Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Trochę o mnie
Autor Wiadomość
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2018-12-30, 20:34   Trochę o mnie

Wiem, że trochę nie po kolei, bo najpierw wpadłem tu do Was z kilkoma tematami, a dopiero teraz się będę przedstawiał no ale są sprawy ważne i ważniejsze :D
Jestem Wojtek ( jak kogoś interesuje moje ,,prawne'' imie to Magda xD). Rocznik 00, chodzę do 3 klasy liceum. W przyszłości chcę wiązać przyszłość z wojskiem co nie będzie takie proste, ale jestem typem człowieka bardzo upartym i lubię furory robić więc nawet jeśli będzie trzeba to pojadę do siedziby MON i udowodnie im, że pomimo mojego transowania jestem bardziej zdolny do służby niż nie jeden Sebiks. I obiecuję wam, że dopóki będę żył to będę zawsze walczył w imieniu osób trans!
Nie ukrywam, że jestem dziwnym transem, to znaczy takim bardzo w gorącej wodzie kompanym. Jestem na testosteronie na włąsną rękę czyli bez wizyt u jakichkolwiek specjalistów, oczywiście, że kiedyś się do nich będę musiał wybrać siłą rzeczy. Dobra, myślcie sobie, że jestem nieodpowiedzialny, może i nawet popierzony, ze tak robię i się niby chwalę tym. Nie moi drodzy, sytuacja moich rodziców wymusiła na mnie takie postępowanie, czekanie nic nie daje tylko bardzo przewraca w głowie. Moi rodzice nigdy nie akceptowali mnie, a nawet nie wspierali. Przykładem jest mój ojciec, który powiedział mi 3 dni temu, że jak się dowie, że coś biorę to mnie [terefere] z domu. :D No to chyba już się trzeba będzie pakować i pod most.. ;D
Teraz tak na serio, jeżeli ktoś chce popisać, nie bać się .. pisać śmiało. Będę starał się regularnie odpisywać i nie zamulać.
PS. To, ze sam popełniam błędy i biorę nieodpowiedzialnie testosteron nie znaczy, że to propaguje. Prosze nie oceniać z góry. ;)

Ja (albo ktoś inny) dodał do użytkowników. /Freja
 
 
Nina8536
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-30, 23:22   

Cześć Wojti, wierz mi, wiem co to derminacja i mnie również jej nie brakuje.
Co do przyjmowania, myślę że bez lekarza możesz sobie narobić bigosu - chociaby świadczy o tym Twój bojowy nastrój.
Gdy będziesz miał wolną chwilę, naprawdę udaj się do specjalisty i spowoduj, aby wszystko było po kolei.
3mam kciuki.
 
 
Ben
użytkownik
Ben

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 32
Wysłany: 2018-12-31, 18:34   

Rozumiem zapał. Trochę mnie tylko martwi, co będziesz musiał przejść na tej komisji. Tymczasem witaj.
_________________
Mr nobody...
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 08:42   

Komisja kochani czeka mnie w marcu i jak coś to wszystko Wam napisze jak traktują takie osoby jak my. ;)
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 11:11   

Arisa, Chodzi o to, że czy będę miał w dowodzie Magdalena czy Wojtek to nie ma znaczenia, bo to i tak zostaje się trans. Chcę po prostu tam pójśc i wysłuchać ich głupkowatych tłumaczeń dlaczego tak, a nie inaczej .. a no i oczywiście nie dam się wypieprzyć za drzwi z kategorią E i pozbędą się ,,problemu". ;) Będę tam siedział dotąd aż zrozumieją kurde, że mają przed sobą kogoś kto jest normalny, a nie zboczony, dewiant itp.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-01, 11:16   

wojti napisał/a:
Magdalena czy Wojtek to nie ma znaczenia

Chyba ma. W pierwszym przypadku możesz zataić...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 11:21   

Jenny, Zataic w sensie, ze nie jestem niby trans tak?
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 11:32   

Arisa, Wywróż mi odrazu całą przyszłość kochana ;) Ty wiesz najlepiej co mnie zaboli w życiu, a co nie ;D
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 11:41   

