Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming-Out.
Autor Wiadomość
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-22, 20:30   Coming-Out.

Stoję przed ciężkim moralnym wyborem i mimo iż muszę podjąć decyzję sam, chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

Przełożyłem z ostatniej daty Coming-Out na końcówkę tego roku. Jak widać - Nieubłaganie się zbliża jak już nawet nie kończy. Ostatnio moja dysforia jest tak okropna, a moja samoakceptacja w tak opłakanym stanie, - że przyrzekłem sobie, że to już czas. Lecz teraz coś sobie uświadomiłem. Jestem jeszcze w podstawówce (czy też gimnazjum), więc do jakichś takich mocniejszych zmian (mastektomia chociażby), bardzo mi daleko. Mam trochę wrażenie, że out-ując się do rodziny, znajomych, jedynie utrudnię sobie życie, imię w dzienniczku szkolnym, moi znajomi w okresie dojrzewania (więc pewnie nie będą dojrzali w stosunku do sytuacji i podchodzili jak do żartu), pływanie (w binderze nie mam zamiaru), psychika moich rodziców, to wszystko mnie martwi. Nie chcę być obciążeniem dla najbliższych, a w szkole to chyba zapadnę się pod ziemię ... Pomocy.
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-23, 03:45   

Mimo wszystko, polecam out. Opcje jakie przewiduję są 2, albo potraktują to jako bunt i dziecięce wymysły, albo zaakceptują. Jest też 3 najgorsza opcja, ale tutaj wiele zależy od tego jak cię odbierają i jacy są. Na leczenie i tak musisz poczekać i to dość długo, jednak w przypadku pozytywnej reakcji można zacząć działać na frontach mniej "inwazyjnych" ;-)


Jeśli możesz i chcesz, opisz krótko rodziców jacy są, wtedy mogą przyjść do głowy lepsze pomysły :)
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-23, 15:46   

Rodzice są bardzo tolerancyjni co do LGBT. Jak byłem mały zawsze mówiłem otwarcie o takich rzeczach i mam wrażenie, że często mi kiedyś podrzucali jakieś takie sytuacje czy teksty jakby wiedzieli i chcieli bym się właśnie outował. Kiedyś odnosząc się do transseksualistów usłyszałem od nich, że są za "zmianą" płci, jeżeli nie są sobą i cierpią w swoim ciele. Nie ma mowy żeby potraktowali to jako żart, raczej wiedzą, że nie jestem typem żartownisia i traktują mnie zazwyczaj na poważnie. Drugą sprawą jest to, że lat mam 13 (w kwietniu 14) i najbardziej denerwuje mnie sytuacja na WF-ie bo przyznam się, że wolę być u dziewczyn bo je bardziej znam a w sporcie jestem masakryczny (Moim hobby jest E-Sport no ale xdd może w snach się kiedyś na wfie pojawi :mrgreen: )
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-23, 15:49   

Mimo wszystko z czasem chyba przeszło im, i teraz myślą, że jestem dziewczyną, i mimo tolerancji do trans'ów, trzymają się stereotypów płci. Mój brat ma bałagan w pokoju i gra całymi dniami, jest agresywny, a ja jak zrobię maleńki krok w stronę czegokolwiek takiego to dostaję jedynie odpowiedź z podniesionym tonem, że to nie tak zachowują się dziewczyny w moim wieku, ot co :-?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-25, 02:47   

To co piszesz brzmi bardzo dobrze, mianowicie tak że raczej będzie ok. Zacząłbym od rodziców, bo jak będą po Twojej stronie, to ze szkołą też wszystko załatwisz :) (z w-f dostaniesz zwolnienie lekarskie, już zwłaszcza jeśli masz jakieś pływanie).
_________________
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-25, 21:56   

Co masz na myśli poprzez zwolnienie lekarskie? Mogę dostać od tak zwolnienie? I normalnie bym po prostu nie chodził na WF? Ile takie coś trwa? Mam dosyć pretensjonalną panią od WF-u to fakt, no ale z lekarzem się nie zadziera haha
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-12-31, 21:04   

Ja przez większość życia miałem zwolnienie z gier zespołowych ze względu na okulary, a że większość nauczycieli lubi po prostu dać piłkę to pół życia mnie nie było na wf
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-10, 21:13   

NoCzesc napisał/a:
Co masz na myśli poprzez zwolnienie lekarskie? Mogę dostać od tak zwolnienie? I normalnie bym po prostu nie chodził na WF? Ile takie coś trwa?

Mam na myśli, że diagnoza transseksualizmu (a może już tylko podejrzenie wystarczy) jest podstawą do zwolnienia z wf-u. Lekarz prowadzący może wystawić, więc pani od wf-u nic tu do powiedzenia nie będzie miała :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9