Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana dokumentow z WB
Autor Wiadomość
cloudy
użytkownik
cloudy

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Skąd: Anglia
Wysłany: 2019-01-10, 13:43   Zmiana dokumentow z WB

Bardzo mi zalezy na zmianie dokumentow, jedyne polskie dokumenty jakie posiadam to paszport i akt urodzenia, reszta angielskie.
W anglii ten proces jest latwy, ubiegasz sie o Deed Poll i z tym papierkiem zmieniasz wszystko. Jest to bardzo dla mnie kuszace ale nie moge ryzykowac nieaktualnego paszportu.

Wiem, ze przez embasade moge zlozyc wniosek o paszport pod nowym imieniem co tez automatycznie rezultuje w zmianie aktu urodzenia... wszystko super tylko za poltora roku, po otrzymaniu 'Gender Recognition Certificate' bede zmienial plec we wszystkich dokumentach no i znowu bede musial bawic sie w embasady (jesli tak wogole bede mogl to zalatwic bo moze po sadach bedzie trzeba jezdzic czego bardzo nie chce, i moj paszport znow bedzie nieaktualny!)

Czy znajduja sie na forum mieszkancy WB ktorzy podejmowali jakies kroki w zmianach dokumentow?

Wie ktos czy moze po zmianie imienia przez Deed Poll, moj paszport nadal bedzie przyjmowany jesli wszedzie bede jezdzil z tym papierkiem wyjasniajac sprawe?

Czy moge sie ubiegac o zmiane imienia I plci w paszporcie przez embasade?

Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje i doswiadczenia.
Dzieki :)
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-01-10, 17:38   

Niestety marker płci oraz imię w paszporcie można tylko zmienić po przejściu całego procesu prawnej zmiany płci w Polsce. Ambasada tu niestety niewiele pomoże, bo jako osoba z obywatelstwem polskim musisz polskie papiery zmienić jak prawnie jest to wymagane.

Nie polecam robienia Deed Poll bez zmiany polskich papierów bo potem faktycznie można mieć problemy z paszportem. Wyjaśnianie na granicy niewiele niestety da jak imiona się nie zgadzają. Nawet z papierkiem. Może czasem trafisz na celnika, który Cię przepuści, ale oni w lwiej części mają gdzieś papierki wyjaśniające i jak coś się nie zgadza, to mogą być problemy.

Jedyną metodą na zmianę imienia i markera w UK jest uzyskanie obywatelstwa. A to ani prosty ani tani interes nie jest. Nie dość, że musisz mieć dowody na stałe mieszkanie w UK przez 5 lat żeby ubiegać się o status osiedleńca, to jeszcze sama w sobie aplikacja to niebagatelna suma £1,350. A mogą ją odrzucić i wtedy trzeba znowu tyle płacić.

Chyba niestety bieganie po sądach w Polsce Cię nie ominie. Ale przybij piątkę, mam przed sobą to samo.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 19:36   

Użytkowniczka JuicyLucy bardzo dużo pisała o dokumentach, gdy mieszka się w Jukeju. Sprawdź jej posty. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
cloudy
użytkownik
cloudy

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Skąd: Anglia
Wysłany: 2019-01-17, 23:55   

Dzieki za odpowiedzi.
Pisalem z embasada w Manchesterze zeby sie upewnic, i umieszczam ostateczna wiadomosc:

'Pana polskie dokumenty na dotychczasowe dane pozostaną ważne do czasu, aż wystąpi Pan o ich zmianę.



W przypadku zmiany lub konieczności sprostowania danych zamieszczonych w dokumencie paszportowym (nazwiska, imienia/imion, daty i miejsca urodzenia, płci, numeru PESEL), osoba posiadająca ważny dokument paszportowy jest obowiązana wystąpić o jego wymianę niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska, a w przypadku małżeństwa zawartego przed konsulem lub organem zagranicznym - od dnia doręczenia odpisu aktu małżeństwa. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin ten wynosi 90 dni. Nie powinien Pan więc z tym zwlekać, bo z faktu, że w jednym kraju posługuje się Pan innymi danymi, niż w drugim, mogą potencjalnie wyniknąć problemy.



Zwracam jednak uwagę, że administracyjna zmiana imienia spowodowana zmianą płci, może nie być możliwa w trybie, o którym pisaliśmy poniżej. Zmiana płci następuje bowiem na drodze sądowej, a nie w trybie administracyjnym jak w Wielkiej Brytanii i przed kierownikiem USC w Polsce.

