Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria HP - Severus Snape trans M/K?
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-12-17, 22:47   Teoria HP - Severus Snape trans M/K?

Grupa potterologów z tumblr opracowała teorię, zgodnie z którą mistrz eliksirów to transseksualistka M/K. Co roku urządzają tygodniowe obchody poświęcone teorii.

https://broadly.vice.com/en_us/article/bjx8xm/the-shockingly-convincing-argument-that-severus-snape-is-transgender?utm_source=vicefbus&fbclid=IwAR06Zw2-ulrPJi3v23N7gY3TDr2V3Cvn2BsTjdyFUEUAsbCoRltTCAkAr44
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-17, 23:29   

Na Potterze się nie znam ale Władca pierścieni... elfy są tam dość nie binarne...
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-18, 00:11   

"is in fact a" - in opinion ;-)
Mnie nie przekonali :D
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-18, 00:51   

Nie czytałem artykułu, bo mi się nie otwiera, ale - z ciekawości, mówili coś o małym Snapie noszącym ubrania własnej matki?
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-18, 10:34   

Kocham tę teorię <3 Rowling na pewno ta opcja nie przeszła na myśl, ale ma to sporo sensu i tak było wspomniane o ubraniach matki.
_________________
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-18, 17:08   

Ok, bo z tymi ubraniami chodzi o to, że czarodzieje z reguły nie umieją się ubierać "po mugolsku" (często pojawiały się barwne opisy, jak to jakiś czarodziej ubrał się "śmiesznie" i wbrew woli przyciągał spojrzenia mugoli). Snape nie mógł czerpać wzorców mugolskich z ojca, bo ten był nakreślony w książce jako zły rodzic, więc jako dziecko czerpał je od matki, łącznie z ubiorem (była jego jedynym źródłem wiedzy o mugolach, potem dopiero pojawiła się Lily). Moim zdaniem nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwłaszcza że po ogarnięciu, jak żyją mugole, zaczął się odziewać stosownie, już bez żadnych "wpadek". Innymi słowy, nosił je z powodu niewiedzy (i jeszcze może biedy, bo często było wspominane, jak to jego ubrania są stare, zniszczone i jakby w modzie dwadzieścia lat wcześniej), a nie świadomie. Dodaj do tego fakt, że był zaniedbany i nikt się nim nie interesował, nic mu nie mówił, nie zwracał mu uwagi i nie podpowiadał, więc skąd biedak mógł wiedzieć. Dopiero Petunia się zaśmiała, że nosi "bluzkę mamy".

Jestem wyczulony na transowe rzeczy w literaturze, ale od Snape'a zupełnie nie czułem takich vibe'ów.
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-18, 17:33   

Śmiechłem. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby ta teoria pochodziła bezpośrednio od Rowling. Po tym, co ostatnio odwala naprawdę tylko czekać na kolejne rewelacje.

Co do małego Severusa noszącego ubrania matki - jak już Hyacinth zauważył - czarodzieje mało wiedzieli o mugolskich zwyczajach. Pamiętam nawet scenę z Czary Ognia, kiedy podczas Mistrzostw Świata w Quidditchu jakiś staruszek paradował w damskiej koszuli nocnej i gdy zwrócili mu uwagę, zarzekał się, że lubi, jak mu przewiewa "intymne zakątki" ;)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-18, 20:53   

Tak, zwolennicy teorii też zwrócili uwagę na ten fakt.

Jednak chyba wyjaśniłbym to faktem, że mały Sev wychowywał się w niezbyt zamożnej rodzinie, więc noszenie cudzych ubrań, nawet jeśli płeć się nie zgadzała, mogło być na porządku dziennym.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-18, 23:04   

Dorwałem się w końcu do kompa, przeczytałem artykuł i chce mi się śmiać.

Long story short, autorzy konceptu naciskają, że Snape jest trans kobietą, bo:
1. zajmuje się eliksirami, a eliksiry to typowo babskie zajęcie (le what...?).
2. Eksperymentował z eliksirami już jako dzieciak i to niezbity dowód na to, że szukał eliksiru na zamianę w kobietę bez efektów ubocznych! (ktoś mocno tutaj pojechał z interpretacją xD).
3. miłość Snape'a do Lily przetrwała do samego końca i stał się "matką zastępczą" Harry'ego (to najgłupsza rzecz, jaką przeczytałem w tym artykule; Snape zawsze miał Harry'ego gdzieś, nie omieszkiwał się okazywać mu jawnie wrogości, bo widział w nim Jamesa, czyli swojego największego wroga + robił wszystko, żeby go wywalono z Hogwartu).
4. wspomniane już ubrania.

Strasznie słaba teoria, jeśli się przeczytało calusieńką serię jak ja i po prostu zna postaci. Tutaj widać,że ktoś ewidentnie bardzo chciał ze Snape'a zrobić trans kobietę na siłę. Aż się dziwię, że jako argument na jego rzekomą transowość nie padł fakt, że miał długie włosy. Ten argument byłby chyba lepszy od wszystkich tych powyższych czterech (gdyby na chwilę zapomnieć o tym, że połowa postaci męskich nosiła długie włosy).
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-19, 00:23   

Problem egzystencjonalno literacki. Albo odwrotnie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-12-26, 19:16   

Aristocat, o bożena, czy wy też widzicie Aristocata? Cyknijmy mu szybko fotkę, bo zaraz pewnie zniknie jak kot z Alicji ;)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-26, 19:17   

Freja napisał/a:
Aristocat, o bożena, czy wy też widzicie Aristocata? Cyknijmy mu szybko fotkę, bo zaraz pewnie zniknie jak kot z Alicji ;)


Widzim i siem boim. :D
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-27, 21:47   

Aristocat, miło, że jesteś :)
_________________
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-27, 21:59   

Siemanko :-)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-27, 22:43   

Naprawdę miło. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9