Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania o ezoteryce
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-28, 12:50   

Arisa napisał/a:


Cytat:
Nawiasem mówiąc można w necie znaleźć publikacje o samoistnej zmianie płci u niektórych dzieci zwłaszcza w krajach tropikalnych.
Mogę prosić o źródło tej wiedzy nietajemnej, skoro można znaleźć o tym informacje?

P.S. Freja, zwróciłam Ci twoich kolegów ;)

Moi koledzy dziękują, bo już chcieli sięgać w tej sprawie po bardzo potężne zaklęcia :D

 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 13:01   

Tak, było coś takiego. Chyba gdzieś na Karaibach rodzą się chłopcy, których genitalia wyglądają na kobiece aż do dojrzewania, kiedy to „zamieniają się” w mężczyzn. Dzieci takie wychowuje się jak dziewczynki i zachowują się jak chłopczyce. Było na Wiki.

Swoją drogą, to kobieta z PCOS też może wyglądać jakby „stała się mężczyzną”, a ta choroba może się pojawić w dowolnym momencie życia. Można też mieć guza, który wydziela hormony np. w przysadce albo w nadnerczach, które produkują normalnie niewielkie ilości hormonów płciowych. Medycyna zna takie przypadki. To nie magia, a choroby.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 14:20   

Wiesz Arisa, takie rzeczy są samoistne w ogólnym znaczeniu tego słowa, bo jest bez ludzkiej interwencji. Co nie znaczy, że są niewyjaśnialne. Z drugiej strony, zanim dzisiaj napisała Liza, pomyślałem, że masz jednak na myśli coś, czego nie da się wyjaśnić w ramach współczesnej wiedzy naukowej?

Arisa napisał/a:
Liza, dokładnie, daj linka, bo już wcześniej lekarze Ci mówili, że trakt wokalny się skraca (bez uniesienia krtani) samoistnie po iluś tam latach, wystarczy tylko brać hormony i chcieć

Często, jeżeli do czegoś podświadomie dążymy, to „robi się samo”. Nie miałaś tak kiedyś z czymś? Moim zdaniem podchodzisz zbyt krytycznie do tych tematów.
Ostatnio zmieniony przez 2018-11-29, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 14:29   

Argh, nie rozumiesz :-? Pomieszałaś jedno z drugim.
Jeżeli świadomie interweniowałaś, to nie jest to samoistne.
Co nie znaczy, że ktoś nie mógł mieć inaczej i z jego punktu widzenia nie mogło to wyglądać na samoistne. Do you follow?
Ostatnio zmieniony przez 2018-11-29, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 15:13   

Nie wiem. Po prostu próbuję Was nakłonić do zrozumienia argumentów i punktów widzenia obu stron i zaprzestania zażartego konfliktu.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-29, 15:21   

Liza napisał/a:
Na dobrą sprawę to trudno jest nawet powiedzieć dlaczego samolot tak naprawdę unosi się w powietrzu? Jakby kto pytał jest to dylemat samych fizyków

Tia...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstawanie_si%C5%82y_no%C5%9Bnej

Trochę problematyczne to się zaczyna robić dopiero przy przepływie burzliwym.
_________________
Freja Draco
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 16:14   

Freja napisał/a:
Trochę problematyczne to się zaczyna robić dopiero przy przepływie burzliwym.


I po przekroczeniu bariery dźwięku.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 16:45   

A co Ty taka binarna? Komputer, czy co ? ;-) Risanie operują na logice binarnej?
Przecież wiadomo, że każdy ma jakiś swój punkt widzenia, swoje doświadczenia, swój własny sposób trawienia i sklejania z powrotem informacji. Należy mieć to na uwadze w wypadku każdej osoby.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 17:10   

A ja tam uważam, że wiele rzeczy dla nas obecnie wytłumaczalnych najpierw było postrzeganych jako magia, a ludzie nie wierzyli w to, że Ziemia jest kulą, że krąży dookoła Słońca ani że istnieją wirusy i bakterie, ponieważ tego wszystkiego nie da się wziąć w rękę. Dlatego nie odrzucam od razu stwierdzeń z pozoru absurdalnych, a zakładam w takim wypadku, że zwyczajnie czegoś nie wiem bądź z czyjegoś punktu widzenia tak to wyglądało i zaszło jakieś nieporozumienie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 17:33   

Z nagrań patrząc uważam inaczej. Z nagrań osób, które twierdzą, że nie ćwiczyły oraz opierając się na tym, co mówiło kilka osób w internecie (nie wyglądało jakby kłamały lub miały po co). Oczywiście, uprzedzając zastrzeżenia:
- może nie u każdej osoby to zadziała
- może nie u każdej osoby to zadziała w stopniu satysfakcjonującym
- jedni mają lepsze warunki wyjściowe, a inni gorsze
- mam słuch muzyczny i osoby o gorszym słuchu mogą nie zauważać różnicy
- oczywiście tamte osoby mogły kłamać, że nie ćwiczą lub dążyć podświadomie do pewnego brzmienia
Jeżeli trzeba tak wykładać rzeczy oczywiste, ale okej...
Zwyczajnie nie zapierałbym się od razu, że to nie może być prawda, nawet jeżeli mniejszości emek jest dane doświadczyć czegoś takiego.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 17:49   

Ale mówisz o tych osobach, o których ja mówię? To było dawno temu, kiedy ja tego słuchałem. Na forum jest wysyp? Sorki, nie śledzę.

