Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
WKU - jak to załatwić
Autor Wiadomość
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-04, 14:38   

Chyba nie ogarnęli pytań.
Odpowiedzieli tylko na temat zmiany kwalifikacji, a nic na temat tego co w przypadku zmiany oznaczenia płci.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-04, 14:49   

Zgadzam się z Jenny, a byłam ciekawa jak rozwiązać tę kwestię ale z odpowiedzi WKU nie wywnioskowałam nic dla siebie i nic czego bym nie wiedziała. Mam kategorię E wydaną przez WKU na podstawie opinii od mojego prowadzącego ale dostałam też książeczkę na stare dane. I nie wiem czy po zmianie danych jakoś to uregulować czy dać sobie spokój, bo w sumie nawet po zmianie imienia, niektóre instytucje same zdobyły nowe dane i nwm czy WKU się pod to łapie.
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-07, 14:33   

Jenny napisał/a:
Chyba nie ogarnęli pytań.
Odpowiedzieli tylko na temat zmiany kwalifikacji, a nic na temat tego co w przypadku zmiany oznaczenia płci.


Ale. Wydaje mi sie gdy zmienisz dane. Tj. Imię pesel płeć. I bedziesz mieszkać gdzie mieszkasz to poczta nie da ci od wku wezwania na stare dane i odesle im a wku gdy sprawdzi zmiane danych wykresli Cie z ewidencji.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-07, 15:33   

WKU Kielce napisał/a:
Ad 3

Jezu, jaka ciasnota umysłu.
Napisaliby po prostu, że nie wiedzą. Że nie mają procedur.
Masakra.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-07, 15:33   

Wojsko ma swoje dziwaczne zachowania. Kiedyś dostałam wezwanie na komisję w miejsce inne niż była komisja. Po krotkiej rozmowie z jakimś sierżantem sztabowym ten wpisał mi kolejne odroczenie. Samodzielnie bez jakiejkolwiek konsultacji z przełożonymi. Po żmianie danych poszłabym do wku i zapytała: "co teraz?". Nie na komisję a indywidualnie i okazałoby się że jakaś pani z biura prozaicznie wykreśliłaby jako nie istniejącą osobę płci męskiej i zabrała by ksìążeczkę wojskową. Papiery z sądy pod pachę i do wku.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-10, 19:19   Re: WKU - jak to załatwić

Arisa napisał/a:
Osoby, którym się uda nie być wezwanymi (wzywają czasem do WKU nawet przed skończoną 18-tką) - oraz faceci AFAB (do 24 roku życia) mają łatwo - po prostu idą do WKU z dokumentami lub nawet orzeczeniem sądowym i sprawa jest prosta na tyle na ile u osób cis. Z wyjątkiem, że dostaną kategorię E/D o transseksualizm, brak jąder, brak penisa, zaburzenia hormonalne itp. Obecnie wykluczać będzie transseksualizm póki obojnactwa i transseksualizmu nie skreślą z listy.

Właściwie po co iść do WKU bez wezwania, zwłaszcza jak się jest kobietą?
A nas (km przed 24 rokiem życia) i tak wezwą na komisję (no chyba, że ktoś chce sobie tego oszczędzić ;) ).
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-10, 19:28   Re: WKU - jak to załatwić

wendigo napisał/a:

A nas (km przed 24 rokiem życia) i tak wezwą na komisję (no chyba, że ktoś chce sobie tego oszczędzić ;) ).

Zabawne by było gdyby jeszcze ścigali za kilkuletnie unikanie komisji ;-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2019-01-20, 10:47   

Ja na komisji miałam 0 problemów wzięłam 2 relania ze strachu doktor kazał skserować diagnozę oraz poziom testosteronu który był zerowy. W 10 min kat E ;) bardzo taktowny doktor pytał się mnie - wziął do gabinetu (weszłam jako kobieta pierwsza przed bydłem) /bez rozbierania itp Pytał po wydaniu kategorii czy naprawdę nie można nic zrobić tylko operacje. Ja mu odpowiedziałam proszę wyobrazić sobie że pana mózg jest w ciele kobiety. I zaczął kapować o co chodzi. Gdzieś na pół godziny zatrzymałam komisje :D :D :D :D :D :D :D
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-21, 01:43   

