, możesz naprzemiennie itp. - tak jak już inni napisali, to nie jest problem.


Macie chyba racje, postaram się mimo wszystko nie używac ich w ogóle, a jeśli już będzie trzeba to żeńskich ;x

W każdym razie dziękuję za pomoc, chyba już mniej więcej wszystko wiem :)
_________________
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-03-09, 15:54   

Do psychologa idziesz by rozmawiać o tym co masz w głowie wiec należy powiedzieć mu czy jej o tym dlaczego używasz takich a nie innych końcówek. Twoja argumentacja która tu przytoczyłaś jest bardzo logiczna więc powinna zostać przychylnie przyjęta przez psychologa, ewentualnie popyta o szczegóły.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9