Co do zasady może Pan skierować wniosek do wybranego kierownika urzędu stanu cywilnego w Polsce o administracyjną zmianę nazwiska. Decyzja taka ma charakter uznaniowy, aczkolwiek musi miesić się w granicach wyznaczonych przepisami prawa. Polskie prawo nie przewiduje zmiany imienia z jednej płci na drugą, bez zgody sądu. Skierowanie wniosku w Pana sprawie, bez przeprowadzenia odpowiednio postępowania sądowego zezwalającego / potwierdzającego zmianę płci po stronie polskiej może spowodować wydanie przez kierownika decyzji odmownej. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, niemożliwa jest zmiana na imię męskie osoby płci żeńskiej i odwrotnie. Należy zatem wprzód przeprowadzić odpowiednią procedurę sądowa w Polsce.



Decyzja w kwestii złożenia wniosku o administracyjną zmianę imienia/nazwiska należy oczywiście do Pana. Informację na temat samego postepowania i wymaganych dokumentów znajdzie Pan w tym miejscu.



Zmiana płci w Polsce to proces trudny, długotrwały a dla osób które się tego podejmują bardzo stresujący i kosztowny. Sprawy nie ułatwia brak uregulowań prawnych w polskim prawie dotyczących tej kwestii. W Polsce dopuszcza się zmianę płci jedynie przypadku konkretnego zdiagnozowania u danej osoby transseksualizmu bądź interseksualizmu (obojnactwa). Nie jest to możliwe wyłącznie na podstawie decyzji samej zainteresowanej osoby. Zmiany płci można dokonać dopiero po osiągnięciu pełnoletniości. Po postawieniu diagnozy i rozpoczęciu terapii hormonalnej należy złożyć do sądu pozew o zmianę płci. W polskim prawie nie ma jednak przepisów regulujących zmianę płci a jedynie rozwiązania prawne, które na to pozwalają. Zostały one ustalone w drodze orzecznictwa sądowego.



Powództwo wytacza się w oparciu o art. 189 Ustawy z dnia z 17 listopada 1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 1964r., Nr 43, poz. 296 ze zm.), zgodnie z którym powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny. Osoba, która chce zmienić płeć musi wnieść do sądu pozew o wpisanie jej innej płci niż ma w akcie urodzenia. Pozew wnosi się przeciwko swoim rodzicom o to, że po urodzeniu błędnie tę płeć oznaczyli. Mimo, że jest to zabieg formalny, czasem może to znacznie utrudnić i przedłużyć sprawę. Rodzice z zasady nie mają obowiązku stawić się na rozprawę, jeżeli sąd wystawi im tylko zawiadomienie. Jeżeli sąd uzna to za konieczne może jednak ich wezwać na rozprawę. Ich obecność jest wtedy obowiązkowa. Rodzice mogą więc aktywnie uczestniczyć w procesie a gdy są przeciwni zmianie płci swojego dziecka, mogą ten proces utrudniać i spowalniać. W przypadku, gdy któryś z rodziców nie żyje w jego miejsce jest powoływany kurator. Podstawowymi dowodami w sprawie są diagnoza lekarza seksuologa oraz zeznania powoda, czyli osoby zainteresowanej zmianą płci. Cała pozostała procedura zależna jest od praktyki stosowanej w danym sądzie. Większość sądów wymaga opinii biegłego. Niektóre sądy ustalają imię w wyroku, inne nie. Proces trwa zazwyczaj około pół roku, choć z rożnych względów może ulegać wydłużeniu nawet do kilku lat.

Prawomocny wyrok sądowy upoważnia osobę transseksualną do wykonania chirurgicznej zmiany narządów płciowych. Wyrok ten daje również prawo do wymiany wszystkich wystawionych danej osobie dokumentów. Zazwyczaj najpierw wprowadza się wpis zmieniający do aktu urodzenia - zmieniany jest akt skrócony urodzenia, natomiast w akcie rozszerzonym dokonuje się adnotacji o zmianie płci. W przypadku, gdy sąd nie wyznaczył imienia, wówczas dodatkowo zmienia się imię. Oczywiście zmieniany jest również nr PESEL, ponieważ w drugiej cyfrze od końca koduje się płeć posiadacza numeru. Następnie trzeba wyrobić nowy dowód osobisty, paszport, czy prawo jazdy. Na mocy wyroku można zmienić świadectwa szkolne, dyplomy ze szkół wyższych oraz świadectwa pracy. W przypadku, gdy osoba zmieniająca płeć zawarła wcześniej małżeństwo może ono zostać uznane za nieważne.

Mając na uwadze powyższe, sugeruję kontakt z polskim prawnikiem, który z pewnością pomoże w tej sprawie i wyjaśni wszelkie wątpliwości i ewentualnie doradzi, jak w Pana sytuacji zalegalizować w Polsce zmianę płci dokonaną w Wielkiej Brytanii.'

No niestety, miales racje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9