WKU w Warszawie.
Wydawać by się mogło ze jak Warszawa no to wiecie, trochę mózgu mieć powinni. Powinni.
Zaszłam, udałam się do właściwego pokoju gdzie siedziały dwie panie. Podałam im papierki, wyjaśniłam o co biega... I ta w średnim wikeu patrzy i paczy i wypatrzeć próbuje...
- Ale to chyba komisja jest potrzebna... Musi orzec kategorię...
- Kategorię?
- Noooo... tak...
- Ale kategorię doc zego? przecież w Poslce obowiazek służby wojskowej dotyczy tylko mężczyzn, więc na co ja mam stawać przed komisją?
[tu nastąpiło chyba przekazanie odpowiednich informacji z jednej strony głowy do drugiej, komórki się odnalazły, neurony zatrybiły...]
- Ahaa...
:D

Ręce opadają.
Od 2008 roku poboru nie ma, a oni się bawią w kategoryzowanie.
A i jeszcze teraz robią wzywanie poborowych - tylko na co i po co? I po co wzywają tych co mają "D"? Chcę z jakichś biurowych tłuściochów zrobić żołnierzy? Pokazać im: "tak wygląda AK-47, wyprodukowany w '53 roku..."? :D "Nie, nie mozecie strzelać bo... bo naboi nie ma..." ;)
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-21, 23:13   

Piccola napisał/a:
O kurde, wzywają tych co mają D? :shock: Ups, nie dobrze, mam nadzieję, że mnie to ominie.


Niestety ale tak. Sama się mocno zdziwiłam jak do tego doszło rok czy dwa temu (media podały) i dlatego poleciałam do WKU poprostować te sprawy. Wolałabym aby mi w drzwiach do domu nie stanął jakiś napalony żandarm a przypadkiem ktoś powiedział (o mnie) - "on jest tam". Jakoś nie widzę szczególnej przyjemności w tłumaczeniu się z moich decyzji o mnie komuś innemu.

I jeszcze jedna rzecz:
https://youtu.be/HYbbmatf6w4?t=141
TAM się liczy nie to kim jesteś, czy LGBTQ czy ABCDE czy YNASD - liczy się chęć służenia Ojczyźnie. Dla innych Obywateli.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-22, 05:52   

marta napisał/a:


Niestety ale tak. Sama się mocno zdziwiłam jak do tego doszło rok czy dwa temu (media podały) i dlatego poleciałam do WKU poprostować te sprawy. Wolałabym aby mi w drzwiach do domu nie stanął jakiś napalony żandarm a przypadkiem ktoś powiedział (o mnie) - "on jest tam". Jakoś nie widzę szczególnej przyjemności w tłumaczeniu się z moich decyzji o mnie komuś innemu.


jak masz zmienione dokumenty to co ci mogą zrobić niby? w gynocentrycznej polsce kobiety są pod ochroną i nie mogą kobiet zmusić do służby. wyglądasz jak kobieta + pokażesz nowe dokumenty i tyle z tego "on jest tam". facet deadname przestał istnieć i mogą go sobie szukać do woli, to juz nie twoj problem. gorzej byłoby przed zmianą dokumentów.

zresztą i tak piszesz o tym, że poleciałaś do WKU naprostować sprawy, więc i tak musiałaś się tłumaczyć innym ze swoich decyzji.

marta napisał/a:

I jeszcze jedna rzecz:
https://youtu.be/HYbbmatf6w4?t=141
TAM się liczy nie to kim jesteś, czy LGBTQ czy ABCDE czy YNASD - liczy się chęć służenia Ojczyźnie. Dla innych Obywateli.


ej, co ty za głupoty gadasz. w usa, w armii, nie mozesz sluzyc jako trans lub jeśli koniecznie chcesz, to musisz służyć pod swoim DEADNAME, mimo zmienionych dokumentow (wszystko dzięki pomarańczowemu). więc nie wciskaj kitu o tym że nie liczy się to, kim jesteś i w ogóle wowow, bajka, równość..
"Because of the 2020 version of DoD Instruction 1300.28[1] transgender personnel in the United States military are denied equal opportunity to serve or enlist in the United States military, except if they serve in their original sex assignment"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10