Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Słabość fizyczna
Autor Wiadomość
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2018-11-28, 02:23   Słabość fizyczna

Pytanie kieruje głównie do transów k/m, bo raczej w drugą stronę nie ma takich dylematów :-? Jak sobie radzicie z byciem słabszym od cis facetów. To utrudnia funkcjonowanie, bo nie wzbudza się takiego respektu, właściwie nie wzbudza się nic. W dodatku jak tu stanąć w obronie kobiety, kiedy na jakakolwiek utarczka może się skończyć dla nas katastrofą. Może dramatyzuje, bo jestem jeszcze przed hormonami i mam słabą wydolność organizmu. Chętnie posłucham tych przed i po zmianie, jakie są różnice.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 03:34   

Na testo mięsnie przy ćwiczeniu na silowni rosną tak jak u cis facetów (prawa fizjologii), więc nie wiem, dlaczego kmowie mieliby być słabsi. Niższi, okej, tu akurat z kośćmi za wiele nie da się zrobić... ale mięśnie?
+ Jaka obrona kobiety, proszę cię. Nie mówię, że zaczepki czy nawet bijatyki /napadnięcia się nie zdarzają, ale opisałeś to w taki sposób, jakby na każdym kroku trzeba było udowadniać, że jest się superbohaterem rodem z filmu z Hollywood, który codziennie ratuje biedne damy z opresji. Jak często na ciebie napadają, skoro musisz zadawać takie pytania?
(Do chodzenia po mieście nocami polecam mimo wszystko gaz pieprzowy ; ) )
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 07:58   

Zawsze byłam słabym cis facetem. Należy opanować sztukę walki : "bez walki" a jeśli się nie da działać w podstępny sposób. ;)

Kiedyś myślałam o jakimś kursie Krav-maga lub innego systemu walki. Są to dobre "sprawy" gdyż wykorzystują tzw słabe punkty ciała i stawiają na skuteczność.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-28, 20:21   

Arisa, Zabiłaś mi klina. :I
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-28, 21:13   Re: Słabość fizyczna

Ben1992 napisał/a:
Może dramatyzuje, bo jestem jeszcze przed hormonami i mam słabą wydolność organizmu.

Dramatyzujesz ;) Znaczy ok - ja jestem raczej na pewno słabszy od większości cis facetów, widziałem to w pracy... tyle że jak nie zamierzasz pracować na budowie czy w podobnym miejscu, to co z tego? No możesz ćwiczyć, jak inni pisali, ale mnie tam się nie chciało jeszcze jak do tej pory :P Faceci też są różni, są niepełnosprawni - są jeszcze słabsi i co z tego?
Nie wiem w jakim otoczeniu trzeba żyć żeby trzeba było kogoś przed fizyczną agresją bronić? - mnie się to jeszcze nigdy nie przydarzyło.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-28, 21:21   

No w sumie miałem napisać, że niewiele wychodzę z domu, to też może mieć wpływ na brak takich doświadczeń :P
A w sytuacji zastraszania kogoś przez kogoś, to raczej bym nie miał odwagi na osobistą konfrontację, bardziej bym myślał o wezwaniu policji jako anonimowy świadek czy coś...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093

Wysłany: 2018-11-28, 21:55   

Powiem wam tak: duży rozmiar czy siła fizyczna nie gwarantuje szacunku w męskim świecie. Jak jej nie domaga, to naturalnie może być trudniej w pewnych sytuacjach, ale kluczowe są upór, odwaga i gotowość do bronienia swoich racji. Wyjąwszy podstawówkę i może początek szkoły średniej siłowe rozwiązywanie konfliktów stanowi zupełny margines.

Jeśli nie obracacie się w jakimś patologicznym środowisku, to w zupełności wystarczy wszystkim świadomość, że nie dasz sobie w kaszę dmuchać.
_________________
Freja Draco
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-11-29, 13:58   

Mi testo również pomógł. Może nie jestem największy ale myślę że dość proporcjonalny i potrafię wygenerować całkiem dużo siły. Co do takich skrajnych sytuacji dobrze ze myślisz przyszłosciowo. Raz zdarzyło mi się, że koleś wyskoczył do mnie od razu z łapami gdy byłem na spacerze z psem na odludziu. Wiecie 2 m wszerz, tatuaże więzienne. W milisekundzie pomyślałem, że zaraz będę słyszeć trask pękającej śledziony i grzechot odbitych nerek. Jednak stało się inaczej bo ku mojemu zdziwieniu machał wielkimi łapskami i [terefere] się coraz bardziej bo nie mogł mnie trafić ani razu :D Przestał jak się autentycznie zdyszał machaniem ( dzieki ci treningu funkcyjny- szybkościowy). Po tym postanowiłem że jedym z moich planów jest zapisanie się na Krav Magę w celu skutecznej napierdalanki, bo uszkadzanie ludzi nie leży w mojej naturze, ale jak widać czasem trzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10