Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały problem
Autor Wiadomość
Wolf00
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 33
Wysłany: 2015-07-07, 02:19   Mały problem

Otóż ten mały problem polega na nie radzeniu sobie ze wszystkim, a szczególnie z kontaktami społecznymi. Cała ta 'zazdrość' do wszystkich męskiego rodzaju płci czyli dużego wzrostu i tej mutacji (mam w wieku za niedługo 15 niestety jedyne 152cm wzrostu). Do rozpoczęcia korekty no jeszcze parę lat, a mój stan psychiczny jest zniszczony całą tą zazdrością i braku jakichkolwiek znajomych. Całą sytuację próbuje przeżyć będąc ciągle w swoim świecie fantazji i marzeń, ale długo tak nie pociagnę. Może coś jeszcze o moim przekonaniu, że jestem transem. Całe dzieciństwo pamiętam całe z chłopakami, zabawy typowo pod chłopaków (wiem, że to nic nie udowadnia) całe zachowania właśnie typowo podkreślane jako te wyłącznie tej płci. Koledzy uważali mnie jako tego swojego należącego do nich. Ogólnie ubiór i zainteresowanie, które do teraz jest do tej grupy. Więc jak sobie z tym radzić i przetrwać macie jakieś sposoby? A i ogólnie prawdopodobnie jestem k/m :p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-07, 11:00   

Poza fantazją to ciężko... ja w sumie chyba tylko tak dociągnąłem ;) No potem zacząłem nawiązywać znajomości ale tylko przez internet (ale to już dużo!) Z zazdrością nie poradziłem sobie do końca do tej pory, ale po prostu teraz już mniej o tym myślę, bo mimo wzrostu (Ty jeszcze rośniesz, ja jestem dwa razy starszy i ledwie kilka cm wyższy :P ) wtapiam się w tą grupę facetów więc mniej już te różnice widać.
_________________
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-07, 12:05   

W naszym wypadku stężenie [terefere] jest odwrotnie proporcjonalne do wzrostu. Wiadomo, jak się jest drobiazgiem, to i zarąbistość musi się zmieścić na o wiele mniejszej przestrzeni, nie? ;> ale jeszcze możesz urosnąć, ja raczej nie i wcale mi na tym nie zależy! To takie egoistyczne, patrzeć na ludzi z góry, a z dołu masz też wygodniej, by im przywalić w szczenę.
Co do sposobów - mi się na lata udało kompletnie zniszczyć jakiekolwiek "Ja", nie polecam.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 13:57   

Wolf00 napisał/a:
mój stan psychiczny jest zniszczony całą tą zazdrością i braku jakichkolwiek znajomych. Całą sytuację próbuje przeżyć będąc ciągle w swoim świecie fantazji i marzeń, ale długo tak nie pociagnę.

Znam to. Nie rób tego. Ja kiedyś tak przegięłam, że mi sie marzenia mieszały z rzeczywistością.. nic fajnego. Zazdrość też ci w niczym nie pomoże, a nawet przeszkodzi, jak będziesz się cały czas skupiać na tym jak to inni mają dobrze. To nic nie da.

Hjalmar napisał/a:
W naszym wypadku stężenie [terefere] jest odwrotnie proporcjonalne do wzrostu.

Potwierdzam. KMowie mają w sobie to coś, czego często barakuje cis mężczyzną - mają "jaja" xD
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-07, 21:59   

Też byłem zazdrosny, wciąż trochę jestem, nie ukrywam. Miałem przyjaciela, którego zraniłem przez tę zazdrość. To samo zrobiłem, gdy miałem dziewczynę - miałem manię, że jestem innym, że jestem niepełen, nie mogę zaoferować jej tego co inni. I skończyło się w obu przypadkach tak samo: obie relacje popsuły się bardzo mocno.

Pomogło mi za to skupianie się na moich dobrych stronach - idę na studia medyczne, spełniając marzenie, staram się pomagać innym, ale chyba najbardziej pomogły mi ćwiczenia i skupienie się na nauce. Dopiero teraz zaczynam myśleć o terapii :)

Czyli krótko mówiąc, walcz z tym, bo to rujnuje życie, nasza zazdrość o innych jest niesamowicie destrukcyjna. A fantazje spowodują, że każde zderzenie z rzeczywistością będzie znacznie bardziej odczuwalne.

Pozdrawiam :)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Wolf00
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 33
Wysłany: 2015-07-08, 19:17   

Ok. przyznam, że dzięki wam jakoś mi się poprawiło, a nawet pojawił się u mnie uśmiech na twarzy :) dzięki wam wszystkim spróbuję teraz inaczej podejść.
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2015-07-10, 08:45   

Tak za duzo fantazowania szkodzi bo potem świat realny sie miesza z wyobraźnią. Mi pomaga zajęcie sie czyms tak na maxa zeby wrecz zapomniec o swiecie dookoła bo niestety od siedzenia i marzeń nic sie nie stanie a tylkk depresji mozna sie nabawić.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2015-07-15, 13:42   

Też mam problemy z zazdrością i doskonale Cie rozumiem,jednak w kontaktach społecznych nie musisz się trzymać aż tak zasad "samce z samcami" zawsze możesz spróbować zaprzyjaźnić się z dziewczynami tzn nie wiem w jak dużym mieście mieszkasz ale w tych większych często można spotkać nie-babskie dziewczyny które nie będą nadawać 24h o nowej kolekcji torebek.
Fantazjowanie raczej zawsze kończy się tak samo czyli zatarciem granicy między życiem realnym a fantazją co w efekcie sprawia ze robimy się jeszcze bardziej aspołeczni.
Jeśli lubisz gry komputerowe to polecam gry typu lol bo tam po paru grach masz już kilku kolegów którzy chętnie pogadają na skype,nie jest to może normalne spotkanie twarzą w twarz ale można pogadać o męskich rzeczach i po dłuższej znajomości poczuć przynależność do grupy :D takie tam porady z czasów kiedy miałem 15 lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9