Nie znam się na tych ćwiczeniach i wysokościach i spektrach z oczywistych powodów. Mówię o tym, jakie odniosłem subiektywne wrażenie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 18:03   

Cytat:
Po co w błąd wprowadzać ludzi i kazać im czekać na zbawienie?

Nie. Nie twierdzę tak. Jedno nie implikuje drugiego. (Jakieś odosobnione przypadki -> należy liczyć na farta). Zwiększmy rozdzielczość ;-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-29, 18:17   

Arisa napisał/a:
Księżyc też jest płaski i dlatego cały czas odwrócony tą samą stroną do nas

No nie tak do końca: https://pl.wikipedia.org/wiki/Libracja

Arisa napisał/a:
No ale magią, szamanami i ezoteryką cokolwiek trudno tłumaczyć.

Ale doświadczenia szamańskie to akurat dosyć ciekawe zjawisko. Zwłaszcza jak się przy tym odpowiednimi darami natury wspomagać :D
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 19:08   

Czytelniej, widzisz. Ale nie wszystko zawsze jest czytelne i nie należy upychać w szuflady, upraszczać, tego, czego nie należy. To takie prawda kontra komfort mentalnego lenistwa. Ja wybieram prawdę. Nie musisz tego kontynuować. Tak tylko Sokratesuję.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-29, 19:22   

No właśnie. Dokładnie o to mi chodzi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-29, 19:58   

remick76 napisał/a:
Liza napisał/a:
A więc artykuły o wspomnianej samoistnej przemianie płci wśród dzieci zapewne są nadal dostępne, natomiast ciężko jak sądzę będzie zaspokoić drobiazgowy głód Arisy w szczegółowe informacje na ten temat.

Liza, też jestem głodna - rzuć jakimkolwiek linkiem na ten temat :-p

Widzę że Liza jeszcze nie odpisała, to już znalazłem Wam te linki zamiast niej (ale i tak mnie dziwi, że jeszcze o tym nie słyszałyście):
https://kobieta.wp.pl/w-tej-wiosce-dziewczynki-zamieniaja-sie-w-chlopcow-5982768814830721a
http://wyborcza.pl/1,1454...2-urodziny.html
i więcej, wystarczy wpisać w google: "dziewczynki zmieniają się w chłopców" albo coś podobnego.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-30, 00:22   

Liza napisał/a:
Ani nauka ani procedury nawet skutecznych praktyk tego rodzaju nie będą uznawać i w rezultacie nie pozwolą nikomu na stosowanie takich metod.

Niby jak mogą komuś tego zabronić?
A przy okazji można jeszcze zarobić:
https://ciekawe.org/2015/06/11/znany-magik-oferuje-milion-dolarow-za-udowodnienie-posiadania-nadprzyrodzonych-mocy-jak-do-tej-pory-nie-ma-chetnych/
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-30, 00:31   

Liza napisał/a:
nie wolno darów wykorzystywać do celów komercyjnych, bo można stracić moc, dlatego że nie wolno szafowac wiedzą tajemna i nie wolno jej profanowac, nie po to dostaje się inicjacje by narazić wiedzę.

I to mnie zawsze wkurza w tego typu gadkach:
Cytat:
Modlitwa na pewno działa, ale tego czy działa nie wolno w żadnym razie sprawdzać statystycznie, przeprowadzać eksperymentów, bo to jest świętokradztwo i obraza bogów/demonów.

W ten sposób można sobie głosić absolutnie dowolne twierdzenie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-30, 00:32   

Liza napisał/a:
Ciekawe co niektórzy powiedzą na wieść, że miednica niemal pozbawiona tkanki tłuszczowej jest wyraźnie u mnie już szersza

Rozumiem, że podstawą powyższego twierdzenia jest porównanie tomografii zrobionych przed i po?
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-30, 11:00   

Liza napisał/a:
Czyta się i nie rozumie się tego czytania. Nie rozumie się. Skupia się na wycinku, i nie rozumie się nawet tego wycinka. Widocznie tak musi już być. I niechaj jak wyżej rzeczono tako pozostanie. Amen.