Arisa, jakoś nie czytałem nigdzie żeby ktoś stąd coś próbował... W ogóle ten portal jest bardzo dziwny..Większość osób widzi same minusy .. Albo ja jestem jakis dziwny albo faktycznie coś z większością tych transow jest nie tak. Jezu ..wszystko zle..nikt mnie nie kocha, nic sie nie uda, coś by mnie doprowadziło do samobójstwa .. No gratuluje takiego myślenia, które napewno "pomoże" w pokonaniu dysforii xD
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 11:50   

Arisa, Wiesz tak się składa, że mam w [terefere] to co kto o mnie bedzie mówił i myślał. Buzi nikomu nie zatkam, w myśli nie zaingeruje. Zresztą jestem młody bo mam tylko 18 lat ale powiem szczerze troche mnie zycie doswiadczylo w temacie wyzwisk, gnębienia, zdarzalo sie, ze byli tacy co z łapami do mnie startowali. Po pierwsze ja nie jestem z tych co uzalaja sie ciagle nad sobą i przeżywają pół zycia bo ktos powiedzial do mnie "ty pedale".
Obrazujac sytuacje. Naleze do Zwiazku Strzeleckiego - taka organizacja paralimitarna i wiesz..mundurowka i te sprawy. Oczywiście pierwszy raz jak poszedlem to wiadomo ze kazdy myslal ze o dolaczyl jakis nowy ziomek, a tu ups..przy poznawaniu sie logicznie ze musialem powiedziec swoje prawne imie. Reakcja byla okej, nawet niektorzy przepraszali za pomylke chociaz imo nie mieli za co. W 2018 r na wakacjach pojechalem ze swoja jednostka na poligon, gdzie tam juz byli Ci zawodowi żołnierze..no i był sobie taki jeden kapral który do pewnego momentu byl przekonany ze ma do czynienia z chłopakiem..w koncu zapytal o imie no to ja sila rzeczy musialem powiedzieć to prawdziwe po czym gosc sie zaczal śmiać :) moja reakcja byla "nie wiem co Ciebie człowieku śmieszy ..mozesz się tym dobrym humorem podzielic ze mną" po czym odpowiedział, ze jestem dziwolag i mam do niego zwracac sie stopniem a ja do niego ze [terefere] mnie jego stopien, to ze jest kapralem nie znaczy ze moze sobie szydzic ze mnie i robić z siebie cebulaka. Po tym zrozumiał, ze nie ma do czynienia z jakims lamusem co daje w siebie błotem rzucać.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-01, 12:31   

wojti napisał/a:
Jenny, Zataic w sensie, ze nie jestem niby trans tak?

Tak. Jeśli zmiany nie są jakieś duże.
Czytałam jakiś artykuł o kobietach w wojsku. Nie znam się dokładnie na tym, ale istnieją kompanie, w których kobiety mogą przejść szkolenie na równi z mężczyznami. Może to jest jakaś opcja, aby przejść takie coś. Zdobyć papier (czy co tam się zdobywa), a następnie zmienić dane i zobaczyć jak zareagują. Może powstanie jakiś precedens i będzie to początek walki z systemem.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 12:49   

Jenny, Jakiś pomysł jest ;D
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-01, 14:59   

wojti,

Zrób inaczej. Weź zrób maturę i idź na uczelnie wojskową. Normalnie - nie jako trans. Bo jeśli marzy Ci się kariera trans w wojsku to... nie wypali. Są ścisłe przepisy i tego nie przeskoczysz optymizmem.
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 18:50   

remick76, właśnie to jest ciekawe, że w policji nie ma z tym problemu gdzie zasady sa takie same tzn mundur, nosi się orzełka..masz styczność z bronią. Owszem..będę robił przypal dotąd az ktoś sie w koncu tym nie zainteresuje i nie pozmieniaja tych chorych przepisów żeby było pięknie i sprawiedliwie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-01, 19:55   

wojti napisał/a:
Arisa, jakoś nie czytałem nigdzie żeby ktoś stąd coś próbował... W ogóle ten portal jest bardzo dziwny..Większość osób widzi same minusy .. Albo ja jestem jakis dziwny albo faktycznie coś z większością tych transow jest nie tak. Jezu ..wszystko zle..nikt mnie nie kocha, nic sie nie uda, coś by mnie doprowadziło do samobójstwa .. No gratuluje takiego myślenia, które napewno "pomoże" w pokonaniu dysforii xD

