Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Widmo tranzycji i demony braku passingu
Autor Wiadomość
dago
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 19
  Wysłany: 2019-03-02, 05:41   Widmo tranzycji i demony braku passingu

Mija mi właśnie pół roku od momentu kiedy pierwszy raz zapytałam sama siebie "czy ty przypadkiem nie jesteś kobieta?". Wtedy pisałam tutaj rozpaczliwe posty o tym że nie wiem kim jestem i jak się w tym mam do tego dojść. Teraz juz te pytania prawie zniknely. Jestem po pierwszych out-owaniach i idzie nieźle. Obecnie wracam do was z jeszcze jednym problemem.

PASSING! Mnie to słowo strasznie przeraża. Bo wiem że go nie mam. Wynika to z mojej anatomii. 180cm, 80kg, duża głowa/dłonie, szerokie ramiona + głos który brzmi jak wokalisty motorhead.
Myślę że to nie dla mnie. Pojawiają mi się myśli "tranzycja jest dla ludzi z predyspozycjami." Nie chce wyglądać jak abominacja kobiety. Tego się strasznie boję i nie wiem co z tym zrobić. Nigdy nie nede wygladac jako cis kobieta... więc? Na cholerę mi ruszać to wszystko. Moze lepiej nie dawac sobie nadzieji niż później czuć ze mimo zrobienia wszystkiego co mogę dalej wyglądam jak facet w sukience.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 06:44   

dago, Bez przesady, jest wiele wysokich kobiet
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-02, 09:25   

180 to jeszcze nie tak dużo. Jeśli chodzi o dużą głowę, to jest na plus. Kobiety mają większą głowę w proporcji do ciała więc Ci się wyrównuje. Większą głowa to też mniejsze optycznie ramiona. Z sylwetką można pokombinować za pomocą ubran, diety i ćwiczeń.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-06, 03:01   Re: Widmo tranzycji i demony braku passingu

dago napisał/a:
Nigdy nie nede wygladac jako cis kobieta... więc?

Tak sobie czytam te wątpliwości zawsze i myślę... kobiety nie wyglądają "jakoś" - bo to nie kręgle jakieś czy co :D (czyli figury odlane z formy ;) ). Kobiety wyglądają różnie (faceci z resztą też). To że masz 180cm i 80kg to nie zmienia Twojej płci (tej prawdziwej - odczuwanej), jakbyś miał 200cm i ważyła 100kg to też by nie zmieniało. Tak, to prawda, że najczęściej kobiety są niższe, drobniejsze i mają cieniutkie głosiki, ale NIE ZAWSZE. To bardziej chodzi o pewność siebie niż cokolwiek innego. Spróbuj zmienić co możesz zmienić, żeby wyglądać w swoich oczach korzystniej, a resztę pozostaje zaakceptować :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-07, 04:10   Re: Widmo tranzycji i demony braku passingu

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
Tak, to prawda, że najczęściej kobiety są niższe, drobniejsze i mają cieniutkie głosiki, ale NIE ZAWSZE.
Ja nie zauważam by okoliczne kobiety miały cieniutkie głosiki. Nie obserwuję tego wśród ludzi ani arisanyan. Mówisz o myszkach Mickey?

:roll:
parabola
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2019-03-08, 03:20   

FFS, ćwiczenie głosu, ćwiczenie gestykulacji i ruchu, zmiana metabolizmu ciała (dieta), stylizacja...
nikt nigdy nie mówił że będzie łatwo ale także nie można powiedzieć że nie jest to możliwe.
Drogie, długotrwałe, bezlitosne, ale możliwe!
Aż nawet do momentu kiedy wydaje się jakimś niemożliwym cudem...
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10