Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielokrotnie "przetworzone" włosy
Autor Wiadomość
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 03:32   Wielokrotnie "przetworzone" włosy

Myślę że w naszej kulturze wielokrotnie "przetwarzane " włosy są jednym z elementów składowych kobiecej ekspresji płciowej, tak samo jak kolczyki w uszach, dłuższe włosy niż u mężczyzn, inne ubrania.
Jednak częściej po włosach kobiet widać to że były wielokrotnie "przetwarzane" czyli: farbowane, prostowane, kręcone, zmieniana fryzura, i mimo tego że nie wygląda to zawsze zdrowo i dobrze (zwłaszcza w pewnym wieku po latach farbowania) to trzeba przyznać że jest to o wiele częściej widywane u kobiet niż u mężczyzn którzy przeważnie po prostu chodzą tylko do fryziera skracać włosy.
Poza tym która laska nie chciała by wyrażać się zmieniającym się kolorem włosów.

I nie ogarniam wszechobecnej gloryfikacji "naturalności", praktycznie nic nie jest naturalne, naturalnie to było jak na 7 dzieci przeżywały 2 bo ludzie umierali na każdą chorobę, nie było żednej terapi dla ts, a ludzie żyli w zrobionych z liści i patyków szałasach i kąpiel mieli gdy spadł deszcz.

Zostałam też zapytaną gdy pisałam że chcę być biała jak porcelanowa lalka coś w stylu:
"Chcesz być lalką czy prawdziwą kobietą"?
A co prawdziwa kobieta nie może wyglądać jak laka?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 03:53   

I dodam offtopicząc że podjęłam ostateczną decyzję by mieć w przyszłości takie brwi:
https://m.youtube.com/watch?v=AjHqDqoYV4U
znaczy się ciut, ciut grubsze i proste (bo lubię)
I odkryłam że malowane/wytatuowane brwi jeśli zostaną dobrze zrobione (nie tak jak wiele strasznych zdjęć z Google) to wyglądają czyściej, schludniej, estetyczniej niż własne naturalne nad którymi ciężko jest zapanować i je okiełznać.
 
 
Ewelina
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-24, 07:24   

Jeżeli Tobie tak się podoba i dobrze się z tym czujesz, ba a wręcz polepszacz sobie tym własne samopoczucie to czemu nie? Ja mam aktualnie od prawie roku fioletowe włosy bo tak i już :lol:
P.S jest w Polsce taki chłopak nie pamiętam teraz jak się nazywa który zrobił sobie operację żeby wyglądać jak lalka i według mnie wyglada super <spoko>
 
 
Nina8536
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 08:07   

Cytat:
I nie ogarniam wszechobecnej gloryfikacji "naturalności", praktycznie nic nie jest naturalne,


Przyznam, że i ja nie jestem fanką natury; dla mnie często oznacza to np. owłosienie pach, czy nóg kobiet, czego nie mogę zaakceptować.
Coś z lalki jest dla mnie ok, jeżeli nie nastąpi przegięcie.
Wszystko zależy od cech indywidualnych, jeżeli współgra to z naszym wyglądem "pod spodem", to czemu nie?
Co do facetów, nie bardzo akceptuję brody; kojarzy mi się to zwykle z niechlujstwem.
Może to niesprawiedliwe, jednak nie dałam rady przełamać się w tej kwestii.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2019-01-24, 11:47   

Ja tam jestem fanką przetworzonego wyglądu i uważam, że w idealnym świecie każdy powinien móc wyglądać sobie tak, jak mu się podoba. A już najbardziej bawią mnie teksty w stylu:
- Maluję się tak, żeby wyglądać naturalnie :>
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 12:01   

A ja nie lubię, ale niech każdy robi co chce!
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 12:31   

Moja partnerka robi balejage raz na pół roku. Raz czy dwa włosy miała w kiepskim stanie z winy... fryzjerki. Zazwyczaj włosy są ładne, lśniące itp. Wiec dużo zależy od fachowca.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-24, 12:35   

Freja napisał/a:

- Maluję się tak, żeby wyglądać naturalnie :>


Ja się tak maluję :P :->
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-24, 12:52   Re: Wielokrotnie "przetworzone" włosy

Kolejny temat o włosach...

Jangmi napisał/a:
I nie ogarniam wszechobecnej gloryfikacji "naturalności", praktycznie nic nie jest naturalne, naturalnie to było jak na 7 dzieci przeżywały 2 bo ludzie umierali na każdą chorobę, nie było żednej terapi dla ts, a ludzie żyli w zrobionych z liści i patyków szałasach i kąpiel mieli gdy spadł deszcz.

Ogólnie się zgadzam. Jakbym miał trochę więcej na głowie to też miałbym kolorowe włosy :P

Cytat:
Zostałam też zapytaną gdy pisałam że chcę być biała jak porcelanowa lalka coś w stylu:
"Chcesz być lalką czy prawdziwą kobietą"?
A co prawdziwa kobieta nie może wyglądać jak laka?

No właśnie, pytający zakłada, że dążysz do sztuczności, bo jesteś ts, co jest głupie, bo ciski też często dążą do sztuczności. Wyglądanie jak lalka mnie się akurat nie podoba ale co kto lubi.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9