Może w internecie siedzą najwększe marudy. Robienie rzeczy polega na robieniu, nie rozmyślaniu. :-p
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 20:16   

Arisa, Jak trzeba będzie to zrobie to. ;)
A dokładniej kto by mi musial pomóc?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-01, 20:29   

Nie wiem, czy w ogóle jest sens powoływać się na regulacje unijne, żeby coś zrobić z zakazem służby wojskowej dla transseksualistów. Nie każda dziedzina działalności publicznej jest w jakiś sposób regulowana przez przepisy UE - państwa członkowskie mają pewien margines swobody co do swojej jurysdykcji. Trzeba by to skonsultować z jakimś prawnikiem, który się zna na prawie europejskim.

Myślę, że skuteczniejsze by było opracowanie (np. przez organizację pozarządową) jakiejś argumentacji, czemu nie ma obiektywnych argumentów, które by przemawiały przeciw służbie wojskowej osób transpłciowych, przedstawienie tego Ministerstwu Obrony Narodowej, być może przekonanie też do pomysłu jakiś parlamentarzystów lub inne osoby, które mogą na to mieć wpływ.

Jednak bardzo możliwe, że obecnie nie ma klimatu politycznego, żeby wprowadzać takie zmiany, bo mogą o tym poinformować mainstreamowe media, co negatywnie wpłynie na słupki w sondażach ugrupowania rządzącego. Co kilka miesięcy temu nawet się stało (wkrótce po poniższej publikacji MON wycofało się z pomysłu):
https://www.defence24.pl/...-wojsku-polskim

Brak penisa i obu jąder dyskwalifikuje tylko mężczyzn (bo zawsze wynika z wady wrodzonej, wypadku lub leczenia jakiejś choroby).

wojti napisał/a:
Arisa, jakoś nie czytałem nigdzie żeby ktoś stąd coś próbował...


Jakiś czas po tamtym artykule dokonałem oszacowania, ile osób transseksualnych po tranzycji mogłoby trafić do wojska polskiego, gdyby zniesiono zakaz. Wyszedłem od obecnej wielkości populacji Polski, liczebności wojska polskiego, częstości występowania transseksualizmu oraz prawdopodobieństwa dokonania tranzycji - zakładając również, że transseksualiści byliby tak samo zainteresowani służbą wojskową, jak populacja ogólna (w rzeczywistości raczej byliby mniej zainteresowani) i pomijając migracje do innych państw. Wyszło mi, że byłyby to 4 osoby :)

wojti napisał/a:
W ogóle ten portal jest bardzo dziwny..Większość osób widzi same minusy .. Albo ja jestem jakis dziwny albo faktycznie coś z większością tych transow jest nie tak. Jezu ..wszystko zle..nikt mnie nie kocha, nic sie nie uda, coś by mnie doprowadziło do samobójstwa ..

Większość osób, która się wypowiada w Twoim wątku jest starsza od Ciebie, więc ich inne doświadczenia życiowe mogą być przyczyną. M.in. takie, że szkoda energii, czasu i pieniędzy na robienie czegoś bez opracowania wcześniej racjonalnego planu.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 21:14   

Arisa, Wracajac do tematu kaprala. Nie mam problemu ze zwracaniem sie ze stopniem tylko problem mam z tym, ze niektorzy wojskowi posiadajacy jakis stopien mysla ze moga sobie [tererere] z cywila robic i mowic do niego co mu sie zywnie podoba.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-01, 22:57   

remick76 napisał/a:
wojti - masz rację, na brak szacunku pozwalać absolutnie nie można. Ale to tylko obrazuje, z czym ewentualnie musisz się liczyć, wiążąc przyszłość z wojskiem. Takich kaprali jest tam znacznie więcej niestety..