A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka.

I powtórzę swoje pytanie: posiadasz tomografie / RTG swojej miednicy na podstawie, których twierdzisz, iż ci się ona powiększyła? Czy też może takiego magicznego powiększenia nie da się pomierzyć, nie uwzględniając przy tym holistycznego kontekstu, którego i tak byśmy nie pojęli?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-11-30, 23:27   

Liza napisał/a:
To co widzę to moja percepcja wzrokowa i pamięć wzrokowa. Porownywanie proporcji i stosunku wymiarów części ciała. Odniesienia do noszonej odzieży i jej rozmiaru. To jest moje rtg.

Wybacz, ale na takie uzasadnienie twierdzenia, że: "urosła mi miednica" mogę jedynie wzruszyć ramionami. Oraz polecić historię badań nad Promieniami N:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Promienie_N

Co do reszty się zgodzę. Nasze myślenie ma ogromny wpływ na nasze życie, ale to nie łyżka się wtedy zgina tylko ty :p
_________________
Freja Draco
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-30, 23:54   

Liza napisał/a:
JEŚLI COŚ NIE JEST PRAWDĄ, TO MYŚL O TYM TAK DŁUGO AŻ STANIE SIĘ PRAWDĄ.

Okej.
*Mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa.*
Kurde, dalej nie mam penisa. Twoja teoria się nie sprawdziła.
Psychika może dużo i daje w procesie zdrowienia i generalnie w medycynie, ale nie zmieni całej twojej biologii, taka jest rzeczywistość, Liza.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-12-01, 00:09   

Hyacinth napisał/a:
Liza napisał/a:
JEŚLI COŚ NIE JEST PRAWDĄ, TO MYŚL O TYM TAK DŁUGO AŻ STANIE SIĘ PRAWDĄ.

Okej.
*Mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa.*

 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-01, 00:23   

Freja, to takie smutne i piękne jednocześnie :lol:
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-01, 00:27   

Freja napisał/a:
Hyacinth napisał/a:
Liza napisał/a:
JEŚLI COŚ NIE JEST PRAWDĄ, TO MYŚL O TYM TAK DŁUGO AŻ STANIE SIĘ PRAWDĄ.

Okej.
*Mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa.*

Obrazek


Tylko się nie pomyl co do mnie. :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-12-01, 11:44   

Arisa napisał/a:
Freja z tymi promieniami N to mnie zadziwiłaś. Sprawdzaam 3 razy czy na pewno jestem na wikipedii. Takie schwindle w labo robili?

Cały czas się takie rzeczy robi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_fuzja
https://www.polityka.pl/t...ki-w-nauce.read

Nauka to na początku często takie błądzenie po omacku i otrzymane wyniki trzeba jakoś wstępnie zinterpretować, żeby móc później zweryfikować tę interpretację. Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, kiedy ktoś uparcie nie chce się przyznać do błędu.

Arisa napisał/a:
P.S. Freja, skoro masz taką możliwość - dodaj wszystkim facetom, którzy nie mają czlonka a chcą mieć. Czemu jeszcze tego nie zrobiłaś. :D


I - zmartwię cię - jeśli powyższy skrin brać za dobrą monetę, to każda osoba na tym forum ma członka, a ci, co są członkami kilku różnych grup, to już w ogóle.

Arisa napisał/a:
Jest tam opcja "usuń członka"?

Jest tylko opcja "usuń wybrane". Ale zawsze możemy spróbować przytrzasnąć drzwiami od "szafy" :D
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-12-02, 12:55   

Arisa napisał/a:
Demony - nie ma problemu. :)

Ariso, to są poważne sprawy.

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-02, 21:43   

Arisa napisał/a:
Wendigo, ale przecież o tym pisałam w temacie (lub przypadkach podobnych). Na pewno nie są to samoistne przemiany w mężczyznę, ale osoba była nim od początku.

Tu nie chodzi o detale biologiczne, tylko o to, że wyglądają jak dziewczynki i tak też traktuje je społeczeństwo, aż do czasu kiedy zaczynają dojrzewać inaczej - i w takim też kontekście opisała to Liza.


Hyacinth napisał/a:
Liza napisał/a:
JEŚLI COŚ NIE JEST PRAWDĄ, TO MYŚL O TYM TAK DŁUGO AŻ STANIE SIĘ PRAWDĄ.

Okej.
*Mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa, mam penisa.*
Kurde, dalej nie mam penisa. Twoja teoria się nie sprawdziła.

Trzeba jeszcze mieć wiarę ;) I cierpliwość ;) I nikt nie powiedział, że zrobi się samo ;)
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-02, 21:50   

wendigo napisał/a:
Trzeba jeszcze mieć wiarę ;) I cierpliwość ;)

I pieniądze ;) Potem już cuda robią chirurdzy ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11