Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy zapis w regulaminie.
Autor Wiadomość
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-07, 22:13   Nowy zapis w regulaminie.

Chcę poddać dyskusji zapis w regulaminie regulujący używanie kolorów i krojów oraz parametrów czcionek używanych we wpisach.

Mnie osobiście nie podoba się używanie w zwykłych postach koloru innego niż domyślny, spodziewam się bowiem, że jest to komentarz moderatora. Dodatkowo może to zaburzyć czytelność wpisu, lub wręcz uniemożliwić odczytanie przy zastosowaniu koloru tła.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-07, 22:45   

Ada75 napisał/a:
Mnie osobiście nie podoba się używanie w zwykłych postach koloru innego niż domyślny, spodziewam się bowiem, że jest to komentarz moderatora.

Dokładnie tak. Aby wyróżnić słowo lub fragment tekstu używam pogrubienia lub podkreślenia - i myślę, że to wystarczy. Kolory zostawiam administracji i moderacji.
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-08, 01:28   

Arisa napisał/a:
Ja bym poddała rozwadze - punkt dotyczący potrzeby przestrzegania tego regulaminu. Bo póki co Ada75 łamiesz go.


Proszę o wyjaśnienie, bo jakoś nie widzę związku. Pewnie zbyt głupia jestem.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-09, 14:37   

Po co ci nowy zapis, jeśli pozostałe albo nie są egzekwowane, albo są traktowane wybiórczo? :roll:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-12-09, 15:30   

Arisa napisał/a:
Odpowiem linkiem:
http://transpomoc.pl/...czerwony#112658

Niemniej o ile wcześniej używałaś buraczanego #FE61FD to ostatnio posłużyłaś się kolorem #FF0080 który już naprawdę niewiele różni się od administracyjnej czerwieni #FF0000. I żeby w ogóle go użyć musiałaś wklepać w BB Code szesnastkowy opis koloru, bo menu Przema nie udostępnia takiej barwy.

Nie było takiego punktu, bo nikt tak wcześniej nie robił. A skoro jest już ktoś, kto tak robi, to może faktycznie warto.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-09, 21:12   

Vera-chan napisał/a:
Po co ci nowy zapis, jeśli pozostałe albo nie są egzekwowane, albo są traktowane wybiórczo? :roll:


Właśnie...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-10, 01:09   

Jak zaczniecie za dużo obostrzeń wprowadzać, to już naprawdę będzie to forum klonem Niebieskiego :P ale swoją drogą to ciekawe, że z czasem wielu użytkowników dochodzi do TEGO SAMEGO do czego my na Niebieskim też już lata temu zdążyliśmy dojść ;)

Ale do tematu: mnie nie przeszkadzają kolory, jedynie czerwony powinien być zarezerwowany dla moderacji (ewentualnie jeszcze jakiś inny jeden czy dwa dla moderatorów).
_________________
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-10, 10:27   

Po co używać kolorów w ogóle? o_o
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-10, 11:28   

OlaHime, żeby poczuć dziecięcą radość ;-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-11, 02:23   

Arisa, osobiście uważam, że kombinujesz. Kto się będzie bawił w jakieś wpisywanie kolorów? Jeśli ja nawet chciałbym użyć koloru, użyłbym któregoś z tych, które rozwijają sie gdy się kliknie w okienku "Kolor:" i pewnie 99,9% użytkowników zrobiłaby to samo.
_________________
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-11, 15:11   

Jenny napisał/a:
OlaHime, żeby poczuć dziecięcą radość ;-)


A to nie trzeba zjeść Czekoladę Pewnej Marki? Z tym problemem mierzył się nawet sam Wargorr, najpotężniejszy generał kosmicznej armii.

Szanowna Ariso, chodziło mi o to, że nie każdy używa takiego samego wachlarza uzewnętrzniania emocji. Poza tym bierz pod uwagę, że nie nawołuję do ich zakazania: po prostu sama z nich nie korzystam - wystarczy mi rozmiar tekstu, pogrubienie, podkreślenie, czy pochylenie. Nie stawaj od razu w rzymskiej falandze z włócznią na sztorc przypisując mi coś, co mi nawet przez myśl nie przeszło.
Don't be Arisu Demo Version.
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-11, 16:37   

Arisa napisał/a:
Na prawdę nie wiem dlaczego kolory tu komuś przeszkadzają.

Ponieważ szanuję swój wzrok, który nie męczy się tak, jak przy kolorowym tekście, nie mówiąc już o mieszance kolorów.
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-11, 17:57   

Arisa, to nie jest kilka kolorowych liter. A poza tym, tylko ja jestem w stanie ocenić, co męczy mój wzrok.
Tickery nie wymagają czytania, skupiania na nich wzroku, ale tekst - i owszem.
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-11, 18:48   

Arisa napisał/a:
Przypomnę Ci poza tym OlaHime o podarowanym skunksie w temacie o błędach w NVTS - wielki wylewany publicznie offtopowy foch, za to, że w tym przypadku nie użyłam licencji GNU i nie udostępniłam kodu źródłowego, który do nauki głosu jest całkiem zbędny. Kto tu naśladuje


A co to ma do kolorów? Co ma do tematu wątku? Co mają moje, o ile są naruszenia regulaminu?