To nie jest "niestety". To troszkę inni ludzie. Znam bezpośrednio parę osób związanych z wojskiem. Mimo że to tzw. kadra oficerska, widać i czuć że w pewnych sytuacjach daleko im od subtelnej dyplomacji. Aaa... cóż na poziomie szeregowych i podoficerów pewne rzeczy trzeba dosłownie wywalczyć i lepiej być uważanym za wariata niż za mięczaka. To sfora psów zaprzęgowych które w momentach bezczynności gryzą się między sobą walcząc o miejsce w stadzie.
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-01, 23:58   

Dlatego tak jak pisalem wczesniej, dopoki ten stary beton wojskowy nie zdechnie dopoty bedzie problem z otwieraniem sie na cos innego niz hetero..Dopoki bede istnial to bede staral sie jak najbardziej pograzac tych debili transfobicznych ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-10, 08:06   

Jeżeli naprawdę aż tak bardzo Ci na tym wojsku zależy, to moim zdaniem masz tylko jedną opcję: natychmiast przestań brać testosteron, może do marca hormony Ci wrócą do żeńskiej normy (a że tam zostanie zarost czy głos, to trudno, można zwalić na zaburzenia hormonalne w przeszłości albo po prostu taką "urodę" - jak każą się przebadać, a normy będą kobiece, to nie będą mieli raczej podstaw żeby się czegoś czepić) i idź na komisję jako kobieta i nie przyznawaj się do ts. Jak już dostaniesz się do wojska, to wtedy zacznij tranzycję - jest chyba jakiś zakaz dyskryminacji ze względu na płeć, więc wtedy to Cię już raczej nie wyrzucą (o ile w ogóle kobiety pracują w wojsku w ten sam sposób co mężczyźni - nie wiem, nie jestem w temacie).

Jak teraz wparujesz na komisję, jeszcze biorąc testo z lewego źródła, to masz pozamiatane i każde Twoje stawianie się będzie Cię tylko w oczach komisji pogrążać jako osobę całkiem niepoważną, nieodpowiedzialną i niezrównoważoną - a takiej do wojska na pewno nie wezmą.

wojti napisał/a:
a no i oczywiście nie dam się wypieprzyć za drzwi z kategorią E i pozbędą się ,,problemu". ;) Będę tam siedział dotąd aż zrozumieją kurde, że mają przed sobą kogoś kto jest normalny, a nie zboczony, dewiant itp.

Po pierwsze takie zachowanie to jak wyżej - raczej utwierdzi ich w czymś przeciwnym :P
A po drugie, jeśli akurat nie będzie w budynku ochrony, która mogłaby Cię wyprowadzić, to zwyczajnie wezwą policję i i tak wyjdziesz stamtąd czy Ci się to podoba czy nie :P

wojti napisał/a:
remick76, właśnie to jest ciekawe, że w policji nie ma z tym problemu

Kto Ci powiedział, że w policji nie ma z tym problemu? :P Właśnie jest też problem. Znasz jakiegoś ts k/m policjanta?
_________________
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-10, 20:48   

wendigo, Jeżeli brałem hormony regularnie przez rok to jeśli zrobię teraz off to po jakim czasie organizm sie ogarnie z tego nadmiaru testosteronu?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-10, 21:00   

Hormonów płciowych się nie powinno odstawiać bez obserwacji lekarza.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-10, 22:19   

wendigo, W policji są osoby transseksualne, w większości k/m.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-12, 04:30   

wojti napisał/a:
wendigo, Jeżeli brałem hormony regularnie przez rok to jeśli zrobię teraz off to po jakim czasie organizm sie ogarnie z tego nadmiaru testosteronu?

Tego niestety nie wiem, lekarzem nie jestem...
(i faktycznie nie miałem na myśli żeby nagle przerwać jeśli tak dość długo już bierzesz :/ , pewnie trzeba stopniowo zmniejszyć dawki... to faktycznie do marca może być problem...)

wojti napisał/a:
wendigo, W policji są osoby transseksualne, w większości k/m.

To dość enigmatyczna odpowiedź, nie słyszałem o takim przypadku (znaczy o pracy na policji owszem, ale ie jako policjant), za to słyszałem że są problemy (choćby właśnie ze względu na kategorię). Oczywiście mówię o Polsce.
_________________
 
 
wojti
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 34
Wysłany: 2019-01-12, 16:13   

wendigo, Akurat tu mam 100% pewność, że osoby transseksualne służą w policji.
Niekoniecznie do marca..do marca to jakbym chcial na uczelnie wojskowa się dostać, bo wtedy robią wczesniej badania itp...Myślę o tym też żeby pójść do woja po liceum czyli bym probowal gdzie maj/czerwiec..moze zejdzie to ze mnie..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9