Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań dotyczących całego procesu
Autor Wiadomość
Vespertine
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-21, 19:30   Kilka pytań dotyczących całego procesu

Jestem zagubiony i zestresowany tym, co mnie w niedalekiej przyszłości czeka, dlatego chciałbym zadać kilka pytań i uzyskać odpowiedzi od osób, które mają już trochę doświadczenia z sądami i procesami.

1. Czy składanie pozwu niemal od razu po rozpoczęciu terapii hormonalnej miałoby szanse powodzenia? Cholernie zależy mi na czasie i obawiam się, że czekając kilka miesięcy mogę nie zdążyć przed ewentualnym wyjazdem z kraju.

2. Może ktoś miał doświadczenia/zna kogoś, kto podczas trwania procesu wyjechał z Polski i mógłby się podzielić, jak to przebiegało? Czy dałoby się to załatwić w miarę bezboleśnie? Państwo w EU.

3. Czy zwolnienie z kosztów sądowych zwalnia również z kosztów za biegłego?

4. Mój ojciec nie żyje i czytałem na forum coś o kuratorze. Czy jest potrzebny? Mama nie ma nic przeciwko i kooperuje. Dodatkowo ma męża, ale wzięli ślub gdy byłem już pełnoletni, czy muszę go w to jakoś mieszać? Co z rodzeństwem i w ogóle kwestią świadków?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-21, 20:44   

1. Jest niewielkie ryzyko, że jak zaczekasz zbyt krótko, Twój pozew zostanie na początku odrzucony lub sąd zawiesi postępowanie. Podobnie czasami się zdarza, że jeśli ktoś nie ma 2-letniego testu realnego życia, sąd zawiesza postępowanie na okres brakujący do tych 2 lat.

2. Patrz tutaj.

3. Tak, jeśli to zwolnienie całkowite. Pamiętaj, że zwolnienie dotyczy Ciebie, a nie mamy, więc na koniec postępowanie sąd może ją obciążyć kosztami procesu.

4. Kurator w przypadku jednego zmarłego rodzica - patrz tutaj. Mąż i rodzeństwo nic nie muszą mieć wspólnego. Możesz powołać świadków, jeśli jest ktoś, kto może powiedzieć coś istotnego, czego się nie da udokumentować innymi dowodami. Ale jeśli nie musisz, to się nad tym zastanów, bo przesłuchanie świadków zabiera czas i powiększa koszty procesu.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Vespertine
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 13:04   

kicur napisał/a:

3. Tak, jeśli to zwolnienie całkowite. Pamiętaj, że zwolnienie dotyczy Ciebie, a nie mamy, więc na koniec postępowanie sąd może ją obciążyć kosztami procesu.


A jest na to duże prawdopodobieństwo? A jeśli tak, jakiego rzędu są to kwoty?

Przeczytałem trochę o tym kuratorze, ale dalej mam wątpliwości, biorąc pod uwagę, że jest dosyć nowe i wolałbym, żeby wszystko przebiegło jak najbardziej bezproblemowo i bez zbędnych przedłużeń. Nie/powołanie kuratora dużo zmienia?

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno pytanko, nie dotyczące sądu bezpośrednio, ale dokumentów. Jeśli chodzę do np. seksuologa-psychiatry, to czy opinię jaką od niego otrzymuję jest opinią seksuologiczną, psychiatryczną czy mogę otrzymać obie od tego samego lekarza?
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-02, 13:06   

Vespertine, pewnie otrzymasz jedną opinię psychiatryczno-seksuologiczną. Nie musisz iść jeszcze do innego psychiatry bądź seksuologa.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-06, 03:10   

Vespertine napisał/a:
kicur napisał/a:

3. Tak, jeśli to zwolnienie całkowite. Pamiętaj, że zwolnienie dotyczy Ciebie, a nie mamy, więc na koniec postępowanie sąd może ją obciążyć kosztami procesu.


A jest na to duże prawdopodobieństwo?

Bardzo małe. Raczej jak już zostaje ktoś zwolniony, to nie obciążają rodziców, tym bardziej jeśli rodzice są nastawieni przychylnie.

Cytat:
A jeśli tak, jakiego rzędu są to kwoty?

Opłata za wniesienie pozwu (600zł) + za biegłego/biegłych (to już zależy ile biegły sobie zażyczy, a zwykle biorą od ok 100-150zł do nawet ponad tysiąca).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9