Arisa napisał/a:
Kodu źródłowego też nie kolorujesz?


Jak kodowałam to kolorowałam, tu jest czysta forumowa komunikacja, a nie przypominajki co do czego. A w zasadzie to robiły to za mnie narzędzia.

Arisa napisał/a:
czasem kolor może być użyty do wyrażenia swoich emocji.


Się pytam w jakim ujęciu, np. kulturowym? W Indiach na ten przykład pomijając złożoność etniczno-kulturową biały jest kolorem żałoby. Emotki są do wyrażania emocji kolory są zbyt subiektywne. Lubisz magentę, fajnie, a jakie ta magentą chcesz przekazać emocje?

AwryBoy napisał/a:
A poza tym, tylko ja jestem w stanie ocenić, co męczy mój wzrok.


Mój również męczą wtręty kolorowe.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-11, 21:35   

A czy da się zrobić styl, który usuwa kolory i wyrównuje rozmiar?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-12-11, 22:43   

Jenny napisał/a:
A czy da się zrobić styl, który usuwa kolory i wyrównuje rozmiar?

Tak, ale to by wyrównało też przypisy administracyjne.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-11, 22:55   

Od dziś będę pisała właśnie tak. :) Może nie mogę? :evil:
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-11, 23:31   

Arisa napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Od dziś będę pisała właśnie tak. :) Może nie mogę? :evil:
Kasia, rozumiem twoją frustrację tutaj [tak, można po kolorze odczytać czyjś nastrój, zazwyczaj bliskie czerwieni (krew) lub żółci (żółć) wskazują na dość negatywne].

A tymczasem Freja wyżej leży rozwiązanie:
- R+G+B<=510
- G<=160
przy postowaniu jeżeli użyto na początku #.
Do tego z nazw kolorów utworzyć tablicę i sprawwdzać czy jest w tablicy, gdy jest słowem - nie przejdzie wtedy transparent (o k..wa wygoniliśmy rodziców transa) i inne nieczytelne kolory podane nazwą.

Do skryptu można nawet dodać, że jeżeli pisze użytkownik to wycinane też są podobne do czerwieni np. #ff0040.

W powyższym przykładzie - przykład - jak można znormalizować kolor (zamiast prostszej opcji - zmiany go na #000000, gdy nie spełnia warunków).


Zepsułaś mi formę wypowiedzi cytatem z białym tłem. <beczy> Generalnie to mi lata kolorystyka - byłe nie było czerwieni na niebieskim tle i innych wynalazków
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-11, 23:37   

Zamiast roztrząsać się nad regulaminem, kolorami, łataniem problemów, które się tworzą itp. wystarczy ogarnięcie/nauka umiaru. Regulamin jak się chce, to się i tak obejdzie, choćby nie wiem ile przepisów nawsadzać, a ich zwiększanie - ze szkodą dla ludzi, którzy nie mają czasu, siły, chęci (własnym życiem się zajmując, je do ładu próbując doprowadzić), by się bawić w takie rzeczy. Na piśmie jednak łatwiej wymagać od innych, niż bez pisma od siebie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-12-11, 23:45   

Arisa napisał/a:
Cytat:
Generalnie to mi lata kolorystyka - byłe nie było czerwieni na niebieskim tle i innych wynalazków
No R+G+B<=510 oraz (łącznie) G<=160 sprawę załatwi dla kolorów z "#".

Aroso, ty jesteś "Arisa", ale w hakerskim zapisie to by była "4risa", a "4" to po angielsku "for", zatem ty jesteś "for risa". Nie ustaliłam jeszcze jakich for ani czym jest ta "risa", ale sądzę, że jestem na dobrej drodze.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-12-12, 00:09   

Arisa napisał/a:
Freja :) napisał/a:
Aroso,
Ariso albo Arisa ;)

Cytat:
ty jesteś "Arisa", ale w hakerskim zapisie to by była "4risa", a "4" to po angielsku "for", zatem ty jesteś "for risa". Nie ustaliłam jeszcze jakich for ani czym jest ta "risa", ale sądzę, że jestem na dobrej drodze.
Dobre główkowanie, ale to znaczy "from Risa (Bb)" http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Risa_(star)
Risa B - to ta mniejsza gwiazda, a Risa Bb to planeta pierwsza na orbicie Risa B. Ma ustawiony magią atrybut "opacity: 0" (możesz nadal szukać jej po zakrzywieniu pola grawitacyjnego).

Wysoki Sądzie, nie mam więcej pytań. Ona tak właśnie przez cały czas.

W CSS sobie nie określę selektywnych filtrów dla wybranego zakresu kolorów, a przerabiać silnika Przema mi się nie chce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9